Wybuch Jerzego Janowicza na konferencji po przegranym meczu Pucharze Davisa

Ocena 0/5 | 0 głosów

To była jedna z najostrzejszych konferencji prasowych w historii polskiego sportu. Po przegranym meczu z Marinem Ciliciem w Pucharze Davisa Janowicz zaatakował dziennikarzy.

"- Jesteśmy krajem, w którym nie ma perspektyw dla nikogo, w sporcie, biznesie ani w życiu prywatnym. Studenci idą na studia tylko po to, żeby wyjechać z tego kraju, trenujemy po jakichś szopach" - mówił wściekły na dziennikarzy Jerzy Janowicz"

"Ciągle nas krytykujecie. Kim jesteście, żeby nas krytykować? Kim jesteście, żeby mieć oczekiwania?" - wściekał się załamany porażką tenisista.

"Nie ma żadnej pomocy, w żadnym sporcie czy zawodzie. Każdy musi orać, wyrywać w sobie, żeby coś osiągnąć - powiedział Janowicz, po czym rzucił mikrofonem."

Po przegranej Jerzego, Polska odpadła z Pucharu Davisa

Janowicz - Cilic

Zacznijmy od tego, że Jerzy zasłużenie przegrał z Cilic'em, Jurek miał i tak niebywałe szczęście, że przegrał tylko 2-3.

Przez pierwsze 2 sety Marin Cilic rozgrywał jedno ze swoich najgorszych spotkań w tym roku, bardzo dużo niewymuszonych błędów, procent pierwszego podania poniżej 60%, z trudem wygrywane gemy przy własnym podaniu gdy Janowicz na luzie wygrywał do 15.

Kulminacją słabej gry Cilica był tie break drugiego seta kiedy to wygrywając 5-1 przegrał 5-7 potykając się przy decydującej piłce.

W kolejnych setach Cilic podniósł poprzeczkę na tyle, że słaby psychicznie Janowicz nie wytrzymał. Cilic nie zaczął grać niewiadomo jak dobrze, podniósł staty trochę i Janowicz padł... w 3 secie Chorwat przełamał na 4-6 w pierwszym break poincie. Set 4 Polak oddał bez walki 1-6 a w ostatnim po przełamaniu zakończył spotkanie 2 podwójnymi błędami serwisowymi.

Frustrant Jerzy?

Niestety Jurek zapędził się trochę, zamiast szukać winy słabej gry w zwiąsku, złych warunkach szkoleniowych powinien spojrzeć w stronę swojego zachowania na korcie... i nie chodzi o samą sferę fizyczno-techniczną ale o psychikę, która u naszego ASa bardzo kuleje. W najważniejszych lub krytycznych momentach Janowicz po prostu pęka.

Jerzy Janowicz powinien też nauczyć się pokory, kosmicznie wysokie 21 miejsce w ATP powoduje, że wiele osób, dziennikarzy, kibiców będzie wywierać na niego presję zwycięstw i Jerzy musi umieć tą presję wytrzymać.

Inną kwestią jest, że będzie mu bardzo trudno utrzymać 21 miejsce, ale miejmy nadzieje, że jeszcze pokarze w tym roku kawałek ładnego tenisa.

Polecam ciekawy felieton Mirosława Żukowskiego.

A o to wideo z konferencji prasowej:

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj aktualność Wybuch Jerzego Janowicza na konferencji po przegranym meczu Pucharze Davisa

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...