Bonusy freebet

Jedną z trzech głównych ofert dla nowych klientów zakładów bukmacherskich są tak zwane bonusy freebet, czyli darmowe zakłady. Czy faktycznie są one darmowe? Jakie warunki musi spełnić gracz, żeby otrzymać swój freebet i u jakich bukmacherów powinien go szukać?

Bukmacherzy w swojej ofercie stosują 3 rodzaje bonusów powitalnych: darmowy zakład (freebet), zakład bez ryzyka (cashback) i bonus od depozytu. Przeczytaj też nasz poradnik wszystko o bonusach i promocjach bukmacherskich.

Czym jest darmowy zakład?

Darmowy zakład – inaczej freebet (ang. free - wolny, darmowy, bet - zakład); jedna z podstawowych promocji oferowanych przez firmy bukmacherskie. Polega na postawieniu zakładu bez wkładu własnego. Gracz otrzymuje od bukmachera określoną pule, którą musi wykorzystać przy użyciu tylko jednego zakładu. Ewentualny zwrot z wygranego zakładu pomniejszony jest o wysokość stawki zakładu.

Nazwa „darmowy zakład” jest nieco myląca. Nie oznacza to, że gracz otrzymuje od bukmachera możliwość gry za darmo. Przy okazji bonusu dla nowych użytkowników serwisów oferujących tego typu promocję (np. LV BET, Fortuna) wymagana jest wcześniejsza wpłata i dokonanie pierwszego zakładu oraz spełnienie ścisłych warunków promocji.

Freebet'em nazywany jest też zakład bukmacherskim nie związany z bonusem tylko zagrany w taki sposób aby nie powodował straty gracza przy jednoczesnej szansie na zysk. Taki zakład możliwy jest jedynie w połączeniu z innym, przeczytaj kontrowanie zakładów czy middle bets.

Darmowy zakład
Dzięki darmowemu zakładowi postawisz bez ryzyka przegranej.

Bukmacherzy z ofertą darmowego zakładu

Obecnie kilku bukmacherów ze światowej czołówki oferuje swoim graczom darmowy zakład jako bonus powitalny. Z reguły bonusy freebet (darmowe zakłady) są oferowane już dla stałych graczy z okazji różnych wydarzeń sportowych, jak wybrane mecze piłki nożnej itp.

  Bukmacher Bukmacher Bonus Procent Obrót i kurs Obrót efektywny
(co to?)
Moment przyznania Live streaming  
1. Fortuna Logo Fortuna Bonus 1000zł+100zł+20zł 100% 4 x 1.90 4 po całkowitym obrocie Dostępny
2. LVbet Logo LVbet Bonus 1500 zł 100% 4 x 2.00 4 po depozycie Niedostępny

Przesuń palcem tabelę w lewo aby zobaczyć więcej danych.

Ostatnia aktualizacja

Zalety freebet'ów

 • Wysokość bonusu – bukmacherzy dają swoim graczom spore premie w postaci darmowych zakładów. Mogą one sięgać nawet 400 PLN, jak w Fortuna.
 • Często oferowane jako stałe promocje - darmowe zakłady są częstą praktyką bukmacherów, którzy chcą zachęcić do gry zarejestrowanych już graczy.
 • Brak strat – przegrywając zakład nie przegrywamy pieniędzy ze swojego konta, a otrzymany bonus, który nie może być wypłacony bez postawienia zakładu.
 • Możliwość gry za wysoką stawkę bez konsekwencji – darmowy zakład sprawia, że możliwe jest wyjście poza stosowany system bukmacherski; pozwala na odważną grę, która premiuje ryzyko nie zawsze stosowane grając za własne środki.

Regulamin darmowego zakładu

Wydawać by się mogło, że skoro mamy do czynienia z darmowym zakładem, to w regulaminie nie ma nic szczególnego. Wystarczy obstawić i cieszyć się z wygranej. Nic bardziej mylnego. Zalecamy przeczytać regulamin i zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Kwestia obrotu - sprawa nie jest jednoznaczna; u niektórych bukmacherów to konieczność (np. Fortuna), a u innych już nie (np. LV BET).
 • Sposoby wpłaty wykluczające bonus - niektóre sposoby wykluczą możliwość otrzymania bonusu np. Skrill i Neteller w Fortuna.
 • Minimalny kurs - należy sprawdzić, jaki kurs jest minimalny w przypadku ubiegania się o bonus.
 • Daty graniczne - konieczne jest sprawdzenie następujących dat: w jakim czasie od rejestracji należy dokonać pierwszego depozytu, aby kwalifikować się do przyznania bonusu, ile czasu gracz ma na wykorzystanie darmowego zakładu i ile czasu ma na dokonanie obrotu.

Warunki obrotu bonusem

Zdarza się, że regulamin darmowego zakładu wymusza na graczu korzystającym z promocji spełnienie warunków obrotu, by w pełni poprawnie wziąć udział w ofercie. W ten sposób bukmacherzy "zatrzymują" u siebie klientów przynajmniej na czas obrotu bonusem.

Co to znaczy obrócić bonus?

Dokonać obrót, czy obrócić bonus, to inaczej postawić wymaganą kwotę finansową w zakładach sportowych. Warunki obrotu będą spełnione wtedy, gdy suma postawionych stawek wyniesie wymaganą do obrotu kwotę.

Bez dokonania obrotu niemożliwa jest wypłata pieniędzy. Próba przelania pieniędzy na konto będzie skutkowała zakończeniem udziału w promocji i utratą dodatkowych środków.

Przy obrocie bonusem warto zwrócić uwagę na:

 • kurs minimalny obstawianych zdarzeń,
 • minimalną stawkę,
 • czas na obrót,
 • dostępny rodzaj zakładów.

Stosowny obrót wymagany jest w przypadku chociażby bukmachera Fortuna przy promocji powitalnej z darmowym zakładem do 400 PLN. Gracze mogą wypłacić pieniądze dopiero po dokonaniu zakładów za pięciokrotność przyznanego bonusu po kursie nie mniejszym niż @1.50 (a w zakładach akumulowanych każdy zakład musi mieć kurs co najmniej 1,5).

Przykład: Gracz otrzymuje bonus w wysokości 200 PLN. Oznacza to, że musi dokonać zakładów po odpowiednim kursie za kwotę nie mniejsza niż 1000 PLN, co wynika z działania: 200 PLN (bonus) * 5 (obrót) = 1000 PLN.

Przykład darmowego zakładu

Najlepszym bukmacherem do pokazania na konkretnym przykładzie darmowego zakładu jest LV BET, który dla nowych graczy od lat oferuje bonus powitalny właśnie w postaci freebetu do kwoty 25 EUR/GBP. Wystarczy zarejestrować się w serwisie i dokonać pierwszego zakładu o kursie minimalnym @1.50. Po jego rozliczeniu freebet zostanie dopisany do konta.

Jeśli gracz ma na swoim koncie darmowy zakład, wówczas może wykorzystać go dowolnie. Nie istnieją wymogi dotyczące minimalnego kursu czy liczby zdarzeń na kuponie. Gracz musi jednak pamiętać, że stawka zostanie odpisana od wygranej, co może znacząco obniżyć wygraną.


Przykład 1

Gracz nieświadomy faktu, że stawka zostanie odpisana od wygranej ma do dyspozycji darmowy zakład o wysokości 20 EUR i stawia go po kursie @1.20. W przypadku powodzenia zyska tylko 4 EUR, bo:

20 EUR (darmowy zakład) * @1.20 (kurs) = 24 EUR (wygrana)
24 EUR (wygrana) - 20 EUR (stawka) = 4 EUR (zwrot)

Przykład 2

Gracz ma do dyspozycji darmowy zakład o wartości 20 EUR. Wykorzystuje go, stawiając po kursie @5.50. W przypadku powodzenia ma szansę zgarnąć aż 90 EUR, bo:

20 EUR (darmowy zakład) * @5.50 (kurs) = 110 EUR (wygrana)
110 EUR (wygrana) - 20 EUR (stawka) = 90 EUR (zwrot)


Jak odebrać darmowy zakład od LV BET?

 • Zarejstruj się w serwisie lvbet.pl.
 • Dokonaj pierwszego depozytu.
 • Zagraj pierwszy zakład po kursie nie mniejszym niż @2.50.
 • Wykorzystaj swój darmowy freebet.

Różnica między freebetem a zakładem bez ryzyka

Zakłady freebet często mylone są z zakładami bez ryzyka, czyli cashbackami. Różnica jest znacząca - w cashbacku stawka zakładu wlicza się do ewentualnego zysku gracza. Przykład:

Freebet: 200 PLN (stawka, freebet) * @3.00 (kurs) = 600 PLN (wygrana) – 200 PLN (stawka) = 400 PLN (zwrot)

Cashback: 200 PLN (stawka) * @3.00 (kurs) = 600 PLN (wygrana, zwrot)

Podsumowanie

Darmowe zakłady nie niosą za sobą żadnego ryzyka. Przegrana będzie skutkować jedynie utratą środków niemożliwych do wypłacenia przed dokonaniem zakładu. Tylko pod tym względem zakład jest darmowy. Aby go otrzymać należy wpłacić pieniądze lub dokonać zakładów za odpowiednią kwotę. Bonus jest udogodnieniem dla każdego gracza, niezależnie od jego doświadczenia w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Oczywiście najlepszą opcją jest tego typu freebet, który nie wymaga obrotu .

Darmowe zakłady jako promocję powitalną oferują bukmacherzy tacy jak: LV BET, PZBUK, Fortuna.

STS baner
STS baner