Jak poprawnie analizować spotkania piłki nożnej?

Jak poprawnie analizować spotkania piłki nożnej?

Nie ma chyba osoby, która nie interesuje się choć po trochu zakładami sportowymi. Osoby, które starają się grać w zakładach sportowych bardzo często analizują wybrane przez siebie spotkania.

W poniższym artykule chciałbym przedstawić moją metodę analizy spotkania piłkarskiego. Przedstawię to na podstawie futbolu, gdyż piłka nożna jest najchętniej typowanym sportem na świecie. Oczywiście każdy gracz może posiadać swoje kryteria analizy spotkania – nigdy nie twierdziłem, że moje reguły są stałe dla wszystkich. Oto moje punkty, którymi kieruje się podczas wyboru i analizy spotkania.

Wybór zdarzenia

Jeśli przyjrzymy się weekendowej ofercie zakładów piłkarskich to można się nieźle skołować. Oferta weekendowa jest niezwykle atrakcyjna, przynajmniej z naszego punktu widzenia. Jak wygląda wybór zdarzeń w przypadku większości graczy? Lecimy zazwyczaj po kursach lub po nazwach drużyn. Przecież Bayern Monachium w spotkaniu wyjazdowym musi przecież wygrać z Mainz, o którym i tak mało co słyszeliśmy. Granie po kursach i wybieranie drużyn praktycznie na chybił trafił nie jest dobrą metodą. Po pierwsze: powinniśmy się zastanowić nad ligą, o której wiemy stosunkowo dużo, lub do informacji o której mamy dostęp. Nie ma sensu przecież grać jakieś ligi skandynawskiej, do której, po pierwsze: dostęp informacyjny jest ograniczony (bariera językowa), po drugie: nie znamy się na tej lidze kompletnie, nie potrafiąc wymienić choćby 3 drużyn z danej ligi, o zawodnikach, trenerach nie wspominając. Wybierając interesujące nas zdarzenie sportowe musimy mieć na uwadze to, że konieczny jest dostęp do informacji. Najlepiej żeby to był dostęp za pośrednictwem stron internetowych czy gazet w języku, który jest nam znany. Zapamiętajmy więc: wybór zdarzenia powinien być uwarunkowany dostępem do informacji.

Dobór dobrego bukmachera

Dla wielu może wydawać się do zbędny punkt, bukmacher jak bukmacher – powie większość graczy. Być może. Ja jednak lubię grać interesujące mnie zdarzenie po jak najwyższym kursie. Niektórzy bukmacherzy posiadają gigantyczne marże, do tego zaniżają kursy. Nie jest tajemnicą, że jeśli zagramy po wyższym kursie to nasza wygrana możemy być wyższa. Dobrą metodą doboru bukmachera, podczas wyboru interesujących nas zdarzeń jest także możliwość gry LIVE danego zdarzenia. W przypadku niepowiedzenia w poszczególnych fazach meczu możemy zminimalizować straty. Jeśli np. zawodnik naszej drużyny otrzyma czerwoną kartkę, możemy wtedy ‘wyjść’ z tego meczu z minimalnym zyskiem bądź stratą – lepszy rydz niż nic, prawda?

Właściwa analiza bukmacherska meczu

Wybierając dany mecz, który chcemy umieścić na naszym kuponie, musimy posiadać szereg niezbędnych informacji.

Czucie gry i szczęście. Niestety każdy z graczy powinien mieć trochę szczęścia podczas gry. Nie wszystko jest uzależnione od naszej poprawnej analizy spotkania sportowego. Często się zdarza przecież, że drużyna, która aktualnie kończy nam kupon niefortunnie remisuje w ostatnich minutach. Niestety na szczęście nie ma żadnego wzoru. Z tym trzeba się urodzić lub mieć swoje 5 minut.

Poprawna analiza spotkania to szereg zabiegów, które mają na celu maksymalizację naszych szans podczas doboru meczu. Im więcej wiemy o danym spotkaniu, im więcej możemy o nim doczytać tym lepiej dla nas. Dobrze zorientowany gracz zakładów bukmacherskich to niemal połowa sukcesu. Starajmy się robić więc bazę danych, które pomogą nam podczas doboru zdarzeń. Zasięgajmy także wiedzy znajomych czy osób, które np. mieszkają w mieście danego klubu. Dzięki takim pomoca możemy dotrzeć do miejscowych informacji – w gazetach czy mediach. Przyjaciele nie odmówią Wam pomocy, a na pewno chętnie pomogą. Pamiętaj: im więcej wiesz, tym bliżej jesteś trafienia kolejnego kuponu.

Mam nadzieję, że moje rady przynajmniej po części pomogą Wam odpowiednio analizować spotkanie. Są to luźne rady, które każdy może dowolnie zmieniać. Należy znaleźć swoją odpowiednią taktykę gry, która w konkretny sposób będzie pomagać nam podczas selekcji naszych typów. Od tego już tylko krok do otrzymywania kolejnych pieniędzy za wygrane kupony akumulowane czy single. Powodzenia!

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Skomentuj artykuł Jak poprawnie analizować spotkania piłki nożnej?

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera ABC obstawiania:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.

Baner Betrally
Baner Betrally