Bonusy cashback

Jednym z rodzajów promocji powitalnych oferowanych przez bukmacherów są tak zwane bonusy cashback, czyli zakłady bez żadnego ryzyka. Co kryje się za tym pojęciem? Czy jest to korzystna oferta dla gracza?
Zapraszamy do lektury poradnika.

Bukmacherzy w swojej ofercie stosują 3 rodzaje bonusów powitalnych: darmowy zakład (freebet), zakład bez ryzyka (cashback) i bonus od depozytu. Przeczytaj też nasz poradnik wszystko o bonusach i promocjach bukmacherskich.

Co to jest cashback?

Cashback (ang. cash - pieniądze, back - wracać) – to rodzaj zakładu bukmacherskiego, w którym gracz nie ryzykuje straty swoich pieniędzy. Bukmacher gwarantuje zwrot stawki w przypadku niepowodzenia zakładu, natomiast przy udanym typowaniu pełna pula trafia na konto gracza. Bonus cashback często określa się również jako zakład bez ryzyka.

Promocja cashback jest niezwykle atrakcyjna dla nowych graczy, który stawiają pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich. W zależności od regulaminu poszczególnych serwisów, istnieje możliwość wypłacenia środków bez konieczności obrotu zaraz po oddaniu pierwszego zakładu, bez względu na rezultat gry.

Prezent - pudełko z dolarami
Cashback to forma bonusu polegająca na zwrocie pieniędzy.

Bukmacherzy z ofertą cashback

Na rynku niewiele firm bukmacherskich decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty bonusu cashback, dzieje się tak gdyż tego typu promocja bardzo opłaca się graczom a mniej bukmacherom. Bukmacherzy oferując tą bardzo atrakcyjną promocje startową zdobywają nowych klientów ale jednocześnie narażeni są na to, że gracze w ten sposób rejestrują konto u bukmachera tylko po to, by odebrać bonus, po czym wybierają pieniądze i więcej nie wracają.

Oczywiście to już decyzja typera czy po wykorzystaniu bonusu cashback będzie dalej obstawiać u bukmachera czy wypłaci pieniądze.
Jedno jest pewne cashback'i należy wykorzystywać.

  Bukmacher Bukmacher Bonus Procent Obrót i kurs Obrót efektywny
(co to?)
Moment przyznania Live streaming  

Przesuń palcem tabelę w lewo aby zobaczyć więcej danych.

Ostatnia aktualizacja

Zalety bonusu cashback

 • Brak obrotu bonusem - gracz nie jest zmuszony spełniać warunków obrotu bonusem po tym jak otrzyma dodatkowe pieniądze, którymi z miejsca może dowolnie zarządzać.
 • Wysoka kwota bonusu – bukmacherzy nie oszczędzają na tego typu bonusie; najmniejszy z nich dostępny u różnych bukmacherów zaczyna się od 123 PLN.
 • Małe ryzyko utraty pieniędzy - bukmacher gwarantuje ubezpieczenie środków zgodnie z warunkami promocji (50 lub 100% stawki zakładu).
 • Duża szansa na wygraną - w przypadku "bezpiecznego ryzyka" można pozwolić sobie na lekkie szaleństwo i grę po bardzo wysokich kursach mając pewność, że w przypadku przegrania stawka zostanie zwrócona.
 • Idealny dla nowych graczy - gracz bezboleśnie może przekonać się, jak działają zakłady bukmacherskie, ponieważ jeśli przegra, otrzyma zwrot stawki. Dodatkowo tego typu promocja posiada bardzo prosty regulamin.

Regulamin bonusu cashback

Pozornie prosty zakład nie zwalnia typera z obowiązku przeczytania regulaminu. Gracz musi zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Jaki procent zakładu jest bezpieczny - większość firm refunduje 100% stawki przegranego zakładu, jednak zdarzają się bukmacherzy, którzy działają inaczej. Przykładem jest bukmacher, który w swojej promocji oddaje graczowi 50% stawki do kwoty 123 PLN, jeśli przegra on swój pierwszy zakład.
 • Ile dni ma gracz na dokonanie pierwszego depozytu – najczęściej gracz ma 7 dni od momentu założenia konta na dokonanie pierwszej wpłaty, aby móc skorzystać z bonusu.
 • Przez ile dni zakład cashback jest ważny - ile dni można zwlekać z wniesieniem zakładu.
 • Kurs minimalny - jaki jest kurs minimalny kuponu/poszczególnego zdarzenia.
 • Ilość zdarzeń – czy wymagana jest konkretna liczba zdarzeń na kuponie.
 • Rynki i zakłady wyłączone z promocji - oferta cashback nigdy nie obowiązuje w zakładach systemowych.
 • Sposoby wpłaty nie kwalifikujące do promocji - zdarza się, że portfele elektroniczne (Skrill, Neteller) oraz inne niestandardowe metody płatności nie pozwalają na złożenie depozytu, który dodatkowo pozwoli na otrzymanie bonusu.

Przykład bonusu cashback

Bukmacherem, którym posłużymy się przy tłumaczeniu zasad w praktyce będzie X, który od dłuższego czasu oferuje swoim graczom bonus cashback do 200 PLN w pierwszym zakładzie. To jedna z najprostszych promocji bukmacherskich oferowanych na rynku.

Wpłacając 200 PLN mamy możliwość zagrania pierwszego zakładu bez ryzyka po stawce maksymalnej 200 PLN, ponieważ w razie porażki otrzymamy zwrot utraconych środków. Minimalny kurs zdarzenia nie jest podany. Warunkiem koniecznym jest obstawienie meczu z przynajmniej trzema możliwymi wariantami zakończenia (np. 1X2). Warunek nie ma zastosowania przy zakładzie wielokrotnym (akumulowanym).


Zakład pojedynczy

Decydujemy się zagrać za 200 PLN na zwycięstwo Ruchu Chorzów w meczu z Wisłą Kraków po kursie @2.50.

Jeśli wybrany typ zakończy się powodzeniem, wówczas na konto gracza trafi 500 PLN. W przypadku niekorzystnego rozstrzygnięcia, do gracza powróci 200 PLN, którym będzie mógł dowolnie dysponować tj. wypłacić z konta, bądź stawiać kolejne zakłady. 

Zakład akumulowany

W tym przypadku grać można również na zakłady, które mogą zakończyć się w sposób dwudrogowy np. zwycięstwo w meczu tenisa, siatkówki czy under/over.

Zasady są takie same, jak w zakładzie pojedynczym. Przykładowo stawiamy 100 PLN po kursie @3.00. W przypadku sukcesu gracz dostanie zwrot w wysokości 300 PLN. Jeśli któraś z poszczególnych składowych zostanie wytypowana niepoprawnie, wówczas zadziała opcja cashback, czyli na konto powróci 100 PLN.


Jak odebrać bonus cashback od X?

 • Zarejstruj się w serwisie bukmachera.
 • Następnie wpłać pieniądze na konto gracza (minimum 15 PLN).
 • Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz to otrzymasz zwrot stawki do 200 PLN.

Cashback a freebet

Zakłady cashback często mylone są z freebetami czyli darmowymi zakładami. Różnica jest znacząca – we freebecie stawka zakładu nie wlicza się do ewentualnego zysku gracza. Przykład:

Freebet: 200 PLN (stawka, freebet) * @3.00 (kurs) = 600 PLN (wygrana) – 200 PLN (stawka) = 400 PLN (zwrot)

Cashback: 200 PLN (stawka) * @3.00 (kurs) = 600 PLN (wygrana, zwrot)

Darmowy zakład z ang. freebet to rodzaj bonusu jaki oferują bukmacherzy. Freebet polega na tym, że gracz otrzymuje od bukmachera określoną sumę, za którą w całości musi zagrać, by skorzystać z promocji. Po wygraniu zakładu otrzymuję na konto czysty zysk, stawka za jaką zagrał zostaje u bukmachera.

Podsumowanie

Bonus cashback to bardzo dobra oferta dla początkujących graczy, którzy na starcie swojej przygody z zakładami bukmacherskimi mogą złożyć pierwszy zakład bez ryzyka, ponieważ jeśli przegrają otrzymają zwrot stawki. Dodatkowym atutem promocji jest z reguły brak konieczności obrotu bonusem, co oznacza, że gracz po otrzymaniu zwrotu dowolnie może zarządzać swoimi pieniędzmi. 

W tej chwili żaden z legalnych bukmacherów nie oferuje bonusu cashback.

LV BET baner
LV BET baner