Snooker w zakładach bukmacherskich

Snooker w zakładach bukmacherskich

Obstawiając w zakładach bukmacherskich, zdecydowana większość typerów skupia się na kilku najpopularniejszych sportach czyli piłce nożnej, siatkówce a także koszykówce, hokeju czy piłce ręcznej. Jednakże oferty bukmacherów w zakresie dyscyplin sportowych są o wiele szersze i zawierają w sobie zakłady choćby z rugby, darta i snookera.

Jeżeli znasz lub chcesz poznać lepiej którąś z niszowych dyscyplin sportowych to dzięki takiej specjalizacji możesz osiągnąć przewagę nad bukmacherem. W tym artykule zajmiemy się snookerem, spróbujemy wyjaśnić wam pokrótce tajniki tego sportu, zasady w nim rządzące oraz „ugryźć” go od strony zakładów bukmacherskich.

Zacznijmy od tego, że snooker to gra bilardowa rozgrywana na stole o wymiarach około 3,6 m x 1,8 m z sześcioma kieszeniami, z czego cztery umiejscowione są w narożnikach, a dwie w połowie dłuższych band stołu. Gra rozgrywana jest pomiędzy dwoma zawodnikami lub drużynami składającymi się z dwóch zawodników każda.

Mawia się, że snooker to gra dla dżentelmenów.

Zasady gry w snookera

Aby zacząć obstawiać snookera najpierw należy dokładnie zapoznać się z jego zasadami, a to najlepiej osiągnąć poprzez oglądanie relacji z meczów tej dyscypliny. W trakcie sezonu wiele spotkań z polskim komentarzem pokazują stacje Eurosport i Eurosport2. Snookera komentuje u nas duet Rafał Jewtuch - Przemysław Kruk, polecamy obejrzeć ciekawy wywiad z nimi.

Zacznijmy od tego, że do gry w snookera używa się 22 bil, z czego 15 jest czerwonych. Poza tym mamy po jednej bili białej, żółtej, zielonej, brązowej, niebieskiej, różowej i czarnej.

Definicje w snookerze:

Ustawienie bil na starcie gry:

Przebieg gry

Gra zaczyna się od uderzenia białej bili ustawionej w polu „D”. Uderzenie skierowane jest w trójkąt złożony z czerwonych bil tak, aby bila biała dotknęła przynajmniej jednej czerwonej bili. Zasady gry są bardzo poste. Każdy gracz, który wbije bilę czerwoną, otrzymuje 1 punkt i po niej musi wbijać bilę kolorową wg punktacji (2 – za żółtą, 3 – za zieloną, 4 – za brązową, 5 – za niebieską, 6 – za różową i 7 – za czarną). Po wyczyszczeniu wszystkich bil czerwonych, kiedy na stole pozostały tylko kolorowe wbijanie musi mieć miejsce wg hierarchii punktowej od bili o najmniejszej wartości (żółta) do największej (czarna).

Faule

Po faulu przeciwnik zawodnika, który go wykonał, otrzymuje 4 punkty. Faul zachodzi kiedy:

Ranga turniejów snookera

Turnieje w snookerze podzielić możemy na trzy kategorie:

Wybitni zawodnicy snookera

Stephen Hendry - 36-krotny zwycięzca turniejów rankingowych, w tym 7 razy wygrywał Mistrzostwa Świata, 6 turniej Masters, 5 turniej UK Championship oraz 6 turniej Premier League. W swojej karierze wbił 775 break'ów 100-punktowych, w tym aż 11 maksymalnych. Szkot karierę zakończył 1 maja 2012 roku.

Ronnie O’Sullivan - Anglik, zwycięzca 27 turniejów rankingowych, w tym 5-krotnie wygrywał Mistrzostwa Świata, UK Championship i Masters. 10 razy triumfował też w Premier League. Zdobywca 777 breaków 100-punktowych i 13 maksymalnych. Rekordzista najszybszego breaka maksymalnego. Status kariery: trwa.

John Higgins – Szkot, zwycięzca 27 turniejów rankingowych, 4-krotny Mistrz Świata. Zdobywca 7 maksymalnych breaków, obecnie jeden z największych rywali Ronnie'ego O'Sullivana. Status kariery: trwa.

Kto jednak myśli, że w snookerze liczy się tylko umiejętność wbijania bil niech obejrzy niesamowitą taktyczną rozgrywkę pomiędzy Ronnie O'Sullivan i Judd Trump mającą miejsce w finale World Grand Prix 2015.

Rodzaje zakładów bukmacherskich w snookerze

Zakłady w snookerze nie są może tak szerokie, jak w innych sportach, mamy tu kilka zakładów dotyczących każdego zdarzenia.

Bukmacherzy z szeroką ofertą snookera

Niemal każdy bukmacher ma w swojej ofercie snookera, jednakże tylko nieliczni z nich wystawiają szerokie oferty. Należy do nich:

Warto wspomnieć, że wielu bukmacherów np. Dafabet, Betvictor, William Hill czy wyżej wymienieni są sponsorami turniejów snookera, co wpływa na rozpowszechnianie tej dyscypliny sportu wśród graczy zakładów.

Skąd czerpać wiedzę o snookerze

Polskojęzycznych stron poświęconych snookerowi jest niewiele, poza tym są one rzadko uaktualnianie. Jedyne co moglibyśmy tutaj polecić to Facebookowy profil Eurosportu oraz stronę www.snookerworld.pl. Ze źródeł zagranicznych polecamy:

Sporym zainteresowaniem snooker cieszy się w Wielkiej Brytanii co przekłada się na media, które poświęcają mu uwagę jak chociażby telewizja BBC czy Sky Sports oraz brytyjskie portale internetowe.

Specyfika obstawiania snookera

Obstawianie snookera w całej zawiłości zasad tej gry nie jest proste, ale postępując według kilku zasad można w dłuższej perspektywie czasu osiągnąć zysk. Tak więc warto zwracać uwagę na:

Porady do gry LIVE

Na snookerze zarobić można, także grając w zakładach na żywo. Oto kilka porad dotyczących gry LIVE:

Ze względu, że spora część turniejów odbywa się poza Europą (najczęściej Chiny) mecze odbywają się o dość niewygodnych porach dla polskiego gracza, bo są albo późnymi godzinami nocnymi, albo wcześnie porannymi.

Podsumowanie

Z pewnością dla wielu typerów snooker to sport nudny, a nawet bardzo nudny, tym osobom radzimy nie typować snookera gdyż obstawianie na siłę lub na chybił-trafił nie przyniesie niczego dobrego.

Jednak tak jak i w każdej rywalizacji sportowej, tak i w snookerze można znaleźć sporo pięknych zagrań i emocji. Nie bez przyczyny mówi się, że jest to sport dla prawdziwych dżentelmenów, co oczywiście potwierdzają sami zawodnicy i to nie tylko formalnymi strojami. A jak da się na mim dodatkowo zrobić to tym lepiej. Zanim jednak zaczniecie inwestować w ten sport większe kwoty, spróbujcie mu się nieco bliżej przyjrzeć, a przede wszystkim w pełni poznać zasady tej gry i specyfikę.

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Skomentuj artykuł Snooker w zakładach bukmacherskich

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Dyscypliny sportowe:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.

Baner Betrally
Baner Betrally