Broker bukmacherski

Ocena 2,67/5 | 3 głosy

Zdecydowana większość typerów obstawia zakłady bezpośrednio na stronie bukmachera, ewentualnie giełdy bukmacherskiej. Obstawia na utworzonym w tym celu prywatnym koncie przypisanym do swojego imienia, nazwiska, numeru dowodu i zweryfikowanym prawdziwymi danymi.

A gdyby zaszła potrzeba typowania zakładów bukmacherskich zupełnie anonimowo? Czy można obstawiać zakłady u bukmachera nie zdradzając mu swoich danych osobowych ani adresowych?

Dzięki brokerom bukmacherskim można!

W artykule naprzemiennie używane będą nazwy: bet broker, broker bukmacherki, broker zakładów - wszystkie te nazwy odnoszą się do serwisu pośredniczącego w zawieraniu zakładów bukmacherskich.

Czym jest broker bukmacherski?

Broker bukmacherski to firma pośrednicząca pomiędzy typerem obstawiającym zakłady a bukmacherem, które te zakłady przyjmuje. Bet broker nie jest stroną w zawieranym zakładzie, nie przyjmuje zakładów a jedynie umożliwia zawarcie zakładu w wybranej firmy bukmacherskiej.

Co daje korzystanie z brokera zakładów?

Typowanie poprzez brokera zakładów daje graczowi szereg korzyści:

  • Anonimowość - bukmacher, u którego zawierany jest zakład, nie zna danych typera, gdyż obstawienie zakładu odbywa się poprzez anonimowe konto zarejestrowane na dane bet brokera. Dla każdego swojego klienta bet broker zakłada dedykowane anonimowe konto u bukmachera, konto zarejestrowane jest na dane brokera a dostęp do niego ma gracz.
  • Ominięcie blokady/restrykcji dla kraju - dzięki anonimowości konta założonego przez brokera, typer nie musi się przejmować blokadami i restrykcjami bukmachera dotyczącymi lokalizacji lub narodowości gracza. Broker zadba o to, żeby konto u bukmachera było założone dla dozwolonej u bukmachera lokalizacji. Dla brokera bukmacherskie nie jest istotne skąd łączy się typer natomiast bukmacher “zna” jedynie dane brokera a nie gracza.
  • Wiele kont u jednego bukmachera - z uwagi na anonimowość konta typer może mieć u bukmachera jedno konto na własne dane a drugie konto na dane brokera bukmacherskiego. Po założeniu kont u kilku brokerów, można tym samym założyć kilka kont u tego samego bukmachera.
  • Jedno logowanie, wielu bukmacherów - niektórzy brokerzy bukmacherscy umożliwiają z poziomu jednego “konta brokerskiego” obstawiać zakłady u kilku bukmacherów. Nie trzeba logować się każdorazowo do każdego bukmachera. Z poziomu platformy brokerskiej można zawrzeć zakład u każdego z obsługiwanych bukmacherów. Przy składaniu zakłady wybiera się bukmachera, u którego ma on zostać zawarty.
  • Zakład po najwyższym kursie - u niektórych brokerów np. 3et, Samvo można ustawić, aby broker przy zawieraniu zakładu sam automatycznie wybierał bukmachera oferującego w tym czasie najwyższy kurs na zdarzenie.
  • Porównanie kursów - bet broker na każde zdarzenie wyświetli porównanie kursów dla obsługiwanych firm bukmacherskich. Przydatne jest to szczególnie przy livebettingu i szybko zmieniających się liniach. Zamiast skakać po kolejnych serwisach bukmacherów u brokera widać wszystkie kursy jak na dłoni.

Jakich bukmacherów obsługują brokerzy?

Bet brokerzy posiadają w swojej ofercie głównie bukmacherów azjatyckich. Na każdej platformie brokerskiej dostępni są znani polskim graczom zagraniczni bukmacherzy oraz giełdy zakładów. Firmy które niedawno zrezygnowały ze świadczenia bezpośrednich usług graczom z polskiego rynku. W żargonie brokerskim obsługiwani bukmacherzy nazywani są lokalnymi bukmacherami z ang. "local bookies".

Brokerzy posiadają identyczne kursy i limity jak bukmacherzy, jedynym mankamentem jest mniejsza liczba zakładów na żywo.

Należy pamiętać, że broker działa w pełni legalnie i zgodnie z regulaminem każdego bukmachera, którego posiada w swojej ofercie. Nie należy się obawiać, że bukmacher odetnie nagle brokera wraz ze środkami gracza.

W przypadku ewentualnych problemów z lokalnym bukmacherem np. gdy zakład zostałby anulowany lub wycofany, należy kontaktować się w tej sprawie z supportem brokera, gdyż to broker "w imieniu typera" obstawia zakłady u obsługiwanych bukmacherów.

Lista brokerów bukmacherskich

Pomysł na sukces, żarówka
Bet broker to ciekawa alternatywa dla typerów

AsianConnect88, AsianOdds, BET-IBC, Samvo, Vodds SportMarket, Eastbridge, 3et MollyBet

Firma MollyBet sama w sobie nie jest brokerem i nie umożliwia otwierania kont graczy. MollyBet tworzy i udostępnia na zasadzie licencji platformę brokerską (jako whitelabel) innym firmom takim jak SportMarket, AsianConnect w wersji AsianOdds czy BET-IBC w wersji VIP-IBC.

Jak wygląda proces zakładania konta u brokera?

Początkowy proces zakładania konta u brokera wygląda podobnie jak u zwykłego bukmachera. Proces ten różni się mocno w zależności od konkretnego brokera, u niektórych brokerów należy ręcznie z poziomu Skrilla/Netellera zlecić przelew i poinformować o tym fakcie support. Szczegóły rejestracji i konfiguracji konta przedstawimy w na stronie dedykowanej konkretnemu brokerowi. Mniej więcej wygląda to tak:

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego należy potwierdzić link weryfikacyjny przesłany na adres email, następnie z poziomu brokera zgłosić chęć otwarcia konta u bukmacher X, Y, Z i wpłacić depozyt. Pracownik bet brokera poprzez swoje specjalne konto "agenta" zakłada anonimowe konta u bukmacherów dla typera, przelewa wpłacony depozyt i informuje o tym mailem wraz z loginem i hasłem. Może to się wydać niewiarygodnie, ale tak to działa: pracownik bet brokera zakłada dla typera konto bez imienia, nazwiska czy weryfikacji. Bukmacherzy współpracujący z brokerami wyrażają na to zgodę.

Aby móc wypłacać pieniądze z bet brokera, niezbędna jest standardowa weryfikacja (KYC Verification) identyczna jak u bukmacherów. Uwaga, weryfikacja konta następuje jedynie u brokera bukmacherskiego i na potrzeby konta brokerskiego, dane te nie są później przekazywane do bukmacherów dostępnych na platformie brokera.

Czy korzystanie z brokerów jest bezpieczne?

Brokerzy zakładów, podobnie jak bukmacherzy, muszą posiadać licencję na świadczenie usług hazardowych, podlegają tym samym pod wybraną komisję do spraw hazardu. Przykładowo AsianConnect88 działa na licencji Curaçao eGaming License, Bet-IBC na licencji E-Gambling Montenegro a Vodds na First Cagayan Leisure and Resort Corporation. Nadzór komisji uwiarygodnia brokerów, jednak nie zagwarantuje nigdy bezpieczeństwa środków, czego najlepszym przykładem był Otobet.

Broker z uwagi na oferowaną usługę “obstawiania w imieniu gracza” musi mieć dostęp do kont bukmacherskich założonych z jego pośrednictwem oraz zdeponowanych środków. Nie należy się tego obawiać oszustw z tego tytułu. Sprawa dostępu do kont gracza zależy też od konkretnego brokera.

Wiarygodność brokera określa się w bardzo podobny sposób co wiarygodność bukmachera: liczy się staż na rynku, liczba publicznych uzasadnionych skarg graczy i jakość obsługi.

Specyfika działania agentów brokera

Agent to pracownik lub współpracownik brokera, który jest opiekunem konta typera. Dokładne obowiązki agenta różnią w zależności od brokera. U niektórych brokerów osoba agenta jest jawna (z imienia i nazwiska) i wszystkie płatności przez nią idą, czasem odpowiedzialny jest też za pomoc/support swoich graczy, u innych obecność agenta jest ukrywana w systemie i ich funkcjonowanie jest niewidoczne dla gracza. Cechą wspólną dla wszystkich brokerów jest to, że każdy zawierany zakład przechodzi przez konto agenta. Gracz typując wynik meczu zawiera zakład z poziomu swojego konta, wtedy automatycznie zostaje zawarty identyczny zakład na koncie agenta u bukmachera, którego wybrał gracz. Zakład agenta jest zawierany automatycznie, po tym samym kursie co gracza, agent jest jedynie pośrednikiem.

Właśnie dzięki temu, że agent jest pośrednikiem przy zawieraniu zakładów, cały mechanizm funkcjonowania brokerów bukmacherskich jest możliwy z punktu widzenia legalności. Bukmacher jako stronę zakładu widzi brokera/agenta a nie konkretnego gracza.

Wizualizacja działania agentów i brokerów
Wizualizacja działania agentów i brokerów

Agent jako pośrednik ma możliwość "podłączenia" się do zakładu typera - może na własne ryzyko, za własne pieniądze, zagrać ten sam zakład. Podłączenie się brokera pod zakład nazywa się "Position Taking" (PT).  Ewentualna przegrana zakładu agenta nie ma wpływu na saldo środków typera.

Część z azjatyckich bukmacherów funkcjonuje wyłącznie na zasadzie "agentowej" - nie można u nich założyć konta gracza bezpośrednio z poziomu strony www, tylko należy to zrobić przez któregoś z brokerów. Przy zawieraniu zakładu ich system automatyczne wymusza wysokość zakładu wraz z możliwym maksymalnym "Position Taking" agenta. Jest to taka czasowa "rezerwacja" środków na wypadek chęci podłączenia się do zakładu przez agenta. Wygląda to tak, że zarówno saldo typera jak i wysokość zakładów jest podwojona. Przykładowa wiadomość od AsianConnect po otwarciu konta:

All Account under our service have Forced Position Taking of 50%. There’s no way to avoid it but we have made a calculation so that customer can still use it.
For bookmaker please note that the win/lose is *0.50. So if you bet 1000 from bookmaker and you win, you actually only win 500 EUR/GBP. The same happened if you lose a bet of 1000, you only lose 500 EUR/GBP. When you deposit 1000 EUR/GBP, what we will add to your credit in bookmaker is 2000 (1000/0.50 = 2000).

Po wpłacie 100 EUR przez typera na konto bukmacher saldo konta wynosić będzie 200 EUR, zawsze będzie wynosić kwotę: środki typera x 2. Na takim koncie zakład za 50 EUR realnie będzie zawarty za 25 EUR pieniędzy typera. Należy o tym pamiętać przy stawkowaniu i po prostu mnożyć kwotę zakładu x 2.

Czy agent zawsze podłącza się pod zakład typera? Nie. Po zawarciu przez typera zakładu agent ma określony czas, aby zdecydować się, czy podłącza się pod jego zakład. Agent może zająć pozycję na zakładzie typera od 0% do 100% stawki typera. Decyzja agenta nie ma w żadnym stopniu wpływu na saldo typera.

Czy zwykły typer może zostać agentem brokera bukmacherskiego? Nie znamy procesu rekrutacji agentów, wiemy natomiast, że od agentów wymagany jest bardzo duży depozyt pieniężny, minimum 20 000 EUR. Ten depozyt potrzebny jest właśnie po to, aby obsługiwać zakłady typerów.

Opłaty i metody depozytu

Wszyscy brokerzy obsługują depozyty i wypłaty poprzez podstawowe metody płatności Skrill, Neteller i przelew bankowy. Opłaty zależne są od konkretnego brokera np. W AsianConnect88 darmowe są wszystkie depozyty przez Skrill i 1 wypłata miesięcznie, natomiast w Samvo od depozytu pobierane jest aż 3% opłaty a Bet-IBC 1-1,5%. Broker 3et stworzony przez właścicieli dużej internetowej giełdy przy tworzeniu konta gracza wymaga depozytu minimum 2000 eur.

Czy korzystać z brokerów bukmacherskich?

Na to pytanie każdy typer musi sobie odpowiedzieć sam. Dla wielu osób z pewnością niewątpliwym plusem będzie anonimowość w typowaniu oraz ominięcie restrykcji dotyczących lokalizacji lub narodowości. Bonus hunterów z pewnością ucieszy, że niektórzy brokerzy dają nowym graczom bonus powitalny (np. AsianConnect88 daje 20% do 200 EUR). Jest to bonus brokera, nie bukmachera.

Zachęcamy do zapoznania się artykułami opisującymi proces rejestracji i obsługi konta u poszczególnych brokerów, na pierwszy ogień opisujemy AsianConnect i AsianOdds, doszedł też SportMarket i BET-IBC.

Którego brokera wybrać?

Wybór brokera w dużej mierze zależy od poziomu zaawansowania i budżetu typera. Tylko zawodowiec może sobie pozwolić na minimalny zakład w wysokości 50 euro. Spośród wszystkich brokerów, których do tej pory mieliśmy okazję przeanalizować, SportMarket polecamy zaawansowanym, zawodowym typerom, natomiast AsianConnect / AsianOdds pozostałym.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Komentarze i opinie

  1. ciekawe, ja handluje na rynku forex w hf markets ale chyba się zainteresuje tymi co sa wypisane w artykule do innego rodzaju handlu, zawsze to dywersyfikacja

    • Link

Skomentuj artykuł Broker bukmacherski

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Broker bukmacherski" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 2,67/5 | 3 głosy

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera ABC obstawiania:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.