Zakłady bukmacherskie

Świat zakładów bukmacherskich, promocje i bonusy, strategie obstawiania. Rozmowy ogólne o zakładach.

Brave przeglądarka - komentarze

Odpowiedz
 1. Przeglądarka jest naprawdę ok. Szybka i bez zbędnych wodotrysków. Występuje jednak czasem problem z płatnościami online karta kredytową. Wyłączenie ochrony nic nie daje niestety.. Po przejściu na Chroma, płatność przechodzi bez problemów. Gdyby nie ten mankament, zrezygnowałbym całkowicie z chroma. Używam zarówno pod windows jak i pod linuksem :]

  • Link
 2. RATUNKU !! ludzie POMÓŻCIE …

  po ostatniej aktualizacji Brave co chwila i na każdej nowej stronie z prawego końca paska adresu wyskakuje okienko z pytani czy zainstalować Tłumacza Google?? Więc nie jest pytanie jednorazowe Brave tylko pytanie z każdej str. www.

  Nie chcę ani tego tłumacza ani TEGO PYTANIA CO CHWILA ! Denerwuje mnie wyskakujące co chwila okienko które kradnie moją uwagę.

  Jak i gdzie RAZ i NA ZAWSZE wyłączyć to pytanie ?

  • Link
 3. 1. Przejdź do ustawień Menu->Ustawienia
  2. W wyszukiwarce wpisz "języki"
  3. Zmień opcję "Proponuj tłumaczenie stron w obcych językach" na off (przesuń wajchę w lewo)

  Wizualizacja (kliknij aby powiększyć):

  Być może fakt, że Brave pyta się o tłumaczenia wynika z dziwnych/złych ustawionych języków. Popatrz czy w "preferowana kolejność języków" masz język polski/angielski a nie jakiś chiński.

  • Link
 4. Witam!
  Czy jest możliwość wyłączenia automatycznej aktualizacji przeglądarki Brave?
  Pozdrawiam!

  • Link
 5. W samej przeglądarce Brave niestety (lub stety) nie ma możliwości wyłączenia automatycznej aktualizacji. Ogólnie ze względów bezpieczeństwa warto mień najnowszą wersję programu. Jednak jeżeli masz jakiś ważny powód aby wyłączyć aktualizację to zobacz na to:

  * portapps.io/app/brave-portable/ - Wersja portable ("przenośna"), z tego co piszą uruchamiana jest z opcją "--disable-brave-update"
  * www.webnots.com/7-ways-to-disable-automatic-chrome-update-in-windows-and-mac/ - tutaj masz 7 sposobów na ominięcie auto aktualizacji w Google Chrome, które podobnie jak Brave zbudowane jest na Chromium. Bardzo możliwe, że któryś ze sposobów zadziała w Brave. np. być może wystarczy zmienić nazwę pliku "c:\Program Files (x86)\BraveSoftware\Update\BraveUpdate.exe" - musisz potestować.

  • Link
 6. Po przystosowaniu "Brave" do własnych potrzeb, (rozszerzenia, motyw, strona szybkiego wybierania itp.) spodobała mi się na tyle, że uczyniłem ją przeglądarką domyślną. I tu zonk. Po kliknięciu na link, otwiera się, ale zupełnie "goła", bez wszystkich zmian w wyglądzie i zachowaniu, jakie wprowadziłem. Czy jest możliwe, żeby uruchomiała się "moja" przeglądarka zamiast tego "kadłubka"?

  • Link
 7. Jeżeli korzystałeś ze stabilnej wersji przeglądarki (a nie beta czy nighty) to bardzo dziwne. Może to być wina Brave a może jakiś problem z Twoim komputerem/dyskiem.

  Na Twoim miejscu spróbował bym jeszcze raz zainstalować i skonfigurować Brave a po konfiguracji zrobić backup "profilu" znajdującego się w c:\Users\TWOJ_USER\AppData\Local\BraveSoftware\Brave-Browser\User Data\ (cały katalog) - w przypadku ponownej utraty danych być może wgranie tego katalogu z backupu pomoże w przywróceniu.

  • Link
 8. Oczywiście dostał wersję 1.0, ale nigdy nie przyszło mu to do głowy, więc nie ma o czym rozmawiać.

  • Link
 9. Oprócz zmiany języka pamiętajcie też o zmianie (doinstalowaniu) polskiego słownika i włączaniu go. Inaczej będziecie mieli w imputach wszystko popodkreślane...

  • Link
 10. Dzień dobry
  Szkoda, że nie działają gry na facebooku
  Już kombinowałam wszystkich ustawień flasha i nic

  • Link
 11. Nie instaluj takiego szajsu jakim jest Flash Player na swojej głównej przeglądarce. Używaj Brave do standardowego użytkowania internetu a na potrzeby gier flashowych zainstaluj Firefoxa.

  Rozdzielenie czynności zabawy i normalnego użytkowania powinna przynieść Ci jeszcze jedną korzyść - będziesz bardziej świadomy ile czasu poświęcasz na zabawę.

  • Link
 12. Witam
  Już wszystko chodzi wystarczyło zmienić ustawienia tarczy
  A z tym Flash Playerem to racja już go wywaliłam
  Pozdrawiam

  • Link
 13. Można coś zrobić by działały gry z facebook?

  • Link
 14. 1. Deaktywuj tarczę (Brave Shield dla domeny Facebooka)
  2. Deaktywuj blokowanie Flasha (wpisz w pasku adresu brave://settings/content/flash?search=flash i przełącz wajchę)

  Powinno zadziałać.

  Aczkolwiek polecam podejście opisane w poście wyżej.

  • Link
 15. Czy jest możliwość , aby na stronie "Nowa Karta" Było więcej miniaturek najczęściej odwiedzanych stron (popularne strony)? U mnie jest tylko 6 miniaturek.

  • Link
 16. W chwili obecnej nie ma jeszcze takiej możliwości ale taka funkcjonalność jest już zaplanowana. Oficjalna wypowiedź z 19 grudnia 2019 roku

  Favorites mode update: Update top tile grid so that there is no limit on how many top tiles a user can add

  źródło: community.brave.com/t/change-customize-blank-new-tab-page/45216/40

  • Link
 17. Czy można przeglądarkę Brave uruchamiać zawsze w trybie prywatnym i kolejne otwierane karty też w prywatnym ?

  • Link
 18. Pewnie, że można:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie skrótu Brave i wybierz "Właściwości"
  2. W zakładce "Skrót" dopisz na samym końcu parametr " -incognito"
  3. Zapisz

  Od tego momentu kliknięcie w tę ikonę będzie uruchamiało Brave w trybie prywatnym. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś miał 2 ikony uruchamiające Brave: jednak normalnie a druga w trybie prywatnym.

  Screen ustawień:

  Zwróć uwagę, że -incognito trzeba poprzedzić spacją i wprowadzić za cudzysłowem kończącym ścieżkę do pliku uruchamiającego Brave.

  • Link
 19. Jak ustawić by klikniecie plusa nowej karty otwierał ją z ustawiona przeglądarką google?

  • Link
 20. O dziwo natywnie Brave nie umożliwia możliwości ustawienia startowej strony dla nowej zakładki. Ale można do tego użyć któregoś z pluginów Chrome.

  1. Zainstaluj minimalistyczny plugin New Tab Override (https://chrome.google.com/webstore/detail/new-tab-override/fjcmlondipcnnpmbcollgifldmajfonf).
  2. Aktywuj, kliknij na ikonkę pluginu, która zostanie dodana po prawej stronie pasku adresu. Wybierz "opcje".
  3. Wpisz google.pl i zatwierdź.

  Gdy po raz pierwszy otworzysz nową kartę to Brave zapyta Cię "Czy to oczekiwane zachowanie nowej karty" kliknij "Tak/Zachowaj" i więcej komunikat się już nie pojawi.

  btw. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz przeszukiwać google z poziomu pasku adresu. Gdy zamiast www.strona.pl wpiszesz "gazeta ciekawostka xyz" to zostaniesz przekierowany na wyniki wyszukiwania w google.

  • Link
 21. Dzień dobry
  Wcisnęło mi się utwórz nowy profil.
  Teraz mam na pasku rozszerzeń dodatkową niepotrzebną ikonę jak to usunąć.
  Pozdrawiam

  • Link
 22. W zarządzaniu profilami coś trochę szwankuje w Brave. Gdy testowo kliknąłem "Utwórz nowy profil" to ikona, która dodała się do paska Brave po prawej stronie była nieklikalna (a powinna). Zamknąłem przeglądarkę, kliknąłem ponownie "Utwórz nowy profil", jeszcze raz zamknąłem i otworzyłem przeglądarkę (zarówno główną ikoną jak i ikoną z pulpitu dla nowego profilu) i nagle ikona stała się klikalna.

  Nie wiem czy wystarczyło odczekać kilka minut i dać Brave czas na "przemielenie czegoś" czy to kwestia utworzenia kolejnych profili coś "odświeżyło" czy może restarty przeglądarki.

  Po tym jak ikona profilów stała się klikalna, reszta jest już prosta, w razie czego wstawiam screeny:

  1. Klikasz lewym przyciskiem myszy na ikonę profilów.
  2. Klikasz na koło zębate czyli "Zarządzaj profilami".
  3. Na liście profilów klikasz na ikonę 3 kropek przy profilu który chcesz usunąć i klikasz "Usuń ten profil". Zatwierdzasz usunięcie.

  Krok 1

  Krok 2

  • Link
 23. Dzień dobry
  Dziękuje za info odnośnie profilu po prostu nie zauważyłam 3kropka na profilu.
  Jeszcze jedno pytanko.
  Powyżej zaproponował Pan koledze plugin New Tab Override jest nieco szybszy od New Tab Redirect i podoba mi się
  lecz gdy ustawię stronkę www.google.pl/ oczywiście otwierają się google ale w wyszukiwarce nie ma podpowiedzi.
  Ustawiałam region PL i na chwilę jest ok ale po przeładowaniu strony podpowiedzi znowu nie ma. Czy można to naprawić?

  --

  Zainstalowałam plugin Fast New Tab Redirect to jest to
  Pozdrawiam

  • Link
 24. Czyli instalacją pluginu Fast New Tab Redirect rozwiązałeś swój problem, tak?
  Bo nie zrozumiałem czy jeszcze jest coś do pomocy czy już nie :-)

  • Link
 25. Szczerze wolałabym New Tab Override. Jakby się udało coś wykombinować z tym pluginem byłoby miło
  Pozdrawiam

  • Link
 26. Bardzo dobry i wyczerpujący artykuł :) Jedyne czego mi tu brakuje to opisu jak importować zakładki hasła itp z innych przeglądarek. Jest informacja że się da ale nie każdy nowy użytkownik sobie z tym poradzi. Ja np. nie mogę dojść jak pobrać wszystko z chrome w aplikacji na androidzie, więc szukam pomocy w sieci.

  • Link
 27. Aby zaimportować zakładki i inne dane takie jak historia przeglądania, zapamiętane hasła, rozszerzenia czy auto uzupełnione formularze należy:

  1. Menu Brave -> Ustawienia
  2. W wyszukiwarce wpisz "import".
  3. Kliknij w "Importuj zakładki i ustawienia" a następnie wybierz przeglądarkę, z której chcesz zaimportować dane i zaznacz dane jakie chcesz przenieść. Opcja "Plik HTML z zakładkami" służy do importu wcześniej wyeksportowanych zakładek do pliku z poziomu innej przeglądarki.

  Screen punktu 3:

  Nowi użytkownicy Brave mogą ten import wykonać zaraz po instalacji przeglądarki, tak jak pokazane jest na oficjalnym filmie od Brave:

  • Link
 28. Dzień dobry
  Gdzie Brave przechowuje rozszerzenia żeby zrobić ich ewentualną kopię?
  Pozdrawiam

  • Link
 29. Nie wiem czy jest sens robić kopię plików rozszerzeń. Nie wiem czy taki backup (z późniejszym przywróceniem) jest możliwy.
  Rozszerzenia zazwyczaj pobierane z Chrome Web Store ew. ze stron rozszerzeń.

  • Link
 30. Dzień dobry
  Od jakiegoś czasu mam problem z poprawnym wyświetlaniem ważnych elementów na stronie allegro tzn m.in. formy płatności przez co nie mogę robić zakupów. Na innym komputerze z tą samą wersją Brave jest ok. Kombinowałam już z różnymi ustawieniami wszystko na nic, już opadają ręce. Pobrałam równolegle Waterfoxa i tam jest wszystko w porządku, ale posiadanie osobnej przeglądarki tylko do allegro to trochę bezsensu.
  Proszę o pomoc
  Pozdrawiam

  • Link
 31. Cześć

  Pierwszy raz spotykam się z takim problemem w Brave. W z zasadzie są 3 rzeczy to przetestowania:

  1. Wyłączyć Brave Shields i sprawdzić czy działa.
  2. Wyłączyć wszystkie rozszerzenia i sprawdzić czy działa. Jak tak to po kolei włączać i testować, które rozszerzenie powoduje problem.
  3.Odinstalowanie i zainstalowanie Brave na nowo.

  Posiadanie oddzielnej przeglądarki do allegro faktycznie jest uciążliwe. Na pewno Brave da się wyprostować.

  • Link
 32. "Połączenie nie jest prywatne
  Osoby atakujące mogą próbować wykraść Twoje informacje ze strony xxxxxxxxxx (na przykład hasła, wiadomości lub dane kart kredytowych). Więcej informacji
  NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID
  Ten serwer nie mógł udowodnić, że należy do xxxxxxxxxx. Jego certyfikat pochodzi z archiwum.synology.mearchiwum.synology.me. Może to być spowodowane błędną konfiguracją lub przechwyceniem połączenia przez atakującego.

  Otwórz stronę xxxxxxxx (niebezpieczną) "

  przy otwieraniu strony www bez certyfikatu SSL pojawia się ekran z powyższym tekstem. Dotąd wystarczyło kliknąć na link pod tekstem " otwórz stronę xxxxx (niebezpieczną)" Teraz po kliknięciu nie ma żadnej reakcji. Jakiś pomysł jak temu zaradzić ?

  • Link
 33. Może to głupie pytanie, ale nie wiem jak uzyskać normalne Menu na górze okna?

  • Link
 34. Natywne stare menu Chrome "File, Edit, View..." chyba nie jest już możliwe do przywrócenia ani w Chrome ani w Brave. Menu takie można uzyskać poprzez plugin Proper Menubar for Google Chrome ale to jest tylko taka nakładka i nie działa idealnie.

  Polecam poznać nowe menu "hamburger" + zapamiętać kilka kluczowych skrótów klawiaturowych do często wykonywanych w przeglądarce czynności np. nowa karta ctrl+T, przywrócenie zamkniętej karty ctrl+shift+T, podgląd źródła ctrl+U, zapis do pliku ctrl+S etc...

  • Link
 35. Czy jest możliwość ustawić aby po otwarciu nowej karty automatycznie przechodziło się do niej?

  • Link
 36. Oczywiście, do tego służy rozszerzenie Tab Activate. Działa zarówno gdy klikniesz w link który w HTML zdefiniowany jest jako do otwarcia w nowej karcie jak i sam klikniesz na link przyciskając ctrl.

  • Link
 37. Dziękuję, o to chodziło.

  Mam jeszcze pytanie.
  W przeglądarce Firefox wchodząc w about:config można było sobie zmienić zamykanie wszystkich kart bez zamykania przeglądarki. Czy w tej można również osiągnąć coś takiego?

  • Link
 38. Tak, jest takie rozszerzenie Close All Tabs. Zamyka się poprzez kliknięcie w specjalną ikonę lub skrót alt+w.

  W razie potrzeby zamknięte karty może przywrócić poprzez ctrl+shift+t.

  • Link
 39. BRAVE nie tłumaczy stron, pomimo iż mam włączone w opcjach "proponuj tłumaczenie stron w obcych językach" w takiej sytuacji przeglądarka dla mnie jest bezużyteczna.

  • Link
 40. Dzień dobry,
  czy jest opcja cofnięcia importu haseł, wtyczek, rozszerzeń z brave?

  • Link
 41. jupiter 0000 - faktycznie nie działa, a powinno. Pozostaje zainstalować plugin Google Translate i klikać tłumaczenie ręcznie.

  Kai - raczej nie ma takiej możliwości, ale zawsze możesz po prostu odinstalować Brave i zainstalować ją na nowo bez importu danych.

  • Link
 42. jak dodawać skróty (ikonki) przeglądanych popularnych stron na pulpit przeglądarki, tak jak to można zrobić w chrome?

  • Link
 43. Jeszcze nie ma możliwości ręcznego ustawiania tych ikon, ale programiści Brave pracują nad tym elementem, w którejść z najbliższych aktualizacji będzie to możliwe.

  • Link
 44. Jak można ustawić jedną konkretną tapetę na pulpit przeglądarki?

  • Link
 45. Wypróbuj rozszerzenia Infinite Dashboard - New Tab like no other a następnie:

  1. Otwórz nową kartę i kliknij w kropki w prawym dolnym rogu. (menu plugina).
  2. Background.
  3. My gallery By me.
  4. Wgraj swoje zdjęcie.

  • Link
 46. Ile ikonek przeglądanych stron wygrywa się / pokazuje się automatycznie (gdy wchodzę na te strony) na pulpicie przeglądarki? Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi na moje pytania.

  • Link
 47. Na domyślnym ekranie nowej karty są ikony 6 najpopularniejszych stron. W tym rozszerzeniu, które podałem chyba można ustawiać dużo więcej. Potestuj.

  • Link
 48. Witam, jak przewijać karty na pasku kart. Tak by móc dotrzeć do tych już schowanych?

  • Link
 49. Na desktopie skróty klawiaturowe do przewijania otwartych zakładek:

  • SHIFT+TAB - następna zakładka po prawej od aktualnie otwartej
  • SHIFT+CTRL+TAB - następna zakładka po prawej od aktualnie otwartej
  • CTRL+9 - przejście do ostatniej zakładki po prawej stronie

  Na telefonie przesuwaj palcem w prawo lewo na pasku adresu aby zmieniać zakładki następna/poprzednia.

  • Link
 50. Czy da się zgrywać filmy bo nie widzę.
  Jak zatwierdzić minimalistyczny widok taki jak w macach niby klikam a zero potem zmian.
  Dziękuje za info.

  • Link
 51. Witam, dlaczego znikł mi link polecający stronę Brave z mojego konta gdzie dodawałem konto youtube, powinien być po lewej stronki w pasku z Youtube,a nie ma :/?
  Jak zakładałem konto Brave to był link teraz go nie ma i nie wiem jak go zdobyć :/
  pozdrawiam

  • Link
 52. Szkoda, to tylko zostają Reklamy i oglądalność na np. yt i twitter
  A polecisz cos żeby zbierać szybciej baty?

  • Link
 53. Tu niestety nie poradzę, sam mam wyłączone reklamy.

  • Link
 54. ja mam 5 na 1h włączone i bat lecą ale ta prowizja na 28bat dostaje tylko 5 na konto lol masakra

  • Link
Lista tematów

aby napisać post.

Superbet baner
Superbet baner