Sporty wirtualne

Ocena 3.02/87 głosów
Sporty wirtualne

Sporty wirtualne to w świecie zakładów bukmacherskich substytut gier hazardowych.

O losach rywalizacji w sportach wirtualnych nie decyduje człowiek, tylko algorytm, z którym na dłuższą metę nie da się wygrać. Tego typu zdarzenia możliwe są do obstawiania u zagranicznych i polskich bukmacherów. Na czym polega ta „wirtualna zabawa”?

  1. Czym są sporty wirtualne?
  2. Jak powstaje oferta na sporty wirtualne?
  3. Oferta sportów wirtualnych
  4. Zakłady w sportach wirtualnych
  5. Legalni bukmacherzy z ofertą na wirtualne sporty
  6. Podsumowanie

Czym jest sport w klasycznym ujęciu? Realną rywalizacją zawodników lub drużyn w określonej dyscyplinie o ustalonych regułach. Znajomość dyscypliny, umiejętność analizy meczu i wyciąganie wniosków to elementy, które pozwalają typerom przewidzieć boiskowe wydarzenia i obstawić u bukmachera zakład z wartością. W sportach wirtualnych jest to niemożliwe, gracz musi działać po omacku i liczyć jedynie na szczęście.

Czym są sporty wirtualne?

Sporty wirtualne – komputerowa symulacja wydarzeń sportowych. Wynik zależny jest od losowego przypadku, co przypomina grę m.in. na „jednorękich bandytach”. Rywalizacja toczy się w komputerowej symulacji pomiędzy wirtualnymi drużynami i zawodnikami. Wirtualna rozgrywka często zwizualizowana jest animacją komputerową. O wyniku rywalizacji drużyn decyduje generator liczb losowych, czynnik ludzki nie odgrywa żadnej roli. Sportów wirtualnych nie należy mylić ze sportami elektronicznymi, w których gracze rywalizują swoimi umiejętnościami na arenach gier komputerowych.

Sporty wirtualne kuszą szybkimi wygranymi, ponieważ mecze/rywalizacja odbywają się 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Co więcej, w rzeczywistości mecz piłki nożnej trwa 90 minut, a w sportach wirtualnych jedynie 3–4 minuty. Osoby mające słabość do gier hazardowych mogą ulec tej pokusie, licząc na dynamiczną grę i szybkie zyski. Nic bardziej zgubnego.

Profesjonalni gracze, którzy minimalizują ryzyko porażki poprzez granie przeanalizowanych typów z value, nigdy nie pozwolą sobie na inwestowanie swojego kapitału w sporty wirtualne. Powód? Tacy gracze nie inwestują w przypadek, a na tym w głównej mierze opierają się sporty wirtualne.

Jak powstaje oferta na sporty wirtualne?

Sporty wirtualne to produkt dostarczany bukmacherom przez zewnętrzne firmy oferujące tego typu oprogramowanie. Bukmacherzy, aby wdrożyć sporty wirtualne do swojej oferty, muszą jedynie zakupić gotowy software (oprogramowanie) i skonfigurować ustawienia, np. ustalić marże na kursy, uruchomić losowy generator statystyk.

Do sportów wirtualnych bukmacher nie potrzebuje oddsmakerów, nie musi obawiać się, że zostaną ujawnione jakieś niespodziewane informacje dotyczące drużyn albo że typer ma insiderską wiedzę. Wszystkie atuty są po stronie bukmachera.

Oprogramowanie do sportów wirtualnych sprzedają specjalistyczne firmy, m.in. BetSys, Slotegrator, Leap Gaming, VSoftCo czy BetConstruct. Firma BetConstruct oferuje swoje oprogramowanie w promocyjnej cenie 20 tys. euro (cena regularna to 55 tys. euro). Promocja argumentowana jest nadchodzącymi mistrzostwami świata w piłce nożnej.

Poniżej wideo przedstawiające jakość i realizm sportów wirtualnych od Leap Gaming. Leap dostarcza oprogramowanie sportów wirtualnych bukmacherowi LV BET. LV BET umożliwia obstawianie wirtualnych zakładów sportowych zarówno na stronie internetowej jak i na samoobsługowych terminalach bukmacherskich w placówkach naziemnych.

Oferta sportów wirtualnych

Z technicznego punktu widzenia typowanie sportów wirtualnych u bukmachera wiąże się z tymi samymi czynnościami co granie realnych wydarzeń sportowych. By zagrać kupon w sportach wirtualnych, należy wybrać zakład, ustalić stawkę i czekać na rozstrzygnięcie.

Oprogramowanie sportów wirtualnych jest tak skonstruowane, że gracz ma podgląd meczów aktualnie rozgrywanych. Przypomina to oglądanie rywalizacji w ramach gry komputerowej.

Sporty wirtualne to szybka akcja. Mecze toczone są co kilka minut i trwają tyle, co doliczony czas w meczu piłkarskim (kilka minut). Gracz, który przegra zakład, za chwilę ma szansę na kolejny kupon i vice versa – ci, którzy wygrają, mogą kontynuować grę. Dynamika akcji i losowość zdarzeń sprawiają, że sporty wirtualne szybko mogą prowadzić do uzależnienia od hazardu i bankructwa.

Dyscypliny dostępne w sportach wirtualnych:

  • piłka nożna,
  • tenis,
  • koszykówka,
  • tenis stołowy, badminton,
  • wyścigi konne, psów, trotting,
  • wyścigi samochodowe i motocyklowe.

Zakłady w sportach wirtualnych

Rodzaje zakładów w wirtualnych wydarzeniach są takie same jak w rzeczywistych meczach. Obstawiać można wyniki spotkań, handicapy azjatyckie, liczbę goli (under/over) czy strzelców goli. Oferta dostępnych rynków jest zwykle uboższa niż w „realu”, ale rodzaje zakładów takie same.

W sportach wirtualnych występują faworyci i outsiderzy, tworzone są wirtualne tabele i statystyki. Gracz ma dostęp do historii rozgrywek. Czynniki te determinują, jakie kursy wystawi bukmacher na dany wirtualny mecz.

Oferta bukmachera na sporty wirtualne

Legalni bukmacherzy z ofertą na wirtualne sporty

Jak wspomnieliśmy wyżej, wirtualne sporty znajdują się w ofercie zagranicznych i polskich bukmacherów.

Z punktu widzenia bukmacherów im więcej hazardowych gier na stronie, tym lepiej. Oferowane przez nich sporty wirtualne mają przyciągać uwagę i kusić. O ile w klasycznych zakładach gracz może zdobyć przewagę nad bukmacherem, znajdując valuebet, o tyle w sportach wirtualnych nie ma na to szans. Z tego typu starcia bukmacher zawsze wyjdzie zwycięsko, dlatego promuje tego typu rozrywkę.

  • Zagraniczni bukmacherzy
  • Polscy bukmacherzy z ofertą na sporty wirtualne: Fortuna, Totolotek, forBET, Milenium, STS, eTOTO, STS, TOTALbet, LV BET, Betfan, eWinner (oferta eWinner).

Dla legalnych bukmacherów zgodnych z polskim prawem sporty wirtualne to jedyna możliwość oferowania swoim użytkownikom losowej rozrywki hazardowej. Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą legalni bukmacherzy nie mogą oferować w internecie gier kasynowych. Sporty wirtualne umożliwiają obejście tego zakazu. Sporty wirtualne są sportami tylko z nazwy, w rzeczywistości jest to zwykła gra losowa.

W zależności od oferty bukmachera w ramach sportów wirtualnych codziennie odbywa się około trzech tysięcy wydarzeń, co miesięcznie daje 100 tysięcy wirtualnych zdarzeń. Zobacz porównanie legalnych bukmacherów na sporty wirtualne.

Podsumowanie

Sporty wirtualne to gra stricte hazardowa, a my w serwisie spryciarz.com promujemy analityczne podejście do zakładów bukmacherskich. Stawiając pieniądze w grach losowych (a takimi są sporty wirtualne), zdajemy się wyłącznie na łut szczęścia, który czasami się pojawia, a czasami nie.

W sportach wirtualnych bukmacher zawsze ma nad graczem przewagę. Dzięki tej przewadze i marży bukmachera w dłuższym terminie typer zawsze będzie na pozycji przegranej. Sporty wirtualne służą głównie portfelom bukmacherów, dlatego są tak mocno przez nich promowane.

Dbając o budżet czytelników, stanowczo odradzamy obstawianie sportów wirtualnych. Sporty wirtualne mogą prowadzić do szybkiej utraty kapitału lub bankructwa. Jedyną akceptowalną formą typowania sportów wirtualnych jest gra za niskie stawki w celach wyłącznie rozrywkowych.

Pewną alternatywą dla sportów wirtualnych są rozgrywki fantasy sports. Najpopularniejsze światowe serwisy oferujące zakłady na fantasy sports nie są dostępne w Polsce. Polacy mogą poznać smak zakładów fantasy w rozgrywkach Ekstraklasy i 1 Ligi piłki nożnej, szczegóły w powiązanym artykule.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/sporty-wirtualne-120

Oceń ten tekst

Podobne artykuły

Neteller
Metody płatności

Neteller