Revolut

Ocena 3,45/5 | 64 głosy

Revolut to nowy portfel elektroniczny, który jest świetną alternatywą dla konta bankowego. Prosta obsługa, karty MasterCard, błyskawiczne transakcje i niskie opłaty to znaki firmowe aplikacji Revolut.

Za pośrednictwem Revolut można dokonywać płatności u zagranicznych i polskich bukmacherów.

Revolut powstał w 2015 roku, a jego pomysłodawcą jest rosyjski przedsiębiorca, były pracownik banku Credit Suisse w Londynie, Nikolay Storonsky. Przebywając na wakacjach w Las Vegas, doszedł do wniosku, że płacenie brytyjską kartą w USA jest bardzo kosztowne. Koszty przewalutowania i bankowych prowizji wyniosły 20% więcej niż realna wartość zakupów i płatności. To skłoniło Storonsky’ego do obmyślenia koncepcji usprawnienia międzynarodowych płatności, które raz – byłyby tańsze, a dwa – bardziej przejrzyste.

Główna siedziba Revolut znajduje się w Londynie. Polski oddział mieści się w Krakowie. Rozwój i ekspansja platformy Revolut wspierana jest przez międzynarodowe fundusze inwestycyjne takie jak DST Global i Index Ventures.

Na początku Revolut miał ułatwiać płatności międzynarodowe osobom, które często przemierzają granicę państw. Z czasem projekt ewoluował do pełnoprawnego portfela elektronicznego. Obecnie Revolut działa na zasadzie podobnej do wielowalutowego konta bankowego. Umożliwia zarządzanie saldem w 25 walutach za pośrednictwem mobilnej aplikacji połączonej z kartą MasterCard.

Revolut o sobie:

Dzisiejszy, hiper-połączony świat zasługuje na nowoczesnego partnera finansowego: takiego, który dostosowuje się do potrzeb klienta, daje mu kontrolę i nieustannie pcha w kierunku nowych, ekscytujących rozwiązań.

Darmowe, międzynarodowe przelewy pieniężne i wolne od opłat wydatki globalne – zawsze według międzybankowego kursu walut. Revolut to jedyna bankowość alternatywna stworzona dla konsumentów i przedsiębiorstw oraz zaprojektowana z myślą o światowym stylu życia.

Czym jest Revolut?

Revolut to nowoczesny portfel elektroniczny zarządzany poprzez aplikację zainstalowaną na telefonie. W portfelu Revolut można tworzyć wirtualne karty MasterCard oraz zamówić plastikową bankomatową kartę MasterCard. Revolut umożliwia wymianę, przechowywanie i realizację płatności w 25 walutach. Umożliwia też zakup i przechowywanie kryptowalut.

Z poziomu aplikacji Revolut można zlecać przelewy na zewnętrzne konta bankowe, tworzyć wewnętrzne przelewy do znajomych posiadających konto Revolut. Portfel pozwala na realizację transakcji finansowych na całym świecie w 25 walutach, a karta bankomatowa na podejmowanie środków z bankomatu.

Rejestrując konto w Revolut, automatycznie zyskujemy darmowe konto bankowe (w Lloyds Bank w Wielkiej Brytanii). Na koncie jednocześnie możemy posiadać środki finansowe w 25 walutach (np. PLN, EUR, GBP, USD, CHF itp.).

Revolut oferuje atrakcyjne, bardzo niskie koszty przewalutowania. Kurs walut zawsze jest płynny i zmienia się „na żywo” zgodnie z rynkiem FX (foreign exchange). Kurs przewalutowania jest dokładnie taki sam, jakiego banki używają w transakcjach między sobą. Żaden inny operator nie proponuje tak atrakcyjnego przewalutowania!

Revolut nie pobiera prowizji i nie nakłada marży od przewalutowania. Co więcej, wypłaty z bankomatów do 800 PLN (na miesiąc) są darmowe. Ten próg funkcjonuje w polskich oraz zagranicznych bankomatach na całym świecie. Po zarejestrowaniu konta Revolut Premium (miesięczna opłata 29,99 PLN) kwota ta zostaje podwojona – do 1600 PLN.

Aplikacja Revolut umożliwia zakup i wymianę kryptowalut typu bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash i Litecoin. Za pośrednictwem aplikacji można też śledzić aktualny kurs kryptowalut.

Ciekawą funkcją jest wirtualna karta MasterCard, która zmienia swój numer po każdym użyciu. Jest to idealna funkcjonalność dla osób, które boją się o bezpieczeństwo danych karty wprowadzonych na stronie sprzedawcy przy zakupach internetowych.

Strona główna aplikacji Revolut Karta wirtualna Revolut Konto premium Revolut

Jak założyć konto w Revolut?

Aplikacja Revolut dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS i Android. Instalacja oprogramowania i rejestracja w Revolut zajmują raptem kilka minut. Aplikacja, jak i karta MasterCard są w pełni darmowe.

Rodzaje pakietów w Revolut:

 1. Standard –  podstawowy, darmowy pakiet.
 2. Premium – rozszerzony plan, opłata 29,99 PLN miesięcznie. W pakiecie dodatkowo m.in. darmowe wypłaty z bankomatów do kwoty 1600 PLN, pakiet ubezpieczenia (medyczne, zgubionego bagażu, opóźnionych lotów), jednokrotnego użytku karty wirtualne, priorytetowa obsługa klienta.
 3. Metal – maksymalny plan, opłata 49,99 PLN miesięcznie. W pakiecie dodatkowo m.in. cashback za płatności kartą w wysokości 0,1% transakcji w Europie i 1,00% poza Europą, finansowe usługi doradcze dopasowane do potrzeba klienta.

Instalacja Revolut krok po kroku:

 1. Wejdź na stronę revolut.com.
 2. Kliknij „Pobierz aplikację” i podaj numer telefonu (na który przyjdzie kod SMS z linkiem do aplikacji). Inny sposób to odszukanie aplikacji w App Store/Google Play.
 3. Kliknij link otrzymany w SMS i pobierz aplikację.
 4. Otwórz aplikację, przejdziesz do kreatora tworzenia konta użytkownika.
 5. Wprowadź poprawne dane osobowe: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres e-mail, adres zamieszkania.
 6. Zatwierdź dane – konto utworzone!

Doładowanie konta w Revolut

Aby korzystać z konta Revolut, należy wpłacić środki finansowe. To pozwoli na weryfikację danych i dostęp do karty MasterCard.

Wpłata na konto w Revolut odbywa się błyskawicznie. Można jej dokonać przy użyciu karty kredytowej/debetowej (podając nr karty, datę ważności i kod CVV), przelewem bankowym lub poprzez Apple/Android Pay.

Karta Revolut

Do aplikacji Revolut należy dodać kartę prepaid MasterCard. Można wybrać dwa rodzaje karty: wirtualną (virtual) i fizyczną (physical). Karta wirtualna jest darmowa i dostępna za pośrednictwem aplikacji. Za kartę fizyczną należy zapłacić 20 PLN, zostanie ona dostarczona na wskazany adres w ciągu dziewięciu dni roboczych.

Po wyborze karty wirtualnej od razu pojawi się ona w zakładce „cards” w oczekiwaniu na aktywację. Aktywacja karty pozwoli poznać jej dane, czyli numer, datę ważności oraz kod CVV. Edytując parametry karty, można ustawić blokadę i limity transakcji.

Aktywacja karty MasterCard możliwa jest tylko wtedy, gdy konto użytkownika zostanie zweryfikowane.

Jak dokonać weryfikacji w Revolut?

 • Przejdź do zakładki „verify identity”.
 • Przygotuj dowód osobisty / prawo jazdy / paszport.
 • Zrób zdjęcie dokumentu przy użyciu wbudowanej aplikacji oraz sfotografuj swoją twarz (selfie), aby Revolut mógł porównać autentyczność Twojej twarzy.

Weryfikacja trwa zwykle kilka godzin. Zweryfikowane konto umożliwia swobodny dostęp do wszystkich funkcji aplikacji Revolut.

Revolut a bukmacherzy

Depozyty przez kartę Revolut do bukmacherów.
Depozyt do bukmachera.

Kartą Revolut można dokonywać płatności u większości bukmacherów akceptujących wpłaty kartą MasterCard. Wpłaty i wypłaty do bukmacherów realizować można zarówno wirtualną kartą Revolut, jak i plastikową kartą bankomatową. Depozyt przez kartę Revolut działa u polskich i u zagranicznych bukmacherów. Wpłaty przez Revolut przyjmują na pewno bukmacherzy:

Konsultanci niektórych legalnych bukmacherów zapytani poprzez support (live chat/e-mail) błędnie twierdzą, że nie ma możliwości wpłat do/ wypłat od bukmachera poprzez Revolut. Jakość supportu polskich legalnych bukmacherów pozostawia wiele do życzenia, a konsultanci po prostu nie wiedzą, jak funkcjonuje Revolut. Revolut to nie jest niezależna metoda płatności, tylko portfel zawierający w sobie wirtualne i plastikowe karty Visa, a depozyty dokonywane za pomocą tych kart są jak najbardziej akceptowane.

Podsumowanie

Revolut to szybki, prosty i tani system płatności mobilnych. Bez wychodzenia z domu można założyć konto w 25 walutach, które może służyć do realizacji płatności online i stacjonarnych zakupów. Dzięki karcie MasterCard istnieje możliwość wypłaty środków z bankomatów na całym świecie (akceptujących MasterCard). Godne uwagi jest opłacalne przewalutowanie, brak prowizji i darmowe wypłaty z bankomatów (do 800 PLN).

Opis Revolut można podsumować tym, że portfel ten posiada wszystkie funkcjonalności, jakie tylko można wymarzyć. Jedynym minusem Revolut jest brak desktopowej wersji portfela, gdyż mniej obeznanym użytkownikom łatwiej się odnaleźć na dużym ekranie.

Brak wersji na komputery i wymuszenie korzystania z aplikacji na telefonie to celowa strategia ze strony Revolut. Twórcy portfela chcą jak najbardziej upodobnić się do prawdziwego przenośnego portfela, który zwykle człowiek nosi w kieszeni. Revolut ma być przenośny, zawsze pod ręką i prosty w użyciu.

-- aktualizacja

W dniu 13 grudnia 2018 Revolut uzyskał europejską licencję bankową i w świetle prawa stał się bankiem. Jest to zarówno dobra jak i zła informacja.

Dobra gdyż licencja bankowa z automatu chroni depozyty klientów do 100 000 EUR ochroną europejskiego systemu gwarancji depozytów oraz umożliwi firmie rozwijanie produktów takich jak pożyczki i kredyty.

Zła gdyż firma straciła jakąkolwiek niezależność od nadzorczych organów bankowych i rządowych.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , Portal Bukmacherski Spryciarz.
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się z nami.


Komentarze i opinie

 1. Revolut nie zwalnia tempa rozwoju. Firma właśnie ogłosiła, że planuje uruchomić platformę do handlu akcjami giełdowymi. W Revolut mają być dostępne do zakupu czołowe światowe spółki takie jak Apple, Amazon, Facebook czy Google. Co najważniejsze, zakup akcji poprzez Revolut ma być bezprowizyjny.

  • Link
 2. Jeśli wpłacimy do bukmachera wirtualną kartą, która zmienia numer to jak można dokonać wypłaty?

  • Link
 3. Karta ze zmieniającym się numerem po każdej transakcji to opcjonalna funkcjonalność Revolut, jest przydatna do zakupów w sklepach online. W przypadku wpłat do bukmacherów faktycznie zmienny numer będzie problemem więc po prostu do depozytów używać trzeba zwykłej karty wirtualnej (lub plastikowej bankomatowej) ze stałym numerem.

  • Link
 4. To jak to jest dokładnie z tymi kartami. To są karty VISA czy Mastercard ? Bo np. w Bet at home nie ma fizycznej możliwości wypłaty na kartę Mastercard

  • Link
 5. Można bezpiecznie wpłacać i wypłacać w Polsce tą metodą do nielegalnych bukmacherów bez ryzyka zgłoszenia gdzieś tam? Tak jak trustly czy skrill kiedyś?

  • Link
 6. Skrill blokuje wpłaty Polakom do bukmacherów bez licencji (chyba, że zweryfikujesz w Skrill adres zagraniczny), Revolut nie blokuje. Nie słyszałem aby któraś z tych firm sama z siebie zgłaszała chęć wykonania lub wykonanie takiej transakcji.

  • Link
 7. aplikacja strasznie drenuje baterie

  • Link
 8. A mnie strasznie denerwuje to wymuszenie instalowania aplikacji. Gdyby takiego nie było to bym korzystała a tak stracili klienta. Ani myślę instalować to coś na służbowym telefonie albo kupować sobie prywatny, gdy na służbowym mam wszystko za darmo.

  • Link
 9. Revolut zapowiedział, że w ciągu najbliższych tygodni uruchomi na swojej platformie (zapowiadaną rok temu) możliwość handlu akcjami 300 spółek z amerykańskich giełd NYSE i NASDAQ.

  Dostęp do Wall Street w pierwszej kolejności otrzymają użytkownicy korzystający z usługi w płatnym planie Metal, w kolejnym etapie pozostali.

  Firma zapowiada, że użytkownicy korzystający z darmowego planu Standard będą mogli wykonać na giełdach USA miesięcznie 3 bezprowizyjne transakcje. Pakiet Premium uprawnia do 8 darmowych transakcji a pakiet Metal aż 100. Dla porównania transakcja poprzez polski Dom Maklerski Bossa kosztuje 0,29% minimum 38 PLN.

  Brytyjski fintech tym samym z mocnym przytupem wkracza na Wall Street i zaczyna być konkurencją dla brokerów i biur maklerskich.

  • Link
 10. Kasia :
  A mnie strasznie denerwuje to wymuszenie instalowania aplikacji. Gdyby takiego nie było to bym korzystała a tak stracili klienta. Ani myślę instalować to coś na służbowym telefonie albo kupować sobie prywatny, gdy na służbowym mam wszystko za darmo.

  Pani Kasiu, revolut nikogo nie straci...co dzień przybywa zadowolonych userów. Proszę mi wierzyć jestem z nimi od trzech lat i póki będą, ja będę z nimi. Żadnych opłat, kursy międzybankowe, łatwa i lekka, przejrzysta aplikacja, karta przedpłacona w portfelu i wirtualna w aplikacji. Nie spotkałem się z odmową przyjęcia karty tak przy zakupach towarów jak i usług.

  To Pani traci jeśli podróżuje, nie oni...
  Gorąco polecam.

  • Link
 11. Pomocy!!! Nie mogę wypłacić pieniędzy z konta Revolut. W aplikacji widoczna jest kwita dostępnych środków. Przy próbie płacenia w kasie jest odmowa a w aplikacji pojawia się ze środki są zablokowane i oczekują na potwierdzenie.

  • Link
 12. Anna :
  Pomocy!!! Nie mogę wypłacić pieniędzy z konta Revolut. W aplikacji widoczna jest kwita dostępnych środków. Przy próbie płacenia w kasie jest odmowa a w aplikacji pojawia się ze środki są zablokowane i oczekują na potwierdzenie.

  Cześć
  kolega miał podobny problem. Wypłatę otrzymywał na konto RV. I nie mógł ruszyć pieniędzy aż nie wysłał im zaświadczenia z jakiego źródła pochodzą pieniądze.

  • Link
 13. Zgubiłem telefon z moja aplikacja revolut. Co robić? Jak odzyskać pieniądze? Pomocy

  • Link
 14. Twoje pieniądze nie są zapisane na danym telefonie tylko są w systemie bankowym Revolut. Zainstaluj aplikację Revolut na nowym smartfonie, wprowadź numeru telefonu i wybierz opcję „Nie dostarczono mi kodu”.

  Następnie porozmawiaj z konsultantem pomocy technicznej w celu otrzymania jednorazowego kodu weryfikacyjnego, który umożliwi Ci zalogowanie się do konta Revolut na nowym telefonie.

  Powinieneś też chyba zablokować tę starą kartę SIM, którą straciłeś wraz z telefonem. To już u operatora telefonii komórkowej.

  • Link
 15. kiedy Revolut uruchomi aplikacje na PC?

  • Link
 16. Czy komornik może zająć konto w revolucie?

  • Link
 17. Nie wiem czy może zająć konto bo niby Revolut ma już uprawnienia bankowe ale nie wiem czy jest w 100% zgodny z wszystkimi procedurami bankowymi na których bazują komornicy.

  Natomiast jeżeli jesteś "zweryfikowanym" dłużnikiem i wykazujesz wynagrodzenie w rocznym PIT (lub miesięcznie na działalności) to po prostu komornik może zająć Twoje przychody zanim trafią a konto bankowe/revolut gdyż wie skąd otrzymujesz wynagrodzenie.

  • Link
 18. Ktoś wie ile czasu idzie przelew z zagranicznego bukmachera na kartę Visa revoluta ?

  • Link
 19. Revolut otrzymał licencje ale z niej nie korzysta... wiec ciągle nie jest w świetle prawa bankiem...

  • Link

Skomentuj artykuł Revolut

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Revolut" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 3,45/5 | 64 głosy

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole
Fortuna baner
Fortuna baner