Ranking bukmacherów według marży

Poniżej prezentujemy ranking 4 bukmacherów pod względem średniej marży w na oferowane zakłady bukmacherskie czyli porównanie średnich kursów bukmacherskich. Dane kursów pobierane są automatycznie i aktualizowane co pewien okres czasu. Pole marża zawiera średnią marżę ze wszystkich dyscyplin.

Wysokość marży jaką pobiera bukmacher jest niezmiernie istotna dla każdego typera gdyż od wielkości marży zależy wysokość oferowanych przez bukamchera kursów. Im niższa marża tym wyższy kurs a co za tym idzie wygrana. Pod tabelą znajdują się dokładne wyjaśnienia na czym polega marża bukmacherów, jak jest obliczana i dlaczego jest taka ważna.

Jesteś ciekawy jaką marżę pobiera twój bukmacher? Wprowadź kursy i oblicz w kalkulatorze marży.

Zapraszamy też do zapoznania się z innymi rankingami firm bukmacherskich najlepsi bukmacherzy.

Wykres słupkowy marży bukmachera
Niska marża zwiększa zyski z wygranych zakładów.
  Bukmacher Bukmacher Marża Piłka nożna Koszykówka Tenis Hokej Siatkówka Baseball Piłka ręczna Bonus  
1. Fortuna Logo Fortuna 5.97% 4.54% 8.08% 5.13% 6.28% 7.48% 4.93% 9.01% 1130 zł
2. Betclic Logo Betclic 7.05% 7.39% 6.64% 6.94% 7.47% 7.20% 5.21% 9.32% 500 zł
3. forBET Logo forBET 7.78% 6.60% 8.28% 8.15% 7.40% 8.06% 8.30% 9.98% 2000 zł
4. Totolotek Logo Totolotek 8.50% 7.87% 999- 8.21% 999- 9.48% 999- 9.90% 1000 zł

Co to jest marża bukmachera?

Jak wielokrotnie pisaliśmy, bukmacherzy to nie organizacje charytatywne, to firmy, które muszą zarabiać. W jaki sposób zarabiają bukmacherzy? Nie poprzez ustawianie meczy, nie poprzez wygrane outsiderów tylko poprzez marże.

Bukmacherom wszystko jedno czy wygra drużyna X czy Y czy będzie remis, zależy im jedynie na jak największej liczbie zawartych zakładów na każdą z możliwych opcji w zdarzeniu. Bez względu na wynik spotkania bukmacher zarobi dużo pieniędzy. Dlaczego? Bo w kursach zawarta jest marża bukmacherska gdyż żaden bukmacher nie wystawi takich kursów na spotkanie tak aby gra była sprawiedliwa. Chyba, że przez pomyłkę.

Kursy bukmacherskie wyrażają prawdopodobieństwo poszczególnych opcji zakładu w procentach pomniejszone o marżę. Jeżeli prawdopodobieństwo w meczu piłki nożnej wynosi 50% zwycięstwo gospodarzy, 30% remis, 20% zwycięstwo gości to bukmacher wystawi kursy odpowiadające np. 49% zwycięstwo gospodarzy, 29% remis, 19% zwycięstwo gości to jego marża wyniesie 3%. Bez względu jaki będzie rezultat spotkania bukmacher zarobi 3% z puli postawionych pieniędzy, dlatego właśnie każdemu bukmacherowi zależy na jak największej liczbie zawartych zakładów. Oczywiście to lekkie uproszczenie gdyż kursy zmieniają się w czasie, ale to już temat na osobny artykuł.

Marżę można potraktować jako "podatek" od zawarcia zakładu bukmacherskiego gdyż marża bezpośrednio przekłada się na wysokość kursów. Im marża niższa tym zakład ma większą wartość gdyż mając takie samo prawdopodobieństwo wygrania zakładu możemy wygrać więcej gdyż płacimy bukmacherowi mniejszy podatek. Należy jednak mieć na uwadze, że niska marża nie zawsze jest gwarantem najwyższego kursu gdyż różni bukmacherzy różnie szacują prawdopodobieństwa wygranej/przegranej.

Przeczytaj też bardzo ważny artykuł o tym jak zarabiają bukmacherzy, w którym tłumaczymy w jaki sposób wysokość marży przekłada się na mniejszy zarobek typera.

Jaki bukmacher z najwyższym kursem?

Samodzielne odnajdywanie bukmachera, który w danym momencie oferuje najwyższy kurs na zakład który chcemy zagrać jest zadaniem czasochłonnym i mozolnym. Niezbędne jest odwiedzenie strony internetowej bukmachera z osobna, odnalezienie zakładu i porównanie kursu z innymi bukmacherami. Typer bezproduktywnie traci czas, który mógłby poświęcić na analizę spotkań i wyszukiwanie dobrych typów.

Aby wyszukiwanie najwyższych kursów było prostsze powstały specjalne serwisy tzw. "porównywarki kursów" agregujące kursy bukmacherów. Jedną z najpopularniejszy porównywarek skupiającą kilkudziesięciu bukmacherów z całego świata jest oddsportal.com. Niestety Oddsportal pokazuje kursy głównie zagranicznych bukmacherów, którzy nie są dostępni dla graczy z Polski.

Aby ułatwić typerom z Polski obstawianie zakładów po najwyższych kursach stworzyliśmy serwis najwyzszy-kurs.pl, w którym porównujemy kursy polskich legalnych bukmacherów. W chwili obecnej wyświetlamy kursy na najpopularniejsze ligi piłkarskie od 7 bukmacherów: eTOTO, TOTALbet, forBET, PZBuk, Fortuna, STS, LV BET. Niebawem postaramy się dodać pozostałe firmy, zwiększyć liczbę monitorowanych wydarzeń oraz rozbudować funkcjonalności serwis

W jaki sposób obliczane są marże?

Obliczanie marży bukmachera nie jest trudne, dla pojedynczego 3-drogowego zakładu można w prosty sposób obliczyć marżę ze wzoru:

Marża = ((1/kurs A) * 100 + (1/kurs B) * 100 + (1/kurs C) * 100) - 100

Gdzie A, B, C są to kursy w notacji dziesiętnej.
Dla zdarzeń 2-drogowych należy usunąć blok z C, dla zdarzeń z większą liczbą opcji wyników należy dodać kolejne bloki D, E etc...

Przykładowe spotkanie: Newcastle United - Liverpool, kursy: 3.75 3.75 2.05, obliczamy marżę:

Marża = ((1/3.75) * 100 + (1/3.75) * 100 + (1/2.05) * 100) - 100 = 2.10%

Marża w wysokości 2.10% jest bardzo niska.

Od czego zależy marża bukmachera?

Marże bukmacherskie nie są stałe, są różne w zależności od dyscypliny sportu, rodzaju zakładu, ligi piłkarskiej, konkretnego meczu oraz tego czy kursy dotyczą zdarzeń przedmeczowych czy LIVE. Zdarzenia LIVE obarczone zawsze są dużo większą marżą od przedmeczowych dlatego, że zakładów zawieranych na żywo jest dużo mniej i bukmacherzy asekurują się przed stratami właśnie dużą marżą. Niską marżą charakteryzuje się baseball, handicapy azjatyckie oraz zazwyczaj popularne mecze takie jak Real Madryt - Barcelona gdyż niskimi marżami (czyli wysokimi kursami) bukmacherzy chcą przekonać typerów do obstawienia właśnie u nich a sportowy hit gwarantuje duże zainteresowanie a co za tym idzie duże pieniądze.

Wybierając bukmachera pod kątem marży należy spojrzeć zbiorczo na średnią marżę lub średnią marżę ze swojej głównej dyscypliny. Aby zmaksymalizować zyski należy założyć konto u kilku bukmacherów i obstawiać zdarzenie po najwyższym kursie.

Kalkulator marży bukmachera

Poniżej prezentujemy kalkulator do obliczania marży bukmachera, w kalkulatorze każdy typer może w prosty sposób obliczyć ile wynosi marża bukmachera na konkretne spotkanie. W rankingu bukmacherów powyżej prezentowane są uśrednione marże, warto czasem przeliczyć marżę bukmachera na konkretny zakład. Wartości poniżej 5% oznaczają niską marżę, wartości 5-7% marżę akceptowalną, bukmacher oferujący zakład z marżą powyżej 7% jest słaby a powyżej 10% tragiczny.

Wprowadź w poniższe pola kursy na zdarzenie sportowe a kalkulator marży bukmachera automatycznie obliczy wysokość marży pobieranej przez bukmachera.
W przypadku zakładów 2-drogowych pozostaw środkowe pole (X) puste.

Na start kalkulator ma wprowadzone testowe dane aby zobrazować jego działanie. Wprowadź własne kursy!

1
X
2

Z powyższych kursów wynika, że bukmacher pobiera 5.95% marży. To akceptowalny wynik, obstawiaj u tego bukmachera!