Legia może to zrobić!

Ocena 0/5 | 0 głosów

Po pierwszym spotkaniu minimalnym faworytem pozostaje Ajax, ale Legia pokazała w Amsterdamie, że stać ją na pokonanie słynnego holenderskiego klubu.

Liga Europy, Legia Warszawa – Ajax Amsterdam, czwartek, 26.12.2015 r., godz. 19.00

Wynik pierwszego meczu nie jest zły (1:0 dla Ajaksu), ale wszyscy wiedzą, że powinien być lepszy – przynajmniej remisowy. Legia szybko otrząsnęła się po utracie gola i w drugiej połowie wręcz zdominowała gospodarzy, pokazując, że nie odstaje od nich piłkarsko i fizycznie. Udawało się wypracowywać dogodne sytuacje strzeleckie, ale zupełnie zabrakło skuteczności, w czym celowali zwłaszcza Michał Żyro i Orlando Sa. Holendrzy na własnym stadionie nie pokazali niczego wielkiego.

Typuj Ligę Europy w Lidze Typerów i walcz o gwarantowane 100 EUR!

Mistrz Polski już oficjalnie pożegnał się z bohaterem ostatnich sezonów Miroslavem Radoviciem i trener Henning Berg z pewnością ma plan, jak wypełnić tę lukę. Do treningów i oficjalnego składu wrócił Ondrej Duda i wszyscy mają nadzieję, że utalentowany młody Słowak wzmocni ofensywę Legii przynajmniej w części spotkania.

Ajax (podobnie, jak Legia) nie błyszczy w rozgrywkach ligowych. W ostatniej kolejce jedynie dość szczęśliwie zremisował 1:1 w meczu z Willen II, a remis dał mu gol Arkadiusza Milika. Polski napastnik jest w rewelacyjnej formie i to jego najbardziej powinna się obawiać obrona klubu z Warszawy. Drugim z atutów gości jest oczywiście świetny bramkarz Jasper Cilessen.

Piekielnie ważne dla Legii spotkanie odbywać się będzie przy pustych trybunach, na skutek kary UEFA po kolejnych wybrykach kibiców. Taka atmosfera na pewno nie dodaje piłkarzom skrzydeł, ale i tak, przy odpowiedniej mobilizacji i koncentracji oraz oczywiście powrocie skuteczności w ataku – są oni w stanie odrobić jednobramkową stratę i wyeliminować Ajax z Ligi Europy.

Ciekawe kursy w bukmacher:

Legia wygra (90 minut gry) – 2.26

Oba zespoły strzelą gola – Nie – 2.05

Legia awansuje – 3.30

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Skomentuj aktualność Legia może to zrobić!

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner