Cash-out / Zamknij zakład

Cash-out / Zamknij zakład

Postawiłeś kupon złożony z kilku wydarzeń, na którym część wyników została już rozstrzygnięta pozytywnie i masz wątpliwości odnośnie pozostałych rezultatów?

Dzięki funkcji Early Cash-out ("zamknij zakład") masz możliwość zamknięcia zakładu i odbioru wygranych, nawet jeśli nie wszystkie mecze zostały zakończone.

Jak działa Cash-out?

Funkcja cash-out to nic innego jak wycofanie zawartego zakładu przed czasem jego rozstrzygnięcia.  Zamykać można zakład wielokrotny, pojedynczy, zakład przedmeczowy i zakład zawarty na żywo. Aby zakład mógł być zamknięty to musi być danej chwili dostępny do zawarcia online, nie ma możliwości zamykania zakładów zawieszonych.

Early Cash-out - z ang. wcześniejsza wypłata. Zamknięcie zakładu i wypłacenie wygranej z kuponu przed jego całkowitym rozliczeniem.

Przykład: wytypowałeś "AKO" z 5 zdarzeniami na kuponie, 4 mecze rozgrywane są w sobotę, a 1 w niedzielę. Stawka na zakład wynosi 100 PLN a potencjalna wygrana 1048 PLN.

Pierwszy dzień okazał się udany, bo 4 spotkania zostały przez ciebie wygrane. Dzięki funkcji Early Cash-out możesz wcześniej zamknąć zakład i odebrać wygraną w kwocie 720 PLN nie czekając na rozstrzygnięcie ostatniego niedzielnego meczu. Oczywiście wygrana ta będzie niższa niż pierwotnie, ponieważ nie zostaną uwzględnione kursy z  nierozstrzygniętych spotkań.

Opcja Cash-out dostępna jest w zakładach:

Bukmacherzy z Cash-out

Wśród legalnych bukmacherów w Polsce funkcję cash-out posiada jedynie Fortuna i STS. Zamykanie zakładów przed czasem u polskich bukmacherów różni się od ogólnoświatowych standardów tym, że cash-out możliwy jest jedynie gdy wygrana jest wyższa niż stawka zakładu.

Jest to ograniczenie narzucone przez ustawę hazardową do której bukmacherzy z licencją polskiego Ministra Finansów muszą się dostosować. Zgodnie z polskim prawem wygrana musi być wyższa niż stawka zakładu co uniemożliwia stosowanie funkcji Cash-out do redukcji potencjalnych strat.

Grając u zagranicznych bukmacherów dzięki opcji Cash-out oprócz inkasowania zysku można niwelować straty w przypadku obstawione przez nas zdarzenie odbywa się nie po naszej myśli i nie rokuje pozytywnie. Zamknięcie zakładu w tego typu momencie pozwoli odzyskać część postawionej stawki. U polskich bukmacherów w tego typu przypadku Cash-out jest niemożliwy.

Zagraniczni bukmacherzy z funkcją Cash-out:

Opłacalność Cash-out

Funkcja Cash-out na papierze wygląda bardzo fajnie – jedno kliknięcie dzieli nas od wygranej, nie trzeba czekać na końcowy gwizdek meczu lub rozstrzygnięcie pozostałych postawionych meczów. Jednak gdy przeanalizujemy kursy po jakich w danej chwili można postawić zakłady przeciwne i skonfrontujemy z kwotą oferowaną w funkcji cash-out okaże się, że jesteśmy w plecy.

Cash-out jest opłacalna przede wszystkim dla bukmacherów, którzy rozliczając kupon przed jego rozstrzygnięciem, mają okazje nałożyć na kursy drugą marżę. W dodatku zazwyczaj marża w cash-out jest wyższa od marży pobieranej przy wystawianiu kursów – aby to potwierdzić wystarczy zaraz po zawarciu zakładu sprawdzić jaką kwotę zwrotu oferuje bukmacher.

Bukmacher wypłacając zwrot Cash-out pobiera prowizję sięgającą kilku procent. Trzeba zatem pamiętać, że korzystanie z Cash-out wiąże się z kosztami, które ponosi gracz. Należy zadać sobie pytanie czy faktycznie warto przerwać zakład i tym samym stracić te kilka procent. Jeżeli analiza spotkania była wykonana rzetelnie to może warto poczekać na zakończenie meczu? Kiedy dobre typy zawierają value to nawet kiedy czasami w 90 minucie wpadnie niekorzystny gol to w długim terminie zwrot z inwestycji w zakłady się opłaci.

Early cash-out w Fortuna
Early cash-out w Fortuna

Kiedy stosować funkcję Cash-out?

Cash-out można stosować w sytuacjach nagłych zwrotów akcji, gdzie rozkład szans drużyn uległ zmianie i jest znacząco inny niż w momencie zawierania zakładu. Np. w piątek obstawiamy zakład na wygraną Barcelony w niedzielnym spotkaniu, a w sobotę trener zapowiada, że da odpocząć wyjściowym zawodnikom.

Tego typu informacja wpływa na rozkład kursów i oszacowanie szans. Czujemy, że w obliczu takiej wiadomości, typ zakładu nie jest już tak oczywisty, więc decydujemy się na zamknięcie kuponu. Tym bardziej, jeśli część spotkań na kuponie została pozytywnie rozstrzygnięta.

U zagranicznych bukmacherów Cash-out stosować można w zakładach live - tak aby zredukować straty, jeśli ma się przekonanie co do niepowodzenia typu. Np. w meczu Chelsea - Manchester City postawiliśmy na wygraną gospodarzy, którzy po pierwszej połowie przegrywają 0:1, a przebieg meczu wskazuje na zwycięstwo gości. Zamykając wcześniej taki zakład można odzyskać część stawki, jaka została postawiona na Chelsea. Wówczas zakład zostanie rozliczony po obowiązujących kursach "na żywo".

Cashout sprawdzi się też w sytuacji gdy zawarliśmy zakład akumulowany o bardzo wysokim kursie np. 12 zdarzeń o łącznym kursie AKO 350 po stawce 10 PLN, potencjalna wygrana to 3500 PLN. Weszło 10 z 12 meczy, aby skontrować taki zakład należałoby zagrać pojedynczo 2 pozostałe zakłady wysoką stawką. Taka kontra wymaga sporego zaangażowania finansowego, prościej po prostu zamknąć zakład.

Cash-out vs kontra

Funkcja Cash-out pośrednio związana jest z kontrą w zakładach, czyli stawianiu przeciwnego typu, który bez względu na wynik zapewni nam zysk lub zwrot stawki. Kontra jest bardziej opłacalna, ale aby ją stosować należy posiadać większy budżet, konta u większej liczby bukmacherów i umiejętnie dobierać stawki - tak, aby spełniała swoje funkcje.

Cash-out oblicza bukmacher, kontrę - gracz, co jest znacznie wolniejsze i bardziej pracochłonne, ponieważ wiąże się z obstawieniem przeciwnego zdarzenia oraz wyliczeniem stawki.

Cash-out to narzędzie dla początkujących graczy, jest zdecydowanie łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu, niż kontra. Zamykanie zakładu przed czasem rozstrzygnięcia wiąże się z wyższą marżą (dodatkowa marża), co powoduje efektywnie niższe kursy zakładów i mniejsze wygrane. W rozbudowanych akumulatorach bywa jednak szansą na osiąganie zysków - jak to mówią "lepszy rydz niż nic".

Patrząc przez pryzmat opłacalności to w dłuższej perspektywnie i/lub w profesjonalnym typowaniu zamykanie zakładu nie ma sensu, jednak przy obstawianiu rekreacyjnym sporadyczne używanie opcji cash-out jest dopuszczalne

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Komentarze i opinie

  1. CASH-OUT w sts działa tak ze nie działa. Lepiej jak by takiej opcji oni nie mieli.
    Co do fortuny i casha tam to o niebo lepiej działa cash.

    Przykład ma kuponie live w sts. Kupon zagrany na wariata kurs łącznie 730-750 nie pamiętam dokładnie.
    Za 2zł puściłem kupon i został jeden mecz całe 45min było żeby gospodarz strzelił bramke, oczywiście cash nie pojawił się do 65min od 65 pokazywało mi sie ze moge brac 470zl, powiedziałem sobie dobra poczekam do 70 i biore. A tu taki ch... za przeproszeniem pokazuje 300 cos nie pamiętam ile. Klikam i nie można brac a cash pojawial sie ze moge brac;/.

    Jeśli grać na live to tylko fortuna tam mając 5 meczy i 2 mecze wchodzą to już pojawia się opcja cash w sts moze ci jeden zostac mecz i nie będziesz mial takiej możliwości.

    • Link
  2. ani sts ani fortuna nie ma dobre cash-out- to jest po prostu kpina

    • Link

Skomentuj artykuł Cash-out / Zamknij zakład

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Strategia:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.