Klątwa do zdjęcia

Ocena 0/5 | 0 głosów

Jeśli polscy szczypiorniści w piątkowym meczy z Katarem zagrają tak, jak zwykli w ostatnich latach spisywać się w starciach z gospodarzami wielkich imprez, marzenia o awansie do finału mistrzostw świata będą musieli odłożyć na kompletnie niedookreślone „kiedy indziej”. 

Katar – Polska, mistrzostwa świata w piłce ręcznej, piątek 30.01.2015, godz. 16.30

Igrzyska olimpijskie w Pekinie były wyjątkiem. Wprawdzie nasz zespół nie zdobył tam medalu, zajmując ostatecznie piąte miejsce, lecz dokonał dwóch istotnych rzeczy, które pozostawały poza jego zasięgiem przez kolejnych siedem lat: ograł Chorwatów oraz gospodarzy imprezy. Miejmy nadzieję, że podobne osiągnięcie staną się udziałem biało-czerwonych także w trakcie trwającego mundialu.

Pokonania Chińczyków w Pekinie nie sposób dopisać do listy „największe sukcesy reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych”. To był wyjątkowo słaby gospodarz. Rok wcześniej nasz zespół w fazie grupowej MŚ pokonał także Niemców, lecz pamiętny finał z tą drużyną w Kolonii już przegrał.

Kolejne lata przyniosły prawdziwe pasmo niepowodzeń polskiej ekipy w starciach z zespołami organizatorów. W 2009 roku w Zagrzebiu polegliśmy 23:29 w półfinale mistrzostw świata z Chorwatami. Podczas MŚ 2010 w Goteborgu lepsi od nas (21:24) okazali się Szwedzi. Rok później w meczu, który inaugurował ME przegraliśmy 18:22 w Belgradzie z Serbami.

W rywalizacji z kim mielibyśmy jednak przerwać fatalną passę, jeśli nie z Katarczykami? Oczywiście, gospodarzy tego turnieju nie można lekceważyć – to oni zdaniem bukmacherów są nieznacznymi faworytami piątkowego starcia. Nasz zespół będzie chciał przechytrzyć nie tylko ich hiszpański trener Valero Riviera, który dwa lata temu zdobywał złoty medal ze swoją drużyną narodową, ale także cała armia naturalizowanych graczy ze Danijel Sariciem na czele.

- Awans do półfinału jest dla nas wielkim sukcesem, bo mało kto się spodziewał, że możemy tego dokonać. Polska to bardzo niewygodny rywal z wieloma doświadczonymi zawodnikami w składzie. Czeka nas trudne zadanie, ale wierzymy w zwycięstwo – zapewnia bramkarz Barcelony.

My także. Szczególnie, jeśli dziwnym trafem tym razem gospodarzom nie będą pomagać ściany (czytaj: sędziowie).

Ciekawe kursy w bukmacher:

Zwycięstwo Polski: 2,39 (zakład z marżą 0%)

Handicap Polska -2,5 gola: 3,3

powyżej 48,5 bramki: 1,87

 

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Skomentuj aktualność Klątwa do zdjęcia

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole