Świetne występy polskich bramkarzy na Wyspach

Ocena 0/5 | 0 głosów

Artur Boruc i Tomasz Kuszczak notują świetne występy w swoich klubach. Ten pierwszy w ostatniej kolejce obronił rzut karny natomiast Kuszczak został wybrany najlepszym piłkarzem swojego klubu.

Boruc został bohaterem swojego zespołu Southampton kiedy to już w doliczonym czasie spotkania z Norwich w 29 kolejce angielskiej Premiership sędzia podyktował rzut karny a reprezentant Polski w fantastycznym stylu go obronił.

Typuj Premier League w Lidze Typerów i walcz o gwarantowane 100 EUR!

Przed tym spotkaniem Norwich miało pięć oczek przewagi nad Southampton. Oba zespoły dzieliły trzy miejsca w tabeli. Do ostatniej minuty na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Sędzia doliczył trzy minuty i w drugiej podyktował karnego dla gospodarzy. Boruc podczas całego spotkania kilkukrotnie popisywał się udanymi interwencjami a w końcówce uratował swojej drużynie cenny punkt.

Tomasz Kuszczak w głosowaniu kibiców Brighton na najlepszego piłkarza lutego zostawił daleko w tyle swoich "rywali".

Kuszczak w lutym zagrał w pięciu spotkaniach dla swojego klubu i trzykrotnie zachował czyste konto. Wielokrotnie popisywał się znakomitymi interwencjami potwierdzając swoją wysoką formę. W głosowaniu kibiców Polak zdobył aż 72 procent głosów. Po opuszczeniu Manchesteru United Kuszczak na zapleczu Premier League prezentuje absolutnie klasę światową.

Brighton głównie dzięki Polakowi zajmuje wysokie siódme miejsce w tabeli. Ma punkt straty do szóstej lokaty, która gwarantuje udział w barażach o Premiership. Postawa Polaka została zauważona przez selekcjonera reprezentacji Polski Waldemara Fornalika, który powołał go na mecze z Ukrainą i San Marino w ramach eliminacji do mistrzostw świata, które odbędą się pod koniec miesiąca.

 

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj aktualność Świetne występy polskich bramkarzy na Wyspach

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole