Legalni bukmacherzy z dużymi nazwiskami

Ocena 5/5 | 1 głos

Ustawa hazardowa z 2017 roku nie jest idealnym dokumentem prawnym regulującym rynek zakładów online w Polsce, ale jedno jej trzeba oddać - nadała bukmacherce nowej twarzy, co uosabiają ambasadorzy legalnych bukmacherów.

Polscy bukmacherzy po zmianie prawa dostali do ręki oręż, czyli możliwość legalnej reklamy. Przed nowelizacją ustawy, która weszła w życie 2017 roku z usług ambasadorów korzystali zagraniczni bukmacherzy, bazujący na prawie Unii Europejskiej. Usługi Expekt promował Zbigniew Boniek, Betclic - Mateusz Borek, Betano - Tomasz Hajto i Maciej Żurawski, Oddsring - Maciej Szczęsny, Betsson - śp. Paweł Zarzeczy, a Betsafe - Artur Boruc. 

Po 1 kwietnia 2017 roku sytuacja na rynku zakładów bukmacherskich w Polsce obróciła się o 180 stopni. Zagraniczni bukmacherzy, nie posiadający licencji Ministerstwa Finansów, wycofali się z kraju lub zostali zablokowani, a do głosu doszli legalni, polscy operatorzy. Nowe prawo pozwala na reklamę, z której błyskawicznie zaczęli korzystać legalni bukmacherzy.

Ambasadorzy legalnych bukmacherów

Atrakcyjnym łupem dla bukmacherów w Polsce stali się sportowcy i dziennikarze. Takie nazwiska jak Mateusz Borek, Tomasz Hajto czy Andrzej Twarowski aktywizują skojarzenia ze sportową rywalizacją, którą na co dzień można obstawiać u "buków". 

Legalni bukmacherzy w Polsce nie odkryli Ameryki, ponieważ podobne standardy od dawna obowiązywały na zachodzie, a twarzami bukmacherów zostawali wielcy sportowcy i trenerzy tacy jak Arrigo Sacchi (włoski Betclic), Marcel Desailly (francuski Betclic), Mats Wilander (szwedzki Expekt) czy Robert Pires (francuski Bwin). To nazwiska znane nie tylko na krajowych, ale i światowych rynkach.

W dziedzinie PR kluczowym elementem skutecznego marketingu jest budowa wizerunku i zaufania, a oba te aspekty można szybko osiągnąć zatrudniając wiarygodnych ambasadorów, którzy de facto "dają twarz" pod działalność bukmacherów. 

Rynek nazwisk do promocji marki szturmuje eTOTO, wciąż mały bukmacher nawet jeśli chodzi o polskie warunki. eTOTO skompletował imponujące zaplecze ambasadorów, które składa się z Mateusza Borka, Romana Kołtonia, Tomasza Hajty, Tomasza Smokowskiego i Michała Pola. Wszyscy wymienieni ściśle utożsamiani są z piłką nożną. Co więcej, posiadają liczną publikę w mediach społecznościowych takich jak Twitter, co również służy za kanał promocji marki Etoto. Podobnie jak ciekawe produkcje na YouTube, które generują setki tysięcy wyświetleń.

 

Fortuna, czyli jeden z największych bukmacherów w Polsce, współpracuje z dziennikarzami Polsatu Sport, Canal+ i popularnymi "jutuberami" takimi jak Footroll czy Zwykły Kibic. Twarzy zakładom Fortuny udzielają Marcin Feddek, Przemysław Iwańczyk, Żelisław Żyżyński i Tomasz Łapiński, których regularnie spotkać można na ekranach naszych telewizorów. Na kanale Fortuny na YouTube pojawia się m.in. magazyn "Kurs na weekend", gdzie eksperci przyglądają się najciekawszym piłkarskim wydarzeniom soboty i niedzieli.

Imponującą plejadę nazwisk pod swoim szyldem zgromadził również forBET, którego reklamują Artur Boruc, Andrzej Fonfara, Bożydar Iwanow i Karolina Kowalkiewicz. Najmłodszy stażem TOTALbet zatrudnił Andrzeja Twarowskiego, a posiadający tylko licencje na zakłady stacjonarne, Superbet, nomen omen postawił na Jerzego Dudka. Inny były bramkarz, Maciej Szczęsny, współpracuje z Milenium.

LVbet zdecydował się na barwną twarz, pozycjonując się w opozycji do konkurencji. Zdzisław Kręcina, niegdyś kojarzony z negatywnym PR w PZPN, w późniejszych czasach stał się przebojem w mediach społecznościowych jako skuteczny działacz sportowy. W podobnym tonie z usług Kręciny korzysta LVbet.

Jeśli chodzi o marketing ambasadorów dziwi bierność największego polskiego bukmachera STS, który co prawda sponsoruje wiele drużyn, w tym piłkarską reprezentacje, ale na dobrą sprawę nie ma po swojej stronie żadnego wielkiego nazwiska. Podobnie jak inny duży gracz, Totolotek.

Dlaczego bukmacherzy zatrudniają ambasadorów?

Jak wspomnieliśmy wcześniej wiarygodność i rozpoznawalność marki zdobywa się m.in. poprzez zatrudnienie odpowiedniej osoby do promocji produktu. To PR-owa zasada, która ma swoje odzwierciedlenie także w marketingu bukmacherów. Wraz z ambasadorem bukmacher pozycjonuje swoją ofertę do konkretnej grupy graczy. Jeśli Etoto reklamuje Tomasz Hajto to potencjalny klient wie, że u tego bukmachera obstawi piłkę nożną, ale jeśli forBET promuje Andrzej Fonfara i Karolina Kowalkiewicz, to wiadomo, że znajdzie tam również zakłady na sporty walki.

Karolina Kowalkiewicz - zawodniczka UFC

Bukmacherzy zatrudniając konkretne nazwiska ze świata sportu i dziennikarstwa ocieplają swój wizerunek, mając świadomość, że zakłady sportowe przez opinie publiczną kojarzone są z hazardem, czyli negatywnym komponentem życia. Twarz Mateusza Borka czy Tomasza Smokowskiego daje ludzki wymiar bukmacherce, która może być dobrą zabawą i szansą na wygrane, a nie tylko krokiem do uzależnienia od hazardu.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj artykuł Legalni bukmacherzy z dużymi nazwiskami

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Legalni bukmacherzy z dużymi nazwiskami" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 5/5 | 1 głos

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Świat zakładów bukmacherskich:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.