Z dniem 1 września 2021 Liga Typerów została zamknięta. Informacja.

Liga typerów

Typuj mecze i walcz o 100 euro!

Obstawiaj wyniki meczów w lidze typerów i wygrywaj nagrody pieniężne. Każdego miesiąca najlepsi typerzy wygrywają łącznie 100 euro!

Aktywne konkursy dla typerów:

  • Liga Typerów: I - €50, II - €30, III - €20.

Dołącz do Ligi Typerów

W ciągu kolejnych 28 dni w Lidze Mistrzów nie ma meczy do typowania.

Liga Mistrzów

Liga Mistrzów logo

CEV Champions League (CEV DenizBank Volleyball Champions League – od nazwy sponsora) – to międzynarodowe, klubowe rozgrywki siatkarskie mężczyzn dla najlepszych zespołów z lig europejskich. Turniej w obecnej formie rozgrywany jest od 2000 roku, jednak pierwsze zawody na tym szczeblu odbyły się w sezonie 1959/1960.

W Lidze Mistrzów występuje 28 zespołów, które w pierwszej fazie podzielone są na siedem grup po cztery drużyny. Każda z nich rozgrywa po sześć spotkań po czym zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do play offów. Do nich dołącza sześć najlepszych drużyn z drugich miejsc. W fazie pucharowej siatkarskiej Ligi Mistrzów rozgrywa się mecz i rewanż. Jeśli wynik jest remisowy (mecz i sety) toczy się dodatkowy „złoty set” – do 15 punktów. Trzy zwycięskie ekipy awansują do Final Four. Do nich dołącza gospodarz turnieju finałowego.

Biorąc pod uwagę europejskie rozgrywki od początku istnienia najwięcej tytułów mistrzowskich ma na koncie CSKA Moskwa – 13. Pallavolo Modena i Sisley Treviso mają ich 4. W 1978 roku najlepszą ekipą w Europie okazał się Płomień Milowice. W sezonie 1972/1973 drugie miejsce padło łupem Resovii Rzeszów. W 2012 roku sukces ten powtórzyła PGE Skra Bełchatów. Pięciokrotnie polskie kluby siatkarskie w tych prestiżowych rozgrywkach zdobywały zaś trzecie miejsce.

www.cev.lu

Fortuna baner
Fortuna baner