Z dniem 1 września 2021 Liga Typerów została zamknięta. Informacja.

Liga typerów

Typuj mecze i walcz o 100 euro!

Obstawiaj wyniki meczów w lidze typerów i wygrywaj nagrody pieniężne. Każdego miesiąca najlepsi typerzy wygrywają łącznie 100 euro!

Aktywne konkursy dla typerów:

  • Liga Typerów: I - €50, II - €30, III - €20.

Dołącz do Ligi Typerów

W ciągu kolejnych 28 dni w Fa Cup nie ma meczy do typowania.

FA Cup

FA Cup logo

Puchar Anglii inaczej zwany FA Cup to rozgrywki klubowe w których biorą udział wszystkie angielskie kluby piłkarskie zrzeszone w Angielskiej Federacji Piłkarskiej. Pierwszy turniej rozegrany został już w 1871 roku co czyni Puchar Anglii najstarszymi klubowymi rozgrywkami piłkarskimi na świecie.  

Obecnie w Pucharze występują zespoły z Anglii oraz z Walii. Turniej składa się z 14 rund – 6 w eliminacjach, 6 w fazie głównej oraz półfinały i finał. Losowanie określa, która z drużyn zostanie gospodarzem pojedynku. Jeśli mecz zakończy się wynikiem remisowym, zostaje powtórzony na terenie gości pierwszego spotkania. Puchar FA rozpoczyna się w sierpniu. Na początku rozgrywek rywalizują ze sobą zespoły z najniższych lig. Ekipy z Premier League dołączają w 1/32 finału. Finał odbywa się na Stadionie Wembley w maju, zazwyczaj w pierwszą sobotę po zakończeniu rozgrywek Premiership. Zwycięzca otrzymuje prawo startu w eliminacjach do Ligi Europy oraz gra z mistrzem Anglii o Tarczę Wspólnoty. 

Rekordzistami pod względem ilości zdobytych trofeów FA Cup są drużyny Arsenalu oraz Manchesteru United, które mają na koncie 11 triumfów. Zawodnikiem, który najwięcej razy sięgał po Puchar Anglii jest obrońca Ashley Cole, który dokonał tego aż siedmiokrotnie.  

www.thefa.com

Fortuna baner
Fortuna baner