Bonusy od depozytu

Bonusy bukmacherskie od depozytu to najpopularniejsza forma promocji startowej dla nowych typerów zakładów bukmacherskich. Czy graczom opłaca się korzystać z tej oferty? Jakie są wady i zalety tego typu bonusu powitalnego?

Bukmacherzy w swojej ofercie stosują 3 rodzaje bonusów powitalnych: darmowy zakład (freebet), zakład bez ryzyka (cashback) i bonus od depozytu. Przeczytaj też nasz poradnik wszystko o bonusach i promocjach bukmacherskich.

Co to jest bonus od depozytu?

Bonus od depozytu - najczęściej proponowana promocja przez bukmacherów dla nowych graczy. Polega na dodaniu do konta gracza darmowych środków, które można wykorzystać według regulaminu oferty. Kwota bonusu uzależniona jest od wysokości pierwszego depozytu złożonego w danej firmie bukmacherskiej (50%, 100% lub nawet 200% pierwszej wpłaty). Istotną częścią promocji jest warunek dokonania obrotu, bez niego nie ma możliwości wypłaty środków.

Bonusy pod lupą
Bonus powiększa kapitał typera na obstawianie zakładów.

Bukmacher nie reguluje, w ilu zakładach gracz musi spełnić postawione przed nim wymogi. Bardziej restrykcyjny jest w kwestii czasu. W większości regulaminów tego typu promocji znajdują się informacje w ciągu ilu dni gracz musi spełnić określone warunki. W przeciwnym razie bonus zostanie odebrany razem z wygranymi, które trafiły na konto dzięki użyciu bonusowych pieniędzy.

Bonus od depozytu może sięgać nawet 1000 PLN (LV BET, eTOTO), czy 760 PLN (Milenium).

Bukmacherzy z ofertą bonusów od depozytu

Bonus od depozytu to jedna z najczęściej stosowanych promocji bukmacherskich, dlatego nie dziwi duża możliwość wyboru, spośród bukmacherów oferujących tego typu oferty. Przed zdecydowaniem się na dokonanie depozytu, radzimy sprawdzić, jaki procent wpłaty będzie podstawą do przyznania bonusu.

  Bukmacher Bukmacher Bonus Procent Obrót i kurs Obrót efektywny
(co to?)
Moment przyznania Live streaming  
1. Totolotek Logo Totolotek Bonus 1000 zł + 20 zł 100% 3 x 2.00 6 po depozycie Niedostępny
2. STS Logo STS Bonus 1200 zł 100% 3 x 1.91 5 po depozycie Dostępny
3. Fortuna Logo Fortuna Bonus 1000zł+100zł+20zł 100% 4 x 1.90 4 po całkowitym obrocie Dostępny
4. eToto Logo eToto Bonus 200 zł 200% 4 x 2.20 6 po depozycie Niedostępny
5. TOTALbet Logo TOTALbet Bonus 500 zł 100% 6 x 2.00 7 po 1-krotnym obrocie Niedostępny
6. Betclic Logo Betclic Bonus 500 zł 100% 4 x 2.00 4 po depozycie Dostępny
7. PZBUK Logo PZBUK Bonus 500 zł 100% 4 x 2.00 4 po depozycie Dostępny
8. Betfan Logo Betfan Bonus 3000 zł 80% 5 x 2.00 6.5 po 2-krotnym obrocie Niedostępny
9. Milenium Logo Milenium Bonus 760 zł+20zł+10zł 100% 4 x 2.00 4 w transzach Niedostępny
10. LVbet Logo LVbet Bonus 1500 zł 100% 4 x 2.00 4 po depozycie Niedostępny
11. forBET Logo forBET Bonus 1200 zł 70% 4 x 1.30 5.4 po 1-krotnym obrocie Dostępny
12. Superbet Logo Superbet Bonus 250 zł 50% - - - Niedostępny

Przesuń palcem tabelę w lewo aby zobaczyć więcej danych.

Ostatnia aktualizacja


Zalety bonusów od depozytu

 • Dodatkowe pieniądze na grę - w zależności od oferty można otrzymać ekstra 50% lub nawet 200% od kwoty pierwszej wpłaty.
 • Długi czas na spełnienie warunków - w porównaniu do zakładów cashback oraz freebet, gracz ma bardzo długi czas na dokładne zastanowienie się i spokojne korzystanie z otrzymanego bonusu.
 • Swoboda realizacji postanowień - gracz nie musi stawiać wszystkich pieniędzy w jednym zakładzie. Przy wyrabianiu obrotu można stawiać zakłady dowolnej wysokości.
 • Wysoka kwota bonusu - bonus od depozytu może sięgać 1000 (eTOTO) a nawet 1000 PLN w Totolotek.

Na co uważać?

 • Konieczność obrotu - pieniądze nie mogą być wypłacone z konta przed dokonaniem obrotu.
 • Różne regulaminy - każdy bukmacher ustala inny regulamin swojej promocji; należy uważać na różne kursy minimalne, kwotę obrotu.
 • Ukryte punkty regulaminu - niekiedy w regulaminie znajdują się punkty takie jak maksymalna kwota zakładu czy rodzaj zakładu - w tym przypadku nie wszystkie zainwestowane pieniądze będą liczyły się do obrotu.

Wybór bukmachera

Masz zamiar zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie online i nie wiesz którego bukmachera wybrać? A może nie jesteś zadowolony z obecnego bukmachera? Przeczytaj nasz poradnik!

Regulamin bonusu od depozytu

Przed skorzystaniem z tego typu promocji, należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem promocji bukmachera. W tym przypadku gracz dowie się wielu niezbędnych informacji, które będą dla niego konieczne podczas obrotu bonusem.

W regulaminie bonusu od depozytu należy zwrócić uwagę na:

 • Jaki procent depozytu będzie kwalifikował się do przyznania bonusu? - może być to 25%, 50%, 100%, a nawet 200%, ale należy to sprawdzić przed rozpoczęciem starań o bonus. Im więcej bonusu procentowo daje bukmacher tym lepiej.
 • Wysokość niezbędnego obrotu - ile razy wpłacona kwota będzie musiała zostać obrócona? Czy do warunków obrotu wlicza się sam złożony depozyt, sam przyznany bonus czy może depozyt + bonus? To istotne informacje w kontekście poprawnego obrotu bonusem. Najlepsze oferty pod tym kątem posiada Totolotek i eTOTO.
 • Kurs minimalny obrotu - od jakiego kursu minimalnego kuponu bądź pojedynczego zdarzenia pieniądze będą zaliczane do obrotu.
 • Jakie zakłady nie wliczają się do obrotu? - bukmacherzy zastrzegają niektóre rynki (np. handicapy) lub rodzaje zakładów (np. systemowe) wówczas zakłady tego typu nie wliczają się do obrotu. Duże tego typu restrykcje posiadają X i X.
 • Czas na dokonanie obrotu - ile czasu gracz ma na spełnienie wszystkich postanowień promocji.
 • Wymagana liczba spotkań na kuponie - niekiedy jeden mecz na kuponie nie wystarczy do tego, by był on zaliczony do wymagań obrotu.
 • Sposoby wpłaty wykluczające bonus - niektórzy bukmacherzy zastrzegają pewne sposoby wpłat; ich użycie spowoduje utratę możliwości otrzymania bonusu. Zdarza się, że wpłaty przez Skrill nie kwalifikują się do otrzymania bonusu.
 • Czy bonus zostanie przypisany od razu? - np. w Fortunie gracz otrzymuje bonus dopiero po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów promocyjnych. Jest to słaby punkt tej oferty gdyż z bonusowych pieniędzy nie będzie można skorzystać od razu.
Warunki obrotu bonusem

Obrót bonusem zwany również uwalnianiem bonusu - dowiedz się na czym dokładnie polega i na które zapisy regulaminu powinieneś szczególnie uważać przy wyborze bukmachera z bonusem powitalnym.

Warunki obrotu bonusem

Kluczowym aspektem dla bonusów od depozytu jest kwestia obrotu. To najpoważniejsza przeszkoda do wypłaty pieniędzy razem z wygranymi na nasze konto. To sposób na zaktywizowanie graczy, który zapobiega wypłatom bonusowych pieniędzy przed zagraniem jakiegokolwiek zakładu. W ten sposób bukmacher, przynajmniej na czas obrotu, "zatrzymuje" u siebie graczy.

Czym jest obrót?

Dokonanie obrotu to nic innego jak gra za ustaloną w regulaminie kwotę pieniędzy, która za każdym razem zależy od wielkości złożonego pierwszego depozytu. W regulaminie kwota obrotu zapisana jest jako wielokrotność pierwszego depozytu lub otrzymanych środków promocyjnych, bądź obu tych składowych.

W warunkach obrotu zawarte są również kursy minimalne zakładów oraz ewentualnie ilość spotkań na kuponie. To indywidualne ustalenia bukmachera, które zawarte są w warunkach i regulaminie promocji, z którymi należy zapoznać się przed rozpoczęciem gry. Akceptacja postanowień promocji jest niezbędna do skorzystania z niej.

Dopiero po dokonaniu obrotu możliwa jest wypłata środków. Próba dokonania wypłaty przed spełnieniem wymogów będzie skutkować utratą bonusu.

Przykład: Gracz musi dokonać 5-krotnego obrotu sumą pierwszego depozytu oraz otrzymanego bonusu. W tym przypadku pierwsza wpłata to 200 PLN, a bonus to 100 PLN. Wówczas gracz musi zagrać za co najmniej 1500 PLN. Wynika to z działania:

200 PLN (depozyt) + 100 PLN (bonus) = 300 PLN
300 PLN (suma depozytu i bonusu) * 5 (obrót) = 1500 PLN (kwota wymagana do obrotu)

Należy pamiętać również o pozostałych ustaleniach bukmachera, takich jak kurs minimalny kuponu oraz liczba zdarzeń na jednym kuponie.

Przed przystąpieniem do rejestracji u bukmachera w celu użyskania bonusu trzeba sprawdzić jak wysoki obrót jest wymagany. Należy sprawdzić czy obrót dotyczy jedynie środków bonusowych czy łącznej kwoty depozyt + bonus.

Bonusy i promocje bukmacherskie

Jesteś początkującym typerem? Szukasz bukmachera pod kątem dobrego bonusu powitalnego? Przeczytaj poradnik o promocjach i bonusach.

Przykład bonusu od depozytu

Bardzo dobrym przykładem bukmachera, który stosuje bonus od depozytu jest Totolotek, który oferuje swoim nowym użytkownikom bonus 100% od pierwszej wpłaty do 500 PLN. Gracz musi złożyć depozyt o wartości co najmniej 20 PLN by kwalifikować się do promocji. Po dokonaniu pierwszej wpłaty na adres e-mail podany podczas rejestracji otrzyma 10-znakowy kod, którego wpisanie jest konieczne do otrzymania bonusu.

Po dopisaniu środków do konta użytkownika rozpoczyna się okres, w którym muszą być one obrócone. W Totolotku wymagany obrót to 3-krotność sumy pierwszego depozytu kwalifikującego się do promocji oraz przyznanego bonusu.

Przykład: Gracz w swoim pierwszym depozycie wpłaca 500 PLN. Oznacza to, że kwalifikuje się do otrzymania 200 PLN bonusu. W sumie na jego koncie znajduje się 1000 PLN. Za jaką kwotę musi dokonać zakładów? Za 3000 PLN, co wynika z działania:

1000 PLN (suma depozytu i bonusu) * 3 (obrót) = 3000 PLN (wymagana kwota obrotu)

Do obrotu zaliczają się kupony z kursami nie mniejszymi niż 2,00 oraz zakłady akumulowane, w których przynajmniej jedna składowa ma kurs 2,00. 


Jak otrzymać bonus w Totolotek?

 • Zarejestruj się w serwisie totolotek.pl.
 • Zaloguj się i dokonaj pierwszego depozytu. Każda metoda wpłaty pieniędzy uprawnia do skorzystania z bonusu powitalnego.
 • Natychmiast po wpłacie na koncie użytkownika pojawią się dodatkowe pieniądze.

Regulamin promocji Totolotek w pigułce:

 • kwota bonusu widoczna jest w saldzie bonusowym,
 • wymagany obrót: 3-krotność pierwszego depozytu + otrzymanego bonusu,
 • kurs minimalny: @2.00,
 • kurs minimalny w zakładach akumulowanych: przynajmniej jeden @2.00, reszta dowolne,
 • czas na obrót: bez limitu,
 • w prypadku anulowania meczu zakład rozliczany jest po kursie @1.00 i nie liczy się do obrotu,

Po co bukmacher stosuje bonus od depozytu?

Powodów dla których bukmacherzy stosują akurat bonusy od depozytu jest co najmniej kilka:

 • Ten typ bonusu zapobiega ucieczce graczy po dokonaniu jednego zakładu, jak może mieć to miejsce przy freebetach i cashbackach.
 • W tej metodzie istnieje największa szansa na porażkę gracza (przy obrocie), a więc zysk dla bukmachera.
 • Na pierwszy rzut oka bonus jest bardzo atrakcyjny, co przyciąga nowych użytkowników.
 • Nowi gracze w zakładach bukmacherskich mogą mieć spory problem ze zrozumieniem zasad oraz odpowiednim stawkowaniem, które uniemożliwi dokonanie 5-, czy 10-krotego obrotu.

Podsumowanie

Bonusy od depozytu to świetna okazja zarówno dla początkujących jak i doświadczonych graczy, powiększenie kapitału startowego o 100% daje większe możliwości obstawiania oraz pewien dodatkowy bufor bezpieczeństwa. Należy zwrócić szczególną uwagę na warunki obrotu promocji.

Bonus od depozytu daje spory wachlarz możliwości graczowi, który nie musi szybko decydować o swoich pieniądzach. Nie wymaga się gry za otrzymaną kwotę w jednym zakładzie, co różni promocję od darmowych zakładów i zakładów bez ryzyka. W tym wariancie promocji gracz ma nawet 90 dni na spełnienie postanowień regulaminu, który jest niezwykle istotny. To w nim zapisane są wszystkie wymagania dotyczące promocji, które gracz musi spełnić.

By skutecznie skorzystać z bonusu od depozytu najpierw gracz musi doskonale poznać termin dotyczący "obrotu bonusem".

Bonus od pierwszego depozytu oferują między innymi: Totolotek, STS, Fortuna, eToto, TOTALbet, Betclic, PZBUK, Betfan, Milenium, LVbet, forBET, Superbet,