Płatne typy bukmacherskie

Ocena 3,89/5 | 9 głosów

Zakłady bukmacherskie nie kojarzą się już z wizytą w zatłoczonym naziemnym punkcie bukmacherskim Totolotka lub STS-u, ale grą przez internet w dowolnym miejscu o każdej porze dnia i nocy.

Warto zdać sobie sprawę, że połączenie internet + zakłady jest żyłą złota nie tylko dla firm bukmacherskich, ale też szeregu naciągaczy żerujących na naiwności początkujących typerów.

Internetowi "bukmacherscy guru" uważają się za świetnych typerów lub robią to na pokaz chcąc nabrać zaślepionych żądzą zysku początkujących graczy. Pseudo-typerzy pobierają opłataty za dostępu do typów, które w zdecydowanej większości wcale nie są lepsze od naszych.

Czy zakup płatnych typów się opłaca? Jednak po kolei...

Płatne typy - zbiór typów bukmacherskich, które mają gwarantować zysk. Dostęp do tego rodzaju typów uzyskujemy poprzez wykupienie abonamentu. Typy otrzymujemy drogą e-mailową, sms-ową, bądź bezpośrednio poprzez stronę internetową, która oferuje płatne typy.

Idea płatnych typów

Osoby lub firmy oferujące płatne typy na zakłady bukmacherskie bazują przede wszystkim na naiwności graczy. Najczęściej ich ofiarą padają osoby, które zaczynają swoją przygodę z bukmacherką. Początkujący typerzy po pierwszym zachłyśnięciu się zakładami zdają sobie sprawę, że wygrywanie pieniędzy u bukmachera wcale nie jest takie łatwe. Gdy ich kolejne typy okazują się nietrafione a któryś z kolei depozyt przegrany zaczynają szukać sposobu na wygraną w typach innych osób.

Osoby takie są łatwym celem wszelkiej maści oszustów i naciągaczy. W internecie spotkać można wiele stron oferujących płatne typy od ekspertów z wielomiesiączną historią wygranych. Zdesperowani początkujący typerzy łapią się na lotne hasła marketingowe oszustów, widzą w płatnych typach łatwy kawałek chleba bo przecież skoro eksperci wygrywają to onie też muszą. Otóż takie coś „prosty zarobek” nie istnieje w zakładach bukmacherskich i to niezależnie od tego, czy będziemy korzystać z płatnych typów, czy najlepszych systemów obstawiania.

By zacząć odnosić regularne zyski na bukmacherce najpierw trzeba zdobyć wiedzę teoretyczną i doświadczenie następnie nakreślić swoją strategię gry - tak robią zawodowi gracze.

Nie mówimy tu, że wszyscy typerzy sprzedający swoje typy są oszustami, w sieci strony znajdziemy, strony lub źródła typerskie, które są rzetelne i sprzedają typy od lat. Posiadają monitoring typów, mają udokumentowane archiwalne statystyki publikowane nie tylko na stronie internetowej ale również wysyłane na maila oraz przede wszystkim rzeszę niezależnych osób korzystających z ich typów mogących potwierdzić ich prawdziwość. To właśnie rekomendacja znajomej osoby lub osoby znanej z forów do której czujemy respekt jest jedynym wiarygodnym źródłem informacji.

Problem w tym, że bardzo trudno znaleźć uczciwe i rzetelne źródło płatnych typów gdyż jest to tylko niewielki odsetek całości oferty płatnych typów w internecie, będzie to maksimum 1% wszystkich stron/źródeł. Zdecydowana większość nie posługuje się zasadami bukmacherskiego savoir-vivre i bazując na chwiejnej psychice graczy, zwyczajnie ich oszukuje.

Płatne strony zazwyczaj posiadają kilka rodzajów płatnych typów, które skierowane są do graczy o różnej zasobności portfela. Mogą występować abonamenty 1-dniowe, tygodniowe, miesięczne, abonament na typy konkretnego typera lub dyscypliny sportowe. Zdarzają się też typy kupowane pojedynczo.

Typy z reguły wysyłane są e-mailem lub/i przez SMS oraz dostępne są w serwisie internetowym po zalogowaniu. W tym przypadku po wysłaniu SMS-a o odpowiedniej treści i na wskazany na stronie numer otrzymujemy we wiadomości zwrotnej typowane zdarzenia w danym dniu.

Prowadzisz serwis z płatnymi typami?

Przedstaw swoją ofertę i zaprezentuj serwis użytkownikom portalu Spryciarz.com. Pokarz jak radzą sobie płatni typerzy, jakie mają archiwum statystyk i przekonaj dlaczego warto wykupić abonament na ich typy. Przez 1 miesiąc przetestujemy Twój serwis i napiszemy swoją opinię. Jeżeli jesteś zainteresowany zapraszamy do kontaktu.

Paradoks płatnych typów

Bardziej dociekliwi typerzy zadają sobie słusznie pytanie, po co osoba, która ma tak dobre wyniki w typowaniu wyników zakładów bukmacherskich, w ogóle zajmuje się sprzedawaniem typów? Przecież wystarczyłoby w takiej sytuacji zwiększyć stawkę dwa lub trzy razy, a wygrana z danego zdarzenia wyrównałaby zyski z procesu sprzedaży?

Jeżeli typer jest oszustem – odpowiedź jest oczywista. Naciąganie ludzi jest jego sposobem na życie. Sprzedaje typy wyłącznie aby zarabiać na abonamencie gdyż sam nie ma wystarczających umiejętności aby na zarabiać na zakładach.

Jeżeli jednak typer jest uczciwy, sprzedaje wartościowe i skuteczne typy w ten sposób zapewnia sobie stałe pewne zyski. Niestety każdy zakład bukmacherski obarczony jest ryzykiem i nie ma pewnych typów, darmowych czy płatnych. Profesjonalni typerzy żyjący z zakładów również miewają gorsze passy. Jeśli typer jest dobry w tym co robi, to w takim wypadku zysk osiągnięty z abonamentów przyniesie mu albo dodatkowe pieniądze albo zniweluje stratę z gorszego okresu obstawiania.

Jeżeli powyższe wytłumaczenie nie jest wystarczające i nie rozwija waszych wątpliwości dotyczących idei abonamentu płatnych typów to najlepiej odpuścicie sobie zakup. W artykule tym nie namawiamy do korzystania z płatnych typów, obiektywnie przedstawiamy z czym wiąże się zakup płatnych typów i przytaczamy jedynie argumenty za i przeciw… ostateczną decyzję typer musi podjąć sam.

Czy warto korzystać z serwisów z płatnymi typami?

Jak to bywa w życiu, tak i w bukmacherce świat nie jest czarny i biały. Warto jednak być świadomym, że tylko nieliczni sprzedający swoje typy w internecie typerzy są wiarygodni i godni zaufania.

Paradoksalnie z płatnych typówch bukmacherskich nie powinni korzystać początkujący gracze, tylko co najmniej średnio-zaawansowani. Aby obstawianie płatnych typów mogło przynieść jakikolwiek rzeczywisty zarobek niezbędne jest odpowiednie przygotowanie:

 1. Spory kapitał finansowy przeznaczony na zakłady. Płatne typy z reguły podawane są jako single (rzadko kiedy jako duble/treble, nigdy jako większe akumulatory), zakłady takie posiadają niskie kursy (1.60 - 2.50) więc aby osiągnąć realny zysk należy obstawić za kwotę chociażby kilkudziesięciu złotych. Obstawianie takich zakładów za 2-5 złotych mija się z celem. Samodzielne łączenie kilku podanych odzielnie singlów w celu osiągnięcia wyższego kursu nie jest dobrym pomysłem gdyż wtedy zatraca się oryginalną strategię płatnego typera.
 2. Konta u przynajmniej kilku bukmacherów. Posiadanie otwartych kont u kilku bukmacherów pozwala zmaksymalizować wysokość wygranych poprzez minimalizację marży bukmacherskiej i wyłapywanie najwyższych kursów.
 3. Dyspozycyjność. Kursy wystawione na zakład są płynne. Otrzymany typ należy zagrać jak najszybciej jest to możliwe gdyż po godzinie kurs może być dużo niższy.
 4. Mieć przygotowany i stosować odpowiedni do swoich preferencji system stawkowania.
Mężczyzna rzucający pieniędzmi
Płatne typy nie są gwarancją zysku!

Jednak nawet najlepsze przygotowanie do obstawiania płatnych typów nie zagwarantuje nam zysku jeżeli płatne typy będą po prostu słabe. W sieci sporo jest historii opisujących o typerach, którzy po tym jak zdobyli szeroką liczbę płatnych abonamentów, ale nie utrzymali zyskowności na dodatnim poziomie.

Zdarzają się jednak przypadki, że gracze, którzy sprzedają typy wiedzą, że biorą na swoje barki odpowiedzialność za finanse swoich abonamentów i podsyłając typy najpierw dogłębnie je analizują, tak by zachować swoją wysoką pozycję na rynku, a przy tym spełnić oczekiwania klientów.

Jeśli znajdziemy źródło płatnych typów z pozytywnym wskaźnikiem yield, który określa rentowność naszych zakładów, by dobrze zarabiać musimy zainwestować więcej pieniędzy niż gdybyśmy grali swoje typy, ponieważ tutaj inwestujemy dwukrotnie: stawka + koszt abonamentu. Stąd jest to opcja dla nieco bogatszych graczy.

Przejdźmy jednak do przykładu, który nam to lepiej zobrazuje.

Załóżmy, że nasz kapitał na typy z płatnego serwisu Y, którego yield kształtuje się na poziomie 20%, wynosi 1000 zł, a każdy typ gramy procentową płaską stawką za 3% kapitału, by odpowiednia zbilansować ryzyko. Przypuśćmy, że miesięcznie z serwisu Y dostaliśmy 20 typów.

Obliczamy:

30 zł (3% kapitału na każdy zakład) x 20 (liczba podanych typów) = 600zł (zainwestowana kwota).
20% (procent yieldu) x 600 (zainwestowana kwota) = 120zł (wygrane pieniądze)

W powyższym przykładzie nasz miesięczny zysk z obstawiania typów z serwisu Y wyniósł 120 zł. Nie odjęliśmy jednak od tej kwoty wydatku związanego z zakupem abonamentu, który dajmy na to — wynosi 100zł. Nie trudno obliczyć, że wówczas czystego zysku zostaje nam 20 zł, a więc gra z tym serwisem przy takiej skuteczności, wysokości naszej stawki i kwoty abonamentu jest mało opłacalna.

Jednak yield na poziomie 20% w dłuższej perspektywie czasu zdarza się naprawdę rzadko. Zobaczmy jak przedstawia się nasza sytuacja przy yieldzie o połowę niższym - 10%.

30zł (3% kapitału na każdy zakład) x 20 (liczba podanych typów) = 600zł (zainwestowana kwota).
10% (procent yieldu) x 600 (zainwestowana kwota) = 60zł (wygrane pieniądze)
60 (zysk na czysto) - 100zł (wysokość abonamentu) = -40zł (rzeczywisty zarobek/strata)

Jak widzimy przy yieldzie na poziomie 10% miesiąc grania typów za stawkę na zakład nie przekraczającej 3% kapitału z 1000 zł przyniesie nam 40zł straty.

Uczciwie należy więc dodać, że większe stawki zagwarantowałyby lepszy zysk, stąd teza, że płatne typy bukmacherskie są dla bogatszych graczy.

Wyższe stawki na zakład będą wiązały się z większym ryzykiem bankructwa - nie rekomendujemy tego, jeśli dopiero co zaczynasz przygodę z płatnymi typami. Natomiast można pozwolić sobie na to w przypadku, gdy zdobyłeś pełne zaufanie dla typera, a jego yield jest dla ciebie wiarygodny. Wtedy także wyższe stawki będą oznaczać zwiększenie kapitału.

Na co zwracać uwagę przy wyborze źródeł płatnych typów?

Przede wszystkim należy nauczyć się odróżniać zwykłego naciągacza od rzetelnego typera, który chce podzielić się swoją wiedzą z innymi graczami, oferując im swoje typy. Aby ocenić wiarygodność typer powinniśmy skupić się na kilku kwestiach.

Archiwum typów

Rzetelnie prowadzone archiwum typów to podstawy aspekt, który należy wziąć przy wyborze serwisu z płatnymi typami. Pod uwagę należy brać tylko te, które istnieją na rynku co najmniej od kilkunastu miesięcy, a najlepiej 2-3 lat. Im dłuższy okres z zadowalającym yieldem posiada serwis tym lepiej. Z uwagi, że archiwum typów da się podrobić wstecznie modyfikując typy - przed decyzją o wykupieniu abonamentu, należy najpierw przez 2-3 miesiące samemu monitorować prezentowane w serwisie typy i weryfikować poprawność wstawiania ich do archiwum.

Szacuje się, że dobry serwis z płatnymi typami powinien posiadać yield około 20% po 100 typach, 10% po 300-500 typach i poniżej 8% nie powinien spadać.

Wiarygodność serwisu

Mężczyzna ze znakiem zapytania
Nie ufaj obietnicom płatnych typerów

Kolejnym istotnym faktem jest wiarygodność serwisu. Najlepszą metodą na sprawdzenie wiarygodności jest przejrzenie opinii dotyczących serwisu na forach i portalach internetowych. Jeżeli znajdziemy negatywne wypowiedzi to jest to należy traktować to jako mocny sygnał ostrzegawczy.

Niektóre profesjonalne serwisy z płatnymi typami chwalą się, że publikowane przez nich typy są monitorowane przez zewnętrzny system monitoringu typów. Taki niezależny monitoring wpływa pozytywnie na wiarygodność serwisu jednak nawet takim narzędziom nie można zauwać w stu procentach.

Decydując się na zakup płatnych typów ze stron internetowych, należy od razu pominąć te, które są stworzone na darmowych platformach blogowych w domenie blogspot.com czy wordpress.com. Krzykliwe hasła marketingowe, strona internetowa świecąca się jak choinka, wyeksponowane wielkie wygrane - 99,99% użytkowników tych blogów to oszuści.

Przykładowe blogi  iserwisy prowadzone przez oszustów: borussiadortmund1x2.com, www.dejan1x2-tips.blogspot.com, cholo-1x2.com, zizutips.beep.com, matches-fixing.com, wolves1x2.com, lyon-tipovi.weebly.com, benzema1x2.com, thai-bet.bloger.index.hr, qatar-tips-team.bloger.index.hr, football-experts.bloger.index.hr, matches-fixing.com.

Jak szybko można zauważyć wartość merytoryczna tych serwisów jest zerowa. Nachalny marketing mający na celu wcisnąć abonament płatnych typów powinien zapalać czerwoną lampkę w głowie każdego typera, takie strony należy omijać z daleka.

Rozważać powinniśmy tylko te witryny, które mają własną domenę i opłacają hosting, a na wskazanej stronie, darmowy blog lub stronę na Facebooku może założyć byle dzieciak.

Narzędzia, które pozwolą poznać wiarygodność strony internetowej?

 • archive.org - za pomocą tej strony można oszacować wiek domeny (im dłuższy, tym lepiej), można też podglądnąć jak strona wyglądała dawniej.
 • Ranking alexa.com - bada popularność strony (im niższy ranking tym lepiej).

Wiarygodność typera

Wiarygodność serwisu to jedno a wiarygodność typerów sprzedających swoje typy w danym serwisie lub poza nim to inna kwestia. Czasami spotykane są sytuacje kiedy to aktywny użytkownik, typer któregoś z forum bukmacherskiego po jakimś czasie publikowania na forum darmowych typów i analiz decyduje się oferować płatny dostęp.

Czy warto w takim wypadku wydać pieniądze na takie typy? To zależy. Wszystko zależy od reputacji tego typera, osiąganych wyników i tego w jaki sposób komunikuje swoje typy. Na pewno plusem jest publiczna historia typów na niezależnym serwisie oraz fakt, że nie jest anonimowy.

Insidery i FIXy

Od zwykłych płatnych typów znacznie droższe są tak zwane insidery, a więc typy, które zawierają informacje publicznie niedostępne. Typer wystawiający insidera ma wejścia do drużyn (zwykle z niższych lig) i uzyskuje nieopublikowane informacje prosto z zespołu, które znacząco wpływają na rozkład sił w spotkaniu. Do takich informacji nie mają dostępu ani bukmacherzy ani inny typerzy więc kursy bukmacherskie nie odzwierciedlają procentowych szans na zwycięstwo poszczególnych drużyn. Wartość takiego zakładu znacznie wzrasta mamy tym samym valuebet’a. Za insidery zapłacimy od kilkudziesięciu do 100 euro.

Najdroższe są tak zwane FIXy, a więc mecze ponoć ustawione. Dziś każdy z blogów takie spotkania oferuje, żądając za nie kilkuset euro. Cena wysoka, nawet bardzo wysoka, ale w zamian mamy dostać pewny mecz z wysokim kursem 4.00, 6.00, 7.00 czy nawet 25.00 lub 30.00, jak to jest w spotkaniach Half Time/Full Time (HT/FT). Na takie spotkania naiwni typerzy nabierają się najczęściej kuszeni wysokim zyskiem w krótkim czasie. Do zakupu skłaniają także często niemal w 100% bezbłędne podrobione archiwa.

Insidery i FIXy to chwytne, rozpalająca wyobraźnię typerów hasła, niestety w praktyce występujące bardzo rzadko. O ile insidery w dzisiejszych czasach mają rację bytu o tyle FIXy dostępne dla zwykłego szarego typera są totalna abstrakcją.

W związku z tym przestrzegamy — NIE kupujcie typów z niesprawdzonego źródła! Pamiętać trzeba też, że wysoka cena wcale nie jest gwarantem dobrego lub pewnego typu, im wyższa cena typów tym powinniśmy być bardziej podejrzliwi.

Abonament próbny

Dobrym pomysłem na weryfikację jakości płatnych typów jest próbny abonament. Serwisy typerskie same z siebie nie oferują testowych abonamentów więc będziemy musieli o to zadbać sami i po wykupieniu abonamentu zrezygnować na jakiś czas ze stawiania sugerowanych typów, by w ten sposób zbadać wiarygodność typera.

Z jednej strony wiąże się to z pewną stratą finansową gdyż tracimy np. 50 zł abonamentu, ale z drugiej strony w ten sposób ochronimy nasz kapitał w przypadku, gdy padlibyśmy ofiarą naciągacza, który podawałby zupełnie chybione zakłady. W przypadku jeżeli stawiamy 50-100zł na zakład to poświęcenie 50 zł na miesięczny abonament, który nie będziemy wykorzystywać nie jest wielkim wyrzeczeniem. Jedna z ważniejszych zasad dobrego typera brzmi nie bądź chciwy.

Testowo wykupiony w ten sposób abonament to dobry sposób na poznanie typera.

Gwarancja zwrotu

Tylko najlepsze serwisy z płatnymi typami oferują i faktycznie respektują zwrot zapłaconego abonamentu w przypadku słabego miesiąca. W sytuacji gdy wystąpi dłuższa passa słabszych typów lub miesiąc zostanie zamknięty na sporym minusie lepsze serwisy powinny zaoferować zwrot abonamentu lub dać kolejny miesiąc gratis. Jeżeli administratorzy serwisu lub typer nie wychodzi z taką inicjatywą sam z siebie - to należy się do nich zwrócić z taką prośbą.

Odpowiedź jaką uzyskamy na taką prośbę dużo powie na temat wiarygodności i rzetelności sprzedawcy. Należy zwrócić uwagę zarówno na odpowiedź (tak/nie) jak i na formę argumentacji jaką otrzymamy. Dzięki temu będziemy mogli wywnioskować jakie podejśce ma typer do swoich klientów.

Na co zwracać uwagę przy graniu płatnych typów?

Wydawać by się mogło, że stawianie płatnych typów jest proste. Nic bardziej mylnego, grając płatne typy łatwo popaść w tarapaty.

Nabywając typy z danego źródła sugerujemy się jego yieldem. Możemy mieć jednak pewność, że w naszym przypadku nie będzie on tak wysoki, jak na podanej strony.

Dzieje się tak z prostej przyczyny. Użytkownicy rozprowadzający swoje typy w formie płatnej zazwyczaj podają nam najwyższy kurs danego zdarzenia, jaki znajduje się obecnie na rynku bukmacherskim. To z kolei oznacza, że aby złapać najwyższy kurs musimy posiadać konta u kilku-kilkunastu bukmacherów, a i to nie da nam żadnej gwarancji wyłapania najwyższego kursu gdyż do czasu naszego zagrania kurs mógł już spaść.

Pamiętajmy, że ruchy kursów na rynku są czymś normalnym, a że na ogół podawane nam zdarzenia są z malejącym kursem, nasza potencjalna wygrana będzie niższa od zakładanej przez źródło. A więc jeśli znalazłeś już pewne źródło typów, to graj je jak najszybciej, ponieważ kurs z reguły będzie spadał.

Kluczowym aspektem jest stosowanie systemu stawkowania (inaczej systemu bukmacherskiego), który na celu ma dbałość o kapitał finansowy oraz w dłuższej perspektywie zapewnienie zysków. Nawet dobre typy obstawiane za niepoprawne stawki mogą doprowadzić do bankructwa. W przypadku płatnych typów głównym błędem jest zawyżanie stawki po kilku przegranych typach (prawo małych liczb w paradoksie hazardzisty).

Podsumowanie

Decyzję o zakupie płatnych typów należy bardzo dobrze przemyśleć. Trzeba mieć świadomość, że płatne typy nawet rzetelnego i dobrego typera nigdy nie są gwarantem osiągnięcia zysku w zakładach bukmacherskich a zdecydowana większość ofert płatnych typów to zwykłe oszustwo. Znalezienie strony, typera z płatnymi typami, który nie tylko nas nie oszuka i będzie przynosił regularny zysk, jest bardzo trudne. Obstawianie płatnych typów wiąże się też z pewną samodyscypliną - stawki, kursy, szybkość reakcji.

Jaka jest zatem odpowiedź na pytanie: "Czy zakup płatnych typów się opłaca?"

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno nie warto szukać płatnych typów na siłę z nastawieniem szybkiego, łatwego zysku lub presją "odbicia się" - to na pewno nie przejdze. Na pewno nie warto też ufać nośnymn hasłom takim jak fixy czy insidery oraz gwarancjom wysokiego zwrotu. Można natomiast spróbować wykupić abonament płatnych typów gdy natrafi się na typera z historią typów na niezależnym publicznym serwisie lub forum,  w rozsądnej cenie do 100 zł / miesiąc, który nie obiecuje złotych gór tylko rzetelne typy poparte widzą i doświadczeniem.

W kontekście płatnych typów można przytoczyć znaną maksymę "Umiesz liczyć? Licz na siebie". Nauka nie idzie w las, jeśli chcesz uzyskiwać realne dochody z zakładów bukmacherskich, to najpierw musisz przygotować zdobyć wiedzę, następnie dokładnie poznać obstawiane dyscypliny sportowe i ustalić strategię gry. Zawodowi gracze nic nie pozostawiają przypadkowi i działają według z góry nakreślonego planu. Bo kto mówił, że będzie łatwo?

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Komentarze i opinie

 1. Witam
  Mam pytanie korzystał ktoś ze strony goldentips.eu ? Mają tam w ofercie 13 typerów za mega śmieszne pieniądze 29 euro. Najbardziej zależy mi na typach typera SleepingDogZ bo ma bardzo dobrą formę jak ktoś coś wie itp lub korzystał to prosze dac znać :) Pozdrawiam

  • Link
 2. Płatne typy, czyż naciągacze dalej funkcjonują? ja gram w bukmacherkę dziesiątki lat ani nigdy przenigdy nie płaciłem za typ,Jak widać naiwniaków nie brakuje i płacą , nieraz od razu trafi a potem płaci i przegrywa.Lament

  • Link

Skomentuj artykuł Płatne typy bukmacherskie

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Płatne typy bukmacherskie" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 3,89/5 | 9 głosów

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera ABC obstawiania:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.

Fortuna baner
Fortuna baner