Zakłady bukmacherskie

Świat zakładów bukmacherskich, promocje i bonusy, strategie obstawiania. Rozmowy ogólne o zakładach.

Brave przeglądarka - komentarze

Odpowiedz
  1. Przeglądarka jest naprawdę ok. Szybka i bez zbędnych wodotrysków. Występuje jednak czasem problem z płatnościami online karta kredytową. Wyłączenie ochrony nic nie daje niestety.. Po przejściu na Chroma, płatność przechodzi bez problemów. Gdyby nie ten mankament, zrezygnowałbym całkowicie z chroma. Używam zarówno pod windows jak i pod linuksem :]

• Link
  2. RATUNKU !! ludzie POMÓŻCIE …

po ostatniej aktualizacji Brave co chwila i na każdej nowej stronie z prawego końca paska adresu wyskakuje okienko z pytani czy zainstalować Tłumacza Google?? Więc nie jest pytanie jednorazowe Brave tylko pytanie z każdej str. www.

Nie chcę ani tego tłumacza ani TEGO PYTANIA CO CHWILA ! Denerwuje mnie wyskakujące co chwila okienko które kradnie moją uwagę.

Jak i gdzie RAZ i NA ZAWSZE wyłączyć to pytanie ?

• Link
  3. 1. Przejdź do ustawień Menu->Ustawienia
    2. W wyszukiwarce wpisz "języki"
    3. Zmień opcję "Proponuj tłumaczenie stron w obcych językach" na off (przesuń wajchę w lewo)

Wizualizacja (kliknij aby powiększyć):

Być może fakt, że Brave pyta się o tłumaczenia wynika z dziwnych/złych ustawionych języków. Popatrz czy w "preferowana kolejność języków" masz język polski/angielski a nie jakiś chiński.

• Link
  4. Witam!
    Czy jest możliwość wyłączenia automatycznej aktualizacji przeglądarki Brave?
    Pozdrawiam!

• Link
  5. W samej przeglądarce Brave niestety (lub stety) nie ma możliwości wyłączenia automatycznej aktualizacji. Ogólnie ze względów bezpieczeństwa warto mień najnowszą wersję programu. Jednak jeżeli masz jakiś ważny powód aby wyłączyć aktualizację to zobacz na to:

* portapps.io/app/brave-portable/ - Wersja portable ("przenośna"), z tego co piszą uruchamiana jest z opcją "--disable-brave-update"
    * www.webnots.com/7-ways-to-disable-automatic-chrome-update-in-windows-and-mac/ - tutaj masz 7 sposobów na ominięcie auto aktualizacji w Google Chrome, które podobnie jak Brave zbudowane jest na Chromium. Bardzo możliwe, że któryś ze sposobów zadziała w Brave. np. być może wystarczy zmienić nazwę pliku "c:\Program Files (x86)\BraveSoftware\Update\BraveUpdate.exe" - musisz potestować.

• Link
  6. Po przystosowaniu "Brave" do własnych potrzeb, (rozszerzenia, motyw, strona szybkiego wybierania itp.) spodobała mi się na tyle, że uczyniłem ją przeglądarką domyślną. I tu zonk. Po kliknięciu na link, otwiera się, ale zupełnie "goła", bez wszystkich zmian w wyglądzie i zachowaniu, jakie wprowadziłem. Czy jest możliwe, żeby uruchomiała się "moja" przeglądarka zamiast tego "kadłubka"?

• Link
  7. Jeżeli korzystałeś ze stabilnej wersji przeglądarki (a nie beta czy nighty) to bardzo dziwne. Może to być wina Brave a może jakiś problem z Twoim komputerem/dyskiem.

Na Twoim miejscu spróbował bym jeszcze raz zainstalować i skonfigurować Brave a po konfiguracji zrobić backup "profilu" znajdującego się w c:\Users\TWOJ_USER\AppData\Local\BraveSoftware\Brave-Browser\User Data\ (cały katalog) - w przypadku ponownej utraty danych być może wgranie tego katalogu z backupu pomoże w przywróceniu.

• Link
  8. Oczywiście dostał wersję 1.0, ale nigdy nie przyszło mu to do głowy, więc nie ma o czym rozmawiać.

• Link
  9. Oprócz zmiany języka pamiętajcie też o zmianie (doinstalowaniu) polskiego słownika i włączaniu go. Inaczej będziecie mieli w imputach wszystko popodkreślane...

• Link
  10. Dzień dobry
    Szkoda, że nie działają gry na facebooku
    Już kombinowałam wszystkich ustawień flasha i nic

• Link
  11. Nie instaluj takiego szajsu jakim jest Flash Player na swojej głównej przeglądarce. Używaj Brave do standardowego użytkowania internetu a na potrzeby gier flashowych zainstaluj Firefoxa.

Rozdzielenie czynności zabawy i normalnego użytkowania powinna przynieść Ci jeszcze jedną korzyść - będziesz bardziej świadomy ile czasu poświęcasz na zabawę.

• Link
  12. Witam
    Już wszystko chodzi wystarczyło zmienić ustawienia tarczy
    A z tym Flash Playerem to racja już go wywaliłam
    Pozdrawiam

• Link
  13. Można coś zrobić by działały gry z facebook?

• Link
  14. 1. Deaktywuj tarczę (Brave Shield dla domeny Facebooka)
    2. Deaktywuj blokowanie Flasha (wpisz w pasku adresu brave://settings/content/flash?search=flash i przełącz wajchę)

Powinno zadziałać.

Aczkolwiek polecam podejście opisane w poście wyżej.

• Link
  15. Czy jest możliwość , aby na stronie "Nowa Karta" Było więcej miniaturek najczęściej odwiedzanych stron (popularne strony)? U mnie jest tylko 6 miniaturek.

• Link
  16. W chwili obecnej nie ma jeszcze takiej możliwości ale taka funkcjonalność jest już zaplanowana. Oficjalna wypowiedź z 19 grudnia 2019 roku

Favorites mode update: Update top tile grid so that there is no limit on how many top tiles a user can add

źródło: community.brave.com/t/change-customize-blank-new-tab-page/45216/40

• Link
  17. Czy można przeglądarkę Brave uruchamiać zawsze w trybie prywatnym i kolejne otwierane karty też w prywatnym ?

• Link
  18. Pewnie, że można:

1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie skrótu Brave i wybierz "Właściwości"
    2. W zakładce "Skrót" dopisz na samym końcu parametr " -incognito"
    3. Zapisz

Od tego momentu kliknięcie w tę ikonę będzie uruchamiało Brave w trybie prywatnym. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś miał 2 ikony uruchamiające Brave: jednak normalnie a druga w trybie prywatnym.

Screen ustawień:

Zwróć uwagę, że -incognito trzeba poprzedzić spacją i wprowadzić za cudzysłowem kończącym ścieżkę do pliku uruchamiającego Brave.

• Link
  19. Jak ustawić by klikniecie plusa nowej karty otwierał ją z ustawiona przeglądarką google?

• Link
  20. O dziwo natywnie Brave nie umożliwia możliwości ustawienia startowej strony dla nowej zakładki. Ale można do tego użyć któregoś z pluginów Chrome.

1. Zainstaluj minimalistyczny plugin New Tab Override (https://chrome.google.com/webstore/detail/new-tab-override/fjcmlondipcnnpmbcollgifldmajfonf).
    2. Aktywuj, kliknij na ikonkę pluginu, która zostanie dodana po prawej stronie pasku adresu. Wybierz "opcje".
    3. Wpisz google.pl i zatwierdź.

Gdy po raz pierwszy otworzysz nową kartę to Brave zapyta Cię "Czy to oczekiwane zachowanie nowej karty" kliknij "Tak/Zachowaj" i więcej komunikat się już nie pojawi.

btw. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz przeszukiwać google z poziomu pasku adresu. Gdy zamiast www.strona.pl wpiszesz "gazeta ciekawostka xyz" to zostaniesz przekierowany na wyniki wyszukiwania w google.

• Link
  21. Dzień dobry
    Wcisnęło mi się utwórz nowy profil.
    Teraz mam na pasku rozszerzeń dodatkową niepotrzebną ikonę jak to usunąć.
    Pozdrawiam

• Link
  22. W zarządzaniu profilami coś trochę szwankuje w Brave. Gdy testowo kliknąłem "Utwórz nowy profil" to ikona, która dodała się do paska Brave po prawej stronie była nieklikalna (a powinna). Zamknąłem przeglądarkę, kliknąłem ponownie "Utwórz nowy profil", jeszcze raz zamknąłem i otworzyłem przeglądarkę (zarówno główną ikoną jak i ikoną z pulpitu dla nowego profilu) i nagle ikona stała się klikalna.

Nie wiem czy wystarczyło odczekać kilka minut i dać Brave czas na "przemielenie czegoś" czy to kwestia utworzenia kolejnych profili coś "odświeżyło" czy może restarty przeglądarki.

Po tym jak ikona profilów stała się klikalna, reszta jest już prosta, w razie czego wstawiam screeny:

1. Klikasz lewym przyciskiem myszy na ikonę profilów.
    2. Klikasz na koło zębate czyli "Zarządzaj profilami".
    3. Na liście profilów klikasz na ikonę 3 kropek przy profilu który chcesz usunąć i klikasz "Usuń ten profil". Zatwierdzasz usunięcie.

Krok 1

Krok 2

• Link
  23. Dzień dobry
    Dziękuje za info odnośnie profilu po prostu nie zauważyłam 3kropka na profilu.
    Jeszcze jedno pytanko.
    Powyżej zaproponował Pan koledze plugin New Tab Override jest nieco szybszy od New Tab Redirect i podoba mi się
    lecz gdy ustawię stronkę www.google.pl/ oczywiście otwierają się google ale w wyszukiwarce nie ma podpowiedzi.
    Ustawiałam region PL i na chwilę jest ok ale po przeładowaniu strony podpowiedzi znowu nie ma. Czy można to naprawić?

--

Zainstalowałam plugin Fast New Tab Redirect to jest to
    Pozdrawiam

• Link
  24. Czyli instalacją pluginu Fast New Tab Redirect rozwiązałeś swój problem, tak?
    Bo nie zrozumiałem czy jeszcze jest coś do pomocy czy już nie :-)

• Link
  25. Szczerze wolałabym New Tab Override. Jakby się udało coś wykombinować z tym pluginem byłoby miło
    Pozdrawiam

• Link
  26. Bardzo dobry i wyczerpujący artykuł :) Jedyne czego mi tu brakuje to opisu jak importować zakładki hasła itp z innych przeglądarek. Jest informacja że się da ale nie każdy nowy użytkownik sobie z tym poradzi. Ja np. nie mogę dojść jak pobrać wszystko z chrome w aplikacji na androidzie, więc szukam pomocy w sieci.

• Link
  27. Aby zaimportować zakładki i inne dane takie jak historia przeglądania, zapamiętane hasła, rozszerzenia czy auto uzupełnione formularze należy:

1. Menu Brave -> Ustawienia
    2. W wyszukiwarce wpisz "import".
    3. Kliknij w "Importuj zakładki i ustawienia" a następnie wybierz przeglądarkę, z której chcesz zaimportować dane i zaznacz dane jakie chcesz przenieść. Opcja "Plik HTML z zakładkami" służy do importu wcześniej wyeksportowanych zakładek do pliku z poziomu innej przeglądarki.

Screen punktu 3:

Nowi użytkownicy Brave mogą ten import wykonać zaraz po instalacji przeglądarki, tak jak pokazane jest na oficjalnym filmie od Brave:

• Link
  28. Dzień dobry
    Gdzie Brave przechowuje rozszerzenia żeby zrobić ich ewentualną kopię?
    Pozdrawiam

• Link
  29. Nie wiem czy jest sens robić kopię plików rozszerzeń. Nie wiem czy taki backup (z późniejszym przywróceniem) jest możliwy.
    Rozszerzenia zazwyczaj pobierane z Chrome Web Store ew. ze stron rozszerzeń.

• Link
Lista tematów

aby napisać post.

STS baner