Na Niemców nie trzeba motywować

Ocena 0/5 | 0 głosów

Pojedynek z naszymi zachodnimi sąsiadami budzi wielkie emocje bez względu na dyscyplinę. Pierwszy mecz Polski na Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej ma dodatkowy posmak skandalu.

Mistrzostwa Świata, Polska – Niemcy, piątek, 16 stycznia 2015, godz. 17.00

Gdyby piłka ręczna w międzynarodowym wydaniu zarządzana była w sposób logiczny, do tego meczu już by nie doszło. Polacy – po bardzo ciężkiej walce i jednopunktowych zwycięstwach w obu meczach – wyeliminowali bowiem Niemców w trakcie eliminacji do tego mundialu. Światowa federacja postanowiła jednak, wzbudzając liczne kontrowersje, dać im drugą szanse, przyznając dziką kartę kosztem Australii.

Pojedynki z tym rywalem zawsze są dla Polaków szczególnym wyzwaniem, ponieważ wielu z nich od lat na co dzień występuje w Bundeslidze. Mamy również niemieckiego trenera Michaela Bieglera, a w drużynie po raz pierwszy podczas ważnej imprezy zagra Andrzej Rojewski, który wybrał Polskę, choć reprezentował Niemcy jeszcze w kadrach juniorów.

W piątek rano trener Biegler podał ostateczną szesnastkę, która zagra w pierwszej fazie turnieju. Pozostawił oczywiście wszystkie gwiazdy, jak Szmal, Lijewski, Bielewski, Jureccy, a w rezerwie pozostaną (w turnieju można dokonać 2 zmian w kadrze) bramkarz Wichary i rozgrywający Masłowski.

Pierwszy mecz turnieju ma dla Polaków znaczenie także dlatego, że aby osiągnąć coś wielkiego na mistrzostwach w Katarze, nie wystarczy tak po prostu awansować do następnej rundy, ale trzeba zająć w grupie wysokie miejsce. Za kandydatów do wygrania na tym etapie uchodzą Duńczycy, a Polacy powinni o drugie miejsce rywalizować właśnie z Niemcami oraz Rosją. W piątkowe popołudnie szykuje się prawdziwa bitwa.

Ciekawe kursy w bukmacher:

Polska wygra (włączając dogrywkę) – 2.07

Z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej bukmacher przygotowało specjalną promocję - wystarczy dokonać pierwszej wpłaty na kwotę minimum 20 PLN, aby oprócz standardowego bonusu 100% otrzymać darmowe zakłady o wartości 50 PLN na grupowe mecze Polaków.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Skomentuj aktualność Na Niemców nie trzeba motywować

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner