OneHash opinie i informacje

Ocena 5/5 | 2 głosy
 • Zakłady wzajemne gracz-gracz
 • Nowatorski, rewolucyjny pomysł
 • Kursy ustalane przez rynek
 • Całkowita anonimowość
 • Wiarygodna historia funkcjonowania
 • Sprawna estetyczna strona internetowa

OneHash
ocena
2,5/5 2.5
Sprawdź

OneHash to platforma do zawierania wzajemnych zakładów bukmacherskich bezpośrednio pomiędzy użytkownikami. Walutą rozliczeniową w OneHash jest bitcoin.

Serwis OneHash powstał w 2014 roku i funkcjonuje do dnia dzisiejszego bez żadnych afer i negatywnych opinii użytkowników. Jest to warte podkreślenia gdyż wiarygodność jest kluczowa przy niszowych bukmacherach.

Za serwisem stoi spółka Blockchain Entertainment B.V. zarejestrowana w Curacao. CEO spółki to amerykański biznesmen Eric Baker. OneHash działa w oparciu o licencję na urządzanie zakładów wzajemnych z Curacao.

OneHash jest całkowicie anonimowy, aby móc zakładać się z innymi użytkownikami nie trzeba nawet zakładać w serwisie konta. Wystarczy przesłać kwotę zakładu na wygenerowany unikalny dla tego zakładu adres BTC i podać swój adres publiczny BTC na poczet odbioru ewentualnej wygranej. Oczywiście OneHash umożliwia też założenie konta oraz centralny/wewnętrzny portfel.

Brak wymogu depozytu pieniędzy do centralnego miejsca (bukmacher/serwis) jest rewolucyjnym pomysłem i idealnie wpisuje się w koncepcję decentralizacji, do której w swoich rozwiązaniach dążą różne firmy blockchain'owe. Decentralizacja gwarantuje bezpieczeństwo środków gdyż nie trzeba powierzać swoich pieniędzy innym firmom.

Gracz nie musi obawiać się utraty środków, bukmacher nie jest wstanie zarekwirować pieniędzy gracza gdyż nie ma do nich po prostu dostępu. Przy każdym zakładzie gracz robi przelew ze swojego prywatnego portfela bitcoin na adres zakładu, w przypadku wygranej OneHash odsyła wygraną. Gdyby bukmacher okazał się oszustem to może zarekwirować co najwyżej wartość pojedynczego zakładu. Cały budżet gracza przechowywany jest poza bukmacherem.

Czym jest OneHash?

Opisując OneHash nazywamy go bukmacherem, jednak OneHash nie jest ani bukmacherem ani giełdą zakładów. To platforma, na której gracze mogą zawierać zakłady bukmacherskie pomiędzy sobą więc bliżej mu do giełdy zakładów niż do bukmachera.

OneHash różni się jednak od giełdy bukmacherskiej (typu Betfair) tym, że gracz stawiając zakład nie wybiera/ustala kursu... po prostu wskazuje stronę której zwycięstwo obstawia.

Kurs po jakim zostanie rozliczony ten zakład zależy od rynku i zestawienia popytu/podaży na poszczególne opcje zakładu. Przy stawianiu zakładu znany jest bieżący kurs zdarzenia - odzwierciedla on liczbę pieniędzy postawioną w danym momencie. Kurs ten może się zmienić gdyż po naszym zakładzie mogą dojść zakłady innych graczy i zmienić proporcje postawionych stawek. Ostateczny kurs po jakim zostanie zakład rozliczony będzie znany w chwili rozpoczęcia meczu i zamknięcia możliwości obstawiania. Gracze swoimi stawkami sami decydują o wysokości kursu rozliczenia zakładu.

Kurs zakładu ustalany jest na podstawie wysokości kwoty zakładów innych użytkowników. Kurs (mnożnik) zakładu dynamicznie się zmienia w zależności od sumy bitcoinów postawionych na każdą stronę zakładu.

Ruchome kursy zakładów to kolejny rewolucyjny pomysł w zakładach bukmacherskich. Z jednej strony jest to kupowanie kota w worku, z drugiej szansa na uzyskanie ponadprzeciętnej wartości zakładu. Uzyskanie dużej wartości jest możliwe przy założeniu, że większość typerów obstawia rekreacyjnie faworytów a nasz typ jest w kontrze do ich błędnego toku rozumowania. Strategia warta przetestowania.

OneHash pobiera opłatę w wysokości 1% sumy zebanej w puli a więc marża bukmachera jest minimalna. Do opłaty należy też dodać koszt przelewu bitcoin, który również jest minimalny, aktualnie wynosi $0,07 (bitcoinfees.info).

Przy każdym meczu dostępnym na OneHash widoczna jest liczba postawionych zakładów, łączna kwota postawionych pieniędzy oraz historia postawionych zakładów wszystkich graczy.

Z uwagi, że zakłady w OneHash zawierane są pomiędzy graczami a wysokość stawek wpływa na kurs rozliczenia to dla płytkich rynków istnieje problem spadku kursu po wniesieniu dużego zakładu.

Wysokość puli postawionych zakładów nawet w popularnych meczach pozostawia wiele do życzenia. Suma stawek na mecze angielskiej Premier League wacha się w granicach 0,02-0,07 BTC (140-500 USD) co jest kwotą śmiesznie małą. W takim wypadku obstawienie którejś strony nawet za 50-100 USD znacząco zmieni rozkład sił i znacznie obniży kurs. Oczywiście po dużym spadku kursu bardzo możliwe, że inny gracz widząc okazję obstawi zdarzenie przeciwne i tym samym podniesie kurs. Jednak nie co do tego pewności, groźba zawarcia zakładu po niskim kursie pozostaje.

Niestety w platforma OneHash do tej pory nie zdobyła jeszcze popularności i z tego powodu wynika niska płynność na meczowych rynkach. W przypadku niskiej płynności idea rynkowego ustalania kursów zostaje wypaczona gdyż siły popytu i podaży balansują się tym lepiej im większy jest ich wolumen.

Zakłady bukmacherskie w OneHash

Oferta zakładów OneHash obejmuje wszystkie popularne dyscypliny sportowe oraz najpopularniejsze ligi. Szerokość oferty jest mniejsza niż u "standardowych bukmacherów" ale patrząc na to jak OneHash działa to nawet lepiej gdyż węższa oferta powoduje większą koncentrację zakładów. Z polskich akcentów w OneHash znaleźć można Ekstraklasę, pierwszą ligę koszykówki i piłki ręcznej.

Oprócz sportu w OneHash typować można wydarzenia specjalne ze świata sportu i rozrywki. Obstawiać można zdobywcę nagród Emmy, Oskarów czy zdobywcę Złotej Piłki. Trzeba przyznać, że OneHash często dodaje do swojej oferty ciekawe zakłady pozasportowe. Jeszcze do niedawna typować było można klub do którego odejdzie Robert Lewandowski (bądź jego pozostanie w Bayernie Monachium), wcześniej wysiał zakład na zmianę klubu Cristiano Ronaldo.

OneHash banner

W OneHash obstawiać ruchy cen kryptowalut. Działa to analogicznie jak zakłady finansowe na ruchy indeksów giełdowych z tym, że tutaj zakładać można się o wycenę wirtualnych walut. Obstawiać można wartość wyrażoną w dolarach kilku najpopularniejszych kryptowalut. Interwały 15-30 minutowe.

Oprócz zakładów OneHash udostępnia kilka gier hazardowo-rozrywkowych: strzelanie goli do bramki, wyprawa rakietą na księżyc, kości i krypto-sloty. Gry te służą bardziej do zabawy niż zarabiania pieniędzy.

Bonusy i promocje w OneHash

Z uwagi, że OneHash nie jest typowym bukmacherem nie posiada żadnych bonusów powitalnych. Czasami, z okazji medialnych wydarzeń pojawiają się w OneHash konkursy z nagrodami dla uczestników, ale nie można ich nazwać bonusami.

Nasza opinia o OneHash

OneHash to rewolucyjna platforma. Decentralizacja portfela oraz rynkowe kursy to rewolucyjne rozwiązania niespotykane u żadnego innego bukmachera. Twórcy OneHash stworzyli platformę realizującą podstawowe założenia Satoshiego Nakamoto takie jak decentralizacja, transparentność i anonimowość. Połączyli to z ideą wolnego rynku i ustalania ceny poprzez balansowanie popytu, podaży i wyszedł bardzo ciekawy twór.

Dziwi fakt, że prze 4 lata działania platforma OneHash nie zdobyła większego rozgłosu wśród typerów. Być może jest to spowodowane faktem, że mimo przełomowego 2017 roku, kryptowaluty wciąż pozostają w głębokiej niszy. Ludzie są świadomi, że coś takiego istnieje, jednak do czynnego używania im jeszcze daleko.

Niemniej jednak prace nad tworzeniem zdecentralizowanych systemów trwają intensywnie, OneHash jako bukmacher dobrze się w ten trend wpisuje. Być może OneHash powstał ciut za szybko wyprzedzając trochę swoją epokę.

W chwili obecnej na rynkach OneHash panuje niska płynność i zawieranie zakładów po wyższych stawkach nie ma sensu. Warto jednak pobawić się na niskich stawkach, przetestować jak to działa, zaobserwować jak zmieniają się kursy i jaką wysokość osiąga ostatecznie kurs w porównaniu do ofert z porównywarek typu oddsportal.com.

OneHash polecamy typerom zaznajomionym z bitcoinem. Początkującym graczom polecamy zapoznać się najpierw w cyklem w poradniku typera Bitcoin i kryptowaluty.

Zarejestruj się w OneHash

OneHash

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.


Komentarze i opinie

 1. Cześć,

  mimo, że OneHash oficjalnie nie jest dostępny w Polsce, od jakiegoś czasu gramy ze znajomymi na różnych betach piłkarskich. Bardzo polecam!

  • Link

Dodaj swoją opinię o OneHash

Opinie wystawione przez byłych lub obecnych klientów OneHash są niezwykle cenne dla innych typerów gdyż są w stanie zadecydować o wybraniu tego bukmachera lub skorzystaniu z bonusu powitalnego . Oprócz skarg i negatywnych opinii polecamy zamieszczać również pozytywne doświadczenia z bukmacherem OneHash.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń bukmachera

Ocena 5/5 | 2 głosy

Posiadasz konto w OneHash? Obstawiałeś, skorzystałeś z bonusu powitalnego?
Masz dobre czy może złe doświadczenia z tym bukmacherem? Oceń tego bukmachera.
Przeczytaj opinie o OneHash innych graczy. Podziel się swoją opinią na temat OneHash z innymi typerami.

Powiększ pole