ecoPayz

Ocena 2,67/5 | 69 głosów

ecoPayz to wiarygodny portfel internetowy. Portfel ecoPayz obsługuje płatności do wielu firm bukmacherskich, poker roomów czy kasyn. Transfer pieniędzy poprzez ecoPayz jest szybki i bezpieczny, a karta płatnicza MasterCard umożliwia płatności również w terminalach sklepowych i dostęp do środków w bankomacie.

ecoPayz obecny jest na rynku pośrednictwa finansowego już od 2000 roku i ma nieskazitelną opinię. Mimo długiego stażu na rynku i dobrej oferty wciąż jest jednak mało popularny wśród Polaków. Przyczyną takiego stanu rzeczy był z pewnością brak polskiej wersji językowej na stronie internetowej oraz brak obsługi złotówek na karcie MasterCard.

Wraz z rosnącą popularnością ecoPayz wśród bukmacherów dla Polaków (m.in. Betclic) i wzmożonym zainteresowaniem tym portfelem u graczy z Polski w dniu 26 października 2017 roku ecoPayz wprowadził na swojej stronie możliwość wyboru polskiej wersji językowej.

Funkcjonalnie ecoPayz bardzo jest zbliżony do liderów rynku – platform Skrill i Neteller. Monopolistyczna pozycja Paysafe Group (właściciel Skrill i Neteller, paysafecard) spowodowała widoczny spadek jakości usług, m.in. ciągłe podwyższanie opłat, utrudniony kontakt z supportem, podporządkowanie się rządowej blokadzie płatności do firm z rejestru domen zakazanych. W kontekście tego, co wyprawiają liderzy rynku, mało znane ecoPayz zasługuje na uwagę typerów.

W ostatnim czasie portfel ecoPayz wchodzi do coraz większej liczby firm hazardowych, w połowie lipca wpłaty i wypłaty ecoPayz wprowadził światowy lider pokera online PokerStars, chwilę wcześniej Pinnacle Sports i Sportingbet/Sportingbull.

Prowadzenie konta ecoPayz jest darmowe, koszt wyrobienia karty MasterCard przypisanej do konta to 12,50 EUR, zakupy kartą w internecie i w sklepach stacjonarnych są bez dodatkowych opłat, wypłata w bankomacie obarczona jest prowizją 2,00%, co w przypadku 1000 PLN daje 20 PLN, czyli kwotę zbliżoną do opłaty w Skrill.

Pomoc ecoPayz działa sprawnie i szybko, jednak nie jest dostępna w języku polskim. Konto użytkownika można zabezpieczyć autoryzacją dwupoziomową (two-factor authentication). Dzięki procesowi weryfikacji dwuetapowej można sprawić, że bezpieczeństwo online konta będzie jeszcze większe. Oznacza to, że hakerzy nie będą mogli uzyskać dostępu do konta ecoPayz nawet wtedy, gdy w jakiś sposób wykradną nazwę użytkownika i hasło.

Dlaczego warto wybrać ecoPayz?

 • Alternatywa – warto mieć otwarte i aktywne konta u kilku pośredników płatności internetowych. W przypadku jakiejś blokady lub usunięcia u bukmachera danej metody płatności można bez straty czasu przejść na metodę alternatywną.
 • Konto w wielu walutach – ecoPayz w statusie Gold obsługuje konto w aż 10 walutach z 45 walut dostępnych do wyboru. Prowizja przy przewalutowaniu jest niska, bo tylko 1,49%.
 • Swoboda – typowanie u bukmacherów czy gra przy stołach pokerowych wymagają posiadania konta w którymś z portfeli elektronicznych. Wpłaty do bukmacherów przez ecoPayz nie są blokowane.

Jak założyć konto w ecoPayz?

 1. Przejdź na stronę ecoPayz i zarejestruj konto. Podczas rejestracji wybierz główną walutę konta.
 2. Konto (status Classic) będzie gotowe do użycia zaraz po rejestracji.
 3. Konto Classic ma wiele ograniczeń, więc najlepiej od razu przejdź do procesu podwyższenia statusu konta do Silver. Aby to zrobić, należy:
  1. ustawić pytanie pomocnicze;
  2. zweryfikować e-mail poprzez kliknięcie przesłanego linku;
  3. wgrać skan dokumentu tożsamości (paszport, dowód, prawo jazdy) oraz skan dokumentu potwierdzającego adres (rachunek, wyciąg z banku);
  4. w ciągu następnych 1–2 dni weryfikacja KYC powinna zostać zakończona, a konto otrzyma status Silver.
 4. Status Silver oferuje przyzwoite limity i konto jest używalne, jednak w prosty sposób można uzyskać status Gold, który niesie ze sobą szereg korzyści, takich jak:
  1. mniejsza opłata za przewalutowanie: z 2,99% do 1,49%;
  2. brak opłaty za przelewy wewnętrzne pomiędzy kontami ecoPayz (w Silver: 1,5%);
  3. możliwość otwarcia subkont w innych walutach niż waluta główna. W ecoPayz można posiadać kilka kont w różnych walutach (PLN, USD, GPB, EUR itd.).
 5. Aby uzyskać status Gold, należy:
  1. dodać do konta kartę bankową i ją zweryfikować;
  2. wpłacić na konto 2500 EUR kartą lub 5000 EUR przelewem. Te środki nie muszą leżeć na koncie, chodzi o łączną kwotę depozytu poprzez kartę lub bank;
  3. zrobić łączny obrót 25 000 EUR, płacąc poprzez płatności ecoPayz;
  4. posiadać konto co najmniej 30 dni.

Mniejsi gracze status Gold osiągną pewnie po kilku miesiącach (nie ma określonego horyzontu czasowego na uzyskanie wymaganych limitów), status Silver jest do zdobycia praktycznie od zaraz.

Wpłaty i wypłaty w ecoPayz

Portfel ecoPayz oferuje 4 podstawowe metody depozytu i wypłaty pieniędzy:

 • przelew bankowy SEPA – bez prowizji, jedyny koszt to opłata za przelew w banku: 5 PLN, 1–2 dni robocze;
 • karty kredytowe/debetowe VISA, MasterCard, JCB i American Express – prowizja 2,90%, natychmiast;
 • depozyt w bitcoinie – bez prowizji, 0–3 dni robocze, depozytu dokonuje się poprzez bramkę płatności bitcoinowych GoCoin;
 • GiroPay.

W dniu 21 stycznia 2020 r ecoPayz podnosi wysokość opłat za wypłatę pieniędzy:

Metoda wpłaty Obecna wysokość opłaty Wysokość opłaty od 21 sty. 2020 r.
paysafecard 7.00% 8.50%
Safetypay 1.50% (min. 1.00 EUR) 2.50% (min. 1.50 EUR)
EPS 1.50% (min. 0.20 EUR) 2.00% (min. 1.50 EUR)
Sofort 1.50% (min. 0.20 EUR) 1.50% (min. 1.50 EUR)
Giropay 1.50% (min. 0.20 EUR) 1.50% (min. 1.50 EUR)
Blik 1.75% 2.00% (min. 1.00 EUR)
PayU 2.00% (min. 0.10 EUR) 2.00% (min. 1.00 EUR)
Przelewy24 1.50% 2.00% (min. 1.00 EUR)
Trustly 2.00% (min. 2.00 EUR) 3.00% (min. 2.00 EUR)
Inpay 1.50% (min. 1.00 EUR) 1.50% (min. 1.50 EUR)

ecoPayz zestPay obsługiwany przez Trustly

Bezpośrednie przelewy do i z lokalnego banku zestPay obsługiwane przez Trustly. zestPay umożliwia bezpośrednie wypłacanie środków z ecoPayz na konto bankowe. To bezpieczne, szybkie i łatwe!  Odblokuj szybkie bezpośrednie przelewy do swojego lokalnego banku, dokonując najpierw jednej wpłaty poprzez zestPay. Będziesz potem mieć możliwość korzystania z szybkich i prostych wypłat poprzez zestPay od Trustly.

zestPay to lokalna forma płatności oferowana przez ecoPayz i obsługiwana przez Trustly. zestPay umożliwia przelewanie środków bezpośrednio na konto bankowe – bezpiecznie, szybko i łatwo.

To działa podobnie jak zwykły przelew na rachunek w lokalnym, europejskim banku. A jeżeli zdarzyło Ci się już dokonać wpłaty poprzez zestPay, nie musisz nawet rejestrować danych konta bankowego na potrzeby wypłaty – zostaną automatycznie dodane. Możesz jednak wybrać rachunek, na który chcesz przelać środki. Masz nad tym pełną kontrolę.

Zalety i wady ecoPayz

Zalety

 • Serwis internetowy w języku polskim.
 • Prosta i szybka rejestracja podstawnego konta Classic.
 • Karta MasterCard akceptowalna we wszystkich terminalach płatniczych i bankomatach w Polsce.
 • Niewielkie wymagania statusu Gold.
 • Obsługa wielu walut na koncie Gold. Dzięki kontom w wielu walutach można ominąć koszty związane z przewalutowaniem, gdyż z konta EUR w ecoPayz można bezpośrednio wypłacić środki na konto EUR w banku.
 • Brak opłat za przelewy wewnętrzne i niskie koszty przewalutowania na koncie Gold.
 • Szybki i sprawny support.

Wady

 • Brak obsługi złotówki na karcie ecoCard, co skutkuje dodatkowym przewalutowaniem przy wypłacie z bankomatu.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , Portal Bukmacherski Spryciarz.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.


Komentarze i opinie

 1. Brak języka Polskiego.

  • Link
 2. Jest język polski na bank, tylko ich strona główna czasami nie przekierowuje automatycznie na wersję PL a w menu językowym po prawej stronie faktycznie PL się nie pojawia. Przejdź na stronę poprzez ten link secure.ecopayz.com/ - w menu po lewej na dole powinieneś mieć język polski.

  • Link
 3. Faktycznie jest przez link dzięki :)

  • Link
 4. Witam.Podczas rejestracji jest pytanie o konto...i tam jest "Polski zloty"...to obsługują konta w PLN czy nie??Bo juz nie rozumiem...

  • Link
 5. W internetowym portfelu - obsługują PLN, na karcie MasterCard powiązanej z koncie - nie.

  • Link
 6. Witam. Mam olbrzymi problem z ecopayz . Wypłaciłam na niego wygrana w wysokości 35 tysięcy. Każą zweryfikować konto ale skan dowodu nie przechodzi. Błagam o pomoc

  • Link
 7. witam,
  nalegają żeby wysłać kopie karty debetowej, normalne? ... wcześniej problem z weryfikacją skanu dowodu i dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania...
  masakra

  • Link
 8. @ola120894 - napisz do nich poprzez formularz kontaktowy lub/i zapytaj na live chacie www.ecopayz.com/pl/help-support - tu na dole masz linki

  @Anonim - różne osoby mogą być różnie weryfikowane, zdarzają się przypadki, że w weryfikacji KYC chcą skan karty. Jeżeli chcą skan obu stron karty to pamiętaj aby przed zrobieniem zdjęcia zasłonić 3 cyfrowy numer CVV. Numer karty też częściowo możesz zakryć, pamiętaj o bezpieczeństwie.

  • Link
 9. Siema mam Karte ecopayz mastercard , proszę o pomoc z jakiego bankomatu najlepiej wypłacić bo boję się, bo zabrali mi kiedyś bardzo dużą prowizję za wypłatę . Moje pytanie z jakiej sieci bankomatu najlepiej wypłacić ? I mam pytania wybierz opcje przewalutowania PLN lub EURO , a w niektorych bankomatach jest pytanie PLN lub GPB ? dzięki za odpowiedź

  • Link
 10. chciałem zapytać czy lepiej grac w walucie euro na żeby uniknąć podwójnego przewalutowania(korzystanie z ecopayz- wyplaty kartą pod EURO) czy może lepiej PLN, bo konto ma status gold i mozna kilka walut. tylko czy miedzy tymi kontami z euro na pln można przerzucać środki za darmo czy to juz też przewalutowanie i kosztuje?

  • Link
 11. Transfer środków pomiędzy subkontami walutowymi jest obarczone prowizją za przewalutowanie. Prowizja dla gold 1.49% ja na standardy operatorów płatności nie jest wysoka.

  Jeżeli u bukmachera masz konto w EUR lub wyciągasz w bankomacie pieniądze w EUR to zdecydowanie trzymaj na ecoPayz też w EUR. Jeżeli u części bukmacherów masz konto w PLN a u reszty w EUR to w przelewaj do każdego z nich z subkonta ecoPayz z taką samą walutą.

  • Link
 12. Co wy tam piszecie u góry z tymi prowizjami ? Na stronie wgl inaczej to wyglada... wyplata na konto kosztuje 46zl a nie 5zl... a wyplata z bankomatu to 2% + 3% za prewalutowanie czyli 50zl przy wyplacie 1000tys zl z bankomatu

  • Link
 13. wypłaciłem z konta ecopay kase i mi niedoszła na konto pisałem do nich zero odpowiedzi status oczekiwanie gdzie to moge zgłosic konto silwer

  • Link
 14. witam. podpowie ktoś ile wyniosą mnie opłaty korzystając z konta ecopayz (bez karty) na przykładzie wpłacenie tam 10tys PLN, a potem wypłacenia 20tys PLN. każda wypłata to ok 10E, a wpłata ok 2%?
  zakładając pierwszy raz konto to moge od razy zrobić silver, czy musze classic? a dopiero po jakiś obrotach samo zmieni się?

  • Link
 15. Wiadomo, że nawet jeżeli bukmacher nie obsługuje ecoPayz to zawsze można wpłacić do niego za pośrednictwem karty Mastercard do konta ecoPayz. Takie operacje przechodzą. Pytanie czy ktos próbował kiedyś przeprowadzić transakcję odwrotną? Czy istnieje fizyczna możliwość przeprowadzenia wypłaty na kartę Mastercard do konta ecoPayz? I czy tak wypłacone środki dotrą na nasze konto ecoPayz i zostaną na nim normalnie zaksięgowane...

  • Link
 16. Boże Boże po co ja tam wpłaciłem pieniądze jakaś masakra oni sobie jaja robią tyle dokumentów co wysłałem to ....

  Teraz chcą zdjęcie dokumentu aby zrobić z moja twarzą i jeszcze kartka data i dla eco payz i co najlepsze odpisują iż to nie ten dokument jak nie ten dokument już wszystko wysyłam dowód osobisty.

  Visa paszport prawo jazdy i cały czas to samo ile to już trwa.

  • Link
 17. Nie pisz dużymi literami, nie przeklinaj.
  Uspokój się, przeczytaj ze zrozumieniem jaki dokument chcą, zrób zdjęcie i im podeślij.

  • Link
 18. ecoPayz poinformowało, że od 1 października 2019 roku wzrośnie prowizja od wpłaty kartą American Express wzrośnie z 2,90% do 6% + 0,25 EUR od każdej transakcji. Pozostałe karty bez zmian.

  • Link
 19. ecoPayz poinformowało o wprowadzeniu do swojej oferty kart zbliżeniowych. Kartą zbliżeniową można płacić bez podawania PIN-u, przystawiając po prostu kartę do czytnika/terminala. Karty zbliżeniowe zostały stworzone po to, by można było płacić szybciej i wygodniej, lecz nadal bezpiecznie, za drobne codzienne zakupy.

  Czemu warto korzystać z karty zbliżeniowej?

  • Szybkość – możesz zapłacić w ciągu kilku sekund, czyli znacznie szybciej niż gotówką lub podając PIN.
  • Łatwość użycia – aby zapłacić, musisz jedynie przystawić kartę do terminala.
  • Zabezpieczenia – taka sama ochrona przed oszustwami jak w przypadku płatności z podaniem PIN-u.
  • Brak zmartwień – płać jedynie za zakupy o niewielkiej wartości.
  • Bezpieczeństwo –nawet jeśli przystawisz kartę dwa razy, płacąc za ten sam zakup, zawarta zostanie tylko jedna transakcja.
  • Link
 20. Odnośnie bezpieczeństwa czy można coś zasłonić w dowodzie?

  • Link
 21. ecoPayz wypuścił nową kartę Mastercard

  To nowa karta płatnicza podpięta do konta ecoPayz posiada ulepszone funkcjonalność i kilka nowych funkcji:

  • Płatności zbliżeniowe – możesz szybko i bezpiecznie robić codzienne zakupy, przystawiając kartę do czytnika.
  • Obsługę wielu walut – masz możliwość zamówienia nawet 3 kart w 8 różnych walutach*.
  • Zaawansowane zabezpieczenia – możesz zablokować i odblokować kartę, wyłączyć opcję płatności zbliżeniowych, w sklepach stacjonarnych i dokonywania transakcji online, a także wypłacania środków z bankomatów.
  • Możliwość używania karty Mastercard na całym świecie – do płacenia online, w sklepach stacjonarnych i wypłacania pieniędzy z bankomatów w milionach lokalizacji, wszędzie tam, gdzie karty Mastercard są obsługiwane.
  • Kontrolę wydatków – karta daje natychmiastowy dostęp do środków zgromadzonych na koncie ecoPayz i umożliwia zasilenie go w dowolnym miejscu i czasie.

  Nową kartę można zamówić z poziomu konta ecoPayz.

  • Link

Skomentuj artykuł ecoPayz

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "ecoPayz" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 2,67/5 | 69 głosów

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Metody płatności:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym a postaramy się go przygotować!

STS baner