Heads-up - jak grać jeden na jednego?

Ocena 5.00/20 głosów
Heads-up - jak grać jeden na jednego?

Gra Heads-up to kwintesencja rozgrywek pokerowych, nie od dziś wiadomo, że pojedynki jeden na jednego budzą bardzo dużo emocji. Nie trzeba tutaj od razu przytaczać rozgrywek pokerowych. Można przecież zacząć od boksu czy tenisa ziemnego. Tutaj, praktycznie zawsze trwają rozgrywki jeden na jednego, które przyciągają masę oglądających.

Z racji tego, że rozgrywka jeden na jednego w pokerze staje się coraz bardziej popularna wypada napisać kilka słów na temat tej metody rozgrywki pomiędzy graczami. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi poznacie kilka ciekawych rad, które będzie potrafili wykorzystać podczas właściwej gry.

  1. Istotne czynniki podczas gry Heads-up
  2. Blefowanie
  3. Ręce startowe
  4. Styl agresywny

Kiedy mamy do czynienia z grą jeden na jednego? Zdarza się to dość często. Pierwszym przykładem z brzegu będzie na pewno rozgrywka podczas turniejów np. freerolli. Jeżeli w darmowym turnieju uczestniczy blisko kilka tysięcy graczy to bardzo często jesteśmy zmuszeni do gry ALL-IN. Wtedy zazwyczaj jeden gracz nas sprawdza i dochodzi do rozgrywki one on one. Nie mamy tutaj jednak zbyt dużego pola manewru, gdyż następuje tzw. show down i nie jesteśmy w stanie kontrolować tego, co dzieje się na stole. Nie jesteśmy w stanie wyprowadzić naszego przeciwnika w pole a także nie jesteśmy w stanie wygrać jakiś większych pieniędzy, gdyż dysponujemy stackiem początkowym a nie realnymi pieniędzmi.

Inaczej ma się sprawa rozgrywki jeden na jednego kiedy zasiadamy przy stole, przy którym może siedzieć maksymalnie 2 graczy. Mowa tutaj np. o rozgrywkach Sit and Go czy standardowych grach jeden na jednego, gdzie całą pule włożoną do gry zgarnia jeden zawodnik.

Istotne czynniki podczas gry Heads-up

Blefowanie

Pierwszy czynnik, który nie powinien być obcy graczom, którzy grają jeden na jednego jest blefowanie. Tak! Dokładnie! Gra 1na1 to rozgrywka, która polega na odpowiednim manipulowaniu naszym rywalem. Trzeba robić to na tyle umiejętnie aby nasz przeciwnik czuł się niekomfortowo. Oznacza to, że powinniśmy zachowywać się tak, jakbyśmy mieli bardzo silny układ i potrafili dzięki temu wyciągnąć jak najwięcej od naszego przeciwnika.

Nie oznacza to z drugiej strony, że za każdym razem mamy grać All-IN czy znacznie podbijać. Musimy pamiętać, że nasz rywal to człowiek racjonalnie myślący, który na pewno też chciałby wygrać trochę grosza. Zasadniczą sprawą jest ciągła analiza sytuacji oraz zmiana strategii naszej gry. Nie możemy grać w sposób czytelny bo grając schematycznie bardzo szybko zostaniemy rozszyfrowani i najprawdopodobniej nasz stack zniknie w mgnieniu oka.

Wiele osób w tym miejscu zastanowi się jednak, czy nie lepiej jest grać ostrożnie. Można tak grać, owszem. Droga taka prowadzi jednak zazwyczaj do nikąd. Gra spokojna tzw. slow play powinna odbywać się wtedy, gdy przy stole siedzi co najmniej 6 graczy. W przypadku gry 1 na 1 nasze szanse na powodzenie, w sytuacji gdy gramy ostrożnie, drastycznie spadają. Jeśli trafimy na doświadczonego gracza będziemy od razu strofowani – nasz rywal będzie zazwyczaj mocno i agresywnie podbijał jeszcze przed ujrzeniem flopa, a my, z braku doświadczenia, będziemy pasować i oddawać nasze ‘ciemne’. Nie jest to dobre rozwiązanie i musimy pamiętać o tym, aby starać się grać dość agresywnie w takiej rozgrywce, nawet wtedy, gdy posiadamy teoretycznie słabe ręce startowe.

Ręce startowe

Apropo rąk startowych. Grając w pokera, podczas gdy gramy w z kilkoma graczami, wchodzimy do gry zazwyczaj wtedy, kiedy posiadamy dobre ręce startowe – przynajmniej tak powinno być w większości przypadków. Podczas rozgrywki 1 na 1 gramy bardzo dużo rąk startowych. Dzieje się tak dlatego ponieważ tak podpowiada nam nasza podświadomość. Grając z jednym graczem nasze szanse na posiadanie lepszych kart startowych niż nasz rywal są teoretycznie większe aniżeli podczas gry z 9 innymi graczami. Statystyki nie kłamią. Istnieje przekonanie, że każda karta lepsza od J5 daje nam blisko 50% szans na wygranie rozdania. Już nawet z taką ręką powinniśmy wchodzić do gry i starać się próbować wygrać pulę.

Musimy jednak pamiętać, przypominam po raz kolejny, żeby nie grać schematycznie – jest to zachowanie niezwykle widoczne zarówno podczas gry online jak i gry na żywo. Pamiętajcie o tym podczas kolejnych rozdań. Istnieje także druga strona medalu, która zakłada odpowiednie dopasowanie się do stylu gry rywala. Często podczas gry w pokera zdarza się, że wielu graczy bardzo często podbija przed flopem. Nie jest to równoznaczne z posiadaniem przez naszego rywala mocnych kart – chce prawdopodobnie w ten sposób przeprowadzić blef i ‘ukraść’ ciemne. Warto również i taką sytuację przeanalizować.

Styl agresywny

Podczas gry jeden na jednego bardzo często powinniśmy nastawiać się na atak. W przypadku gdy naszym rywalem jest jedna osoba nasze szanse na powodzenie w danym rozdaniu są znacznie większe, niż w przypadku gry z kilkoma rywalami. Pamiętajmy o tym. Kiedy posiadamy mocne karty, według naszej hierarchii, powinniśmy grać agresywnie, próbując tym samym wciągnąć jak najwięcej pieniędzy do obecnej puli rozdania.

Gra typu jeden na jednego to kwintesencja rozgrywek pokerowych. Wszystkie największe imprezy kończą się zazwyczaj Hades-up’em, po czym jeden z zawodników wygrywa dużą pulę lub cały turniej. Wiadomo, Wy od razu nie zagracie w finale WSOP, ale od czegoś trzeba zacząć. Mam nadzieję, że kilka powyższych zdań pomoże Wam w wygrywaniu kolejnych rozdań, podczas gdy Waszym rywalem będzie jedna osoba. Powodzenia!

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/heads-up-jak-grac-jeden-na-jednego-18

Oceń ten tekst

Podobne artykuły