Bukmacherzy

Opinie i rozmowy dotyczące bukmacherów.

Którego bukmachera polecasz?

Odpowiedz
 1. Chciałbym poruszyć temat dotyczący komentarzy i opinii jakie wystawiacie na portalu bukmacherom. Praktycznie każdy legalny bukmacher posiada całą masę negatywnych opinii. Na początek przydługi wstęp...

  Poszczególnym bukmacherom wytykana jest nierzetelność, oszukiwanie, utrudnianie wypłat, uciążliwa weryfikacja, słaba oferta zakładów, błędy na stronie internetowej. Przeglądając opinie jakie wystawiacie polskim bukmacherom włos jeży się na głowie.

  To, że liczba opinii negatywnych znacznie przewyższa liczbę opinii pozytywnych, nie jest wcale dziwne. Wynika to z czystej psychologii oraz przyzwyczajeń ludzkich.

  Psychologia. Negatywne emocje wyzwalają dużo mocniejszą potrzebę ich „wyrzucenia”. Jest to spowodowane m.in. tym, że ewolucyjnie dużo mocniej odczuwamy utratę czegoś niż zysk. Gdy przez nieuwagę zgubisz 100 zł będzie to ten „pech” będzie dla Ciebie dużo bardziej odczuwalny niż gdy dzięki „szczęściu” znajdziesz 100 zł. Negatywne opinie często też bywają usprawiedliwieniem błędów samego człowieka. Ludzie bardzo niechętnie przyznają się do błędów, zamiast przyznać się do błędu wolą wymyślać tysiąc usprawiedliwień i powodów tylko o to aby oczyścić swoje „ego” a winę przypisać czemuś/komuś innemu.

  Przyzwyczajenia. Wystarczy włączyć wiadomości lub wejść obojętnie jaki portal ogólnoinformacyjny a zostaniemy zalani „złymi wiadomościami”. Królują informacje o kryzysie, protestach, wypadkach, katastrofach, wojnach, skandalach. Skoro otaczają nas „złe informacje” to nasz umysł po pewnym czasie może podświadomie uznać, że to jedyny sensowny przekaz jaki należy przekazać.

  Problem przyzwyczajenia łączy się trochę z wyżej wspomnianą psychologią gdyż od przedszkola wpaja się dzieciom, żeby wystrzegały się błędów, że błędy są złe i należy tak robić żeby ich nie popełniać. Człowiek, który przez 18 lat uczony jest, że popełnianie błędów jest czymś złym w dorosłym życiu gdy już zacznie je popełniać (bo nie da rady nie popełniać błędów) będzie (celowo lub mimowolnie) je wypierać.

  Wypieranie błędów prowadzi do błędnego koła gdyż jeżeli nie zdiagnozujemy (przyznamy się przed samym sobą) tego, że popełniamy błąd to nie będziemy o nim wiedzieli i w efekcie nie będziemy mogli się poprawić przez co będziemy popełniać go ponownie.

  Samo popełnianie błędów nie jest złe. To właśnie na błędach uczy się człowiek. Należy zaakceptować swój błąd a następnie zastanowić się jak można go wyeliminować z życia.

  Uwaga. W tym co tutaj pisze nie chodzi o obronę czy usprawiedliwiania bukmacherów. W niektórych spornych sprawach gracz ma rację. Jestem świadomy, że wielu bukmacherów w Polsce nadużywa swojej dominujące pozycji w stosunku do gracza. Jest to spowodowane chociażby brakiem organu nadzorującego, czegoś na wzór komisji do spraw hazardu.

  Moim celem jest uwidocznienie problemu z punktu widzenia gracza. Jeżeli legalni w Polsce bukmacherzy faktycznie stosują nierzetelne praktyki to trzeba albo pogodzić się z tym faktem i zaakceptować to albo zmienić bukmachera, jurysdykcję, podejście.

  W kontekście bukmacherki przychodzi mi kilka sposobów na wyeliminowanie problemu.

  • Całkowita rezygnacja z obstawiania zakładów. Znika problem użerania się z suportem bukmachera, błędnie działających stron, weryfikacji czy problemów z wypłatami. Przecież nikt nikogo nie zmusza do obstawiania zakładów, jeżeli typowanie u bukmachera niesie ze sobą tyle negatywnych emocji – zrezygnuj z tego.
  • Zaakceptowanie strat i fakt bycia rekreacyjnym graczem. Wielu typerów frustruje fakt „dopłacania do zabawy”. Niestety bardzo trudno regularnie wygrywać z bukmacherem (tym bardziej w Polsce z uwagi na podatek). Gdy uświadomisz sobie, że obstawiasz dla rozrywki (z możliwością ewentualnego zysku) a nie wyłącznie dla zysku to automatycznie powinno zejść z ciebie ciśnienie. Większa świadomość swojej słabości i mniejsze ciśnienie na zysk powinno przełożyć się na lepszy odbiór bukmacherskiej rzeczywistości.
  • Edukacja i sprofesjonalizowanie. Jeżeli z jakichś powodów uważasz, że obstawianie zakładów to dobry sposób na zarabianie pieniędzy edukuj się, wyjedź do kraju gdzie podatki od obstawiani nie są zabójcze.

  Wracając do tematu bukmacherów… przeglądając ostatnie opinie o legalnych bukmacherach tylko Betfan nie ma stosu negatywów. Ciekawy jestem, czy wynika to z faktu, że jeszcze nie zdobył popularności wśród typerów czy po prostu faktycznie świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie?

  Dla ciekawych linki do ostatnich opinii poszczególnych bukmacherów:

  Betclic - nie przyznał bonusu - spryciarz.com/bukmacherzy/betclic#p2874
  eTOTO - nie pozwala wypłacić pieniędzy - spryciarz.com/forum/temat/etoto-opinie,133#p2297
  eWinner - oszukuje na obrocie bonusem - spryciarz.com/bukmacherzy/ewinner#p2930
  forBET - zamykają konta graczom - spryciarz.com/bukmacherzy/forbet#p2178
  Fortuna - słabe kursy i oferta - spryciarz.com/bukmacherzy/fortuna#p2920
  LV BET - dramatyczna firma - spryciarz.com/bukmacherzy/lvbet#p2872
  Noblebet - blokują konto wygranemu graczowi - spryciarz.com/bukmacherzy/noblebet#p2903
  PZBUK - słaby serwis, nie chcą wypłacać spryciarz.com/bukmacherzy/pzbuk#p2813
  STS - duże problemy z działaniem strony - spryciarz.com/bukmacherzy/sts#p2949
  TOTALbet - bardzo długa weryfikacja konta - spryciarz.com/bukmacherzy/totalbet#p2632
  Totolotek - ogólna beznadzieja spryciarz.com/bukmacherzy/totolotek#p2862
  Betfan - spryciarz.com/forum/temat/betfan-opinie,327#p2662

  Wszyscy wiemy, że bukmacher X, Y, Z jest słaby… na koniec pytanie z tematu Którego bukmachera polecasz?

  • Link
 2. Jak zwykle używam PariMatch

  • Link
Lista tematów

aby napisać post.

Superbet baner
Superbet baner