Brave przeglądarka

Ocena 3,6/5 | 104 głosy

Brave Browser to nowoczesna przeglądarka internetowa. Jej trzy główne cechy to bezpieczeństwo, blokowanie reklam oraz szybkość działania. Brave sprawia, że przeglądanie internetu staje się o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Brave to jedyna przeglądarka na świecie, która pozwala zarabiać zarówno twórcom witryn internetowych, autorom blogów, streamów, jak i ich odbiorcom. Brave dostępna jest w języku polskim.

Czym zatem jest Brave i dlaczego warto zainteresować się tą przeglądarką? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule.

Czym jest Brave?

Brave to darmowa, rozwijana na zasadzie open source przeglądarka internetowa, której nadrzędnym celem jest zapewnienie jej użytkownikom prywatności i bezpieczeństwa w trakcie przeglądania internetu. Brave posiada wbudowane mechanizmy blokujące wyświetlanie reklam i uruchamianie skryptów śledzących oraz chroni przed złośliwym oprogramowaniem.

Przeglądanie internetu poprzez Brave jest szybkie i sprawne. Silnik Chromium gwarantuje bezbłędne renderowanie stron internetowych, które odchudzone z wszelkich zbędnych marketingowych dodatków ładują się nawet od 2 do 4 razy szybciej niż w Google Chrome, Mozilla Firefox czy Safari.

W przeglądarce Brave zaimplementowana została obsługa kryptowaluty BAT (Basic Attention Token), poprzez którą użytkownicy przeglądarki mogą wynagradzać wydawców (portale, blogerów, youtuberów) za wytworzone przez nich treści. Dzięki schematowi stopniowego uwalniania kolejnych partii tokenów użytkownicy Brave nie ponoszą żadnego kosztu, a jednocześnie mogą nagradzać wydawców cyfrową walutą wymienialną na realne pieniądze.

Użytkownicy Brave mogą również sami zarabiać pieniądze – aby otrzymywać tokeny BAT, nie trzeba wykonywać żadnej dodatkowej pracy. Wystarczy włączyć w przeglądarce opcję wyświetlania reklam i korzystać z internetu jak do tej pory. Jeżeli odwiedzany portal jest reklamodawcą zweryfikowanym przez Brave, to za wyświetloną reklamę automatycznie prześle użytkownikowi wynagrodzenie. Opcja zarabiania na reklamach znajduje się obecnie w fazie testów i dostępna jest jedynie w wersji Brave Dev (niebieska ikona).

Przeglądarka Brave po polsku dostępna jest na desktopowe systemy operacyjne Windows, macOS, Linux oraz mobilne Android i iOS.

Zakup tokeny Brave w Binance

Kup bezpiecznie BAT za złotówki na największej giełdzie kryptowalut. Brak weryfikacji KYC do 2 BTC.

Atuty przeglądarki Brave

 • Wczytuje strony dużo szybciej od innych przeglądarek, typu Chrome, Safari, Firefox, zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i na urządzeniach mobilnych.
 • Posiada wbudowany mechanizm blokowania reklam.
 • Posiada wbudowany mechanizm blokowania skryptów oraz ciasteczek służących do śledzenia użytkowników (Google Analytics, Facebook Pixel, Mixpanel).
 • Posiada wbudowaną obsługę sieci Tor, dzięki czemu tryb prywatny (tryb incognito) umożliwia faktyczną anonimowość w sieci.
 • Umożliwia automatyczne (i/lub manualne) nagradzanie twórców portali, blogów, streamerów tokenami wymienialnymi na realne pieniądze.
 • Umożliwia (opcjonalnie) zarabianie poprzez oglądanie wyświetlanych w przeglądarce reklam. Reklamy te muszą wcześniej zostać zaakceptowane przez zespół Brave.
 • Sync (beta) – funkcjonalność pozwalająca na synchronizację i przenoszenie danych przeglądarki pomiędzy urządzeniami.
 • Automatycznie przekierowuje ruch z niezabezpieczonego protokołu HTTP na szyfrowany HTTPS.
 • Posiada wbudowanego klienta sieci torrent.
 • W wersji mobilnej posiada wbudowaną ochronę przed zbieraniem odcisków palców.

Przyszłość należy do Brave?

Przeglądarka Brave idealnie wpisuje się w trend coraz większej dbałości o prywatność użytkowników internetu. Głośne afery Facebooka i Cambridge Analytica, obawy o to, że Google wie o nas wszystko, motywują kolejne osoby do przesiadki na wspierającą prywatność Brave.

Coraz więcej osób nie zgadza się też z monopolistycznymi praktykami wielkich informatycznych korporacji. Ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę, że darmowe w korzystaniu Facebook czy Google tak naprawdę zarabiają na nich, wyświetlając im reklamy i sprzedając ich dane innym firmom. Według przeprowadzonych badań te dwie firmy odpowiedzialne były w 2017 roku za obsługę 73% wszystkich wyświetlonych reklam w internecie. Amerykańscy giganci zarobili na tych reklamach miliardy dolarów.

Znana maksyma mówi: „Jeśli produkt jest za darmo, to produktem jesteś ty”.

Brave - nie jesteś produktem

Brave zmienia to podejście. Usuwa wszelkie reklamy, wszystkie kody śledzące. To użytkownika stawia w uprzywilejowanej pozycji i pozwala mu zdecydować, czy chce oglądać wybrane reklamy w zamian za wynagrodzenie, czy nie. Dodatkowo umożliwia swoim użytkownikom wspieranie niszowych twórców treści poprzez system nagród Brave Rewards.

Jak działa Brave Rewards?

Brave Rewards to system nagród przyznawanych wydawcom blogów, witryn, streamów przez osoby, które odwiedzają ich stronę, kanał na YouTubie czy Twitchu.

Rewolucyjne jest to, że aby przesłać wydawcy wynagrodzenie, użytkownik sam nie pozbywa się żadnych środków (jak to się dzieje na każdej platformie typu Patronite). Jak to możliwe?

Otóż każdy użytkownik Brave dostaje co miesiąc darmową pulę 25 tokenów BAT, wartych około 6 USD, które może przekazać jako gratyfikację autorom treści w internecie. Tokeny BAT można przyznawać autorom ręcznie poprzez kliknięcie „Send a tip” („Wyślij napiwek”) na ich stronach internetowych lub można zaznaczyć opcję „Auto-Contribute”, dzięki której tokeny zostaną rozdzielone na odwiedzone witryny proporcjonalnie do spędzonego na nich czasu. Nie ma przymusu rozdawania tokenów, opcję przyznawania nagród można w Brave wyłączyć, niewykorzystane tokeny po jakimś czasie znikają. Użytkownik przeglądarki sam nie może z nich skorzystać.

Jeżeli comiesięczna darmowa pula tokenów wydaje się komuś zbyt mała i chciałby wspierać autora wyższą kwotą, to tokeny BAT można oczywiście zakupić na giełdzie kryptowalut Binance.

Aby autor mógł otrzymywać tokeny, musi najpierw założyć konto i zweryfikować się jako wydawca na stronie Brave Rewards. Aby móc wypłacać uzyskane w ten sposób jednostki kryptowaluty, należy powiązać konto wydawcy z portfelem kryptowalut obsługującym BAT. Dobrym wyborem będzie wielofunkcyjny portfel kryptowalutowy Uphold, który posiada specjalne usprawnienia dla użytkowników Brave.

Twórcy Brave chcą zmienić sposób, w jaki funkcjonują reklamy internetowe. W obecnym modelu na internetowych reklamach zarabiają jedynie właściciele witryn oraz firmy pośredniczące (np. Google AdSense/AdWords, Facebook Ads) w procesie sprzedaży i wyświetlaniu reklam. Zwykli użytkownicy internetu nic z tego nie mają – otrzymują jedynie wolniej działające strony internetowe, naszpikowane niechcianymi reklamami i skryptami śledzącymi. Stąd też stale rosnąca popularność oprogramowania blokującego reklamy (AdBlock).

Brave wprowadza nowy model reklamy internetowej, w którym pośrednicy (brokerzy reklam) są wyeliminowani, a wynagrodzenie od reklamodawców, zamiast zasilić portfel pośredników, trafia do użytkowników Brave, czyli odbiorców reklam. Poniżej przedstawiamy krótkie wideo wprowadzające do idei przyświecającej Brave, a więcej o nowym modelu reklamowym przeczytać można na stronie Basic Attention Token.

Historia Brave

Pomysłodawcą i założycielem projektu jest Brendan Eich – człowiek ikona, wizjoner współczesnego internetu. Brendan Eich to twórca języka programowania JavaScript, współzałożyciel organizacji Mozilla Corporation odpowiedzialnej za stworzenie i rozwój Mozilla Firefox oraz były główny architekt ogromnie popularnej swego czasu przeglądarki Netscape Navigator.

Prace nad Brave rozpoczęły się w maju 2015 roku, a w styczniu 2016 roku pojawiła się jej pierwsza testowa wersja. Początkowo prace rozwojowe nad przeglądarką posuwały się dość mozolnie. Od samego początku Brave była chwalona za szybkość, wytykano jej jednak braki w funkcjonalnościach.

W maju 2017 roku odbyło się zakończone sukcesem initial coin offering tokenów BAT. W ciągu 30 sekund sprzedano całą pulę tokenów, dzięki czemu zespół uzyskał 35 milionów dolarów na dalszy rozwój projektu. Niedługo później w przeglądarce została wprowadzona obsługa tokenów.

Przełomowy dla projektu okazał się rok 2018. W czerwcu tego właśnie roku w Brave została zaimplementowana obsługa sieci Tor. Ruch sieciowy okien uruchomionych w trybie prywatnym przechodzi przez sieć Tor, która maskuje prawdziwe adresy IP, nawiązując szyfrowane połączenie. Dzięki temu lokalizacja i tożsamość użytkowników pozostają nieznane.

W grudniu 2018 roku twórcy Brave dostosowali przeglądarkę tak, aby była w pełni zgodna z wspieranym przez Google projektem open source o nazwie Chromium. To właśnie na silniku Chromium oparta jest najpopularniejsza przeglądarka internetowa Chrome.

Dzięki temu posunięciu przeglądarka Brave przejęła wszystkie najlepsze cechy Chrome’a, upodobniła się interfejsem i zaadaptowała funkcjonalności. Od tego czasu użytkownicy Brave mogą korzystać z wszystkich dodatków z repozytorium Chrome Web Store, a przesiadka z Chrome’a na Brave jest dziecinnie prosta. Brave, w przeciwieństwie do Chrome’a, pozostała niezależna i nie jest w żaden sposób zintegrowana czy powiązana z usługami Google.

W marcu 2019 roku w wersji deweloperskiej został uruchomiony moduł umożliwiający użytkownikom Brave zarabianie na wyświetlanych reklamach. Odblokowanie reklam w zamian za wynagrodzenie jest opcjonalne, a użytkownik może ustawić, ile maksymalnie reklam w ciągu godziny może mu się pojawić na ekranie.

Zarówno liczba użytkowników, jak i zweryfikowanych wydawców Brave stale rośnie. Największe obecnie serwisy internetowe przyjmujące napiwki w tokenach BAT to Washington Post, The Guardian, Los Angeles Times, Vimeo i wyszukiwarka DuckDuckGo. Również i my, jako portal bukmacherski spryciarz.com, dołączyliśmy do grona wydawców Brave. Jeżeli uważasz nasze artykuły i poradniki za przydatne, od teraz możesz przesłać nam w podziękowaniu napiwek. Aby to zrobić, należy odwiedzić nasz serwis, korzystając z przeglądarki Brave, kliknąć trójkątne logo BAT, następnie „Wyślij napiwek”, wybrać kwotę i „Przekaż napiwek”. To wszystko.

Przydatne informacje o Brave

Mimo że lista atutów Brave prezentuje się imponująco, należy przyznać, że nie jest to jeszcze przeglądarka doskonała. Brave cały czas znajduje się w fazie intensywnego rozwoju, co powoduje, że czasami zdarzają się przypadki wypuszczenia wersji produkcyjnej z drobnymi niedoskonałościami. W przypadku wykrycia błędów zespół deweloperski reaguje szybko i na bieżąco wprowadza poprawki. Zanim zdecydowaliśmy się opublikować ten artykuł, przez ponad dwa miesiące czynnie korzystaliśmy z Brave i ją testowaliśmy i w tym czasie nie napotkaliśmy żadnego problemu uniemożliwiającego normalne korzystanie z przeglądarki.

Brave Rewards (Nagrody Brave) Statystyki blokowania reklam Brave Strona internetowa Brave

Poniżej przedstawiamy informacje, które mogą zaoszczędzić trochę czasu nowym użytkownikom Brave:

 • Przeglądarka instaluje się z ustawionym domyślnie językiem angielskim. Aby włączyć język polski, należy przejść do „Settings”, rozwinąć „Advanced” i w „Languages” wybrać język polski zarówno dla opcji „Language”, jak i „Spell check” (sprawdzanie pisowni), a następnie zrestartować przeglądarkę.
 • Brave umożliwia import ustawień, historii przeglądania, haseł, ciasteczek i zakładek z innych przeglądarek. Import można wykonać zaraz po instalacji lub w dowolnym momencie z poziomu ustawień przeglądarki.
 • Aby otrzymywać co miesiąc darmowe tokeny, należy włączyć program Brave Rewards. Wraz z przystąpieniem do programu zostanie utworzony anonimowy portfel Uphold.
 • Tokeny BAT przeznaczone na nagrody dla autorów przyznawane są automatycznie co miesiąc. Pierwsze tokeny zostaną dodane dopiero po miesiącu od przystąpienia do programu Brave Rewards. Od momentu przyznania tokenów mamy 90 dni na ich rozdysponowanie, po tym czasie wygasają.
 • Instalując rozszerzenia z Chrome Web Store, nie należy obawiać się komunikatu informującego o tym, że Brave nie posiada wystarczająco dużo ocen/opinii na temat danego rozszerzenia, aby zweryfikować, że nie jest ono szkodliwe. Brak ocen w Brave spowodowany jest stosunkowo małą popularnością przeglądarki. Jeżeli korzystałeś z rozszerzenia w Chromie lub w sklepie Chrome rozszerzenie ma dobre oceny i opinie, to nie ma się czego obawiać.
 • Napiwki (nagrody) Brave Rewards można dawać jedynie w wersji desktopowej.
 • Użytkownik przeglądarki sam nie może skorzystać z tokenów przeznaczonych na nagrody dla wydawców.
 • Moduł zarabiania na reklamach działa w trybie eksperymentalnym, dostępny jest w tej chwili wyłącznie w wersji Brave Dev.
 • Aby przypisać anonimowy portfel Uphold do swojej osoby i móc zarządzać zgromadzonymi na nim tokenami, trzeba założyć konto na Uphold.com, przejść weryfikację KYC i powiązać portfel z Brave. Krok ten jest niezbędny wyłącznie wtedy, jeżeli chcesz zarabiać poprzez bycie Brave Publisherem lub zarabiać na włączonych reklamach. Do zwykłego korzystania z przeglądarki i dawania napiwków/nagród ten krok nie jest wymagany.
 • W wersji mobilnej Brave portfel BAT znajduje się obecnie jeszcze w fazie beta i domyślnie jest wyłączony. Aby go włączyć, należy w pasku adresu wpisać „chrome://flags”, a następnie opcję Brave Rewards zmienić z „default” na „enabled”. Po restarcie przeglądarki znajomy trójkąt pojawi się po prawej stronie, można go kliknąć, utworzyć portfel i otrzymać startowe 25 BAT. Kolejne tokeny BAT będą dodawane co miesiąc, tak samo jak w wersji desktopowej.

Brave a zakłady bukmacherskie

Czy przeglądarka Brave w jakiś sposób ułatwia bądź usprawnia obstawianie zakładów bukmacherskich? Bezpośrednio nie. Dlaczego zatem na portalu bukmacherskim piszemy o przeglądarce internetowej?

Przedstawiamy naszym czytelnikom Brave jako dobrą alternatywę w stosunku do obecnie najpopularniejszych na rynku przeglądarek. Edukujemy swoich czytelników w zakresie bezpieczeństwa w sieci, a przeglądarka Brave idealnie wpisuje się w tę tematykę. Osoby obstawiające zakłady, mające styczność z częstymi transferami pieniężnymi, powinny szczególnie docenić podwyższone bezpieczeństwo i prywatność, jakie oferuje im ta przeglądarka. Któż by nie chciał przeglądać internetu bez potrzeby czekania na załadowanie uciążliwych reklam?

Dzięki Brave jest to możliwe. Wisienką na torcie jest sprzężenie przeglądarki z technologią blockchain i wdrożenie rewolucyjnego systemu nagradzania użytkowników przeglądarki i wydawców treści.

Dla kogo przeglądarka Brave?

Brave Browser to jedna z najlepszych przeglądarek internetowych. Bezpieczeństwo, szybkość, prostota i transparentność to niezaprzeczalne atuty tej przeglądarki. Rewolucyjne podejście do modelu rozliczania reklam internetowych w połączeniu z innowacyjnym użyciem kryptowaluty BAT może spowodować, że już wkrótce Brave zdobędzie dużą popularność i zagrozi liderom rynku.

Brave to dobry wybór zarówno dla osób posiadających pewną wiedzę z zakresu kryptowalut i technologii blockchain, jak i dla zupełnych laików. Kryptowalutowy token BAT to jedynie dodatek do modułu obsługi reklam, do przeglądania internetu za pomocą Brave nie jest potrzebna żadna dodatkowa technologiczna wiedza. Każdy internauta korzystający z Opery, Firefoxa czy Chrome’a odnajdzie się w Brave bez problemu. W sieci w wielu miejscach przeczytać można entuzjastyczne opinie użytkowników testujących Brave. Opinie o przeglądarce Brave w zdecydowanej większości są bardzo pozytywne.

Dla dociekliwych osób chcących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu walut cyfrowych Brave jest dobrym punktem wyjścia do rozpoczęcia poznawania zagadnień technologii blockchain. Projekty takie jak Brave pomagają uświadomić ludziom użyteczność tokenów w rozwijającym się świecie kryptowalut i technologii blockchain. Kryptowaluty zwykle przedstawiane są w mediach jako niebezpieczny sposób na finansową spekulację, a dzięki poznaniu funkcjonowania tokenu BAT w ekosystemie przeglądarki Brave możemy zobaczyć realny przykład użycia kryptowaluty usprawniającego model reklamy w internecie. Brave jest dobrym potwierdzeniem rozwoju gospodarki cyfrowej i tego, że tokeny kryptowalutowe mogą być narzędziem służącym do rozwiązania konkretnego problemu z życia wziętego.

Przeglądarka Brave 1.0 - wersja stabilna

W dniu 13 listopada 2019 przeglądarka Brave wyszła z fazy beta i oficjalnie przeszła do wersji stabilnej. Z Brave Browser każdego miesiąca korzysta 8,7 miliona użytkowników internetu. Wraz z wprowadzeniem Brave 1.0 użytkownicy otrzymali dostęp do pełnego zestawu unikalnych funkcji Brave, w tym:

 • Brave Rewards – system nagród dla twórców internetowych.
 • Brave Ads – system, dzięki który użytkownicy wynagradzani za dobrowolne oglądanie reklam.
 • Brave Shields - tarcze do automatycznego blokowania reklam i skryptów śledzących.

Stabilna wersja 1.0 przeglądarki Brave dostępna jest w 52 językach dla systemów operacyjnych Windows, macOS, Linux, Android, iOS. Przeglądarkę Brave po polsku można ściągnąć z oficjalnej strony Brave oraz marketów Google Play i App Store.

Szczegółowa prezentacja funkcji przeglądarki Brave w wersji 1.0 dostępna jest w prezentacji Brave 1.0 Release Reviewer’s Guide.

Wypróbuj Brave

Powyższy przycisk zawiera link polecający, więc jeżeli zainstalujesz Brave poprzez ten link, a następnie spodoba Ci się przeglądarka Brave i zdecydujesz się z niej korzystać, to nasz serwis w ramach podziękowania od organizacji Brave Software Inc. otrzyma kilka tokenów BAT. Jeżeli z jakichś względów nie chcesz nas wspierać, a jednocześnie chcesz przetestować Brave, to wejdź bezpośrednio na stronę brave.com.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , Portal Bukmacherski Spryciarz.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.


Komentarze i opinie

 1. Przeglądarka jest naprawdę ok. Szybka i bez zbędnych wodotrysków. Występuje jednak czasem problem z płatnościami online karta kredytową. Wyłączenie ochrony nic nie daje niestety.. Po przejściu na Chroma, płatność przechodzi bez problemów. Gdyby nie ten mankament, zrezygnowałbym całkowicie z chroma. Używam zarówno pod windows jak i pod linuksem :]

  • Link
 2. RATUNKU !! ludzie POMÓŻCIE …

  po ostatniej aktualizacji Brave co chwila i na każdej nowej stronie z prawego końca paska adresu wyskakuje okienko z pytani czy zainstalować Tłumacza Google?? Więc nie jest pytanie jednorazowe Brave tylko pytanie z każdej str. www.

  Nie chcę ani tego tłumacza ani TEGO PYTANIA CO CHWILA ! Denerwuje mnie wyskakujące co chwila okienko które kradnie moją uwagę.

  Jak i gdzie RAZ i NA ZAWSZE wyłączyć to pytanie ?

  • Link
 3. 1. Przejdź do ustawień Menu->Ustawienia
  2. W wyszukiwarce wpisz "języki"
  3. Zmień opcję "Proponuj tłumaczenie stron w obcych językach" na off (przesuń wajchę w lewo)

  Wizualizacja (kliknij aby powiększyć):

  Być może fakt, że Brave pyta się o tłumaczenia wynika z dziwnych/złych ustawionych języków. Popatrz czy w "preferowana kolejność języków" masz język polski/angielski a nie jakiś chiński.

  • Link
 4. Witam!
  Czy jest możliwość wyłączenia automatycznej aktualizacji przeglądarki Brave?
  Pozdrawiam!

  • Link
 5. W samej przeglądarce Brave niestety (lub stety) nie ma możliwości wyłączenia automatycznej aktualizacji. Ogólnie ze względów bezpieczeństwa warto mień najnowszą wersję programu. Jednak jeżeli masz jakiś ważny powód aby wyłączyć aktualizację to zobacz na to:

  * portapps.io/app/brave-portable/ - Wersja portable ("przenośna"), z tego co piszą uruchamiana jest z opcją "--disable-brave-update"
  * www.webnots.com/7-ways-to-disable-automatic-chrome-update-in-windows-and-mac/ - tutaj masz 7 sposobów na ominięcie auto aktualizacji w Google Chrome, które podobnie jak Brave zbudowane jest na Chromium. Bardzo możliwe, że któryś ze sposobów zadziała w Brave. np. być może wystarczy zmienić nazwę pliku "c:\Program Files (x86)\BraveSoftware\Update\BraveUpdate.exe" - musisz potestować.

  • Link
 6. Po przystosowaniu "Brave" do własnych potrzeb, (rozszerzenia, motyw, strona szybkiego wybierania itp.) spodobała mi się na tyle, że uczyniłem ją przeglądarką domyślną. I tu zonk. Po kliknięciu na link, otwiera się, ale zupełnie "goła", bez wszystkich zmian w wyglądzie i zachowaniu, jakie wprowadziłem. Czy jest możliwe, żeby uruchomiała się "moja" przeglądarka zamiast tego "kadłubka"?

  • Link
 7. Jeżeli korzystałeś ze stabilnej wersji przeglądarki (a nie beta czy nighty) to bardzo dziwne. Może to być wina Brave a może jakiś problem z Twoim komputerem/dyskiem.

  Na Twoim miejscu spróbował bym jeszcze raz zainstalować i skonfigurować Brave a po konfiguracji zrobić backup "profilu" znajdującego się w c:\Users\TWOJ_USER\AppData\Local\BraveSoftware\Brave-Browser\User Data\ (cały katalog) - w przypadku ponownej utraty danych być może wgranie tego katalogu z backupu pomoże w przywróceniu.

  • Link
 8. Oczywiście dostał wersję 1.0, ale nigdy nie przyszło mu to do głowy, więc nie ma o czym rozmawiać.

  • Link
 9. Oprócz zmiany języka pamiętajcie też o zmianie (doinstalowaniu) polskiego słownika i włączaniu go. Inaczej będziecie mieli w imputach wszystko popodkreślane...

  • Link
 10. Dzień dobry
  Szkoda, że nie działają gry na facebooku
  Już kombinowałam wszystkich ustawień flasha i nic

  • Link
 11. Nie instaluj takiego szajsu jakim jest Flash Player na swojej głównej przeglądarce. Używaj Brave do standardowego użytkowania internetu a na potrzeby gier flashowych zainstaluj Firefoxa.

  Rozdzielenie czynności zabawy i normalnego użytkowania powinna przynieść Ci jeszcze jedną korzyść - będziesz bardziej świadomy ile czasu poświęcasz na zabawę.

  • Link
 12. Witam
  Już wszystko chodzi wystarczyło zmienić ustawienia tarczy
  A z tym Flash Playerem to racja już go wywaliłam
  Pozdrawiam

  • Link
 13. Można coś zrobić by działały gry z facebook?

  • Link
 14. 1. Deaktywuj tarczę (Brave Shield dla domeny Facebooka)
  2. Deaktywuj blokowanie Flasha (wpisz w pasku adresu brave://settings/content/flash?search=flash i przełącz wajchę)

  Powinno zadziałać.

  Aczkolwiek polecam podejście opisane w poście wyżej.

  • Link
 15. Czy jest możliwość , aby na stronie "Nowa Karta" Było więcej miniaturek najczęściej odwiedzanych stron (popularne strony)? U mnie jest tylko 6 miniaturek.

  • Link
 16. W chwili obecnej nie ma jeszcze takiej możliwości ale taka funkcjonalność jest już zaplanowana. Oficjalna wypowiedź z 19 grudnia 2019 roku

  Favorites mode update: Update top tile grid so that there is no limit on how many top tiles a user can add

  źródło: community.brave.com/t/change-customize-blank-new-tab-page/45216/40

  • Link
 17. Czy można przeglądarkę Brave uruchamiać zawsze w trybie prywatnym i kolejne otwierane karty też w prywatnym ?

  • Link
 18. Pewnie, że można:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie skrótu Brave i wybierz "Właściwości"
  2. W zakładce "Skrót" dopisz na samym końcu parametr " -incognito"
  3. Zapisz

  Od tego momentu kliknięcie w tę ikonę będzie uruchamiało Brave w trybie prywatnym. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś miał 2 ikony uruchamiające Brave: jednak normalnie a druga w trybie prywatnym.

  Screen ustawień:

  Zwróć uwagę, że -incognito trzeba poprzedzić spacją i wprowadzić za cudzysłowem kończącym ścieżkę do pliku uruchamiającego Brave.

  • Link
 19. Jak ustawić by klikniecie plusa nowej karty otwierał ją z ustawiona przeglądarką google?

  • Link
 20. O dziwo natywnie Brave nie umożliwia możliwości ustawienia startowej strony dla nowej zakładki. Ale można do tego użyć któregoś z pluginów Chrome.

  1. Zainstaluj minimalistyczny plugin New Tab Override (https://chrome.google.com/webstore/detail/new-tab-override/fjcmlondipcnnpmbcollgifldmajfonf).
  2. Aktywuj, kliknij na ikonkę pluginu, która zostanie dodana po prawej stronie pasku adresu. Wybierz "opcje".
  3. Wpisz google.pl i zatwierdź.

  Gdy po raz pierwszy otworzysz nową kartę to Brave zapyta Cię "Czy to oczekiwane zachowanie nowej karty" kliknij "Tak/Zachowaj" i więcej komunikat się już nie pojawi.

  btw. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz przeszukiwać google z poziomu pasku adresu. Gdy zamiast www.strona.pl wpiszesz "gazeta ciekawostka xyz" to zostaniesz przekierowany na wyniki wyszukiwania w google.

  • Link
 21. Dzień dobry
  Wcisnęło mi się utwórz nowy profil.
  Teraz mam na pasku rozszerzeń dodatkową niepotrzebną ikonę jak to usunąć.
  Pozdrawiam

  • Link
 22. W zarządzaniu profilami coś trochę szwankuje w Brave. Gdy testowo kliknąłem "Utwórz nowy profil" to ikona, która dodała się do paska Brave po prawej stronie była nieklikalna (a powinna). Zamknąłem przeglądarkę, kliknąłem ponownie "Utwórz nowy profil", jeszcze raz zamknąłem i otworzyłem przeglądarkę (zarówno główną ikoną jak i ikoną z pulpitu dla nowego profilu) i nagle ikona stała się klikalna.

  Nie wiem czy wystarczyło odczekać kilka minut i dać Brave czas na "przemielenie czegoś" czy to kwestia utworzenia kolejnych profili coś "odświeżyło" czy może restarty przeglądarki.

  Po tym jak ikona profilów stała się klikalna, reszta jest już prosta, w razie czego wstawiam screeny:

  1. Klikasz lewym przyciskiem myszy na ikonę profilów.
  2. Klikasz na koło zębate czyli "Zarządzaj profilami".
  3. Na liście profilów klikasz na ikonę 3 kropek przy profilu który chcesz usunąć i klikasz "Usuń ten profil". Zatwierdzasz usunięcie.

  Krok 1

  Krok 2

  • Link
 23. Dzień dobry
  Dziękuje za info odnośnie profilu po prostu nie zauważyłam 3kropka na profilu.
  Jeszcze jedno pytanko.
  Powyżej zaproponował Pan koledze plugin New Tab Override jest nieco szybszy od New Tab Redirect i podoba mi się
  lecz gdy ustawię stronkę www.google.pl/ oczywiście otwierają się google ale w wyszukiwarce nie ma podpowiedzi.
  Ustawiałam region PL i na chwilę jest ok ale po przeładowaniu strony podpowiedzi znowu nie ma. Czy można to naprawić?

  --

  Zainstalowałam plugin Fast New Tab Redirect to jest to
  Pozdrawiam

  • Link
 24. Czyli instalacją pluginu Fast New Tab Redirect rozwiązałeś swój problem, tak?
  Bo nie zrozumiałem czy jeszcze jest coś do pomocy czy już nie :-)

  • Link
 25. Szczerze wolałabym New Tab Override. Jakby się udało coś wykombinować z tym pluginem byłoby miło
  Pozdrawiam

  • Link
 26. Bardzo dobry i wyczerpujący artykuł :) Jedyne czego mi tu brakuje to opisu jak importować zakładki hasła itp z innych przeglądarek. Jest informacja że się da ale nie każdy nowy użytkownik sobie z tym poradzi. Ja np. nie mogę dojść jak pobrać wszystko z chrome w aplikacji na androidzie, więc szukam pomocy w sieci.

  • Link
 27. Aby zaimportować zakładki i inne dane takie jak historia przeglądania, zapamiętane hasła, rozszerzenia czy auto uzupełnione formularze należy:

  1. Menu Brave -> Ustawienia
  2. W wyszukiwarce wpisz "import".
  3. Kliknij w "Importuj zakładki i ustawienia" a następnie wybierz przeglądarkę, z której chcesz zaimportować dane i zaznacz dane jakie chcesz przenieść. Opcja "Plik HTML z zakładkami" służy do importu wcześniej wyeksportowanych zakładek do pliku z poziomu innej przeglądarki.

  Screen punktu 3:

  Nowi użytkownicy Brave mogą ten import wykonać zaraz po instalacji przeglądarki, tak jak pokazane jest na oficjalnym filmie od Brave:

  • Link
 28. Dzień dobry
  Gdzie Brave przechowuje rozszerzenia żeby zrobić ich ewentualną kopię?
  Pozdrawiam

  • Link
 29. Nie wiem czy jest sens robić kopię plików rozszerzeń. Nie wiem czy taki backup (z późniejszym przywróceniem) jest możliwy.
  Rozszerzenia zazwyczaj pobierane z Chrome Web Store ew. ze stron rozszerzeń.

  • Link
 30. Dzień dobry
  Od jakiegoś czasu mam problem z poprawnym wyświetlaniem ważnych elementów na stronie allegro tzn m.in. formy płatności przez co nie mogę robić zakupów. Na innym komputerze z tą samą wersją Brave jest ok. Kombinowałam już z różnymi ustawieniami wszystko na nic, już opadają ręce. Pobrałam równolegle Waterfoxa i tam jest wszystko w porządku, ale posiadanie osobnej przeglądarki tylko do allegro to trochę bezsensu.
  Proszę o pomoc
  Pozdrawiam

  • Link
 31. Cześć

  Pierwszy raz spotykam się z takim problemem w Brave. W z zasadzie są 3 rzeczy to przetestowania:

  1. Wyłączyć Brave Shields i sprawdzić czy działa.
  2. Wyłączyć wszystkie rozszerzenia i sprawdzić czy działa. Jak tak to po kolei włączać i testować, które rozszerzenie powoduje problem.
  3.Odinstalowanie i zainstalowanie Brave na nowo.

  Posiadanie oddzielnej przeglądarki do allegro faktycznie jest uciążliwe. Na pewno Brave da się wyprostować.

  • Link
 32. "Połączenie nie jest prywatne
  Osoby atakujące mogą próbować wykraść Twoje informacje ze strony xxxxxxxxxx (na przykład hasła, wiadomości lub dane kart kredytowych). Więcej informacji
  NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID
  Ten serwer nie mógł udowodnić, że należy do xxxxxxxxxx. Jego certyfikat pochodzi z archiwum.synology.mearchiwum.synology.me. Może to być spowodowane błędną konfiguracją lub przechwyceniem połączenia przez atakującego.

  Otwórz stronę xxxxxxxx (niebezpieczną) "

  przy otwieraniu strony www bez certyfikatu SSL pojawia się ekran z powyższym tekstem. Dotąd wystarczyło kliknąć na link pod tekstem " otwórz stronę xxxxx (niebezpieczną)" Teraz po kliknięciu nie ma żadnej reakcji. Jakiś pomysł jak temu zaradzić ?

  • Link
 33. Może to głupie pytanie, ale nie wiem jak uzyskać normalne Menu na górze okna?

  • Link
 34. Natywne stare menu Chrome "File, Edit, View..." chyba nie jest już możliwe do przywrócenia ani w Chrome ani w Brave. Menu takie można uzyskać poprzez plugin Proper Menubar for Google Chrome ale to jest tylko taka nakładka i nie działa idealnie.

  Polecam poznać nowe menu "hamburger" + zapamiętać kilka kluczowych skrótów klawiaturowych do często wykonywanych w przeglądarce czynności np. nowa karta ctrl+T, przywrócenie zamkniętej karty ctrl+shift+T, podgląd źródła ctrl+U, zapis do pliku ctrl+S etc...

  • Link
 35. Czy jest możliwość ustawić aby po otwarciu nowej karty automatycznie przechodziło się do niej?

  • Link
 36. Oczywiście, do tego służy rozszerzenie Tab Activate. Działa zarówno gdy klikniesz w link który w HTML zdefiniowany jest jako do otwarcia w nowej karcie jak i sam klikniesz na link przyciskając ctrl.

  • Link
 37. Dziękuję, o to chodziło.

  Mam jeszcze pytanie.
  W przeglądarce Firefox wchodząc w about:config można było sobie zmienić zamykanie wszystkich kart bez zamykania przeglądarki. Czy w tej można również osiągnąć coś takiego?

  • Link
 38. Tak, jest takie rozszerzenie Close All Tabs. Zamyka się poprzez kliknięcie w specjalną ikonę lub skrót alt+w.

  W razie potrzeby zamknięte karty może przywrócić poprzez ctrl+shift+t.

  • Link
 39. BRAVE nie tłumaczy stron, pomimo iż mam włączone w opcjach "proponuj tłumaczenie stron w obcych językach" w takiej sytuacji przeglądarka dla mnie jest bezużyteczna.

  • Link
 40. Dzień dobry,
  czy jest opcja cofnięcia importu haseł, wtyczek, rozszerzeń z brave?

  • Link
 41. jupiter 0000 - faktycznie nie działa, a powinno. Pozostaje zainstalować plugin Google Translate i klikać tłumaczenie ręcznie.

  Kai - raczej nie ma takiej możliwości, ale zawsze możesz po prostu odinstalować Brave i zainstalować ją na nowo bez importu danych.

  • Link
 42. jak dodawać skróty (ikonki) przeglądanych popularnych stron na pulpit przeglądarki, tak jak to można zrobić w chrome?

  • Link
 43. Jeszcze nie ma możliwości ręcznego ustawiania tych ikon, ale programiści Brave pracują nad tym elementem, w którejść z najbliższych aktualizacji będzie to możliwe.

  • Link
 44. Jak można ustawić jedną konkretną tapetę na pulpit przeglądarki?

  • Link
 45. Wypróbuj rozszerzenia Infinite Dashboard - New Tab like no other a następnie:

  1. Otwórz nową kartę i kliknij w kropki w prawym dolnym rogu. (menu plugina).
  2. Background.
  3. My gallery By me.
  4. Wgraj swoje zdjęcie.

  • Link
 46. Ile ikonek przeglądanych stron wygrywa się / pokazuje się automatycznie (gdy wchodzę na te strony) na pulpicie przeglądarki? Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi na moje pytania.

  • Link
 47. Na domyślnym ekranie nowej karty są ikony 6 najpopularniejszych stron. W tym rozszerzeniu, które podałem chyba można ustawiać dużo więcej. Potestuj.

  • Link
 48. Witam, jak przewijać karty na pasku kart. Tak by móc dotrzeć do tych już schowanych?

  • Link
 49. Na desktopie skróty klawiaturowe do przewijania otwartych zakładek:

  • SHIFT+TAB - następna zakładka po prawej od aktualnie otwartej
  • SHIFT+CTRL+TAB - następna zakładka po prawej od aktualnie otwartej
  • CTRL+9 - przejście do ostatniej zakładki po prawej stronie

  Na telefonie przesuwaj palcem w prawo lewo na pasku adresu aby zmieniać zakładki następna/poprzednia.

  • Link
 50. Czy da się zgrywać filmy bo nie widzę.
  Jak zatwierdzić minimalistyczny widok taki jak w macach niby klikam a zero potem zmian.
  Dziękuje za info.

  • Link
 51. Witam, dlaczego znikł mi link polecający stronę Brave z mojego konta gdzie dodawałem konto youtube, powinien być po lewej stronki w pasku z Youtube,a nie ma :/?
  Jak zakładałem konto Brave to był link teraz go nie ma i nie wiem jak go zdobyć :/
  pozdrawiam

  • Link
 52. Szkoda, to tylko zostają Reklamy i oglądalność na np. yt i twitter
  A polecisz cos żeby zbierać szybciej baty?

  • Link
 53. Tu niestety nie poradzę, sam mam wyłączone reklamy.

  • Link
 54. ja mam 5 na 1h włączone i bat lecą ale ta prowizja na 28bat dostaje tylko 5 na konto lol masakra

  • Link
 55. Export haseł z Brave!
  Wchodzimy w ustawienia,klikamy w lupę i wpisujemy "autouzupełnianie" i wchodzimy w hasła. Teraz widzimy napis "zapisane hasła" po lewej a po prawej w tej samej lini mamy 3 kropeczki. Klikamy w kropeczki i EKSPORTUJEMY hasła do pliku CSV. Proste, że aż boli ale co neta przekopałem to moje haha....

  • Link

Skomentuj artykuł Brave przeglądarka

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Brave przeglądarka" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 3,6/5 | 104 głosy

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Bitcoin i kryptowaluty:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym a postaramy się go przygotować!

Fortuna baner
Fortuna baner