Neteller

Ocena 5/5 | 1 głos

Płatności w internecie przy pomocy portfeli elektronicznych są z roku na rok coraz bardziej popularne. Największym światowym operatorem płatności jest Neteller. Czy warto założyć konto w Neteller?  Jak to funkcjonuje? O tym w poniższym artykule.

Zaraz na początku należy zaznaczyć, że Neteller to obok Skrill najpopularniejszy portfel internetowy wśród graczy zakładów bukmacherskich i pokera. Co na ten fakt wpływa? Szybkość realizowanych transakcji, możliwość wypłaty środków w dowolnym bankomacie poprzez karty MasterCard oraz przynależność do kraju Unii Europejskiej, co sprawia, że dane użytkowników są w pełni bezpieczne, gdyż Neteller bez nakazu sądowego nie ujawni ich żadnej instytucji.

Czym jest Neteller?

Neteller to jedna z najstarszych i najbardziej renomowanych firm z rynku e-płatności. Nazywana jest portfelem elektronicznym, portfelem internetowym bądź e-portfelem. Działa niemalże identycznie jak bank, z tą jednak różnicą, że konto w Neteller nie jest oprocentowane, firma nie udziela pożyczek czy kredytów. Użytkownicy Neteller aby móc dokonywać płatności muszą najpierw zasilić swoje konto.

Firma nie musi spełniać wyśrubowanych restrykcju i wymogow nadzoru bankowego a niewątpliwą przewagą firmy nad tradycyjnym bankiem jest szybkość dokonywanych transakcji pieniądze u bukmachera pojawiają się w kilka sekund. Depozyt poprzez portfel Neteller jest możliwy u większości zagranicznych bukmacherów

Do niedawna Neteller był drugim co do wielkości i popularności graczem na światowym rynku, ustępując Skrill (Moneybookers). Dość niespodziewaną informacją był komunikat o przejęciu Skrill przez Neteller za kwotę 1,2 miliarda euro. Od pewnego czasu firmy działają wspólnie, jednak przynajmniej na razie nie ma mowy o występie pod jednym szyldem czy łączeniu klientów. Słowem, są to wciąż dwie niezależne marki. 

Neteller należy do brytyjskiej spółki Paysafe Holdings UK Limited która prowadzi działalność od 1999 roku. W tym czasie strona dorobiła się 13 różnych wersji językowych, która trafia do 200 krajów na całym świecie. Dostępnych jest 19 walut (w tym polski złoty). Jedynym warunkiem niezbędnym do zarejestrowania się jest ukończenie 18. roku życia.

Dlaczego warto wybrać Neteller?

Skoro działalność Neteller podobna jest do banku, a konto w serwisie daje nieco mniejsze pole manewru, to dlaczego warto posługiwać się e-portfelem? Powodów jest co najmniej kilka:

 • Swoboda działania - posiadanie e-portfela to spora wygoda, szczególnie dla użytkowników wpłacających pieniądze do serwisów bukmacherskich - transakcje dokonywane są natychmiast, nie pobierane są za to żadne opłaty, a środki znajdują się na koncie gracza do dwóch minut po zleceniu operacji.
 • Częściowa anonimowość - bardzo ważny aspekt dla osób, którym zależy na byciu niewidzialnym w sieci. Neteller podlega jurysdykcji Wielkiej Brytanii i nie udostępnia informacji o transakcjach swoich klientów jak dzieje się to w przypadku tradycyjnych banków, wyjątkiem jest sytuacja gdy przesyłane pieniądze pochodzą z oszustw lub innej nielegalnej działalności.
 • Niski koszt przewalutowania - w żadnej z tego typu firm nie da się uniknąć kosztów prowadzenia rachunku. Tym bardziej, jeśli chodzi o dokonywanie transakcji w walucie obcej niż pierwotnie wybrana. W takiej sytuacji użytkownik płaci prowizję, która w Netellerze wynosi 2,95%. To jedna z lepszych ofert na rynku. Można ją dodatkowo obniżyć, jeśli klient jest posiadaczem konta VIP.

Jak założyć konto w Neteller?

Rejestracja  konta w Neteller jest bardzo prosta. Nie różni się zbyt od tej, którą gracze przechodzą zakładając swoje konta w zakładach bukmacherskich.

 1. Przejdź na stronę Neteller.com i rozpocznik proces rejestracji.
 2. Określ, w jakiej walucie chcesz prowadzić konto (dostęp do polskiej waluty).
 3. Wypełnij kwestionariusz z podstawowymi danymi osobowymi.
 4. Utwórz hasło.
 5. Wybierz i odpowiedz na trzy pytania bezpieczeństwa.
 6. Potwierdź rejestrację drogą e-mailową.
 7. Potwierdź swoje dane w rozmowie telefonicznej z Neteller (firma zadzwoni, rozmowa w języku angielskim).

Pytania bezpieczeństwa - jedna z opcji zabezpieczeń Neteller, która chroni przed niepożądanymi  atakami na konto. Neteller podaje 9 propozycji pytań, z których użytkownik musi wybrać trzy i odpowiedzieć na nie. Swoją odpowiedź musi zapamiętać, bowiem firma często stosuje ten manewr podczas kolejnych logowań. Odpowiedzi potrzebne są również do uzyskania identyfikatora zabezpieczeń, które wystawi firma. 

Weryfikacja konta

Weryfikacja konta to standardowy proces KYC mający na celu sprawdzić poprawność wprowadzonych danych osobowych podczas rejestracji. Bez spełnienia tego warunku niemożliwa jest wypłata pieniędzy zgromadzonych na rachunku.

Weryfikacji podlegają dwie rzeczy:

 • Rachunek bankowy - z którego będą wpływały przelewy pieniężne oraz na który będą wysyłane pieniądze z konta; dokonuje się go poprzez wysłanie przez firmę przelewu z określoną, minimalną sumą pieniędzy - zadaniem użytkownika jest podanie tej kwoty.
 • Dane osobowe - procedura jak we wszystkich firmach bukmacherskich;  wymagane jest przeslanie zeskanowanego dokumentu tożsamości (prawa jazdy, paszportu lub dowodu osobistego); w niektórych przypadkach może to nie wystarczyć, dlatego Neteller może poprosić również o np. wyciąg z konta bankowego bądź będzie chciał się kontaktować telefonicznie z posiadaczem rachunku.

Wpłaty i wypłaty w Neteller

Konto w Neteller nie może należycie funkcjonować bez uprzedniego zasilenia go pieniędzmi. Firma daje użytkownikowi kilka sposobów dokonania transakcji, w tym te najpopularniejsze. Przy wyborze dokonania płatności należy zwrócić uwagę na prowizje, zmienne w zależności od sposobu transferu gotówki. Waha się ona od zera do blisko 10 procent.

Możliwe sposoby wpłaty:

 • Przelew bankowy - bezpłatnie, czas realizacji: 2 - 6 dni roboczych
 • Bitcoin – bezpłatnie, czas realizacji: natychmiast
 • Karty kredytowe (Visa, MasterCard, Maestro) – prowizja 1,9%, czas realizacji: natychmiast
 • Przelewy24 – prowizja 1,5%, czas realizacji: natychmiast
 • PayU – prowizja 3,5%, czas realizacji: natychmiast
 • Ukash - prowizja 3%, czas realizacji: natychmiast
 • Paysafecard - prowizja 9,9%, czas realizacji: natychmiast
 • Trustly – bez prowizji, czas realizacji: natychmiast

Jeśli chodzi o wypłaty środków, to sposobów jest już znacznie mniej, a stawki za zlecenie przelewów znajdują się na podobnym poziomie.

Możliwe sposoby wypłaty:

 • Przelew bankowy – 7,5 EUR
 • Przelew do użytkownika – bezpłatnie
 • Zakupy w sklepach internetowych - bezpłatnie
 • Czek – koszt: 7,5 EUR
 • Karta Net+ - 4 EUR w bankomacie, limit 2250 EUR

Koszty prowadzenia konta w Neteller:

 • Założenie konta: bezpłatne
 • Prowadzenie konta: bezpłatne
 • Koszt karty Neteller: 10 EUR rocznie
 • Prowizja przy przewalutowaniu: 2,95% wpłacanej/wypłacanej kwoty

Jak działa przewalutowanie w Neteller?

O prowizji mówimy wówczas, gdy użytkownik na swoim koncie ma do czynienia z inną walutą aniżeli pierwotnie wybierana podczas rejestracji. Na przykład chce zapłacić w EUR, mimo że ma konto w PLN. Wówczas kwota zostaje automatycznie przeliczona według aktualnych kursów. Po tym procesie od otrzymanej kwoty odpisywana jest również kwota prowizji, która dla zwykłego użytkownika Neteller wynosi 2,95% wpłacanej bądź wypłacanej kwoty. Sytuacja zmienia się w przypadku kont VIP, gdzie prowizja jest niższa.

W razie wątpliwości, w głównym menu serwisu, znajdującym się po lewej stronie dostępna jest zakładka „kalkulator”, w której po wpisaniu kwoty i doborze walut pokazana zostanie kwota wpłaty bądź wypłaty po przewalutowaniu.

Karta Net+

Sporym ułatwieniem dla korzystających z Neteller jest możliwość wyrobienia karty płatniczej. Kosz wyrobienia i przesyłki wynosi 10 EUR. Karta MasterCard pozwala użytkownikowi korzystać z salda w Neteller nie tylko w sieci ale również w sklepach stacjonarnych. Należy jednak pamiętać o kosztach, jakie karta generuje. W przypadku prowadzenia konta w jednej walucie, a podejmowania pieniędzy w bankomacie w innej, użytkownik ponownie traci na przewalutowaniu. Dodatkowo koszt każdego zlecenia wypłaty z bankomatu to 4 EUR. Kartą Net+ można płacić we wszystkich miejscach, gdzie akceptowane są karty Master Card, podobnie sprawa tyczy się wypłaty środków w bankomatach.

Istnieją również opcja stworzenia wirtualnej karty Neteller: Net+ Virtual Prepaid, która pozwoli na dokonywanie szeregu transakcji w internecie (koszt 2,5 EUR).

Za bieżące koszty utrzymania karty Neteller nie pobiera opłat.

Konto VIP

Status osoby uprzywilejowanej w Neteller otrzymuje się zgodnie z ilością transferowanych środków. Firma wprowadziła aż 5 różnych programów specjalnych. Aby stać się VIP-em należy obrócić kwotą 10 tys. USD rocznie.

Zalety konta VIP:

 • Wyższe limity wypłaty pieniędzy
 • Możliwość prowadzenia konta w dwóch a nawet trzech walutach
 • Specjalny chat
 • Niższe opłaty za przewalutowanie (w zależności od poziomu wpłat i wypłat)
 • Bezpłatne wypłaty kartą kredytową (nawet 10 w miesiącu)
 • Dodatkowe punkty w programie lojalnościowym

Poziomy konta VIP w Neteller:

 • Bronze – wymagania: przelew do partnera handlowego 10 tys. USD w ciągu roku
  korzyści: chat VIP, dodatkowa ochrona przed włamaniem na konto, dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, niższe koszty obsługi karty Net+
 • Silver – przelew do partnera handlowego 50 tys. USD w ciągu roku
  korzyści: koszt przewalutowania 2,25%, możliwość prowadzenia konta w dwóch walutach jednocześnie, chat VIP, dodatkowa ochrona przed włamaniem na konto, dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, brak kosztów obsługi karty Net+
 • Gold – przelew do partnera handlowego 100 tys. USD w ciągu roku
  korzyści: koszt przewalutowania 1,50%, możliwość prowadzenia konta w trzech walutach jednocześnie, dedykowany menager do kontaktu z klientem VIP, elastyczne limity transakcji, gwarancja podwyższenia limitu,  wypłaty następnego dnia, wyższy limit dziennych wypłat w gotówce, chat VIP, dodatkowa ochrona przed włamaniem na konto, dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, brak kosztów obsługi karty Net+
 • Platinum - przelew do partnera handlowego 500 tys. USD w ciągu roku
  korzyści: koszt przewalutowania 1,50%, możliwość prowadzenia konta w czterech walutach jednocześnie, dedykowany menager do kontaktu z klientem VIP, elastyczne limity transakcji, gwarancja podwyższenia limitu,  wypłaty następnego dnia, wyższy limit dziennych wypłat w gotówce, chat VIP, dodatkowa ochrona przed włamaniem na konto, dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, brak kosztów obsługi karty Net
 • Diamond - przelew do partnera handlowego 2 mln USD w ciągu roku
  korzyści: koszt przewalutowania 1,25%, możliwość prowadzenia konta w czterech walutach jednocześnie, dedykowany menager do kontaktu z klientem VIP, elastyczne limity transakcji, gwarancja podwyższenia limitu,  wypłaty następnego dnia, wyższy limit dziennych wypłat w gotówce, chat VIP, dodatkowa ochrona przed włamaniem na konto, dodatkowe punkty w programie lojalnościowym, brak kosztów obsługi karty Net+

Zmiana waluty

Wbrew pozorom, zmiana waluty na koncie w Neteller jest możliwa, jednak to proces czasochłonny, dlatego radzimy rozważnie wybierać odpowiednią dla siebie walutę przy rejestracji konta.

Zmiana waluty w Neteller krok po kroku:

 1. Załóż nowe konto w Neteller na nowy adres e-mail
 2. Po wykonaniu pierwszego kroku, oba konta zostaną zawieszone
 3. Wybierz opcję "request a call", aby skontaktować się w firmą
 4. W miejscu przeznaczonym na wpisanie powodu opisz sytuację (zmiana waluty konta oraz przeniesienie pieniędzy i danych na nowy rachunek)
 5. Przygotuj się na rozmowę z zagranicznym konsultantem
 6. Odpowiedz na pytania dotyczące danych zawartych w kwestionariuszu osobowym
 7. Odpowiedz na jedno z pytań bezpieczeństwa
 8. Zweryfikuj brakujące dane na nowym koncie
 9. Poczekaj na aktywowanie konta przez administratorów
 10. Oczekuj pełnego aktywowania konta (2-5 godzin)

Bonusy Neteller

Neteller okazjonalnie organizuje promocje dla swoich użytkowników. O swoich klientach pamięta przede wszystkim prowadząc program lojalnościowy. Za każdego wydanego (transferowanego) dolara gracz otrzymuje jeden punkt. Myśląc jednak o zgarnięciu jakiejkolwiek nagrody musi dokonać operacji rzędu kilkunastu tysięcy dolarów. Neteller uruchamia promocje okolicznościowe. Promocje powodują, że w loterii można wygrać dodatkowe nagrody rzeczowe, jak na przykład złote jajko warte 1000 USD z okazji Wielkanocy.

Największą zaletą posiadania konta w Neteller jest możliwość otrzymania cashbacku do kwoty nawet 0,5% w określonych przypadkach. Taką szansę maja użytkownicy z wysokim statusem VIP.

Neteller a Skrill

Dwie najpopularniejsze firmy, choć od niedawna połączone są w jednej spółce, to różnią się ofertami dla swoich klientów. Oto kilka przykładów traktowania tej samej kwestii przez dwie firmy:

  Neteller Skrill
Założenie i prowadzenie konta bezpłatne bezpłatne
Wpłaty prowizja 0 - 9,9% 0 - 5,5%
Wydanie i roczny koszt utrzymania karty 10 EUR 10 EUR
Przewalutowanie 2,95% 2,99% - 4,99%
Bezgotówkowe transakcje kartą bezpłatne, max 2250 EUR/dzień bezpłatne, max 750 EUR/dzień
Wypłata z bankomatu przy pomocy karty koszt 4 EUR, max 750 EUR/dzień koszt 1,8 EUR, max 250 EUR/dzień
Kontakt dla każdego użytkownika bardzo dobry kontakt bez statusu VIP bardzo słaby kontakt z supportem

Wady i zalety Neteller

Zalety:

 • Szybki transfer środków - pieniądze na koncie w zakładach bukmacherskich znajdą się w kilka sekund od zlecenia zapłaty.
 • Zero opłat za wpłaty do wiekszości firm bukmacherskich.
 • Zero opłat za zakupy w sklepach internetowych.
 • Możliwość wyrobienia karty - korzystanie z karty w dowolnie wybranym bankomacie (wzorem karty bankowej) z dziennym limitem wypłat 2250 EUR.
 • Wirtualna karta - możliwość płacenia wirtualną kartą w internecie (zakupy).
 • Dobry support - problemy rozwiązują bardzo szybko, mają kilka kanałów komunikacji.
 • Układ graficzny - przejrzysty, czytelny, prosty w obsłudze.

Wady:

 • Przewalutowania obarczone prowizją, opłaty za kartę i korzystanie z bankomatów.
 • Opłaty w wysokości 5 EUR miesięcznie dla kont nieaktywnych  przez ponad 12 miesięcy.
 • Długi proces weryfikacji - firmie często dużo czasu zabiera pełna weryfikacja konta (kilka dni); często odrzucane są dokumenty przesyłane przez użytkowników (powody: słaba jakość skanu itp.)

Zarejestruj się w Neteller

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Komentarze i opinie

 1. uwazaicie na zodzej blokuja kase i nie mozna konta zweryfikowac

  • Link

Skomentuj artykuł Neteller

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Neteller" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 5/5 | 1 głos

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Metody płatności:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.