Problem z bukmacherem

Ocena 3,67/5 | 3 głosy

Typowanie zakładów bukmacherskich to dobra zabawa, połączenie pasji sportowej z umiejętnościami analitycznego myślenia oraz sposób na okazjonalny lub regularny zarobek.

Jednak regularne wygrywanie u bukmachera nie jest rzeczą łatwą, przy obstawianiu należy pamiętać, że każdy bukmacher to wielka korporacja działająca według pewnych ustalonych zasad, których nie będzie nagnać na korzyść jednostki, gracza. Nawet nieumyślne łamanie zasad z regulaminu bukmachera przez gracza w 95% kończy się na niekorzyść gracza.

Do relacji bukmacher - gracz należy podejść w sposób pragmatyczny i zdać sobie sprawę, że firma bukmacherska to nie instytucja charytatywna, a przedsiębiorstwo, które za cel stawia sobie maksymalizację zysków. To oznacza, że wszelkie spory, czy problemy będą rozwiązywane tylko i wyłącznie w oparciu o prawo/regulamin bukmachera.

Bukmacherzy internetowi działają w oparciu o jurysdykcję kraju, który wydał im licencję. To sprawia, że zarówno bukmacher, jak i gracz/klient może dociekać swoich racji w oparciu o prawo, którym jest regulamin dostępny na stronach każdej firmy bukmacherskiej. To zapewnia ochronę obydwu stronom.

Już podczas rejestracji konta u bukmachera gracz jest zobowiązany do akceptacji regulaminu, który reguluje stosunki na linii klient - bukmacher względem ochrony danych osobowych, zawierania i rozliczania zakładów, transferu pieniędzy czy korzystania z promocji. Akceptacja regulaminu oznacza stosowanie się do jego zasad.

Problemy w zakładach online raz - leżą po stronie bukmachera i wynikają z niedopatrzenia bądź nieetycznego zachowania firmy, dwa - zdarza się, że to gracz je tworzy poprzez celowe lub nieumyślne nie stosowanie się do regulaminu.

Popularne problemy z bukmacherem

1. Limit stawek na koncie

Limity pojawiają się na kontach graczy, którzy z gry w danej firmie bukmacherskiej czerpią regularne zyski. Bukmacher zazwyczaj w swoim regulaminie posiada zapis, że świadczy usługi dla graczy "w celach rekreacyjnych". Jeśli wygrywasz całkiem sporo to zostajesz uznany za "gracza profesjonalnego" i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że limit stawek na twoje konto użytkownika zostanie wprowadzony.

Zaradzić temu można w jeden sposób - znaleźć lepszego pod tym kątem bukmachera. Szczególnie polecić moglibyśmy tutaj bukmacherów azjatyckich (Dafabet, SBObet), giełdę bukmacherską Betfair lub Pinnacle Sports, których chlubą jest brak limitowania graczy.

2. Blokada konta

Blokada konta to najwyższy wymiar kary jaki może bukmacher dać typerowi, blokada konta zazwyczaj wiąże się z zarekwirowaniem zgromadzonych na koncie pieniędzy. Najczęściej konto gracza jest blokowane gdy bukmacher uważa, że typer w jakiś sposób chce bukmachera oszukać poprzez np. kilkukrotną próbę otrzymania bonusu startowego lub podesłanie podejrzanych nieprawdziwych dokumentów weryfikacyjnych. Całkowita blokada konta występuje bardzo rzadko i trzeba na nią sobie zasłużyć.

Bardzo rzadko zdarzają się pomyłki, więc jeżeli masz pewność, że konto zostało bezprawnie zablokowane a środki zarekwirowane należy o nie walczyć! Niestety zdarzają się też przypadki celowej blokady kont przez nieuczciwych bukmacherów, jednak grając u wiarygodnych bukmacherów (SBR min. C) nie ma się co martwić o takie praktyki.

3. Źle rozliczony zakład

Wina w takim wypadku leżeć może tylko po jednej stronie i jest nią bukmacher. Jeżeli uważamy, że zakład został źle rozliczony, należy najpierw dokładnie zapoznać się z regulaminem firmy bukmacherskiej, gdyż być może zasady nie zostały złamane gdyż bukmacher inaczej rozlicza daną sytuację (np. krecze w tenisie). Źle rozliczony zakład może wynikać też ze zwykłej pomyłki bukmachera.

4. Długi czas oczekiwania na wypłatę

Nawet jeśli udało nam się wygrać w firmie bukmacherskiej większą kwotę, nie oznacza to tego, że znajdzie się w naszych rękach. Wypłata może bowiem zostać wstrzymana lub jej czas realizacji mocno się wydłużyć. Czas realizacji wypłaty uzależniony może być od sposobu jej realizacji, kwoty i faktu czy jest to pierwsza czy kolejna wypłata. Poza tym należy mieć na uwadze, że zanim wypłata dojdzie do skutku proces weryfikacji konta u bukmachera musi być pozytywnie ukończony.

Zaznaczmy, że jeśli nasze konto nie jest zablokowane i nie toczy się w jego sprawie dochodzenie, wypłata pieniędzy powinna trwać nie dłużej niż 10 dni roboczych.

5. Brak kontaktu

Każdy bukmacher oferuje swoim klientom kilka dróg kontaktu, pośród których wymienić możemy kontakt elektroniczny poprzez e-mail i LIVE chat lub też kontakt telefoniczny. Niestety nie z każdą firmą skontaktujemy się 24/h. Najlepszym sposobem kontaktu jest czat lub telefon, z tym że rozmowa telefoniczna zazwyczaj prowadzona jest w języku angielskim. Na odpowiedź mailową niekiedy przyjdzie nam czekać kilka dni, choć zależne jest to już od bukmachera i działania jego supportu. Poza tym wiadomości takie mogą być traktowane jako SPAM.

Ważne jest, przede wszystkim dla początkujących graczy, by support odbywał się w formie czatu "na żywo" i to w języku polskim, dlatego tak ważne jest aby na początku przygody z obstawianiem wybrać bukmachera dla Polaków. Z doświadczenia wiemy, że "czat na żywo" to bardzo skuteczna droga kontaktu z bukmacherem.

6. Brak bonusu powitanego

Właściwie wydaje się, że bonus powitalny jest dziś normą bo takie działanie promocyjne w dużym stopniu przyciąga nowych graczy. Przed wpłatą lub rejestracją u bukmachera w celu wykorzystania bonusu należy dokładnie przeczytać regulamin bonusu a następnie przestrzegać wszystkich zapisów. Są bukmacherzy (np. 18bet czy eXbinoG), którzy bardzo specyficzne zasady w regulaminie bonusu i wykorzystują każde, nawet małe odstępstwo jako złamanie zasad regulaminu co powoduje utratę bonusu.

Należy pamiętać też, że nawet jeśli przysługuje nam bonus to może nie zostać dopisany do naszego konta. Będzie tak, jeśli nie będziemy przestrzegać jego regulaminu, na przykład dokonamy depozytu w sposób, który do otrzymania bonusu nie kwalifikuje (np. brak Skrill w Expekt), bądź zarejestrujemy konto z tego samego IP komputera, z którego była już rejestracja u tego samego bukmachera.

Często bukmacherzy bronią się przed wyłudzaniem bonusów tego typu zapisami w regulaminie (przykład z Expekt):

Oferty dla wszystkich klientów są ograniczone do jednej na osobę, rodzinę, gospodarstwo domowe, adres email, numer telefonu, ten sam numer formy płatności (np. karta kredytowa lub debetowa, NETeller itp.) i dzielony komputer, np. biblioteka publiczna i miejsce pracy. Zastrzegamy sobie prawo do wycofania dostępności dowolnej oferty lub wszystkich ofert dla jakiegokolwiek klienta lub grupy klientów według własnego uznania.

Wybór dobrego bukmachera, czyli przezorny ubezpieczony

Bez wątpienia komfort gry, wiarygodność i przestrzeganie prawa zależy tu od tego, na jakiego bukmachera zdecydujemy się postawić. Im jest on słabszy, tym więcej z nim problemów, co oczywiście nie dziwi. Dlatego wybierając bukmachera, należy kierować się pewnymi zasadami.

Z pewnością ważnym czynnikiem będzie tutaj ranking SBR, który jest najważniejszym rankingiem wiarygodności firm bukmacherskich, gdyż stworzony jest na podstawie wypłacalności bukmachera, a więc dotyczy bezpieczeństwa środków na koncie. Kolejne firmy mają podporządkowane litery od A do G, które jednocześnie są ich ocenami (A ocena najlepsza, F najgorsza, G- bukmacher nieklasyfikowany).

Dla usprawnienia kontaktu warto jest stawiać na firmy bukmacherskie, które zapewniają możliwość kontaktu w języku polskim. Niezależnie jednak od tego, na jaką firmę postawimy, aby uniknąć problemów, powinniśmy przestrzegać regulaminu danej firmy. W innym wypadku sami prosimy się o kłopoty.

Jak wybrać zaufanego bukmachera?

  • sprawdzić jego wiarygodność w rankingu SBR,
  • zbadać opinie na jego temat wśród graczy,
  • jeśli nie znasz angielskiego, wybierz bukmachera z polskim supportem,
  • wybierz bukmachera z wiarygodną licencją np. Gibraltaru, Malty, Wielkiej Brytanii,
  • przy rejestracji konta zapoznać się z regulaminem bukmachera,
  • w dalszej grze stosować się do regulaminów czy to promocji, czy innych funkcji bukmachera.

Gdzie zgłaszać problemy z bukmacherem?

Co ważne, w walce z nieprawidłowością działań bukmachera nie jesteśmy bezbronni. Istnieją bowiem instytucje, które mogą nam pomóc w rozwiązaniu sporu. Jedną z nich jest wspomniany już SBR. Mając problem z firmą bukmacherską, należy wypełnić odpowiedni wniosek w języku angielskim, a być może SBR będzie pośredniczył w negocjacjach, co bardzo ułatwi pozytywne rozpatrzenie problemu na naszą korzyść. Formularz zażaleń SBR.

Także my, a więc portal Spryciarz.com służymy pomocą w problemach z bukmacherami. Jesteśmy zawsze po stronie typera, co oczywiście nie znaczy, że typer zawsze ma rację. Masz problem z bukmacherem? Zgłoś nam to poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie a postaramy się pomóc!

Poza tym zawsze pomocy możemy szukać w Organie Nadzorczym, który wydał licencję danemu bukmacherowi. W tym celu na stronie danej Komisji należy znaleźć i wypełnić odpowiedni wniosek (w języku angielskim), dołączając do niego dokumenty pomocne w pozytywnym rozpatrzeniu sprawy, a więc między innymi screeny (kuponu, zlecenia wypłaty itp.) czy interpretacje regulaminu bukmachera.

Zdarza się, że problem może nie być zbyt skomplikowany, a jego rozwiązanie leżeć tuż pod ręką. To powinno skierować nas na portale bukmacherskie, czy fora, gdzie użytkownicy mogli w przeszłości mieć podobne kłopoty, a teraz służą dobrą radą.

Nagłośnienie sprawy

Istnieją sytuacje, w których bukmacher ewidentnie nie ma racji a mimo tego upiera się przy swoim zdaniu. Gdy kontakt z supportem nie przyniesie efektu to dobrą strategią jest nagłośnienie sprawy z obiektywnym przedstawieniem dowodów świadczących za naszą racją. Świetnym przykładem dobrego rozegrania spornej sytuacji była akcja Tadka. W skrócie: STS nie chciał uznać oficjalnych meczowych statystyk FIFA przy rozliczeniu zakładu, w którym sam podał statystyki FIFA jako źródło danych.

Po miesiącu bezskutecznej walki z bukmacherem i odrzuconej oficjalnej pisemnej reklamacji gracz zdecydował się na opisanie zaistniałej sytuacji na Twitterze i Wykopie. Jaki efekt? Minęły niecałe 2 dni a STS przyznał się do błędu i rozliczył poprawnie kupony. Zainteresowanych sprawą odsyłamy do wykopu gdzie dokładnie opisany jest sporny zakład oraz do konwersacji na Twitterze.

Aby nagłośnienie sprawy podziałało na naszą korzyść muszą zostać spełnione 2 warunki:

  • musimy mieć dowody na poparcie swojego stanowiska,
  • bukmacherowi, z którym się spieramy musi zależeć na rynku na którym nagłaśniamy sprawę.

Tadek miał niezbite dowody na słuszność swojego stanowiska a STSowi jako największemu graczowi na polskim rynku dużo bardziej zaszkodziłaby rysa na wizerunku niż wypłata kilkudziesięciu tysięcy złotych. O swoje trzeba walczyć!

Podsumowanie

Przechodząc do podsumowania, należy podkreślić, że grając w zakładach bukmacherskich możemy spotykać mniejsze lub też większe problemy. Najważniejsze jest natomiast to, jak często do tego dochodzi oraz jak sobie z nimi poradzimy. W niektórych przypadkach (błahych) lepiej jest odpuścić i zainteresować się inną, zbierającą znacznie lepsze opinie firmą bukmacherską. Jeśli jednak chodzi o nasze pieniądze i zablokowane wypłaty powinniśmy walczyć o swoje do samego końca. Jeśli sami sobie z tym nie radzimy i w żaden sposób nie możemy wpłynąć na działania bukmachera, zgłosić się należy do odpowiednich organów, które wymuszą na firmie sprzyjające nam działania.

By uniknąć problemów z bukmacherem przede wszystkim należy wybrać tego odpowiedniego, czyli wiarygodnego o wysokiej jakości usługach oraz samemu stosować się do regulaminu. To sprawi, że każdy problem będzie można rozwiązać na swoją korzyść.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj artykuł Problem z bukmacherem

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Problem z bukmacherem" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 3,67/5 | 3 głosy

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera ABC obstawiania:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.

Fortuna baner
Fortuna baner