Zakłady bukmacherskie

Świat zakładów bukmacherskich, promocje i bonusy, strategie obstawiania. Rozmowy ogólne o zakładach.

Legalny bukmacher bez podatku - komentarze

Odpowiedz
 1. Dlaczego w Polsce jest większy podatek od GGR ?

  • Link
 2. GGR to skrót od Gross Gaming Revenue i reprezentuję kwotę zarobku firmy hazardowej na oferowanych zakładach. Jeżeli ktoś prowadzi firmę, działalność gospodarczą to GGR może utożsamić z zyskiem brutto (faktury przychodowe - faktury kosztowe). Od kwoty brutto firma płaci następnie podatek.

  W przypadku firm hazardowych GGR = suma depozytów graczy - suma wypłat graczy. W wolnym tłumaczeniu jest to kwota jaką przegrają klienci bukmachera - czyli zysk bukmachera.

  W krajach, w których funkcjonuje cywilizowane prawo podatkowe od gier, firmy płacą do budżetu podatek obliczany od GGR. Czyli jak bukmacher zarobi 10 mln to przy progu podatkowym 15% zapłaci 150 tys.

  Natomiast w Polsce podatki nie płaci się od GGR (zysku) tylko obrotu. Więc jeżeli bukmacher osiągnął 10 mln zysku przy 100 mln obrotu to gdyby nie przerzucał 12% na graczy musiałby zapłacić 12 mln podatku czyli mimo iż ograł graczy na 10 mln to wyszedłby na 2 mln straty.

  To 60% GGR to szacunek. Jak (teoretycznie) niski procentowo podatek od obrotu przekłada się na kosmicznie wysoki podatek od zysku GGR.

  • Link
 3. Witam mam pytanie w firmie forbet mecze bez podatku są obiete które odbędą się w godzinach 06 -12 ,czy muszą być wysłane w tych godzinach żeby nie było podatku, a mecze mogą być np o 21?

  • Link
 4. Nie. Możesz obstawiać dowolne zakłady - również na mecze, które odbywają się w wieczornych godzinach. Pamiętaj, że musisz też dodać to specjalne zdarzenie "Poranek DATA - Wygrywaj +14%".

  • Link
Lista tematów

aby napisać post.

Betclic banner wide