Siatkówka w zakładach bukmacherskich

Siatkówka w zakładach bukmacherskich

Siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów drużynowych na świecie. W Polsce pod względem popularności wśród kibiców siatkówka ustępuje chyba tylko piłce nożnej.

Siatkówka zawdzięcza swoją popularność w Polsce sukcesom klubowym takim jak chociażby drugie miejsce Resovii Rzeszów w ostatniej edycji Ligi Mistrzów i reprezentacyjnym ze zdobytym we wrześniu 2014 roku Mistrzostwem Świata siatkarzy.

Polska zarówno sportowo, jak i organizacyjnie w kontekście światowej siatkówki zajmuje czołowe lokaty czego dowodem rozegranie meczu otwarcia MŚ 2014 na Stadionie Narodowym, co było bezprecedensowym wydarzeniem.

Jak siatkówka wygląda w zakładach bukmacherskich? Zacznijmy od tego, że siatkówkę w zasadzie obstawać możemy przez cały rok. I tak w sezonie jesienno - zimowym i wiosną w grze są ligi krajowe, z kolei latem do gry wkraczają reprezentacje. Dość powiedzieć, że w 2015 roku polska kadra toczyła rywalizację w aż trzech turniejach: najpierw Lidze Światowej, później Pucharze Świata, na końcu zaś w Mistrzostwach Europy.

Co ciekawe, dla siatkarzy znacznie ważniejszy jest sezon reprezentacyjny niż klubowy, co nie jest już tak jednoznaczne chociażby w piłce nożnej.

Zasady w siatkówce

Obstawiając siatkówkę, znać ją trzeba od środka, a więc na pewno nie obce muszą nam być jej zasady. Ogólnie większość wie, że mecz siatkówki trwa do czasu zdobycia przez jedną z drużyn trzech setów. Ten natomiast rozgrywany jest do momentu zdobycia przez jedną drużynę 25 punktów lub 15 jak to ma miejsce w tie-breaku. Zaznaczmy jednak, że aby wyłonić w secie zwycięzcę, zwycięska drużyna musi mieć co najmniej 2-punktową przewagę, a więc niekiedy zasada - zdobądź 25 punktów — nie obowiązuje. Sety mogą się więc też kończyć wynikami 26:24, 27:25, 28:26,....

Tie-break - dodatkowy set rozgrywany do 15 punktów przy wyniku 2-2 w setach, by wyłonić zwycięzcę.

W meczach grupowych, ligowych i dwumeczowych fazach pucharowych (mecz i rewanż) drużyna za zwycięstwo stosunkiem setów 3-0 lub 3-1 otrzymuje 3 punkty. Wygrana 3-2 wiąże się ze stratą punktu, bo na konto inkasuje się tylko 2 punkty, z kolei przeciwna drużyna przegrywająca 2-3 zyska 1 punkt.

W klubowych rozgrywkach zdarza się, że w fazie pucharowej w celu rozstrzygnięcia rywalizacji kto awansuje dalej stosuje się tzw. "złoty set" na wzór tie-breaku. Złoty set jest rozgrywany tylko wtedy, gdy po dwumeczu obie ekipy będą miały tę samą liczbę punktów. Przykładowo PGE Skra Bełchatów wygrywa u siebie 3-1 a na wyjeździe przegrywa 0-3, wtedy wynik łącznej rywalizacji wynosi 2-2 i tym kto awansuje dalej decyduje "złoty set" rozgrywany do 15 na zasadach tie-breaku.

Rodzaje zakładów w siatkówce

Jako że siatkówka jest sportem 2-drogowym, każde spotkanie musi zostać rozstrzygnięte. Nie ma tu miejsca na remisy. W związku z tym także i liczba rodzajów zakładów w siatkówce jest nieco ograniczona, choć i tak narzekać nie powinniśmy.

Rozdaje zdarzeń siatkarskich:

Ranga rozgrywek siatkarskich

Dla siatkarzy sporym wyzwaniem są przede wszystkim rozgrywki reprezentacyjne, a te dzielą się na ważne i mniej ważne. Przede wszystkim siatkarskie reprezentacje mają o wiele większą publiczność niż rozgrywki klubowe, a to przekłada się na popularność i motywacje.

W opozycji do piłki nożnej siatkówka w wydaniu reprezentacyjnym co roku toczy walkę o ważne trofeum na arenie międzynarodowej. Hierarchia rozgrywek międzynarodowych w siatkówce wygląda następująco:

W klubowej siatkówce najważniejszymi rozgrywkami jest europejska Liga Mistrzów, następnie Puchar CEV i Puchar Challenge. Do tego dochodzą oczywiście krajowe rozgrywki ligowe.

Bukmacherzy z szeroką ofertą na siatkówkę

Siatkówkę w swojej ofercie posiada każdy bukmacher, jednak nie wszyscy bukmacherzy posiadają równie dobrą ofertę. Różnice pomiędzy firmami bukmacherskimi sprowadzają się między innymi do szerokości oferty oraz wysokości kursów. Które firmy warte są polecenia w kontekście obstawiania siatkówki?

Bukmacherzy godni polecenia dla obstawiających siatkówkę to:

Najlepiej pośród wyżej wymieniowych bukmacherów wypadają dwa, a więc Unibet i Pinnacle Sports. Pierwszy charakteryzuje się zdecydowanie najlepszą ofertą, zarówno w zakładach przedmeczowych, jak i LIVE, a jego sporym plusem są liczne transmisje video. Pinnacle natomiast jest niedoścignione, jeśli chodzi o wysokość kursów oraz limity, które w zasadzie nie są tu na użytkownika nakładane.

Skąd czerpać wiedzę o siatkówce?

Tak jak i zakładów z każdej innej dyscypliny nie powinniśmy grać w ciemno i przestrzegać zasad dobrego typowania, nie inaczej jest w przypadku siatkówki. Stawianie tylko po kursach bez większego zagłębiania się w sytuację drużyn szybko może nas doprowadzić do bankructwa.

Na szczęście dziś ze znalezieniem przydatnych informacji większego problemu nie ma, bo korzystać możemy tak z serwisów ogólnosiatkarskich, jak i bezpośrednich stron klubowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych, gdzie znajdziemy przydatne informacje.

Przydatne źródła wiedzy o siatkówce:

Dodać należy, że w Polsce produktem pt. "siatkówka" bardzo rzetelnie i fachowo zajmuje się telewizja Polsat, która prowadzi relacje zarówno z ligi polskiej, jak i europejskich pucharów oraz spotkań reprezentacji. Dotyczy to rywalizacji męskiej oraz kobiecej.

Specyfika obstawiania siatkówki

Siatkówka to sport, w którym wielką rolę odgrywają statystyki, choć oczywiście nie tylko one, bo o wyniku meczu decyduje wiele czynników.

Na starcie warto uczulić graczy, że z reguły w meczach siatkówki nie zdarzają się niespodzianki, a to oznacza, że bardzo małe prawdopodobieństwo jest, że pierwsza drużyna w tabeli przegra z tą ostatnią. Zdecydowanie lepiej wygląda to w piłce nożnej.

Co należy brać pod uwagę podczas typowania meczów siatkówki:

Porady do gry LIVE

Siatkówkę obstawiać możemy nie tylko w zakładach przedmeczowych, ale również grając zakłady na żywo, co nie jest wcale złym pomysłem. Należy jednak zastosować się do kilku newralgicznych zasad.

W trakcie meczu dochodzi do sytuacji, które czujne oko typera może wychwycić i przełożyć na skuteczny zakład. Takimi są np. zejście z boiska najlepszego gracza, czy jego słabsza dyspozycja, albo nieoczekiwane zwycięstwo seta przez outsidera, które wcale nie musi oznaczać jego zwycięstwa w końcowym rozrachunku, jednak kursy w takim przypadku ulegną zmianie.

Podsumowanie

Czy na typowaniu siatkówki da się zarobić? Oczywiście, że tak. Jednak nie można bazować na szczęści oraz swoich kibicowskich przekonaniach. Należy dokładnie przygotować się do każdego stawianego typu, wyszukiwać valuebety. Wówczas nie tylko zminimalizujesz ryzyko porażki, ale automatycznie znacznie zwiększysz szansę na zwycięstwo. To oznacza, że skuteczne typowanie siatkówki wiąże się z dokładnym poznaniem tej dyscypliny.

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Skomentuj artykuł Siatkówka w zakładach bukmacherskich

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Dyscypliny sportowe:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.