Piłka ręczna - z Rosją o przetrwanie

Ocena 0/5 | 0 głosów

Polskie piłkarki ręczne marnie rozpoczęły udział w Mistrzostwach Europy, ale ewentualne zwycięstwo z Rosjankami da im awans do następnej rundy. Silne rywalki także jednak zagrają o wszystko.

ME kobiet w piłce ręcznej, Polska – Rosja, czwartek, 11 grudnia 2014, godz. 18.15

W pierwszych dwóch meczach straciliśmy punkty w spotkaniach z rywalkami, które zdecydowanie były w zasięgu naszej reprezentacji. Czwarta drużyna świata najpierw przegrała 22:29 z Hiszpankami, a potem uległa 23:29 „gospodyniom”, czyli zespołowi Węgier. Duński trener Kim Rasmussen przyznał, że były to najgorsze spotkania kadry pod jego kierownictwem.

Nadzieja na to, że Polki wreszcie zagrają na swoim poziomie, płynie nie tylko z ich wyraźnego przebudzenia, które nastąpiło w drugiej połowie meczu z Węgierkami, ale również z faktu, że faworyzowane Rosjanki także, póki co, nie grają najlepiej. W pierwszym meczu zremisowały z Węgierkami, w drugim minimalnie (24:25) uległy Hiszpankom i w czwartek również one zagrają o wszystko.

Być może do składu naszej - potrzebującej wsparcia - kadry powróci już na ten mecz rozgrywająca Kinga Byzdra, która po kontuzji była szykowana na grę dopiero od drugiej rundy. Trener Rassmusen wskazuje jednak przede wszystkim na cechy wolicjonalne, jako czynnik, który zdecyduje o ewentualnej wygranej – to, jak nasze zawodniczki będą „biły się o każdą piłkę”.

Mecze z Rosją w każdej dyscyplinie i na każdym poziomie rozpalają szczególne emocje wśród polskich kibiców. W sytuacji, gdy bezpośredni pojedynek rozstrzygnie o awansie do kolejnej fazy mistrzostw Europy, z parkietu z pewnością będą sypały się iskry.

Ciekawe kursy w bukmacher:

Polska wygra – 4.75

Suma goli – poniżej 52.5 – 1.95

Wynik do przerwy – remis – 9.00

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Skomentuj aktualność Piłka ręczna - z Rosją o przetrwanie

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner