Z dniem 1 września 2021 Liga Typerów została zamknięta. Informacja.

Ranking w Lidze Typerów

Najlepsi typerzy w Lidze Typerów sierpień 2021

Tabela przedstawia aktualny ranking typerów uczestniczących w Lidze Typerów.
Zwyciężają 3 osoby, które mają największą liczbę jednostek w kolumnie zysk+bonus. Jest to suma zysku osiągniętego w danym miesiącu (kolumna zysk) oraz bonusu za analizy (kolumna bonus) zgodnie z tabelą pomocniczą. Ranking typerów z bieżącego miesiąca aktualizowany jest na bieżąco, możliwe są niewielkie opóźnienia spowodowane rozliczaniem niektórych typów.

Typer Zysk+bonus Zysk Yield Trafność Typy Analizy Średni kurs
wygrane zwroty przegrane aktywne trafione % analiz ranking bonus

Ranking analiz - Tabela pomocnicza

Tabela przedstawia kolejność typerów względem % wygranych analiz w danym miesiącu. Na podstawie pozycji w tej tabeli typer otrzymuje bonusowe punkty dodawane do zysku w rankingu ligi typerów. Dodatkowe punkty jako bonus dla dobrych typerów piszących analizy to jeden z pomysłów na utrudnienie dla "strzelaczy" i podwyższenie jakości typów w serwisie.

Podstawowa zasada aby otrzymać bonus za analizy:

Typuj przemyślane zakłady, napisz kilka słów wyjaśnienia na poparcie swojego typu. Analiza nie musi być długa ale musi być unikalna dla danego meczu, musi zawierać sensowne fakty lub przekonania autora dotyczące zagranego zakładu. Kolejna analiza nie może być kopią wcześniejszej analizy, analizy kopiowane lub wielokrotnie powielane będą usuwane.

Pytania i odpowiedzi:

 1. Jaki jest cel bonusu za analizy?

  Dodatkowe punkty za analizy to nagroda dla typerów, którzy przykładają się do typu robiąc analizę meczu. Jeżeli typer nie strzela tylko zastanawia się choć kilka minut nad swoim typem to napisanie kilku słów (dokładnie 200 znaków) nie powinno stanowić dla niego problemu.

 2. Jak obliczany jest bonus za analizy?

  Bonus za analizy wyrażony w jednostkach. Bonus = miesięczny zysk x procent.
  Gdzie:

  • zysk w miesiącu musi być większy od 0,
  • procent zależy od pozycji w poniższej tabeli rankingu analiz.

 3. Dlaczego do obliczania "% wygranych analiz" brane są tylko analizy z wygranych typów a nie wszystkie typy z analizami?

  Chodzi o to aby nagradzać dobrych typerów, gdyby każdy typ z analizą był premiowany to mogłyby to doprowadzić do powstawania słabych typów z byle jaką analizą. Najważniejszy jest dobry typ, analiza to dodatek/bonus a słabe typy z analizami to wciąż słabe typy. W przypadku gdy premiowane są tylko wygrane typy z analizami to typerowi powinno zależeć zarówno na dobrym typie (bo wygrany typ bezpośrednio zwiększa zysk) jak i na analizie (bo analiza z wygranego typu zwiększa zysk poprzez punkty bonusowe).

 4. Mam "% wygranych analiz" > 0, dlaczego jestem na dalekiej pozycji i nie dostałem bonusu za analizy?

  Bonus za analizy to dodatkowe punkty obliczane procentowo od łącznego zysku osiągniętego w miesiącu a nie pojedyńczego typu. Jeżeli w danym miesiącu jesteś na minusie to nie masz zysku, za który moglibyśmy przyznać bonus.

 5. Czy pisanie analiz jest obowiązkowe?

  Nie.

 6. Czy mogę wygrać Ligę Typerów i otrzymać nagrodę nie pisząc żadnej analizy?

  Tak, ale za napisane analizy możesz uzyskać dodatkowe punkty, które dodają się do osiągniętego zysku. Może zdarzyć się, że wyprzedzi cię typer, który ma mniej wygranych jednostek ale ma bonus za analizy.

 7. W obecnej chwili (np. 12 dzień miesiąca) w rankingu analiz jestem na 1 miejscu z 10% wygranych analiz i 100j zysku. Czy mogę / jak mogę stracić 1 pozycję?

  Możesz stracić pozycję gdy w przyszłości:

  • postawisz dużo typów bez analizy (lub z analizami ale przegranych) i spadnie ci współczynnik % wygranych analiz z 10% do np. 3% a kolejny typer będzie miał 5%,
  • typer znajdujący się na 2 pozycji poprzez trafione typy z analizami podniesie swój współczynnik % wygranych analiz do 11%,
  • stracisz cały zysk i wyjdziesz na minus, wtedy nawet wysoki współczynnik % wygranych analiz nie da żadnych punktów bonusowych.

 8. W obecnej chwili (np. 20 dzień miesiąca) mam wysoki współczynnik % wygranych analiz np. 20% ale w rankingu analiz jestem na dalekiej pozycji bo mam zysk na minusie. Co zrobić aby poprawić pozycję?

  Musisz zacząć trafiać typy aby wyjść z miesięcznym zyskiem na plus. Jak wyjdziesz na plus to wtedy od wartości zysku otrzymasz bonus za analizy.

 9. Czy za samo pisanie analiz mogę wygrać dodatkową nagrodę?

  Należy sprawdzić aktualny regulamin konkursu za analizy.

 10. Jak dużo analiz muszę napisać aby otrzymać bonusowe punkty?

  Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi gdyż wszystko zależy od pozostalych uczestników konkursu. Teoretycznie możesz zająć 1 miejsce i dostać 50% bonusu gdy napiszesz 1 analizę wygrywającego typu a żaden z pozostałych uczesników ligi typerów nie napisze ani jednej. Ale jeżeli ktoś będzie miał 3 trafne analizy to będziesz musiał napisać 4 aby go wyprzedzić (uproszczenie zakładające równą liczbę oddanych typów).

 11. Czy macie jakieś rady jak zmaksymalizować bonus za analizy?

  Tak. Na pewno bardziej opłaca się pisać analizy do typów pewniejszych niż do typów ryzykownych gdyż ranking analiz ustawiony jest względem procentu wygranych typów z analizami. Typ pewniejszy ma teoretycznie większe szanse na wejście więc i premia za analizę jest bardziej prawdopodobna. Należy też pamiętać, że dodatkowe punkty za analizę przyznawane są od łącznego miesięcznego zysku a nie od zysku z typu w którym została zamieszczona analiza!

Wyjaśnienia pól tabeli analiz:

 • % wygranych analiz - procent wygranych typów z analizami w stosunku do wszystkich typów wygranych i przegranych (zwroty nie są brane przy tych obliczniach)
 • wygrane i przegrane - suma wygranych i przegranych typów
 • wygrane z analizą - suma wygranych typów, które posiadają analizę
 • zysk - osiągnięty zysk za typy w jednostkach, zysk musi być > 0 aby otrzymać bonus za analizy
 • bonus za analizy - bonus jaki otrzymuje typer za napisane analizy
  • jednostki - bonus wyrażony w jednostkach zysku
  • procent zysku - bonus wyrażony w procentach zysku
Typer Typy Zysk Bonus za analizy
% wygranych analiz wygrane i przegrane wygrane z analizą jednostki procent zysku
Fortuna baner
Fortuna baner