Zakłady bukmacherskie

Świat zakładów bukmacherskich, promocje i bonusy, strategie obstawiania. Rozmowy ogólne o zakładach.

Rekreacyjny typer - komentarze

Odpowiedz
 1. Która z tych rozmów to tzw profesjonalne podejście ? Gram u buka od 2001 roku czyli zacząłem mając 9 lat. Te rozmowy przypominają mi rozmowy chlopcow przychodzących do sts po szkole i ich analityczne dywagacje o tym kto wygra mecz... Wiele razy dyskutowalem z naprawdę dobrymi typerami. Ba raz mialem w rekach kupon gdzie chlop mial do wygrania ponad 200 tysięcy i pytal o zdanie mnie co blokować. Wygrał ten kupon. Żaden z tych prawdziwych typerow tzn wygrywających nie rozmawia w ten sposob, a na pewno nie dokonuje takich analiz. Jeszcze to smieszne "starość". Każdy profesjonalny typer odbil by pileczkę mówiąc, że to doświadczenie. Mecz pokazał, że Chorwacja byla lepsza i to nie był żaden easy win. Kto wie jakby mecz się potoczył gdyby nie samobój czy karny

  • Link
 2. Po fakcie zawsze łatwo powiedzieć "łatwa wygrana". W rzeczywistości nawet poprawny typ (z punktu widzenia wartości) wielokrotnie okazuje się przegrany bo jak słusznie napisałeś "kto wie jak potoczy się mecz". To tylko sport, nikt nie zna wszystkich zmiennych wpływających na mecz. Nikt nie wie też co może się losowego wydarzyć na boisku. Jednak bez względu na to czy ostatecznie Francja wygrała by finał czy nie to uważam, że typ Francja win był jak najbardziej poprawny.

  Te kilka zdań to nie jest typowa analiza, analiza i szacowanie szans odbyło się już wcześniej a zakłady były już obstawione. Bardziej nazwałbym to jako skrótową wymianą zdań z zauważeniem pewnych elementów. Ciekawe elementy można w niej zaobserwować:

  • wiek - jak słusznie zauważyłeś, wiek sam w sobie nie jest żadnym argumentem, jednak w połączeniu z innymi elementami może być. Zestawienie starszych Chorwatów w połączeniu ze 100 dodatkowymi minutami na boisku i 24 godzinami krótszym okresem na regenerację to jednak argument przeciwko nim. Gotowość dyspozycji fizycznej była skonsultowana z fizykoterapeutom pracującym na co dzień ze sportowcami.
  • spełnienie - psychologia w sporcie ma bardzo duże znaczenie, nastawienie mentalne może odmienić mecz. Chorwaci awansując do finału dotarli na już szczyt, Francuzi dopiero na ten szczyt spoglądali, byli już mistrzami świata, europy. Masz mniej siły aby ze szczytu zdobyć kolejny wyższy szczyt niż przed dobyciem tego pierwszego.
  • życzeniowość - drużyna Chorwacji ewidentnie była ulubieńcem mediów, ludzie kibicują "kopciuszkom", pozytywny wydźwięk informacji o Chorwatach spowodował wśród osób kibiców i typerów trudne do odparcia myślenie życzeniowe "Chorwacja musi wygrać".
  • wzrost kursu - na 2 godziny przed meczem kurs na zwycięstwo Francji wzrósł z 1,95 do 2,20. Odpowiada to spadkowi prawdopodobieństwa na wygraną z 51% do 45%. W mediach nie pojawiły się żadne informacje mogące mieć wpływ na spadek szans na wygraną Francji.
  • nieracjonalność tłumu - Media społecznościowe aż huczały od wpisów wychwalających Chorwację, ludzie z całego świata wyrażali swoją opinię/życzenie aby to Chorwaci wygrali puchar świata.
  • dodatkowy zakład - połączenie wzrostu kursu wraz z widoczną nieracjonalnością tłumu spowodowało wzrost wartości zakładu więc został on powiększony o dodatkową stawkę

  Jeszcze aproppo wieku. Inny przykład jak wiek sam w sobie nie wpływa na jakość gry ale może oddziaływać na piłkarzy. Na przykładzie Polskiej Reprezentacji w Rosji. Nawałka oparł reprezentację na "bezpiecznych" doświadczonych zawodnikach (Błaszczykowski, Piszczek, Cionek, Pazdan, Grosicki, Jędrzejczak, Krychowiak, Lewandowski) czy wiek 30+ był bezpośrednim powodem ich słabej gry? Nie. Ale jak zestawisz zaawansowany piłkarsko wiek z faktem, że zawodnicy są już na schyłkowym etapie swojej kariery (górka ich możliwości była w 2016 klub/reprezentacja) to możesz wyciągnąć np. takie wnioski: mają słabe morale bo widzą spadek swojej formy, zależy im bardziej na dotrwaniu do emerytury na przyzwoitych zarobkach niż łamaniu sobie nóg w celu pokazania się nowym klubom, grają statycznie próbując unikać kompromitujących błędów niż wysilać się z ryzykiem, duże upały panujące w tamtym czasie w Rosji i dalekie transfery z bazy na mecze. Czy taka reprezentacja powinna być faworytem (45% na wygraną) z Senegalem? Wątpię.

  • Link
 3. Kursy są nieraz bardzo mylące wielu obstawiających się na tym robi wtopy.Nie sugerować się kursami tylko zwracać uwagę co sie obstawia. Szwindli jest tyle że naprawdę ciężko w obecnych czasach coś trafić, a granie na tzw Pewniaka mija się z celem bo faworyci często przegrywają można to zauważyć w piłce nożnej jak i w tenisie .Lepiej grac na zakłady tzw poboczne jak np. obie strzelą lub overy undery itp podobne.

  • Link
 4. eugeniusz:
  Kursy są nieraz bardzo mylące wielu obstawiających się na tym robi wtopy.Nie sugerować się kursami tylko zwracać uwagę co sie obstawia. Szwindli jest tyle że naprawdę ciężko w obecnych czasach coś trafić, a granie na tzw Pewniaka mija się z celem bo faworyci często przegrywają można to zauważyć w piłce nożnej jak i w tenisie .Lepiej grac na zakłady tzw poboczne jak np. obie strzelą lub overy undery itp podobne.

  Coś w tym jest ;-)
  Ja osobiście jak robie kupon to mala analiza, pozniej typ i dopiero zwracam uwagę na kurs, puszczam albo kasuje mecz. Nieraz zasugerowałem się jak kurs leci w dol/gore, aa spada wygrają i było tak ze kursy po 3,4 4 co na początku myślałem wchodziły a ten co lecial w dol przegrany.

  • Link
Lista tematów

aby napisać post.

Fortuna baner
Fortuna baner