Typy na walkę Tomasz Adamek - Artur Szpilka

Ocena 0/5 | 0 głosów

Już w sobotę 8 listopada w Krakowie w ramach walki wieczoru Polsat Boxing Night odbędzie się długo oczekiwana walka bokserska wagi ciężkiej pomiędzy Tomaszem Adamkiem i Arturem Szpilką. Walkę zakontraktowano na 10 rund.

Potyczka najlepszych polskich bokserów oprócz niesamowitych emocji jest dobrą okazją na wygranie pieniędzy u bukmachera gdyż kursy na zwycięstwo Adamka są wyjątkowo atrakcyjne, zobacz typy i analizę naszego eksperta.

Adamek (49-3, 29 KO) to były mistrz świata w wadze półciężkiej i junior ciężkiej, do wagi ciężkiej przeszedł w 2009 roku kiedy to w swoim debiucie w 5 rundzie przez TKO pokonał Andrzeja Gołotę.

Po raz ostatni bił się w Polsce w 2011 roku gdy we Wrocławiu wyraźnie przegrał przez nokaut techniczny w 10 rundzie z Witalijem Kliczko. Następnie „Góral” stoczył kilka udanych walk w Stanach Zjednoczonych (wygrane z Nagy Aguilerą, Eddiem Chambersem, Travisem Walkerem, Steve'em Cunninghamem, Dominickiem Guinnem) dzięki którym zdobył pas IBF North America i był blisko kolejnej walki o mistrzostwo federacji IBF.

Niestety porażka w marcu tego roku z Ukraińcem Wiaczesławem Głazkowem (punkty (110:117, 111:117, 112:116) mocno pokrzyżowała mu drogę do kolejnej walki o pas mistrzowski i dalszą karierę postawiła pod znakiem zapytania.

Artur Szpilka jest dużo mniej doświadczonym bokserem (16-1, 12 KO),  jako nastolatek zdobył amatorskie mistrzostwo Polski wagi ciężkiej, w 2008 roku przeszedł na zawodowstwo początkowo boksował w wadze junior ciężkiej aby w 2011 roku przejść do wagi ciężkiej.

Od tego czasu „Szpila” wygrywał wszystkie swoje walki, boksował dobrze aczkolwiek do tej pory nie miał tak wymagających przeciwników jak Adamek. W styczniu tego roku doznał pierwszej porażki w zawodowej karierze z niepokonanym Bryantem Jenningsem. Walka stała na wysokim poziomie, Szpilka przegrywał na punkty ale walczył dzielnie, walka zakończyła się przez TKO w 10 rundzie.

Adamek Szpilka bukmacherzy

Według bukmacherów faworytem starcia jest Tomasz Adamek, kursy na zwycięstwo Adamka w zależności od bukmachera oscylują w granicach @1.43 - @1.50 co odpowiada prawdopodobieństwu 63-66%. Na zwycięstwo Szpilki bukmacherzy wystawiają kursy @2.62 - @2.75 co odpowiada prawdopodobieństwu w zakresie 24-27%.

Stawiając 100 zł na zwycięstwo Adamka po kursie @1.50 wygrana na czysto wyniesie 50 zł. Obstawiając za 100zł zwycięstwo Szpilki po kursie @2.60 wygrana na czysto będzie większa bo aż 160 zł.

Adamek Szpilka typy bukmacherskie

Tomasz Adamek jest zdecydowanym faworytem w tej walce, przemawia za nim zarówno przebieg kariery i stoczonych walk, doświadczenie jak i posiadane umiejętności.

O ile dla Szpilki sobotnia walka w przypadku wygranej może być przepustką do wielkiego boksu o tyle dla Adamka jest to chwila prawdy i walka o wszystko. Jeżeli Adamek przegra to straci ostatecznie szansę na walkę o pas mistrzowski wagi ciężkiej a co za tym idzie możliwość zarobienia sporych pieniędzy. To duża motywacja Adamek musi wygrać .

Szpilka jest również mocno zdeterminowany, wygrana z Adamkiem spowoduje duży wzrost jego notowań w bokserskim świecie i otworzy drogę do najlepszych ringów świata, jednak ciąży na nim dużo mniejsza odpowiedzialność, nie jest faworytem , przegrana nie zakończy jego bokserskiej kariery.

Typ na walkę Adamek – Szpilka może być tylko jeden: Adamek wygra ze Szpilką, kursy bukmacherskie w granicach @1.40-1.50 są bardzo atrakcyjne!

Niektórzy bukmacherzy oferują również zakłady na zwycięstwo przed czasem (nokaut lub nokaut techniczny) to bardziej ryzykowna opcja, Artur Szpilka to twardy chłop i prawdopodobnie wytrzyma 10 rund starcia. Polecam pozostać przy dużo pewniejszym typie na zwycięstwo Adamka.

Przypominam, że w 2009 roku w walce Adamka z Gołotą na Adamka były podobne kursy a jak skończyła się walka wszyscy pamiętają, tutaj pomiędzy bokserami nie ma aż tak dużej różnicy klas jednak to Adamek będzie panował na ringu.

Kursy bukmacherskie na walkę Adamek - Szpilka

Poniżej przedstawiamy porównanie kursów bukmacherów na walkę Adamka ze Szpilką. Obstaw walkę bokserską i wykorzystaj bonus startowy. Polecamy Totolotek i bonus 500 PLN, bukmacher i cashback 200 PLN, Fortunę i bonus 350 PLN, bukmacher i bonus 200 PLN.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.

Skomentuj aktualność Typy na walkę Tomasz Adamek - Artur Szpilka

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń aktualność

Ocena 0/5 | 0 głosów

Masz pytania do tego wpisu? Skorzystałeś z bonusu lub dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się aktualność? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole
LV BET baner
LV BET baner