Bukmacherzy legalni w Polsce - ranking

Każda osoba przebywająca w Polsce podlega polskiemu prawu. Nie ma znaczenia czy osoba jest Polakiem czy obcokrajowcem, obywatelem Unii Europejskiej czy innego związku państw. Istotne jest to, że przebywa na terytorium Polski.

Z punktu widzenia prawa nie ma też znaczenia czy obowiązujące prawo jest dobre czy złe, czy w ogólnym rozrachunku dla ogółu jest sprawiedliwe czy stronnicze. Prawo do prawo, każde suwerenne państwo może uchwalić dowolne prawo a przebywający w nim ludzie i zarejestrowane firmy są zobowiązane do jego przestrzegania. Nieprzestrzeganie prawa może (ale nie musi) skutkować karami.

Polskie prawo hazardowe wprowadzone w nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku jest bardzo złe. Monopol państwa na kasyno w internecie, brak możliwości organizowania turniejów pokerowych z nagrodami pieniężnymi, wysokie podatki w zakładach bukmacherskich i to wszystko połączone z blokadą płatności i połączeń internetowych.

Przez złe prawo tracą obywatele Polscy, typerzy zamiast obstawiać zakłady po najwyższych dostępnych kursach zmuszeni są do wybierania najmniejszego zła w postaci "najwyższego kursu z najniższych". Obstawianie zakładów po niskich kursach utrudnia lub wręcz uniemożliwia w dłuższym terminie osiągnięcie zysku z zakładów bukmacherskich. Jakby tego było mało, polskie prawo wymusza automatyczne 12% opodatkowanie każdego zakładu bez względu czy będzie wygrany czy przygrany a wygrane brutto powyżej 2280 PLN dodatkowym podatkiem 10%. Przeczytaj więcej o podatkach.

Niemniej jednak będąc na terytorium Polski każda osoba zobowiązana jest do przestrzegania obowiązującego prawa. Polscy typerzy mogą mieć jedynie żal i pretensje do rządzących o taki a nie inny kształt uchwalonego prawa.

Zapraszamy też do zapoznania się z innymi rankingami firm bukmacherskich najlepsi bukmacherzy, bukmacherzy wg. marży, bukmacherzy wg. wiarygodności, bukmacherzy dla Polaków, zobacz też listę wszystkich bukmacherów.

Temida na tle Polskiej flagi
W Polsce typuj zakłady u legalnego bukmachera.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Bukmacherzy legalni posiadają wykupioną licencję Ministra Finansów RP na oferowanie zakładów wzajemnych na terytorium RP. Zwani są również bukmacherami naziemni lub stacjonarnymi, ich firmy zarejestrowane są w Polsce, posiadają placówki naziemne w miastach na terenie całego kraju ale dostępni są również w internecie. Aktualnie w Polsce licencję na oferowanie zakładów bukmacherskich (zakładów wzajemnych) posiada 10 bukmacherów przedstawiamy poniżej pełną listę.

Typowanie u każdego z poniższych bukmacherów jest na terytorium Rzeczypospolitej w pełni legalne, zarówno w punktach stacjonarnych jak i na stronach internetowych. Nie trzeba się martwić o kwestie podatkowe, bukmachwerzy sami pobiorą cały podatek jaki będzie trzeba zapłacić urzędowi skarbowemu.

  Bukmacher Bukmacher Ocena Bonus Procent Obrót i kurs Obrót efektywny
(co to?)
Moment przyznania Live streaming  
1. Totolotek Logo Totolotek 3.5/5 Bonus 1000 zł + 20 zł 100% 3 x 2.00 6 po depozycie Niedostępny
2. Fortuna Logo Fortuna 3.5/5 informacja dostępna na www.efortuna.pl Dostępny
3. forBET Logo forBET 3/5 bonus 1200 PLN 70% 4 x 1.30 5.4 po 1-krotnym obrocie Dostępny
4. Milenium Logo Milenium 3/5 informacja dostępna na www.milenium.pl Niedostępny
5. LVbet Logo LVbet 2.5/5 Bonus 1500 PLN 100% 4 x 2.00 4 po depozycie Niedostępny
6. STS Logo STS 2/5 Bonus 500 PLN 100% 3 x 1.91 3 po całkowitym obrocie Dostępny
7. eToto Logo eToto 2/5 - - - - Niedostępny
8. Superbet Logo Superbet 2/5 Bonus 250 PLN 50% - - - Niedostępny
9. TOTALbet Logo TOTALbet 2/5 Bonus 500 PLN 100% 6 x 2.00 8 po 1-krotnym obrocie Niedostępny
10. PZBUK Logo PZBUK 2/5 bonus 50 PLN 100% 2.00 - - Niedostępny

Przesuń palcem tabelę w lewo aby zobaczyć więcej danych.

Ostatnia aktualizacja

Ułomność legalności

Udział legalnych bukmacherów w polskim rynku zakładów bukmacherskich.
Udziały legalnych bukmacherów w 2017 roku.

Opłacalność typowania u legalnych bukmacherów niestety jest dużo mniejsza niż u zagranicznej konkurencji gdyż z uwagi na zgodność z Polskim prawem zakłady obarczone są 12% podatkiem od gier hazardowych oraz dodatkowym 10% podatkiem dochodowym gdy wygrana przekroczy 2280 PLN. Sytuacji nie poprawia brak konkurencji gdyż legalnych firm jest tylko 10 i bez wysiłku każda z nich znajdzie odpowiednią liczbę klientów.

Więcej o legalnych bukmacherach przeczytasz w artykule o bukmacherach naziemnych. Dowiedz się też, którzy bukmacherzy w świetle obowiązującej ustawy hazardowej są w Polsce legalni, przeczytaj artykuł o legalnych bukmacherach w Polsce.

Legalny bukmacher a bukmacher dla polaków?

Czym różni się "bukmacher dla Polaków" od "legalnego bukmachera w Polsce"? Pytanie, z pozoru, może wydawać się bez sensu... aczkolwiek po chwili zastanowienia odpowiedź wcale nie jest oczywista.

Prawo hazardowe obowiązuje wyłącznie w obrębie terytorium Polski a nie na narodowość/obywatelstwo Polskie. Oznacza to, że osoba przebywająca w Polsce może legalnie obstawiać zakłady wyłącznie u bukmacherów posiadających zezwolenie Polskiego Ministra Finansów (lista powyżej). Gdy Polak wyjedzie do Anglii, Grecji czy innego kraju to nie podlega już pod polską ustawę tylko pod ustawę kraju do jakiego wyjechał (angielską, grecką etc...). Jeżeli np. bukmacher Unibet jest zgodny z prawem hazardowym obowiązującym na Wyspach Brytyjskich to Polak na wakacjach w Anglii może legalnie typować w Unibet gdyż przebywa na terytorium, na którym jest to prawnie dozwolone.

Bukmacher legalny w Polsce = bukmacher, który ma prawo oferować zakłady na terytorium Polski. Dotyczy to każdej osoby przebywającej w Polsce, również obcokrajowców.
Bukmacher dla Polaków = bukmacher, który akceptuje Polaków jako swoich klientów bez względu na to gdzie się znajdują. To, że dany bukmacher akceptuje Polaków nie znaczy, że jest legalny.

Bukmacherów internetowych możemy podzielić na 4 grupy:

  • Bukmacherzy legalni w Polsce.
  • Bukmacherzy dla Polaków.
  • Bukmacherzy akceptujący Polaków ale tylko spoza Polski.
  • Bukmacherzy nie akceptujący Polaków.

Każdą z tych grup opisaliśmy w obszernym artykule zakłady bukmacherskie w Polsce.