Weryfikacja konta u bukmachera

Ocena 3,06/5 | 18 głosów

Weryfikacja konta u bukmachera zwana również weryfikacją tożsamości to proces sprawdzenia danych gracza. Liczysz, że rejestracja konta u bukmachera to koniec formalności? Niestety, tak nie jest.

Firmy bukmacherskie, by potwierdzić tożsamość swojego klienta, wymagają jeszcze jednego kroku, którym jest weryfikacja właściciela stworzonego konta. Z reguły odbywa się ona przy okazji pierwszej wypłaty z konta.

Początkowa konkluzja jest prosta: rejestrując konto u bukmachera należy zawsze podać prawdziwe dane a przed zatwierdzeniem formularza rejestracji dwukrotnie sprawdzić adres i numer telefonu. Błędne podanie tych kluczowych danych może uniemożliwić  skuteczne przejście przez nieunikniony etap weryfkacji tożsamości.

Czym jest weryfikacja konta?

Weryfikacja konta polega na potwierdzeniu prawdziwości danych, które zostały podane przez użytkownika w procesie rejestracji.

Bukmacherzy weryfikują każde konto. Jest to niezbędne w walce z nieuczciwymi lub nieuprawnionymi graczami. Jest kilka głównych metod oszustw, którym zapobiega ten proces:

 • korzystanie z serwisu przez osoby niepełnoletnie,
 • zakładanie wielu kont u tego samego bukmachera,
 • wyłudzanie bonusów,
 • omijanie limitów bukmacherskich,
 • omijanie wcześniejszej dyskwalifikacji.

Na każdej z tych sytuacji bukmacher może znacząco stracić, dlatego skrupulatnie pilnuje swoich interesów.

Na czym polega weryfikacja konta KYC?

Proces uwierzytelniania tożsamości najczęściej odbywa się poprzez przesłanie dokumentów potwierdzających dane użytkownika. Gracz oczywiście nie jest zmuszony do okazania oryginału dokumentu, w zupełności wystarcza jego skan lub zdjęcie.

Proces weryfikacji zazwyczaj nazywany jest przez bukmacherów "Weryfikacja KYC" - KYC to akronim od angielskich wyrazów "Know Your Customer" - czyli po polsku "poznanie swojego klienta".  Weryfikacja ta ma na celu potwierdzić tożsamość typera oraz jego adres zamieszkania.

Do weryfikacji tożsamości potrzebować będziemy któregoś z dokumentów:

 • dowód osobisty,
 • prawo jazdy,
 • paszport,
 • książeczka wojskowa.

Do weryfikacji adresu zamieszkania potrzebny będzie dokument wystawiony na adres zamieszkania przez jakąś firmę lub instytucję. Dokument musi być świeży, maksymalnie sprzed 3 miesięcy, akceptowalne dokumenty to:

 • wyciąg lub potwierdzenie przelewu z banku,
 • rachunek przysłany na adres zamieszkania,
 • urzędowe potwierdzenie zameldowania,
 • inny dokument potwierdzający zamieszkanie w danym miejscu,
 • zrzut ekranu z konta Skrill, Netteler lub innych portfeli elektronicznych,
 • skan karty kredytowej.

Zdarza się, że przesłane dokumenty nie są wystarczające dla bukmachera i chce otrzymać screena depozytu wykonanego na konto z Skrill lub karty kredytowej. Sposoby weryfikacji jednak zależą od bukmachera, który może poprosić różne dokumenty. Przy przesyłaniu zdjęcia karty kredytowej/bankomatowej należy pamiętać o bezpieczeństwie i zamazać lub zakryć część cyfr z numeru karty.

Weryfikacja KYC stosowana jest nie tylko przez bukmacherów ale przez wszystkie firmy i instytucje finansowe. Podobną weryfikację użytkownika zobowiązane są przeprowadzić portfele internetowe czy giełdy kryptowalut.

Rozmowa telefoniczna

W skrajnych przypadkach bukmacher może zdecydować się również na weryfikację użytkownika przy pomocy rozmowy telefonicznej.

W takich przypadkach bukmacher ma prawo pytać o dane, które zostały zawarte podczas rejestracji. Na ich podstawie zweryfikuje czy gracz faktycznie jest osobą, za którą się podaje. W przypadku kont podejrzanych o wyłudzenie bonusów powitalnych zdarzają się wyrywkowe pytania o historię typów, typowane sporty, ligi, stawki.

Czas weryfikacji

Weryfikacja tożsamości w większości przypadków nie następuje od razu po rejestracji, tylko wiąże się z chęcią pierwszej wypłaty pieniędzy z konta przez gracza.

W takich sytuacjach bukmacher w krótkim komunikacie informuje gracza o krokach, jakie musi podjąć by mógł on wypłacić środki ze swojego konta.

Bez potwierdzenia swojej tożsamości można korzystać z konta, a więc zawierać zakłady. Problemem są wypłaty i ewentualne korzystanie z promocji czy bonusów. Weryfikacja konta, w zależności od jej formy, zajmuje kilka godzin, dzień lub parę dni. W przypadku standardowej procedury, czyli przesłania skanu dokumentu tożsamości, proces ten może zostać zakończony pozytywnie już w tym samym dniu.

Z własnego doświadczenia możemy stwierdzić, że w ekspresowym tempie odbyliśmy weryfikację w Fortunie, Totolotku i forBET, gdzie wymagany był jedynie skan dowodu osobistego oraz potwierdzenie adresu zamieszkania.

Niektórzy bukmacherzy zachęcają do weryfikowania konta przed rozpoczęciem gry. Warunkiem koniecznym do otrzymania bonusu powitalnego w tej firmie jest przesłania skanu dowodu osobistego, paszportu czy też prawa jazdy.

Weryfikacja spotka każdego

Bukmacherzy, którzy są gwarantami bezpieczeństwa, zawsze wymagają weryfikacji konta. Nie ma bukmachera gwarantującego wypłatę środków, który nie wymagałby wcześniejszej weryfikacji swojego klienta.

Gracz nie powinien mieć złudzeń - jeśli myśli o wypłacie pieniędzy od bukmachera, musi również liczyć się z koniecznością przesłania odpowiednich dokumentów w celu potwierdzenia prawdziwości danych z rejestracji.

Specyficzne weryfikacje

W regulaminie pewnego bukmachera jest punkt, który mówi o tym, że każdy gracz musi spodziewać się listu od bukmachera, który zostanie wysłany pod wskazany adres. Wysyłana przez bukmachera koperta nie nosi żadnych znamion instytucji z której pochodzi.

Oto punkt regulaminu, który mówi o tym procesie:

1.3 Bukmacher potwierdzi adres klienta przez wysłanie do niego listu weryfikacyjnego. Załączniki mogą zawierać książeczkę z zasadami, ulotkę i kartę telebet. Wszelka korespondencja będzie dyskretna, a koperta nie będzie wskazywała na powiązania z nazwą bukmachera. Kiedy taka korespondencja zostanie zainicjowana, wszystkie oferty i prośby o wypłatę zostaną zawieszone, aż do momentu potwierdzenia, że dany adres jest prawidłowy.

W liście znajdziemy instrukcje, które doprowadzą do wpisania kodu KYC w odpowiedniej sekcji strony. To jeden z koniecznych kroków do wykonania podczas weryfikacji u bukmachera.

U niektórych bukmacherów można natknąć się na dość kłopotliwy proces, jakim jest konieczność wykonania fotografii własnej twarzy z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Niekiedy, podobną formułę stosuje internetowy portfel Neteller.

Z reguły jednak weryfikacja polega na przesłaniu skanu dokumentu tożsamości - ok. 90% bukmacherów stosuje właśnie tego typu standardy.

Problemy z weryfikacją

Co w przypadkach, kiedy dane podczas rejestracji nie są zgodne z faktycznymi? W pierwszej kolejności należy sprawdzić w ustawieniach konta, czy możliwa jest ich zmiana. Jeśli nie, należy zgłosić się do supportu, który powinien wytłumaczyć kroki prowadzące do poprawnego zweryfikowania konta, bądź samodzielnie nanieść odpowiednie zmiany. Zdarza się, że poprzez pomyłkę przy rejestracji podamy błędne dane, które mogą później uniemożliwić skuteczne potwierdzenie tożsamości gracza.

Zdarzają się przypadki, że bukmacherzy w sytuacji, gdy klient stosunkowo dużo wygrywa przy okazji bonusów, czy innych promocji, po raz kolejny weryfikują konto gracza, tak by mieć pewność, że nie padają ofiarami oszustów. Jednak standardowo raz zweryfikowane konto w zupełności wystarcza.

W ostatnim czasie bukmacherzy starają się ograniczyć liczbę kont z jednego komputera, bądź tej samej rodziny. I tak jeśli z danego adresu IP jest więcej niż jedna rejestracja, bądź z tego samego adresu zamieszkania, to mogą wystąpić problemy z weryfikacją, a co za tym idzie trudności z wypłatą wygranej. Z reguły w takim przypadku bukmacher zwraca po prostu kwotę wpłaty, bez wygranej. A gracz nie może kontynuujować dalszej gry.

Przy kolejnych, nieudanych  próbach weryfikacji należy uważać na oszustów. Niektóre firmy będą w taki sposób chciały zdobyć dodatkowe dane, które mogą pogrążyć gracza. Zdarzały się przypadki, w których proszono o skan karty kredytowej. Podając pełen numer możemy narazić się na ogromne straty, dlatego warto nieraz opuścić walkę o weryfikację takiego konta na rzecz bezpieczeństwa i spokoju.

Uwaga na skany kart kredytowych!

Należy pamiętać, że w przypadku prośby o skan karty kredytowej gracz ma prawo zakleić 8 środkowych cyfr z przodu karty, natomiast z tylnej części kod CVV tak by w pełni zadbać o bezpieczeństwo środków finansowych. Bukmacher o skan karty kredytowej może prosić w przypadku, gdy dokonujemy wpłat przy jej pomocy. Podobnie sytuacja wygląda z zrzutami ekranu z konta portfeli elektronicznych.

U większości firm problemy z weryfikacją konta da się rozwiązać poprzez kontakt z supportem i rozmowę. Negatywna odpowiedź w sprawie weryfikacji wcale nie musi oznaczać ostatecznej decyzji i zamknięcia konta gracza.

Im wyższa ocena bukmachera w rankingu SBR, tym prawdopodobieństwo wystąpienia problemów podczas rejestracji jest mniejsze. A zważając na fakt, że weryfikując konto przesyła się do bukmachera np. skan dowodu osobistego z danymi osobistymi, warto zakładać konta tylko u wiarygodnych firm, by nie paść ofiarą oszustwa polegającego na wyłudzeniu danych.

Podsumowanie

Bukmacherzy weryfikują konta graczy, tak by zadbać o swoje interesy, ponieważ w ten sposób uniemożliwiają dostęp do swoich usług osobom nieletnim oraz naciągaczom, którzy wyłudzają bonusy, bądź tworzą wiele kont w obrębie jednej firmy. To w pełni zrozumiała praktyka z ich strony.

Dla gracza weryfikacja konta wiąże się z minimalnym wysiłkiem, czyli najczęściej podesłaniem na wskazany adres skanu dowodu osobistego, bądź innego dokumentu tożsamości. Z reguły jest to proces jednorazowy, odbywający się przy okazji pierwszej wypłaty z konta.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Komentarze i opinie

 1. Witam! Założyłem sobie konto na UNIBET w Holandii, niestety przed zweryfikowaniem konta zdążyłem zgubić dowód osobisty- mój jedyny dokument potwierdzający moją tożsamość(nie mam "prawka", paszportu itd.). Wysłałem im skan dowodu, bo tylko tyle mi się zachowało, ale Unibet zażyczył sobie zdjęcia dowodu (którego już oczywiście nie uda mi się zrobić). Czy istnieje jakiś sposób na obejście tej "blokady"? Oczywiście pomijając wyrobienie nowego dokumentu, bo to trochę trwa a zależy mi na czasie... Pozdrawiam 🤘

  • Link
 2. Nie, musisz poczekać na nowy dowód ew. spróbuj z jakiś tymczasowym świstkiem jeżeli takowy w Holandii wydają, aczkolwiek wątpię aby na świstek przeszedł KYC.

  • Link
 3. U jakich internetowych bukmacherów można aktualnie grać w Holandii ? Czy trzeba odprowadzac podatek od wygranych ?

  • Link
 4. Z tego co czytam to nie jest tam różowo. Toto (https://toto.nederlandseloterij.nl/web/toto) to chyba jedyny rządowy legalny bukmacher, który posiada monopol na zakłady bukmacherskie w internecie. Generalnie rynek zakładów online nie jest uregulowany.

  Jest sporo bukmacherów akceptujących rezydentów Holandii (https://www.gamblingjudge.com/netherlands-betting-sites-and-bookmakers/) nie są w świetle ich prawa legalni ale dopóki nie posiadają strony internetowej w języku holenderskim/niderlandzki to nie są ścigani.

  Gracze typujący u nielegalnych bukmacherów też nie są ścigani przez rząd. Opodatkowani są jedynie bukmacherzy, gracze nie płacą podatku od wygranych w zakładach bukmacherskich (płacą chyba jedynie od wygranych na slotach i w kasynie).

  Rząd Holandii pracuje nad nowym prawem hazardowym, które umożliwi legalne wejście bukmacherom na rynek Holandii jednak prace się dłużą, początkowy termin koniec 2017 został przesunięty na początek 2019 roku. Nie wiadomo też czy nowe prawo coś zmieni gdyż chcą wprowadzić 29% podatek od zysków bukmacherów.

  Porównałbym ten stan do Polski sprzed 2010 roku.

  • Link
 5. Jeszcze apropo Holandii, tam cały czas obowiązuje prawo hazardowe uchwalone w 1964 roku kiedy nikt jeszcze nawet nie myślał o powstaniu czegoś takiego jak internet. Holenderska "gambling authority" cały czas pogania ichniejszy parlament do uchwalenia czegoś nowego ale jak grochem o ścianę.

  Ciekawostka. Gdy pod koniec 2017 holenderska komisja ds. hazardu (Kansspelautoriteit (KSA) wygrała w "zwykłym" sądzie proces w sprawie nakazu blokady płatności na rzecz nielicencjonowanych zagranicznych operatorów hazardowych, to później sąd najwyższy, na wniosek najpopularniejszego pośrednika płatności (CURO Payments), anulował decyzję sądu niższej instancji. Wszystko wróciło do stanu poprzedniego, czyli wolnej amerykanki.

  • Link
 6. Witam. Moze ktos mi doradzić jak wyplacic pieniądze z bet at home? Przez jaka metode? Wplacalem przez psc. Jestem rezydentem w Holandii takze psc musiałem przewalutowac z € na zl.

  • Link
 7. Skoro jesteś rezydentem Holandii (mieszkasz czasowo lub na stałe w Holandii) to możesz założyć konto Skrilla na holenderskie dane i na nie wypłacić. Jeżeli masz już Skrilla założonego na adres PL to możesz zmienić w Skrillu rezydencję konta weryfikując się dokumentami holenderskimi. Możesz też po prostu wypłacić pieniądze na holenderskie konto bankowe. Generalnie będąc rezydentem Holandii nic Cię nie ogranicza i wszystkie metody wypłat dostępne dla tego kraju są możliwe.

  • Link
 8. Jeżeli kupon stawiamy u buka bezpośrednio fizycznie w placówce omijamy weryfikację wraz z tym wszystkie sankcje?

  • Link
 9. W punkcie naziemnym nikt cie nie będzie weryfikował... chyba, że wyglądasz na małolata wtedy będziesz musiał pochwalić się dowodem :-)

  • Link

Skomentuj artykuł Weryfikacja konta u bukmachera

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Weryfikacja konta u bukmachera" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 3,06/5 | 18 głosów

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Poznaj bukmachera:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.