Neteller

Neteller

Płatności przy pomocy portfeli elektronicznych są coraz bardziej popularne. Najważniejszą firmą na rynku jest Neteller, który w ostatnim czasie wykupił największego konkurenta (Skrill). Czy posiadanie konta w tym serwisie jest opłacalne i jak ono funkcjonuje? O tym w poniższym artykule.

Zaraz na starcie należy zaznaczyć, że Neteller to obok Skrill najpopularniejszy portfel internetowy wśród graczy zakładów bukmacherskich i pokera. Co na ten fakt wpływa? Szybkość realizowanych transakcji, możliwość wypłaty środków w dowolnym bankomacie oraz jurysdykcja podlegająca Unii Europejskiej, co sprawia, że dane użytkowników są w pełni bezpieczne, a Neteller bez nakazu sądowego nie ujawni ich żadnej instytucji.

Czym jest Neteller?

Neteller to jedna  z najstarszych firm w branży działająca na rynku e-płatności. Nazywana jest portfelem elektronicznym, portfelem internetowym bądź e-portfelem. Działa niemalże identycznie jak bank, z tą jednak różnicą, że konto nie jest oprocentowane, wpłaty  z Neteller do większości bukmacherów z Neteller. Niewątpliwą przewagą firmy nad tradycyjnym bankiem jest szybkość dokonywanych transakcji pieniądze u bukmachera pojawiają się w kilka sekund.

Do niedawna Neteller był drugim co do wielkości i popularności graczem na światowym rynku, ustępując Skrill (Moneybookers). Dość niespodziewaną informacją był komunikat o przejęciu Skrill przez Neteller za kwotę 1,2 miliarda euro. Od pewnego czasu firmy działają wspólnie, jednak przynajmniej na razie nie ma mowy o występie pod jednym szyldem czy łączeniu klientów. Słowem, są to wciąż dwie niezależne marki.

Spółka Optimal Payments Limited prowadzi biznes od 1999 roku. W tym czasie strona dorobiła się 13 różnych wersji językowych, która trafia do 200 krajów na całym świecie. Dostępnych jest 19 walut (w tym polski złoty). Jedynym warunkiem niezbędnym do zarejestrowania się jest ukończenie 18. roku życia.

Dlaczego warto wybrać Neteller?

Skoro działalność Neteller podobna jest do banku, a konto w serwisie daje nieco mniejsze pole manewru, to dlaczego warto posługiwać się e-portfelem? Powodów jest co najmniej kilka:

Jak założyć konto w Neteller?

Rejestracja  konta w Neteller jest bardzo prosta. Nie różni się zbyt od tej, którą gracze przechodzą zakładając swoje konta w zakładach bukmacherskich.

 1. Przejdź na stronę Neteller.com i rozpocznik proces rejestracji.
 2. Określ, w jakiej walucie chcesz prowadzić konto (dostęp do polskiej waluty).
 3. Wypełnij kwestionariusz z podstawowymi danymi osobowymi.
 4. Utwórz hasło.
 5. Wybierz i odpowiedz na trzy pytania bezpieczeństwa.
 6. Potwierdź rejestrację drogą e-mailową.
 7. Potwierdź swoje dane w rozmowie telefonicznej z Neteller (firma zadzwoni, rozmowa w języku angielskim).

Pytania bezpieczeństwa - jedna z opcji zabezpieczeń Neteller, która chroni przed niepożądanymi  atakami na konto. Neteller podaje 9 propozycji pytań, z których użytkownik musi wybrać trzy i odpowiedzieć na nie. Swoją odpowiedź musi zapamiętać, bowiem firma często stosuje ten manewr podczas kolejnych logowań. Odpowiedzi potrzebne są również do uzyskania identyfikatora zabezpieczeń, które wystawi firma. 

Weryfikacja konta

Weryfikacja konta to standardowy proces mający na celu sprawdzić poprawność wprowadzonych danych osobowych podczas rejestracji. Bez spełnienia tego warunku niemożliwa jest wypłata pieniędzy zgromadzonych na rachunku.

Weryfikacji podlegają dwie rzeczy:

Wpłaty i wypłaty w Neteller

Konto w Neteller nie może należycie funkcjonować bez uprzedniego zasilenia go pieniędzmi. Firma daje użytkownikowi kilka sposobów dokonania transakcji, w tym te najpopularniejsze. Przy wyborze dokonania płatności należy zwrócić uwagę na prowizje, zmienne w zależności od sposobu transferu gotówki. Waha się ona od zera do blisko 10 procent.

Możliwe sposoby wpłaty:

Jeśli chodzi o wypłaty środków, to sposobów jest już znacznie mniej, a stawki za zlecenie przelewów znajdują się na podobnym poziomie.

Możliwe sposoby wypłaty:

 • Przelew bankowy – 7,5 EUR
 • Przelew do użytkownika – bezpłatnie
 • Zakupy w sklepach internetowych - bezpłatnie
 • Czek – koszt: 7,5 EUR
 • Karta Net+ - 4 EUR w bankomacie, limit 2250 EUR

Koszty prowadzenia konta w Neteller:

 • Założenie konta: bezpłatne
 • Prowadzenie konta: bezpłatne
 • Koszt karty Neteller: 10 EUR rocznie
 • Prowizja przy przewalutowaniu: 2,95% wpłacanej/wypłacanej kwoty

Jak działa przewalutowanie w Neteller?

O prowizji mówimy wówczas, gdy użytkownik na swoim koncie ma do czynienia z inną walutą aniżeli pierwotnie wybierana podczas rejestracji. Na przykład chce zapłacić w EUR, mimo że ma konto w PLN. Wówczas kwota zostaje automatycznie przeliczona według aktualnych kursów. Po tym procesie od otrzymanej kwoty odpisywana jest również kwota prowizji, która dla zwykłego użytkownika Neteller wynosi 2,95% wpłacanej bądź wypłacanej kwoty. Sytuacja zmienia się w przypadku kont VIP, gdzie prowizja jest niższa.

W razie wątpliwości, w głównym menu serwisu, znajdującym się po lewej stronie dostępna jest zakładka „kalkulator”, w której po wpisaniu kwoty i doborze walut pokazana zostanie kwota wpłaty bądź wypłaty po przewalutowaniu.

Karta Net+

Sporym ułatwieniem dla korzystających z konta w Neteller może być możliwość wyrobienia karty płatniczej. Kosz wyrobienia i przesyłki wynosi 10 EUR. To bardzo wygodna opcja, która pozwala użytkownikowi korzystać z konta nie tylko w sieci. Należy jednak pamiętać o kosztach, jakie karta generuje. W przypadku prowadzenia konta w jednej walucie, a podejmowania pieniędzy w bankomacie w innej, użytkownik ponownie traci na przewalutowaniu. Dodatkowo koszt każdego zlecenia wypłaty z bankomatu to 4 EUR. Kartą Net+ można płacić we wszystkich miejscach, gdzie akceptowane są karty Master Card, podobnie sprawa tyczy się wypłaty środków w bankomatach.

Istnieją również opcja stworzenia wirtualnej karty Neteller: Net+ Virtual Prepaid, która pozwoli na dokonywanie szeregu transakcji w internecie (koszt 2,5 EUR).

Za bieżące koszty utrzymania karty Neteller nie pobiera opłat.

Konto VIP

Status osoby uprzywilejowanej w Neteller otrzymuje się zgodnie z ilością transferowanych środków. Firma wprowadziła aż 5 różnych programów specjalnych. Aby stać się VIP-em należy obrócić kwotą 10 tys. USD rocznie.

Zalety konta VIP:

Poziomy konta VIP w Neteller:

Zmiana waluty

Wbrew pozorom, zmiana waluty na koncie w Neteller jest możliwa, jednak to proces czasochłonny, dlatego radzimy rozważnie wybierać odpowiednią dla siebie walutę przy rejestracji konta.

Zmiana waluty w Neteller krok po kroku:

 1. Załóż nowe konto w Neteller na nowy adres e-mail
 2. Po wykonaniu pierwszego kroku, oba konta zostaną zawieszone
 3. Wybierz opcję "request a call", aby skontaktować się w firmą
 4. W miejscu przeznaczonym na wpisanie powodu opisz sytuację (zmiana waluty konta oraz przeniesienie pieniędzy i danych na nowy rachunek)
 5. Przygotuj się na rozmowę z zagranicznym konsultantem
 6. Odpowiedz na pytania dotyczące danych zawartych w kwestionariuszu osobowym
 7. Odpowiedz na jedno z pytań bezpieczeństwa
 8. Zweryfikuj brakujące dane na nowym koncie
 9. Poczekaj na aktywowanie konta przez administratorów
 10. Oczekuj pełnego aktywowania konta (2-5 godzin)

Bonusy Neteller

Neteller organizuje różne promocje dla swoich użytkowników. O swoich klientach pamięta przede wszystkim prowadząc program lojalnościowy. Za każdego wydanego (transferowanego) dolara gracz otrzymuje jeden punkt. Myśląc jednak o zgarnięciu jakiejkolwiek nagrody musi dokonać operacji rzędu kilkunastu tysięcy dolarów.

Neteller uruchamia promocje okolicznościowe. Promocje powodują, że w loterii można wygrać dodatkowe nagrody rzeczowe, jak na przykład złote jajko warte 1000 USD z okazji Wielkanocy.

Największą zaletą posiadania konta w Neteller jest możliwość otrzymania cashbacku do kwoty nawet 0,5% w określonych przypadkach. Taką szansę maja użytkownicy z wysokim statusem VIP.

Neteller a Skrill

Dwie najpopularniejsze firmy, choć od niedawna połączone są w jednej spółce, to różnią się ofertami dla swoich klientów. Oto kilka przykładów traktowania tej samej kwestii przez dwie firmy:

  Neteller Skrill
Założenie i prowadzenie konta bezpłatne bezpłatne
Wpłaty prowizja 0 - 9,9% 0 - 5,5%
Wydanie i roczny koszt utrzymania karty 10 EUR 10 EUR
Przewalutowanie 2,95% 2,99% - 4,99%
Bezgotówkowe transakcje kartą bezpłatne, max 2250 EUR/dzień bezpłatne, max 750 EUR/dzień
Wypłata z bankomatu przy pomocy karty koszt 4 EUR, max 750 EUR/dzień koszt 1,8 EUR, max 250 EUR/dzień
Kontakt dla każdego użytkownika bardzo dobry kontakt bez statusu VIP bardzo słaby kontakt z supportem

Wady i zalety Neteller

Zalety:

Wady:

Zarejestruj się w Neteller

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Skomentuj artykuł Neteller

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Metody płatności:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.