Zakłady specjalne

Ocena 4/5 | 3 głosy

Z bukmacherem zakładać możesz się niemalże o każdy detal boiskowej rywalizacji w zakładach przedmeczowych i live. Będąc wnikliwym obserwatorem okołosportowych, jak i społeczno-kultorowych zdarzeń, masz szansę na zarobek w zakładach specjalnych, które dotyczą bardzo różnych, często śmiesznych sytuacji.

Bukmacherzy w dobie internetu oferują zakłady na multum dyscyplin sportowych, a każdą rywalizacje obstawiać można na kilkudziesięciu rynkach. Natomiast, kiedy mecz już się zacznie, wtedy do gry wkraczają zakłady live, gdzie w trakcie rywalizacji można typować poszczególne zdarzenia. Pierwsza forma to zakłady przedmeczowe, druga - zakłady na żywo.

Jak wiadomo rywalizacja dwóch lub kilku stron odbywa się nie tylko w sporcie, ale także polityce (wybory), kinie (Oscary, BAFTA), serialach (Gra o Tron), muzyce (Grammy) oraz wielu innych dziedzinach życia. Te potrzeby zaspokajają tzw. zakłady specjalne, które dotyczą wszystkiego, czego tylko bukmacher zapragnie.

Zakłady specjalne u bukmachera

Fascynujesz się serialem "Gra o Tron", a w swojej wizji znasz już zakończenie zwaśnionych rodów w Dolinie Westeros? W TOTALbet mogłeś obstawić postać, która ostatecznie zasiądzie na żelaznym tronie:

 • Daenerys Targaryen - 1,50
 • Jon Snow - 2,75
 • Cersei Lannister - 4,00

Kiedy Daniel Craig oznajmił, że kończy z przygodami Jamesa Bonda na giełdzie nazwisk rozgorzała dyskusja, kto będzie kolejnym agentem 007. W zestawieniu pojawili się nie tylko aktorzy, ale także piłkarze tacy jak m.in. David Beckham (kurs 251,00 ).

Choć są bukmacherzy, którzy wydarzenia ze świata polityki oferują w osobnej kategorii, to większość operatorów uznaje je za zakłady specjalne. W 2018 roku najbardziej łakomym kąskiem były listopadowe wybory na fotel prezydenta USA:

 • Hillary Clinton - 1,25
 • Donald Trump - 4,00

W kontekście zakładów z polityki bardzo rozwiniętą ofertę ma pewien brytyjski bukmacher.

Zakłady specjalne to także absurdy życia codziennego. Podczas ubiegłego konklawe, gdzie kardynałowie z całego świata wybierali papieża, w ofercie bukmacherów (np. Fortuna, STS) znalazło się kilka abstrakcyjnych nazwisk takich jak Silvio Berlusconi czy... Zdzisław Kręcina po kursie 1000,00.

Po zakończeniu Igrzysk w Rio dla wielu sportowców zaczął się kolejny etap, czyli misja Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Pewien bukmacher wystawił zakład na to czy gra Pokemon GO, będzie jedną z dyscyplin sportowych na najbliższej Olimpiadzie. Uważasz, że tak? Kurs na takie zdarzenie to 50,00.

Jeśli interesujesz się kosmosem, a nowinki NASA nie są ci obce, możesz typować datę, kiedy pierwszy człowiek wyląduje na Marsie lub czy istnieje życie pozaziemskie. A jak połączyć sport z kosmosem? Zadając pytanie: Czy Robert Lewandowski jest istotą pozaziemską (oficjalnie potwierdzone przez FIFA)? W jednym z zagranicznych bukmacherów kurs na tak ryzykowne zdarzenie wynosi 9999,00. W STS typować można było termin oddania do użytku nowego dworca Łódź Fabryczna a w bwin czy w wybranych europejskich miastach spadnie śnieg.

Jeden z bukmacherów w Kazachstanie w swojej ofercie wystawił kursy na zamachy terrorystyczne i katastrofy lotnicze, co jest bardzo niebezpieczne. Bo jeśli ustawia się mecze dla zysków z bukmacherki, to...

Miłośnicy zakładów specjalnych powinni zwrócić uwagę na eTOTO. Na przełomie grudnia/stycznia  bukmacher ten wystawia szereg zakładów dotyczących znaczących wydarzeń nadchodzącego roku. Na 2019 rok przygotował m.in. następujące zakłady:

 • Partia Roberta Biedronia uzyska co najmniej trzeci wynik w Wyborach Parlamentarnych w 2019.
 • Kurs Bitcoina w 2019 przekroczy 10 000 USD.
 • Kurs Euro w 2019 przekroczy 5 PLN.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz zostanie Premierem RP po Wyborach Parlamentarnych w 2019.
 • Jerzy Brzęczek przestanie być selekcjonerem Kadry w 2019.
 • Robert Lewandowski strzeli Hat tricka w meczu Reprezentacji w 2019.
 • Michał Kwiatkowski wygra co najmniej jeden z czterech wyścigów: Mediolan-San Remo, Amstel Gold Race, Fleche Wallone lub Liege-Bastogne-Liege(musi wystartować we wszystkich wymienionych wyścigach).

Szeroką ofertę na zakłady specjalne (głównie zagraniczne) posiada bukmacher PZBUK. W PZBUK typować można m.in. zwycięską partię w następnych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii, kolejnego premiera i szefów poszczególnych partii. Dostępne są tam też zakłady na wybory prezydenckie w USA, nagrody Grammy, Oskary a nawet na imię dziecka pary królewskiej Harry & Meghan.

Zakłady pomiędzy graczami

Tzw. "proposition bet" lub "side bet" czyli zakład pomiędzy ludźmi jest praktykowaną formą zabawy wśród każdego z nas. Szczególnie głośno robi się, gdy tego typu rywalizacje rozpoczynają celebryci o naprawdę duże pieniądze.  Oto kilka najbardziej spektakularnych zakładów:

 1. Dan Bilzerian, znany celebryta i milioner zarobił 1,2 miliona dolarów na zakładzie z menedżerem funduszy hedgingowych i pokerzystą Bill Perkinsem. Ten pierwszy miał przejechać dystans z Las Vegas do Los Angeles w przeciągu 48 godzin na rowerze. Ten drugi postawił 600 tysięcy dolarów, że ta sztuka mu się nie powiedzie. Był w błędzie, Bilzerian dojechał w 33 godziny i wygrał zakład.
 2. Howard Lederer to profesor pokera i współtwórca platformy Full Tilt Poker oraz wegetarianin. Za 10 tysięcy dolarów założył się ze swoim znajomym, że zje burgera z mięsem. Jak powiedział, tak zrobił inkasując całą gotówkę.
 3. John Hennigan, zawodowy pokerzysta, założył się o sześciocyfrową sumę, że przez miesiąc będzie mieszkał w mieście, w którym nie ma kasyn. Wytrzymał tylko dwa dni i przegrał zakład.

Podsumowanie

Zakłady specjalne z dziedziny polityki bądź wydarzeń kulturalno-społecznych należy traktować jak najbardziej poważnie. Dzięki wnikliwej analizie aktualnej sytuacji i przewidywaniu trendów można znaleźć mocne przesłanki do wartościowego typu. W niektórych zakładach specjalnych wbrew pozorom szansa zarobku jest dość duża. Zakłady bardzo nietypowe, wydziwione lub śmieszne, typowo rozrywkowe należy traktować z dużym dystansem i traktować jedynie jako ciekawostkę.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor . Chcesz zostać redaktorem?
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Skomentuj artykuł Zakłady specjalne

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Zakłady specjalne" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 4/5 | 3 głosy

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera ABC obstawiania:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.