Ranking wiarygodności

Poniżej prezentujemy listę 0 bukmacherów według rankingu wiarygodności portalu SBR.

Sportsbook Review to niezależny portal bukmacherski, który od 1999 roku monitoruje poczytania firm bukmacherskich pod kątem wiarygodności, wypłacalności, bezpieczeństwa pieniędzy gracza, rzetelności ofert bonusowych, problemów z wypłatami i prób wyłudzeń. Oprócz monitoringu bukmacherów SBR czynnie wspiera i walczy o prawa graczy, dzięki pomocy SBR typerzy odzyskali od nieuczciwych bukmacherów ponad 1 mln USD.

Na podstawie własnych ocen oraz informacji i opinii z rynku SBR ocenia firmy bukmacherskie pod kątem wiarygodności i wypłacalności. Oceny są aktualizowane co kilka miesięcy lub gdy zajdzie taka potrzeba, najwyższa ocena to A+, najniższa F.

Bezpieczny sejf na pieniądze
Wiarygodny bukmacher gwarantuje bezpieczeństwo pieniędzy.

Każdy typer przed pierwszym depozytem pieniędzy powinien sprawdzić, ocenę i historię wybranego bukmachera na SBR. Bukmacherów ocenionych na F radzimy omijać szerokim łukiem, bukmacherzy D- do D+ to potencjalne problemy, u bukmacherów ocenionych na C- do C+ można obstawiać i spać spokojnie, B- do B+ to wysoka półka i raczej brak problemów, A- do A+ to liderzy rynku.

Zapraszamy też do zapoznania się z innymi rankingami firm bukmacherskich najlepsi bukmacherzy, bukmacherzy wg. marży, bukmacherzy dla Polaków, bukmacherzy legalni w Polsce, zobacz też listę wszystkich bukmacherów.

  Bukmacher Bukmacher Ocena Bonus Procent Obrót i kurs Obrót efektywny
(co to?)
Moment przyznania Live streaming  

Przesuń palcem tabelę w lewo aby zobaczyć więcej danych.

Ostatnia aktualizacja

Jakie kryteria brane są pod uwagę w rankingu wiarygodności?

Ranking SBR ma na celu ustalić poziom bezpieczeństwa środków gracza zdeponowanych na koncie bukmachera. Główny nacisk w rankingu kładziony jest właśnie na wypłacalność i bezpieczeństwo pieniędzy, problemy z anulowaniem zakładów bądź bonusów. Ranking nie uwzględnia wysokości kursów, szerokości oferty czy wyglądu strony internetowej.

Jak zgłosić skargę na bukmachera do SBR?

Aby zgłosić problem z bukmacherem należy napisać maila w języku angielskim na adres help@sportsbookreview.com lub wypełnić formularz na SBR. Należy najdokładniej opisać zaistniały problem.

W jakich sprawach pisać do SBR?

  • Bezprawne zamknięcie lub zawieszenie konta gracza.
  • Problemy z wypłatą wygranych środków lub ich bezprawna konfiskata.
  • Problemy z weryfikacją tożsamości "Know Your Customer (KYC) process" i konsekwencje.
  • Problemy z uzyskaniem należnego bonusu startowego.
  • Problemy z bezprawnym anulowaniem wygranego zakładu.

Przed napisaniem skargi na bukmachera do SBR należy spróbować samemu rozwiązać zaistniały problem bezpośrednio z supportem bukmachera. Mając na uwadze argumentację bukmachera (jeżeli taka jest) obiektywnie zastanowić się czy aby rzeczywiście bukmacher nie ma racji a wszystkie wykonane czynności przez gracza są zgodne z regulaminem bukmachera.

Napisanie do SBR nie gwarantuje rozwiązania problemu, jednak w wielu przypadkach tylko i wyłącznie dzięki interwencji Sportsbook Review gracze odzyskali część lub całość należnych pieniędzy. Pojedyńczy gracz w sporze z bukmacherem z reguły stoi na przegranej pozycji, SBR to poważana organizacja a jej ranking widocznie wpływa na postrzeganie bukmacherów wśród graczy... stąd bukmacherom zależy na tym aby być dobrze ocenionym przez SBR a co za tym idzie jest bardziej skłonny przyznać rację graczom. Oczywiście gdy to gracz ma rację w sporze!

Warto też pisać do SBR chociażby z powodu aby ostrzec innych graczy przed złymi praktykami bukmachera, m.in na podstawie zgłoszeń od graczy i ich późniejszej weryfikacji u bukmachera SBR aktualizuje swój ranking wiarygodności i bezpieczeństwa bukmacherów.

Dlaczego bukmachera nie ma w rankingu SBR?

Jeżeli bukmacher nie znajduje się w rankingu wiarygodności na stronie SBR oznacza to, że nie został jeszcze oceniony. Cały czas na całym świecie powstają nowe firmy bukmacherskie aby móc je rzetelnie ocenić osoby z SBR potrzebują czasu na zebranie opinii typerów oraz zrobienie swojego wywiadu, zwykle proces ten trwa około 2 lat.

Fakt nie ocenienia przez SBR nie dyskwalifikuje bukmachera, jednak z takimi nowościami po prostu trzeba uważać (np. nie wpłacać od razu dużych kwot pieniędzy a wygrane wypłacać stopniowo), można bezpiecznie założyć, że startowa wiarygodność nowego bukmachera jest na poziomie C- do C+.

Bukmacherzy nie objęci rankingiem SBR: eToto, forBET, Fortuna, LVbet, Milenium, PZBUK, STS, Superbet, TOTALbet, Totolotek.