Zakłady bukmacherskie

Świat zakładów bukmacherskich, promocje i bonusy, strategie obstawiania. Rozmowy ogólne o zakładach.

Polish middles / inverted middle bets - komentarze

Odpowiedz
  1. Załóżmy łączny budżet na 2 zakłady składowe wynoszący: 200 PLN
    Potencjalny zysk: 27,07 PLN (13,54% kapitału)
    Potencjalna strata: −31,87 PLN (15,94% kapitału)
    Stawka na zakład A: 109,17 PLN
    Stawka na zakład B: 90,83 PLN

Zastanawiam się od dłuższego czasu, w jaki sposób nastąpiło wyliczenie straty. W przypadku zdarzenia niesprzyjającego, tj. remisu, następuje połowiczny zwrot stawki postawionej na zdarzenie A. Stawiając na to zdarzenie kapitał w wysokości 109,17 PLN strata może wynieść 54,59 PLN. Zdarzenie B jest realizowane w innej dziedzinie, bo dotyczy zdarzenia przeciwnego. Zatem potencjalna strata jest sumą strat na zdarzeniu A (połowa wkładu) i zdarzeniu B (cała kwota, ponieważ wspomniany Manchester City musi wygrać, żeby warunek został spełniony). Czyli strata całkowita wynosi 145,42 PLN (73% kapitału). Idąc dalej moim tokiem rozumowania, współczynnik opłacalności wynosi 6,32 - jest gorszy, niż dla pierwszego przypadku. Proszę o sprostowanie, jeżeli moje rozwiązanie ma błąd logiczny (rachunkowych, zdaje mi się, że być nie powinno).
    Pozdrawiam

• Link
  2. W swoich obliczeniach popełniłeś 2 pomyłki:

1. Zakład na Leicester AH 1 (+0,25) w przypadku remisu daje 50% zwrot stawki a 50% stawki wygrywa. W swoich obliczeniach zdarzenia A uwzględniłeś jedynie 54,59 PLN za zwrot 50% stawki a zapomniałeś o 113,54 PLN (obliczone z 54,59 PLN × 2,08) za wygraną drugich 50%. Twoje rozliczenie zakładu (50% zwrot, 50% przegrana) było by poprawne w przypadku AH (-0.25) a tutaj jest (+0.25). Przeczytaj o ćwiartkowych handicapach azjatyckich oraz jak rozliczać handicapy.

2. Bez względu na błędne rozliczenie zakładu AH wydaje mi się, że popełniłeś drobny błąd przy obliczaniu współczynnika opłacalności. Jeżeli strata całkowita wynosi 145,42 PLN a potencjalny zysk 27,07 PLN to (145,42 / 27,07) + 1 = 6,37 a nie 6,32.

btw. zmodyfikowałem delikatnie artykuł aby obliczenia były łatwiejsze do zrozumienia

• Link
  3. Ok, Marcin, dziękuję za rozświetlenie sytuacji ;-) Co do ostatniej pomyłki - errare humanum est, tj. błądzić rzeczą ludzką. A handicap ćwiartkowy, mimo, że o tym czytałem - po prostu źle zrozumiałem :-/

• Link
Lista tematów

aby napisać post.

STS baner
STS baner