Revolut

Ocena 3,6/5 | 5 głosów

Revolut to nowy portfel elektroniczny, który jest świetną alternatywą dla konta bankowego. Prosta obsługa, karty MasterCard, błyskawiczne transakcje i niskie opłaty to znaki firmowe aplikacji Revolut.

Za pośrednictwem Revolut można dokonywać płatności u zagranicznych i polskich bukmacherów.

Revolut powstał w 2015 roku, pomysłodawcą jest rosyjski przedsiębiorca, były pracownik banku Credit Suisse w Londynie Nikolay Storonskyi. Przebywając na wakacjach w Las Vegas doszedł do wniosku, że płacenie brytyjską kartą w USA jest bardzo kosztowne. Koszty przewalutowania i bankowych prowizji wyniosły 20% więcej niż realna wartość zakupów i płatności. To skłoniło Storonskyi'ego do koncepcji usprawnienia międzynarodowych płatności, które raz - będą tańsze, dwa - bardziej przejrzyste.

Główna siedziba Revolut znajduje się w Londynie. Polski oddział mieści się w Krakowie. Rozwój i ekspansja platformy Revolut wspierana jest przez międzynarodowe fundusze inwestycyjne takie jak DST Global, Index Ventures.

Na początku Revolut miał ułatwiać płatności międzynarodowe osobom, które często przemierzają granicę państw. Z czasem projekt ewoluował do pełnoprawnego portfela elektronicznego. Obecnie Revolut działa na zasadzie podobnej do wielowalutowego konta bankowego. Umożliwia zarządzanie saldem w 25 walutach za pośrednictwem mobilnej aplikacji połączonej z kartą MasterCard.

Revolut o sobie:

Dzisiejszy, hiper-połączony świat zasługuje na nowoczesnego partnera finansowego: takiego, który dostosowuje się do potrzeb klienta, daje mu kontrolę i nieustannie pcha w kierunku nowych, ekscytujących rozwiązań.

Darmowe, międzynarodowe przelewy pieniężne i wolne od opłat wydatki globalne – zawsze według międzybankowego kursu walut. Revolut to jedyna bankowość alternatywna stworzona dla konsumentów i przedsiębiorstw oraz zaprojektowana z myślą o światowym stylu życia.

Czym jest Revolut?

Revolut to nowoczesny portfel elektroniczny zarządzany poprzez aplikację na telefonie. W portfelu Revolut tworzyć można wirtualne karty MasterCard oraz zamówić plastikową bankomatową kartę MasterCard. Revolut umożliwia wymianę, przechowywanie i realizacje płatności w 25 walutach. Umożliwia też zakup i przechowywanie kryptowalut.

Z poziomu aplikacji Revolut można zlecać przelewy na zewnętrzne konta bankowe, tworzyć wewnętrzne przelewy do znajomych posiadających konto Revolut. Portfel pozwala na realizacje transakcji finansowych na całym świecie w 25 walutach a karta bankomatowa podejmowanie środków z bankomatu.

Rejestrując konto w Revolut automatycznie zyskujemy darmowe konto bankowe (w jednym Lloyds Bank w Wielkiej Brytanii). Na koncie jednocześnie możemy posiadać środki finansowe w 25 walutach (np. PLN, EUR, GBP, USD, CHF itp).

Revolut posiada atrakcyjne, bardzo niskie koszta przewalutowania. Kurs walut zawsze jest płynny i zmienia się "na żywo" w oparciu o rynek FX (Foreign Exchange). Kurs przewalutowania jest dokładnie taki sam, jaki banki używają w transakcjach między sobą. Żaden inny operator nie proponuje tak atrakcyjnego przewalutowania!

Revolut nie pobiera prowizji i nie nakłada marży od przewalutowania. Co więcej, wypłaty z bankomatów do 800 zł (na miesiąc) są darmowe. Ten próg funkcjonuje w polskich jak i zagranicznych bankomatach na całym świecie. Rejestrując się w pakiecie Revolut Premium (miesięczna opłata 29.99 PLN) kwota ta jest podwojona do 1600 zł.

Aplikacja Revolut umożliwia zakup i wymianę kryptowalut typu Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash i Litecoin. Za pośrednictwem aplikacji można też śledzić aktualny kurs kryptowalut.

Ciekawą funkcją jest wirtualna karta MasterCard, która zmienia swój numer po każdym użyciu. Jest to idealna funkcjonalność dla osób, które przy zakupach internetowych boją się o bezpieczeństwo danych karty wprowadzonej na stronie sprzedawcy.

Strona główna aplikacji Revolut Karta wirtualna Revolut Konto premium Revolut

Jak założyć konto w Revolut?

Aplikacja Revolut dostępna jest na urządzeniach z systemem iOS i Android. Instalacja oprogramowania i rejestracja w Revolut zajmuje raptem kilka minut. Aplikacja, jak i karta MasterCard są w pełni darmowe.

Instalacja Revolut krok po kroku:

 1. Wejdź na stronę revolut.com.
 2. Kliknij na "Pobierz aplikację" i podaj numer telefonu (na który przyjdzie kod SMS z linkiem do aplikacji).  Alternatywnie możesz znajdź aplikację w App Store/Google Play.
 3. Kliknij na link otrzymany w SMS i ściągnij aplikację.
 4. Otwórz aplikację, przejdziesz do kreatora tworzenia konta użytkownika.
 5. Wprowadź poprawne dane osobowe: imię, nazwisko, datę urodzenia, adres e-mail, adres zamieszkania
 6. Zatwierdź dane - konto utworzone!

Doładowanie konta w Revolut

Aby korzystać z konta Revolut należy wpłacić środki finansowe. To pozwoli na weryfikacje danych i dostęp do karty MasterCard.

Wpłata na konto w Revolut odbywa się błyskawicznie. Można jej dokonać przy użyciu karty kredytowej/debetowej (podając nr karty, datę ważności i kod CVV), przelewem bankowym lub poprzez Apple/Android Pay.

Karta Revolut

Do aplikacji Revolut należy dodać kartę prepaid MasterCard. Można wybrać dwa rodzaje karty: wirtualną (virtual) i fizyczną (physical). Karta wirtualna jest darmowa i dostępna za pośrednictwem aplikacji. Za kartę fizyczną należy zapłacić 20 PLN, zostanie ona dostarczona na wskazany adres w przeciągu 9 dni roboczych.

Wybierając kartę wirtualną od razu pojawi się ona w zakładce "cards" w oczekiwaniu na aktywacje. Aktywując kartę poznamy jej dane, czyli numer, data ważności oraz kod CVV. W edycji karty można ustawić blokadę i limity transakcji.

Aktywacja karty MasterCard możliwa jest tylko wtedy, gdy konto użytkownika zostanie zweryfikowane.

Jak dokonać weryfikacji w Revolut?

 • Przejdź do zakładki "verify identity".
 • Przygotuj dowód osobisty/prawo jazdy/paszport.
 • Zrób zdjęcie dokumentu przy użyciu wbudowanej aplikacji oraz sfotografuj swoją twarz (selfie), aby Revolut mógł porównać autentyczność twojej twarzy.

Weryfikacja trwa zwykle kilka godzin, konto zweryfikowane umożliwia swobodny dostęp do wszystkich funkcji aplikacji Revolut.

Revolut a bukmacherzy

Depozyty przez kartę Revolut do bukmacherów.
Depozyty do Unibet i Bet-at-Home.

Kartą Revolut można dokonywać płatności u większości bukmacherów akceptujących wpłaty kartą MasterCard. Wpłaty i wypłaty do bukmacherów realizować można zarówno wirtualną kartą Revolut jak i plastikową bankomatową kartą. Depozyt przez kartę Revolut działa zarówno u polskich jak i u zagranicznych bukmacherów. Wpłaty przez Revolut działają na pewno u bukmacherów:

Konsultanci niektórych bukmacherów zapytani poprzez support (live chat/email) błędnie twierdzą, że nie ma możliwości wpłat/wypłat do bukmachera poprzez Revolut. Jakość supportu bukmacherów pozostawia wiele do życzenia a konsultanci po prostu nie wiedzą jak funkcjonuje Revoult. Revoult to nie jest suwerenna metoda płatności tylko portfel zawierający w sobie wirtualne i plastikowe VISA a depozyty przez te karty są jak najbardziej akceptowane.

Podsumowanie

Revolut to szybki, prosty i tani system płatności mobilnych. Bez wychodzenia z domu można założyć konto w 25 walutach, które może służyć w realizacji płatności online i w stacjonarnych zakupach. Dzięki karcie MasterCard istnieje możliwość wypłaty środków z bankomatów na całym świecie (akceptujących MasterCard). Godne uwagi jest opłacalne przewalutowanie,  brak prowizji i darmowe wypłaty z bankomatów (do 800 zł).

Opis Revolut można podsumować tym, że portfel ten posiada wszystkie funckcjonalności jakie tylko można wymarzyć. Jedynym minusem Revolut jest brak desktopowej wersji portfela gdyż mniej obeznanym użytkownikom łatwiej się odnaleźć na dużym ekranie.

Brak wersji na komputery i wymuszenie korzystania na telefonie celowa strategia ze strony Revolut. Twórcy portfela chcą jak najmocniej upodobnić się do prawdziwego przenośnego portfela, który zwykle człowiek nosi w kieszeni. Revolut ma być przenośny, zawsze pod ręką i prosty w użyciu.

Utworzono dnia , ostatnia aktualizacja dnia , autor .
Znalazłeś w tekście błąd lub zawarte informacje nie są aktualne? Napisz komentarz lub skontaktuj się znami.

Komentarze i opinie

 1. Revolut nie zwalnia tempa rozwoju. Firma właśnie ogłosiła, że planuje uruchomić platformę do handlu akcjami giełdowymi. W Revolut mają być dostępne do zakupu czołowe światowe spółki takie jak Apple, Amazon, Facebook czy Google. Co najważniejsze, zakup akcji poprzez Revolut ma być bezprowizyjny.

  • Link
 2. Jeśli wpłacimy do bukmachera wirtualną kartą, która zmienia numer to jak można dokonać wypłaty?

  • Link
 3. Karta ze zmieniającym się numerem po każdej transakcji to opcjonalna funkcjonalność Revolut, jest przydatna do zakupów w sklepach online. W przypadku wpłat do bukmacherów faktycznie zmienny numer będzie problemem więc po prostu do depozytów używać trzeba zwykłej karty wirtualnej (lub plastikowej bankomatowej) ze stałym numerem.

  • Link
 4. To jak to jest dokładnie z tymi kartami. To są karty VISA czy Mastercard ? Bo np. w Bet at home nie ma fizycznej możliwości wypłaty na kartę Mastercard

  • Link

Skomentuj artykuł Revolut

Przy pisaniu każdego artykułu staramy się w jak najlepszy sposób przekazać wiedzę z danego obszaru zakładów bukmacherskich. Jest to niezwykle trudne zadanie, zachęcamy czytelników do uzupełnienia w komentarzach tematu artykułu "Revolut" swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp...

Oceń artykuł

Ocena 3,6/5 | 5 głosów

Masz pytania do artykułu? Temat nie został opisany dokładnie? Napisz, postaramy się odpowiedzieć. Masz uwagi? Napisz, poprawimy.
Podobał się artykuł? Wystaw ocenę i daj nam feedback. Podziel się linkiem ze znajomym.

Powiększ pole

Artykuły

Przeczytaj też pozostałe artykuły z kategorii pordnika typera Metody płatności:

Nie znalazłeś poradnika bukmacherskiego, którego szukasz? Napisz nam o tym, jeżeli przygotujemy go to otrzymasz 10 PLN.