Zakłady specjalne

Zakłady specjalne

Z bukmacherem zakładać możesz się niemalże o każdy detal boiskowej rywalizacji w zakładach przedmeczowych i live. Będąc wnikliwym obserwatorem okołosportowych, jak i społeczno-kultorowych zdarzeń masz szansę na zarobek w zakładach specjalnych, które dotyczą bardzo różnych, często śmiesznych sytuacji.

Bukmacherzy w dobie internetu oferują zakłady na multum dyscyplin sportowych, a każdą rywalizacje obstawiać można na kilkudziesięciu rynkach. Natomiast, kiedy mecz już się zacznie, wtedy do gry wkraczają zakłady live, gdzie w trakcie rywalizacji można typować poszczególne zdarzenia. Pierwsza forma to zakłady przedmeczowe, druga - zakłady na żywo.

Jak dobrze wiadomo rywalizacja dwóch lub kilku stron odbywa się nie tylko w sporcie, ale także polityce (wybory), kinie (Oscary), serialach (Gra o Tron) oraz wielu innych dziedzinach życia. Te potrzeby zaspokajają tzw. zakłady specjalne, które dotyczą wszystkiego, czego tylko bukmacher zapragnie.

Zakłady specjalne u bukmachera

Fascynujesz się serialem "Gra o Tron", a w swojej wizji znasz już zakończenie zwaśnionych rodów w dolinie Westeros? W Betsafe możesz obstawić postać, która ostatecznie zasiądzie na żelaznym tronie:

Kiedy Daniel Craig oznajmił, że kończy z przygodami Jamesa Bonda na giełdzie nazwisk rozgorzała dyskusja kto będzie kolejnym agentem 007. W zestawieniu pojawili się nie tylko aktorzy, ale także piłkarze jak m.in. David Beckham (kurs 251,00 w Unibet).

Choć są bukmacherzy, którzy wydarzenia ze świata polityki oferują w osobnej kategorii, to większość operatorów uznaje je za zakłady specjalne. Najbardziej łakomym kąskiem są listopadowe wybory na fotel prezydenta USA:

W kontekście zakładów z polityki bardzo rozwiniętą ofertę ma brytyjski bukmacher PaddyPower.

Zakłady specjalne to także absurdy życia codziennego. Podczas ubiegłego konklawe, gdzie kardynałowie z całego świata wybierali papieża w ofercie bukmacherów (np. Unibet, STS) znalazło się kilka abstrakcyjnych nazwisk jak Silvio Berlusconi czy... Zdzisław Kręcina po kursie 1000,00.

Po zakończeniu Igrzysk w Rio dla wielu sportowców zaczął się kolejny etap, czyli misja Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. W bet-at-home można obstawiać czy ostatni krzyk mody, czyli gra Pokemon GO będzie jedną z dyscyplin sportowych na najbliższej Olimpiadzie. Uważasz, że tak? Kurs na takie zdarzenie to 50,00.

Jeśli interesujesz się kosmosem, a nowinki NASA nie są ci obce, możesz typować datę, kiedy to pierwszy człowiek wyląduje na Marsie, bądź czy życie pozaziemskie istnieje. A jak połączyć sport z kosmosem? Zadając pytanie: Czy Robert Lewandowski jest istotą pozaziemską (oficjalnie potwierdzone przez FIFA)? W Bet-at-Home kurs na tak ryzykowne zdarzenie wynosi 9999,00. W STS typować można było termin oddania do użytku nowego dworca Łódź Fabryczna a w bwin czy w wybranych europejskich miastach spadnie śnieg.

Jeden z bukmacherów w Kazachstanie w swojej ofercie wystawił kursy na zamachy terrorystyczne i katastrofy lotnicze, co jest bardzo niebezpieczne. Bo jeśli ustawia się mecze dla zysków z bukmacherki...

Zakłady pomiędzy graczami

Tzw. "proposition bet" lub "side bet", czyli zakład pomiędzy ludźmi jest praktykowaną formą zabawy wśród każdego z nas. Szczególnie głośno robi się, gdy tego typu rywalizacje rozpoczynają celebryci o naprawdę duże pieniądze.  Oto kilka najbardziej spektakularnych zakładów:

  1. Dan Bilzerian, znany celebryta i milioner zarobił 1,2 miliona dolarów na zakładzie z menedżerem funduszy hedgingowych i pokerzystą Bill Perkinsem. Ten pierwszy miał przejechać dystans z Las Vegas do Los Angeles w przeciągu 48 godzin na rowerze. Ten drugi postawił 600 tysięcy dolarów, że ta sztuka mu się nie powiedzie. Był w błędzie, Bilzerian dojechał w 33 godziny i wygrał zakład.
  2. Howard Lederer to profesor pokera i współtwórca platformy Full Tilt Poker oraz wegetarianin. Za 10 tysięcy dolarów założył się ze swoim znajomym, że zje burgera z mięsem. Jak powiedział tak zrobił inkasując całą gotówkę.
  3. John Hennigan, zawodowy pokerzysta, założył się o sześciocyfrowe pieniądze, że przez miesiąc zamieszka w mieście, gdzie nie ma kasyn. Wytrzymał tylko dwa dni.

Podsumowanie

Zakłady specjalne z dziedziny polityki bądź kulturowych wydarzeń można traktować bardzo poważnie bo w analizie sytuacji można znaleźć przesłanki do określonego typu, wtedy to szansa zarobku jest dość duża. Inne bardziej śmieszne nietypowe zakłady należy traktować z dystansem i jako rozrywkę.

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.

Skomentuj artykuł Zakłady specjalne

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera ABC obstawiania:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.