Bonusy i promocje bukmacherskie

Bonusy i promocje bukmacherskie

Bukmacherzy internetowi prześcigają się w oferowaniu kolejnych promocyjnych ofert startowych. Co jednak czai się za licznymi obietnicami darmowych pieniędzy? Jaki bonus należy wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu bonusu u bukmachera?

Bonus bukmacherski - kwota pieniężna, jaką za darmo otrzymuje gracz od bukmachera.

W zakładach sportowych wyróżniamy 3 rodzaje bonusów powitalnych. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, nie ma reguły, który z nich jest lepszy.

Spis treści

Rodzaje bonusów bukmacherskich

Bonus od depozytu

Ten rodzaj bonusu zależy od wielkości złożonego depozytu, bukmacher zwiększa pierwszą wpłatę o ustalony procent. W zależności od bukmachera takie bonusy wynoszą od 50% do 100% procent wpłaconej kwoty, przy czym każdy bukmacher ustala maksymalną wartość bonusu, która waha się od 100 do 500 PLN. W zależności od regulaminu bonus zostaje dopisany do konta gracza przed lub po spełnieniu warunków obrotu. Bonus od depozytu (wpłaty) zawsze trzeba obrócić przed wypłatą. Tego typu bonus oferuje np.: Totolotek, bet-at-home, Fortuna, Milenium. Przeczytaj więcej o bonusach od depozytu.

Przykład: bonus 100% do 200 PLN, gracz wpłacił 200 PLN, bukmacher dodaje 200 PLN, gracz łącznie posiada na koncie 400 PLN na zakłady.

Bonus freebet

Z angielskiego „darmowy zakład”. Ten rodzaj bonusu również zależy od wielkości dokonanej wpłaty, jednak cechuje się łatwymi warunkami do wykorzystania gdyż nie trzeba go obracać. Freebet polega na tym, że gracz otrzymuje od bukmachera określoną sumę specjalnych wirtualnych pieniędzy, za którą może obstawić zakład. Po wygraniu zakładu otrzymuję na konto czysty zysk, stawka za jaką zagrał zostaje u bukmachera, w przypadku przegranej gracz nie traci żadnych pieniędzy. Darmowy zakład dla nowych graczy oferuje: William Hill, Sportingbet, StanJames, Paddy Power. Przeczytaj więcej o freebet'ach.

Przykład: 100% freebet 25 EUR, gracz wpłacił 25 EUR i otrzymał do wykorzystania freebet 25 EUR. Gracz wykorzystuje freebet na mecz o kursie @2.20 - gdy wygra zyska @2.20 * 25 EUR - 25 EUR = 30 EUR.

Bonus cashback

Bardzo dobra i łatwa promocja. Ten bonus powitalny podobnie jak poprzednie zależy od wysokości pierwszej wpłaty. Bonus cashback czyli „zwrot pieniędzy” dotyczy przegranego zakładu i jest zwrotem postawionej stawki w przypadku przegranej. Bukmacher po tym jak rozliczy zakład w przypadku naszej porażki zwraca nam przegrane pieniądze, za które można w dalszym ciągu obstawiać zakłady lub wypłacić. Bonus cashback to inaczej „zakład bez ryzyka” gdyż obstawiając zakład gracz niczym nie ryzykuje. Na zakład bez ryzyka można liczyć w: Expekt, Betclic, Betsson, Unibet. Przeczytaj więcej o cashback'ach.

Przykład: 100% cashback 200 PLN, gracz wpłacił 200 PLN. Obstawił zakład za 200 PLN i przegrał, bukmacher zwrócił mu 200 PLN, za które może nadal obstawiać lub wypłacić.

Każdy bonus czy promocja wiąże się w regulaminem, który należy przestrzegać, by skutecznie skorzystać z oferty.

Dlaczego bukmacherzy oferują bonusy?

Bonus powitalny to jeden z narzędzi marketingowych bukmacherów służący do przyciągnięcia nowych klientów. By wykorzystać bonus powitalny trzeba założyć konto u bukmachera, a także dokonać pierwszej wpłaty. Bukmacher zatem za cenę darmowych pieniędzy zyskuje klienta, który potencjalnie może przynieść mu zarobek. Widać też, że bonus nie jest do końca za darmo gdyż jego wartość zawsze zależy do  wysokości pierwszej wpłaty.

Czy bonusy to darmowe pieniądze?

Na chwilę obecną trudno znaleźć ofertę bukmacherów, która od razu oferowałaby pieniądze, bez konieczności depozytu. Bonusy dla graczy, które otrzymuje się bez depozytu to niezwykła rzadkość. Jeśli występują, są symboliczne i nie wynoszą więcej niż 5-20 PLN. Obecnie 20 PLN za samą rejestrację można otrzymać w Fortunie, jednak bukmacher ten pobiera 12% od kuponu na podatek, czego nie robią inne internetowe firmy, z internetowych bukmacherów 10 EUR bez depozytu daje eXbinog.

Oferta bonusowa wpływa na podświadomość gracza, co doskonale wiedzą firmy bukmacherskie. Oferowane przez nich bonusy są opłacalne dla dwóch stron zarówno bukmachera, jak i gracza. Po prostu decydującą kwestią jest umiejętne skorzystanie z promocji/bonusu. Bukmacher zyskuje graczy, z kolei gracze mogą zyskać dodatkowe pieniądze.

W dalszej perspektywie bonusy otrzymują ci gracze na których bukmacher zarabia są to tzw. bonusy reload od wpłaty. Profesjonalni gracze, którzy regularnie odnoszą wygrane w zakładach są traktowani przez bukmacherów nieco mniej przyjaźnie i oni często wyłączeni są z udziału w wielu promocjach.

Czy opłaca się korzystać z bonusów?

Bonusy nie są niczym złym i warto z nich korzystać. Nie należy traktować ich wyłącznie jako pułapkę na nowych graczy, która wyciągnie od nich pieniądze. Bonusy startowe dają większy komfort bezpieczeństwa oraz margines błędu co ważne jest szczególnie dla początkujących typerów.

Obecnie najpopularniejsze są dwie wersje bonusów. Pierwsza to bonus od złożonego depozytu (np. 100% bonusu do 500 PLN w Totolotek czy 50% do 350 PLN w bet-at-home), w którym użytkownik dostaje środki na swoje konto i może dysponować nimi w dowolny sposób. Ma jednak określony czas by dokonać wymaganego obrotu pieniędzmi. W przeciwnym razie utraci wszystkie promocyjne środki oraz wygrane z nich pochodzące.

Drugi najpopularniejszy rodzaj bonusu to tzw. zakład bez ryzyka (np. darmowy zakład bez ryzyka do 400 PLN w Sportingbet czy zakład bez ryzyka do 222 PLN w Expekt). Oznacza to, że gracz albo otrzyma zwrot pieniędzy za pierwszy postawiony zakład w przypadku (tzw. cashback), jeśli ten zakończy się niepowodzeniem, albo dostanie dodatkową, jednorazową możliwość wykorzystania darmowego zakładu w czasie określonym w regulaminie po dokonaniu pierwszego depozytu (tzw. freebet). Jest on niezbędny w obu przypadkach do otrzymania bonusu.

Mniej popularne są bonusy, które otrzymujemy w trakcie gry (tzw. reload). Mają one pobudzić do dalszej aktywności. Trudno jednak przewidzieć, kiedy i który bukmacher zdecyduje się na taki krok, oraz jakie będą warunki zakładu. Darmowe środki często przyznaje Unibet, zakłady bez ryzyka oferuje William Hill, a bonusy od depozytu przyznają Betsafe czy Betsson.

Dzięki bonusom zyskujemy dodatkowe środki na grę, a to wiąże się z akceptacją regulaminu promocji, który ma na celu związanie nas z bukmacherem na dłuższy okres czasu. Fakt związania z bukmacherem od bonusu można próbować ominąć poprzez metodę przegrywania bonusu.

Regulamin bonusu

Regulamin bonusu lub link do niego znajduje się poniżej każdego opisu oferty bonusowej. Z reguły przedstawiony jest dość małą czcionką i zawiera bardzo istotne informacje. Każdy bukmacher posiada inny regulamin bonusu, więc zawsze przed chęcią skorzystania z bonusu należy przeczytać ze zrozumieniem regulamin bonusu. Odpowie on na pytania:

Decydując się na skorzystanie z oferty promocyjnej należy dokładnie prześledzić regulamin oferty. W nim zawarte są wszystkie kluczowe informacje dotyczące promocji. Gracz dowie się, czy otrzyma swoje dodatkowe środki od razu po dokonaniu przelewu (jak np. w otolotek, Betsafe, Betsson) czy najpierw będzie musiał dokonać odpowiedniego obrotu by uwolnić bonusowe środki (np. Milenium, Oddsring).

Co to znaczy obrócić bonus?

Dokonać obrót, czy obrócić bonus, to inaczej postawić wymaganą kwotę pieniężną w zakładach sportowych. Warunki obrotu będą spełnione wtedy, gdy suma postawionych stawek wyniesie wymaganą do obrotu kwotę.

Jeden gracz ma spore możliwości bonusowe. Może rejestrować się w kolejnych firmach i zgarniać kolejne nagrody. Musi jednak uważać, bo bukmacherzy są wyczuleni na oszustów.

Z tego powodu ograniczyli ilość możliwych bonusów dostępnych dla jednego adresu IP. Ma to chronić przed rejestracją wielu kont, które tworzone były wyłącznie dla oszukania firmy. W takich przypadkach bardzo łatwo stracić szansę nie tylko na skorzystanie z promocji, ale również wypłatę wkładu własnego, potrzebnego do otrzymania bonusu.

Cytat z regulaminu bonusu powitalnego od Expekt:

Expekt przyznaje tylko jeden cashback na dane konto, adres IP, komputer, rodzinę, adres, numer telefonu lub kartę kredytową/debetową.

Radzimy przeczytać regulamin przed rozpoczęciem gry. W nim zawarte jest wiele regulacji dotyczących otrzymywanych pieniędzy, które bardzo łatwo stracić. Nie trzeba celowo oszukiwać bukmachera. Bardzo często utratą środków kończy się próba wypłaty pieniędzy jeszcze przed dokonaniem wymaganego obrotu. Podobnie jest w sytuacjach, kiedy zostanie przekroczony czas na obrót.

Kiedy można stracić bonus?

Krótko mówiąc bonus można utracić wtedy, gdy gracz nie wywiąże się z regulaminu oferty. Najczęstsze przyczyny utraty bonusu to:

Utrata bonusu często wiąże się także z utratą środków wygranych przy użyciu bonusu. Np. jeśli gracz otrzyma 100 PLN bonusu i przy użyciu tej kwoty zgromadzi na koncie 300 PLN, ale międzyczasie nie wypełni warunków obrotu, to utraci te pieniądze. Na koncie pozostanie jedynie kwota pierwszej wpłaty. W tym przypadku oczywiście rozważyliśmy przykład bonusu powitalnego od depozytu. W przypadku bezprawnego pozbawienia bonusu należy walczyć o swoje prawa z bukmacherem m.in przez SBR.

Bonusy a Skrill

Z reguły gracze zakładów bukmacherskich transferują swoje pieniądze przy użyciu popularnego portfela elektronicznego Skrill lub Neteller. Jak wiadomo to najbezpieczniejsza forma płatności bukmacherskich w świetle obowiązującego prawa w Polsce. Niestety niektórzy bukmacherzy dyskwalifikują tego typu wpłatę z możliwości odebrania bonusu lub skorzystania z promocji gdyż według nich ułatwia wyłudzenie bonusu (np. wpłata z fikcyjnego konta kolegi - na Skrill dużo łatwiej założyć fikcyjne konto niż w prawdziwym banku).

Popularni bukmacherzy akceptujący Skrill do bonusów:

Bukmacherzy nie akceptujący Skrill do bonusów:

Jak wybrać bukmachera pod kątem bonusu?

Kiedy użytkownik już zdecyduje się na skorzystanie z promocji powitalnej, musi wybrać bonus, który będzie go satysfakcjonował. Niemal każdy bukmacher na rynku oferuje coś specjalnego dla swoich graczy. Dlatego warto przeanalizować jego ofertę pod kątem kilku różnych aspektów:

Polecane bonusy bukmacherskie

Bonusów jak i bukmacherów jest bez liku, poniżej prezentujemy kilka ofert, na które warto zwrócić uwagę. Są to obecnie najlepsze promocje bukmacherskie dostępne na rynku, które są z punktu widzenia gracza uczciwe i warto założyć konto u bukmachera chociażby z powodu oferty bonusowej.

Totolotek – bonus 100% od pierwszego depozytu do 500 PLN

Totolotek

Kwota przyznanego bonusu jest wysoka a regulamin promocji najprostszy spośród wszystkich regulaminów. Wystarczy trzykrotnie obrócić bonusem i depozytem. Gracz ma na to 90 dni, a kurs minimalny zakładów to @1.50. Zakłady LIVE wliczają się do obrotu. Odbierz bonus w Totolotek.

Betclic – cashback 100% pierwszego zakładu do 100 PLN

Betclic

Bardzo przyjazna dla każdego gracza oferta promocyjna. Wystarczy wpłacić pieniądze, obstawić zakład 1X2, w przypadku niepowodzenia bukmacher odda całą postawioną kwotę, którą można od razu wypłacić bez wymogu obrotu. Odbierz bonus w Betclic.

Expekt - cashback 100% pierwszego zakładu do 111 PLN

Betclic

Bonus bliźniaczo podobny do oferty Betclic, ale większy o 11 PLN. Bukmacher zwróci kwotę stawki, jeśli pierwszy zakład będzie przegrany. Odbierz bonus w Expekt.

William Hill - freebet od pierwszego depozytu 25 EUR/GBP

William Hill

Niezależnie od powodzenia pierwszego zakładu William Hill daje kolejną, darmową szansę na spróbowanie swoich sił w zakładach bukmacherskich. Za kwotę taką samą jak pierwszy zagrany zakład. Odbierz bonus w William Hill.

Bet-at-Home – bonus 50% od pierwszej wpłaty do 350 PLN

Bet-at-Home

Bardzo wysoki bonus z bardzo dobrymi warunkami 4-krotnego obrotu po kursie @1.70. Odbierz bonus w Bet-at-Home.

Sportingbet – freebet 100% po przegranym pierwszym zakładzie do 400 PLN

Sportingbet

Bardzo duży bonus w przypadku przegranej w pierwszym zakładzie w Sportingbet. To jedna z najwyższych ofert na rynku. Odbierz bonus w Sportingbet.

Podsumowanie

Nie należy się obawiać korzystania z promocji bukmacherów, jednak trzeba robić to umiejętnie. Zalecamy stopniowe korzystanie z poszczególnych ofert i dokładne czytanie postanowień regulaminów. Niejednokrotnie za wysokimi kwotami bonusu czają się równie wysokie kursy minimalne obrotu oraz wymagany obrót.

Początkujący gracze powinni skorzystać z bonusów typu cashback, które nie wymagają obrotu i są naprawdę atrakcyjne dla klientów. Stosowanie się do regulaminu promocji wpłynie na skuteczne korzystanie z tego typu ofert bukmacherskich, z których gracz może stworzyć swój atut.

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Skomentuj artykuł Bonusy i promocje bukmacherskie

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Poznaj bukmachera:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.

Fortuna baner
Fortuna baner