Z dniem 1 września 2021 Liga Typerów została zamknięta. Informacja.

Liga typerów

Typuj mecze i walcz o 100 euro!

Obstawiaj wyniki meczów w lidze typerów i wygrywaj nagrody pieniężne. Każdego miesiąca najlepsi typerzy wygrywają łącznie 100 euro!

Aktywne konkursy dla typerów:

  • Liga Typerów: I - €50, II - €30, III - €20.

Dołącz do Ligi Typerów

W ciągu kolejnych 28 dni w Copa America nie ma meczy do typowania.

Copa America

Copa America logo

Copa America to inaczej piłkarskie Mistrzostwa Ameryki Południowej. Turniej rozgrywany jest co 4 lata od 1910 roku. Do tej pory najwięcej triumfów zgromadził Urugwaj (15) i to on broni tytułu z 2011 roku, kiedy to w finale pokonał Paragwaj.

W rozgrywkach Copa America udział bierze 12 reprezentacji. Z reguły co imprezę zapraszane są inne reprezentację z sąsiednich federacji. W tym roku gościnnie udział wezmą Meksyk i Jamajka. Do tej pory rozegrane zostały 43 edycje. W 2015 roku gospodarzem turnieju jest Chile.

W Copa América zawsze uczestniczą reprezentacje Brazylii, Argentyny, Urugwaju, Paragwaju, Chile, Peru, Ekwadoru, Boliwii, Kolumbii i Wenezueli. Dopiero od 2007 roku na mocy decyzji federacji CONMEBOL turniej odbywa się stale co 4 lata. Wcześniej bywało z tym różnie, a początkowo grano nawet co roku.

W kolejności najwięcej zwycięstw w całym turnieju zgromadził: Urugwaj (15), Argentyna (14), Brazylia (8). Co ciekawe, najwięcej zwycięstw w pojedynczych meczach w ramach Copa America odniosła Argentyna (114). Najlepszym strzelcem wszechczasów jest ex aequo Norberto Méndez (Argentyna) i Zizinho (Brazylia). Obaj strzelili po 17 goli.

Tegoroczny turniej Copa America rozpocznie się 11 czerwca i potrwa do 4 lipca. Łącznie zaplanowanych do rozegrania jest 28 meczów.

pl.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica

Aktualności z

Copa America 2016
Copa America 2016

W cieniu Euro 2016 za oceanem Atlantyckim startuje Copa America z równie imponującą plejadą piłkarskich gwiazd. W tym roku turniej ten ma szczególne znaczenie gdyż rozgrywany jest w setną rocznicę pow…

Copa America 2015
Copa America 2015

Chile po raz 8. w historii będzie miejscem zmagań ekip walczących o Copa America, tytuł najlepszej drużyny Ameryki Południowej. Po składach największych faworytów widać, że turniej traktują bardzo pow…

Fortuna baner
Fortuna baner