Awans Realu Madryt do półfinału LM

Ocena 0/5 | 0 głosów

Mistrz Hiszpanii Real Madryt co prawda przegrał w stolicy Turcji w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Mistrzów 2:3 z Galatasaray Stambuł jednak dzięki wygranej na Santiago Bernabeu 3:0 awansował do półfinału.

Mecz lepiej zaczął się dla gości, którzy już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Sami Khedira z prawej strony boiska zagrał piłkę na piąty metr do wbiegającego Cristiano Ronaldo a Portugalczyk nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki. Była to już dziesiąta bramka kapitana reprezentacji Portugalii w bieżących rozgrywkach Ligi Mistrzów. Po tym golu Jose Mourinho odetchnął z ulgą bo losy awansu zostały praktycznie w stu procentach przesądzone.

Los Blancos przez kolejnych kilkanaście minut grali nieźle, stwarzali sobie kolejne okazje bramkowe jednak po pewnym czasie gry będąc pewni awansu zdekoncentrowali się i pozwolili Galatasaray na granie otwartej piłki. W tym momencie gospodarze musieli aż pięciokrotnie znaleźć drogę do bramki strzeżonej przez Diego Lopeza.

Typuj Ligę Mistrzów w Lidze Typerów i walcz o gwarantowane 100 EUR!

Jeszcze w 25 minucie dobrą okazję miał Di Maria. Ronaldo fantastycznie zagrał do Argentyńczyka di Marii jednak ten przegrał pojedynek sam na sam z Muslerą. Kilka minut później na boisku pojawił się Alvaro Arbeloa, który zastąpił kontuzjowanego Michaela Essiena. Do końca pierwszej połowy kibice nie zobaczyli już żadnych bramek.

W drugiej części gry do roboty nie mając już nic do stracenia wzięli się piłkarze Galaty. W 58 minucie reprezentant Holandii Wesley Sneijder zagrał piłkę przed pole karne do Emmanuela Eboue, który piekielnie mocnym uderzeniem umieścił piłkę w okienku bramki Diego Lopeza. Kilka minut później gospodarze mogli wyjść na prowadzenie jednak w dogodnej sytuacji przestrzelił Sneijder.

Dziesięć minut później Holender już się nie pomylił, po akcji całego zespołu minął Raphaela Varana i będąc sam na sam z Diego Lopezem wpakował piłkę do siatki. Piłkarze Realu jeszcze nie do końca pozbierali się po stracie drugiej bramki a już musieli odrabiać dwa gole. Bramkę zdobył Didier Drogba po fantastycznym strzałem piętą.

Gospodarze nieoczekiwanie wyczuli szansę, jeśli mogli w tak krótkim czasie strzelić trzy bramki wielkiemu Realowi Madryt to dlaczego nie mieliby dołożyć jeszcze dwóch?

Piłkarze Fatiha Terima poszli za ciosem jednak zawodnicy Realu wzięli się w garść i nie pozwolili już na żadną stratę bramki. Co więcej w doliczonym czasie gry swoją już jedenastą bramkę w Lidze Mistrzów zdobył Cristiano Ronaldo, który ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Galatasaray. To trafienie umocniło Portugalczyka na prowadzeniu w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy tej edycji.

Galata pożegnała się z rozgrywkami w bardzo dobrym stylu, kibice oklaskiwali swoich zawodników po końcowym gwizdku sędziego a zadowolony z postawy swoich podopiecznych mógł być Fatih Terim.

Real i Borussia mają pewne miejsce w półfinałach. Dwa pozostałe ćwierćfinały Juventus-Bayern oraz Barcelona - PSG zostaną rozegrane w środę. Kilka dni później odbędzie się losowanie półfinałowych par.

Galatasaray Stambuł - Real Madryt 3:2

Eboue 57, Sneijder 71, Drogba 72 - Ronaldo 8, 90+2

Czerwona kartka: Alvaro Arbeloa (90, Real Madryt)

Galatasaray Stambuł: Fernando Muslera - Albert Riera, Semih Kaya, Gokhan Zan, Emmanuel Eboue (80. Elmander) - Selcuk Inan, Felipe Melo, Hamit Altintop (46. Amrabat) - Didier Drogba, Wesley Sneijder, Umut Bulut (63. Sarioglu) .

Real Madryt: Diego Lopez - Fabio Coentrao, Raphael Varane, Pepe, Michael Essien (31. Alvaro Arbeloa) - Cristiano Ronaldo, Luka Modrić, Mesut Oezil (81. Albiol), Sami Khedira, Angel Di Maria - Gonzalo Higuain (73. Benzema).

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj aktualność Awans Realu Madryt do półfinału LM

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...