Pierwsze legalne salony gier z automatami otwarte!

Ocena 2,33/5 | 40 głosów

W polskich miastach są już dostępne legalne automaty hazardowe!

Przygotowania Totalizator Sportowego do otwarcia państwowych salonów gier przeciągały się miesiącami. Ostatecznie na przełomie czerwca i lipca 2018 Totalizator otworzył pierwsze w Polsce legalne salony gier z jednorękimi bandytami.

Totalizator Sportowy niespecjalnie chwali się tym osiągnięciem, uruchomienie salonów z automatami przeszło w polskich mediach bez większego echa.

Rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego, pani Aida Bella pierwsze salony hazardowe określa mianem "programu pilotażowego". Program pilotażowy w automatach potrwać ma do końca 2018, w trakcie trwania państwowy monopolista będzie badał potencjał i zachowanie rynku branży gier hazardowych.

Pierwsze placówki z automatami hazardowymi otwarte zostały w Bydgoszczy (ul. Poznańska 20) i Krzeszowicach (ul. Krakowska 3) i funkcjonują w modelu hybrydowym tzn. działają przy kolekturze LOTTO. Otwarcie kolejnej placówki z automatami ma mieć miejsce w Warszawie, być może przy tej okazji Totalizator Sportowy pochwali się w mediach swoim osiągnięciem.

W ciągu kilku najbliższych miesięcy Totalizator planuje otwarcie około 50 placówek z 1220 automatami w różnych miastach Polski. Docelowo, w okresie 5 lat liczba salonów wzrosnąć może nawet do około 2000. W salonach tych "pracować" ma około 38 000 maszyn wrzutowych.

Firma w tej chwili poszukuje lokali pod nowe salony, na stronie totalizator.pl przedstawione są priorytetowe lokalizacje. Dostępny jest tam formularz zgłoszenia przez który właściciele lokali użytkowych mogą zgłosić chęć wynajmu pod taki salon. Lokal mus posiadać co najmniej 100 m2 i mieścić się w lokalizacji pozwalającej na prowadzenie takiej działalności.

Kto dostarcza oprogramowanie?

Automaty hazardowe Merkur Gaming.
Automaty hazardowe Merkur Gaming na targach w Las Vegas.

Automaty postawione w nowych salonach Totalizatora to oczywiście zupełnie inne maszyny niż te, które zostały w ostatnich latach zarekwirowane przez Służbę Celną i KAS (Krajowa Administracja Skarbowa) z nielegalnych placówek.

Maszyny zostały kupione od niemieckiej firmy Merkur Gaming, która jest światowym liderem branży jednorękich bandytów. Według komunikatu prasowego zostało zakupionych 300 maszyn, kwota transakcji nie została podana.

Totalizator zapewnia, że urządzenia hazardowe są certyfikowane a gra na nich jest bezpieczna. Gwarancje właściwego działania zapewni centralny system informatyczny a wypłaty wygranych mają przejrzyste zasady.

Zasady obowiązujące w salonach gier

Koniec z anonimowością. Aby móc grać w państwowych salonach hazardowych należy wypełnić odpowiednie formularze rejestracyjne, zweryfikować imię, nazwisko, wiek, numer PESEL, adres zamieszkania oraz podać źródła dochodu. 

Gracz ma też obowiązek deklaracji dziennych i miesięcznych limitów wysokości przegranej i łącznego czasu spędzonego przy automacie. Są to dobre praktyki w walce z uzależnieniem od hazardu. Wstęp do salonu będzie możliwy dopiero po pozytywnej weryfikacji wprowadzonych danych. W salonach jest zakaz robienia fotografii.

Zysk Totalizatora to strata Polaków

Strategia otwierania kolejnych salonów z automatami zakłada osiągnięcie rocznego zysku z działalności hazardowej na poziomie 2,3 miliarda zł rocznie. Zakładając osiągnięcie pułapu 38 tys. uruchomionych maszyn daje to ponad 60 tysięcy zysku rocznie na 1 maszynę!

To maszynka do zarabiania pieniędzy! Ludzie, opamiętajcie się, gra na automatach hazardowych w długim terminie zawsze kończy się źle. Każdy automat (państwowy, kasynowy, nielegalny) posiada ustawiony współczynnik wypłaty (ang. payout ratio) w granicach 80-90% co oznacza, że na zabawie na jednorękim bandycie każdy gracz traci średnio 10-20% kapitału. Oczywiście w krótkim terminie danemu graczowi może dopisać szczęście i automat zwróci mu w postaci wygranej to co zabrał poprzedniemu graczowi. Jednak w perspektywie tygodni, miesięcy to automat będzie ogrywał kolejnych graczy.

W automatach hazardowych nie ma mowy o uzyskaniu przewagi przez gracza, w zakładach bukmacherskich można uzyskać "wartość", natomiast w automatach zakład z value nie jest możliwy, liczy się tylko ślepy los.

Przestrzegamy przed stawianiem pieniędzy na automatach bez względu na to czy są to legalne automaty Totalizatora, kasyn naziemnych czy online.

-- aktualizacja:

Na kontrowersje i potencjalne nieprawidłowości w związku z organizowaniem salonów przez Totalizatora zwraca uwagę poseł Kukiz'15 Bartosz Jóźwiak. Tekst dostępny na fakty.interia.pl.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , Portal Bukmacherski Spryciarz.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Komentarze i opinie

 1. A na siku do bramy. Brak jakiegokolwiek zaplecza sanitarnego w Bydgoszczy.

  • Link
 2. Ciekawe, skoro otwarcie salonu to bańka, a brak zwykłego toy toya?? To do Bydgoszczy nie będę jeździł, szkoda pieniędzy. Ciekawe, czy Vincent tam chodzi…

  Nie ma co komentować, żenada... Czy rzeczywiście państwu chodzi o pieniądze z hazardu i leży mu na sercu dobro graczy, czy to jakaś ściema??

  Lewizna jak była tak jest i ma się dobrze, odnoszę wrażenie, że jest jakiś cichy układ między "onymi", w innym wypadku dawno ten sektor byłby poukładany tak, że korzyści mieli by wszyscy i państwo i gracze ale chyba nie o to chodzi…

  • Link
 3. Totalizator Sportowy to złodziej i oszuści tyle w temacie wolę grać na nielegalnych które były, są i będą po zlikwidowaniu jednego powstaje 5 innych i dobrze.

  • Link
 4. Nudne gry i nic nie dają.

  • Link
 5. Bucuwa - bo automaty są po to aby zabierały a nie dawały. Nie wiedziałeś? ;-)

  • Link

Skomentuj aktualność Pierwsze legalne salony gier z automatami otwarte!

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 2,33/5 | 40 głosów
Powiększ pole
STS baner