Bukmacherzy dla Polaków

Przedstawiamy listę 12 bukmacherów oferujących legalne zakłady bukmacherskie polskim graczom. Wszyscy bukmacherzy z rankingu posiadają serwis internetowy w języku polskim, obsługują polską walutę i posiadają pomoc w rodzimym języku.

U każdego z poniższych internetowych bukmacherów zaraz po założeniu konta możesz liczyć na bonus powitalny. W zależności od konkretnego bukmachera bonus powitalny może być przyznany w formie zakładu bez ryzyka, bonusu od depozytu, cashbacku lub bonusu bez depozytu. Miej na uwadze, że bonusy i promocje bukmacherów to nie są darmowe pieniądze tylko narzędzia marketingowe służące do przyciągnięcia nowych klientów. Bukmacher to nie jest organizacja dobroczynna tylko firma nastawiona na zysk. Obstawiaj zakłady rozsądnie i odpowiedzialnie.

Ranking bukmacherów powstał na podstawie opinii i ocen doświadczonych typerów, ekspertów bukmacherskich oraz głosów oddanych przez użytkowników naszego portalu. Na ocenę i pozycję w rankingu najlepszych internetowych bukmacherów wpływ mają m.in. wiarygodność bukmachera, respektowanie zasad bonusów, bezpieczeństwo wpłaconych pieniędzy, szerokość dostępnej oferty zakładów, wysokość kursów, wysokość i jakość bonusów powitalnych i lojalnościowych, oferty specjalne, koszty oraz szybkość realizowania depozytów i wypłat, wygląd strony internetowej, zakłady mobilne, ogólne wrażenia wizualne, opinie i oceny graczy z internetu.

Legalni bukmacherzy w Polsce

Każdy z poniższych bukmacherów posiada ważną licencję na oferowanie zakładów w Polsce wydaną przez Ministra Finansów. Obstawianie zakładów z punktu widzenia prawa u tych bukmacherów jest całkowicie bezpieczne. Przeczytaj opisy i opinie bukmacherów dla Polaków i wybierz bukmachera dla siebie.

Logo Fortuna
4.0/5

Pod względem oferty Fortuna jest liderem polskiego rynku zakładów online. Bukmacher ten bardzo posiada atrakcyjny bonus powitalny 1130 PLN z niewygórowanymi warunkami obrotu. Oferta dostępnych zakładów bukmacherskich w Fortunie jest bardzo szeroka a kursy wysokie. Dla wybranych meczów dostępne są transmisje TV.

Logo Betclic
4.0/5

Bukmacher Betclic jest już legalny w Polsce! Betclic słynie z bardzo wysokich kursów i szerokiej oferty zakładów porównywalnej ze światowymi gigantami. Udostępnia transmisje w Betclic TV. Na start oferuje nowym graczom bonus cashback 500 PLN. Betclic akceptuje Polaków, zapoznaj się z opisem bukmachera. Poznaj naszą ocenę i opinię.

Logo STS
4.0/5

STS to jeden z najstarszych i zarazem najpopularniejszy bukmacher w Polsce. STS posiada rozbudowaną ofertę zakładów urozmaiconą transmisjami TV, wysokiej klasy punkty naziemne, atrakcyjny bonus powitalny w kwocie 1200 PLN oraz 25 PLN bez depozytu. STS jest głównym sponsorem polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Logo TOTALbet
3.0/5

TOTALbet to nowoczesny bukmacher internetowy dla Polaków. Wystartował w marcu 2018 roku i przebojem zdobywa polski rynek zakładów. Głównym atutem TOTALbet są bardzo wysokie kursy na zakłady. Bukmacher znany jest z wielu bonusów dodatkowych i ofert specjalnych na wydarzenia sportowe. Posiada świetnie działającą stronę internetową.

Logo eToto
3.0/5

eTOTO to legalny bukmacher ze świetną ofertą zakładów przedmeczowych i na żywo. Nowi gracze mogą liczyć w eTOTO na bonus powitalny w wysokości 200% pierwszej wpłaty. Jest to najwyższy procentowo bonus na polskim rynku. Bukmacher posiada wysokie kursy oraz bardzo sprawnie i rzetelnie działający support.

Logo forBET
3.0/5

forBET to polski, w pełni legalny bukmacher. Nowi gracze mogą w forBET liczyć na bonus powitalny od 3 pierwszych depozytów w łącznej kwocie 1200 PLN. Bukmacher posiada rozbudowaną ofertę zakładów, dobre kursy oraz kilka promocji dla stałych graczy. Posiada unikalne na polskim podwórku produkty takie jak Betmarket czy forSPORT.

Logo PZBUK
2.0/5

Polskie Zakłady Bukmacherskie PZBuk to nowy bukmacher dla Polaków. Posiada dobrą ofertę zakładów bukmacherskich i bonus powitalny 500 zł. PZBuk udostępnia darmowe transmisje meczów NBA. Do liderów jeszcze mu brakuje ale z miesiąca na miesiąc podnosi jakość swojej oferty. Właścicielem jest spółka Cherry Online Polska.

Logo Totolotek
4.0/5

Totolotek to najstarszy polski bukmacher. W ostatnim czasie przeszedł gruntowną modernizację strony internetowej. Posiada bonus od pierwszego depozytu 1000 PLN. Totolotek jako bukmacher jest rzetelny i wiarygodny, gracze nie mają problemy z obsługą, posiada dobrą ofertę na wiele dyscyplin sportowych.

Logo LV BET
2.0/5

LV BET to legalny bukmacher dla typerów Polski. Posiada bardzo wysoki bonus powitalny w kwocie 1500 PLN niestety o niezbyt atrakcyjnych parametrach. Niektórzy gracze skarżą się na nieuczciwe praktyki LV BET dotyczące anulowania bonusu. Oferuje graczom szeroki wachlarz zakładów sportowych po przyzwoitych kursach.

Logo Betfan
2.0/5

Betfan to najmłodszy stażem polski bukmacher. Wystartował w kwietniu 2019 roku. Betfan posiada najwyższy na polskim rynku zakładów bonus powitalny w wysokości 3000 PLN. Niestety bonus jest skomplikowany i trudny do wykorzystania. Bukmacher posiada niskie kursy, które można nieznacznie podnieść promocją "bez podatku".

Logo Milenium
2.0/5

Bukmacher Milenium jest zgodny z polskim prawem hazardowym. Posiada atrakcyjny bonus na start 1000 zł z niewielkim warunkiem obrotu i kilka specjalnych promocji dodatkowych dla lojalnych graczy. Odstaje od liderów polskiego runku gdyż posiada niskie kursy i ubogą ofertę zakładów, w Milenium kuleją szczególnie zakłady na żywo.

Logo Superbet
1.0/5

Superbet to rumuński bukmacher, który aktualnie posiada w Polsce jedynie placówki naziemne. W kwietniu 2019 roku Super złożył wniosek o licencję na zakłady bukmacherskie online.

Typowanie u każdego z powyższych bukmacherów jest na terytorium Rzeczypospolitej w pełni legalne, zarówno w punktach stacjonarnych jak i na stronach internetowych. Nie trzeba się martwić o kwestie podatkowe, bukmacherzy sami pobiorą cały podatek jaki będzie trzeba zapłacić urzędowi skarbowemu.

Dlaczego warto korzystać z bonusów i promocji?

W internecie znaleźć można wiele firm bukmacherskich, istnieje zatem duża konkurencja pomiędzy nimi. Każdej z nich zależy na tym aby właśnie na swój serwis ściągnąć kolejnego gracza, dlatego właśnie bukmacherzy, oprócz oferty kursowej, prześcigają się w oferowaniu promocji startowych dla nowych graczy.

Dzięki promocjom bukmacherskim zyskujesz dodatkowe pieniądze (bonus), dzięki którym masz większe szanse na wygraną, lub inaczej na to patrząc możesz przegrać depozyt bez ryzyka bezpośredniej straty pieniędzy bo bukmacher w ramach zabezpieczenia da Ci drugą szansę (freebet).

Niemniej jednak firmy bukmacherskie to nie są instytucje charytatywne, oferując promocje mają w tym jasny cel - ograć typera. Dlatego zawsze przed skorzystaniem z oferty bonusowej należy dokładnie zapoznać się z warunkami obrotu bonusu. Zwykle przed możliwością wypłaty kwoty bonusu należy ją obstawić kilkukrotnie co wiąże się z ryzykiem przegranej... lub wygranej. Dlatego tak ważne są dobre typy.

Bonus czy freebet, obrót, kurs - o co chodzi?

Bonus od depozytu

Bonus od depozytu polega na tym, że bukmacher dodaje do Twojej pierwszej wpłaty pewną dodatkową kwotę pieniędzy. Na przykład wpłacasz 100 PLN, jeżeli bonus od wpłaty wynosi 100% to otrzymasz darmowe 100 PLN i na Twoim koncie pojawi się łącznie 200 PLN.

W zależności od regulaminu promocji bonus od depozytu może być dopisany na Twoje konto zaraz po depozycie (np. w Totolotek, forBET, eTOTO) lub dopiero po obstawieniu zakładu (np. w STS najpierw wypełnić wymóg obrotu a dopiero wtedy otrzymasz bonusową kwotę).

Zakład bez ryzyka, freebet, cashback

Freebet, czyli darmowy zakład nazywany również zakładem bez ryzyka lub cashbacki’em to możliwość obstawienia zakładu bez ryzyka przegranej.

Freebet'y można podzielić na 3 typy:

  1. Klasyczny freebet - wypłacasz, obstawiasz i bez względu na wynik typu otrzymujesz darmowy zakład. (Fortuna)
  2. Zakład bez ryzyka - wpłacasz, obstawiasz i otrzymujesz darmowy zakład tylko gdy typ był przegrany.
  3. Cashback - wpłacasz, obstawiasz i jeżeli typ był przegrany to otrzymujesz z powrotem postawione pieniądze.

W przypadku klasycznego freebet'a jeżeli zakład okaże się przegrany nie tracisz nic... po prostu wykorzystałeś freebeta, jeżeli zakład będzie wygrany to otrzymujesz zwycięskie pieniądze bez kwoty zakładu. Czyli np. obstawisz freebet'a 25 EUR na zakład o kursie 3.25 to: 3.25 * 25 = 81,25 = 56,25 EUR - o tyle dokładnie się wzbogacisz.

freebety zazwyczaj dodawane są dopiero po wpłacie na konto gracza i pierwszym zakładzie, właśnie tyle ile będzie wynosił Twój pierwszy zakład, taki freebet otrzymasz. Czyli jeżeli dostępny jest freebet 200 PLN to wpłacasz co najmniej 200 PLN, obstawiasz pierwszy zakład za 200 PLN i bez względu na to czy wygrałeś czy przegrałeś otrzymujesz bonusowy freebet.

Aby zakwalifikować się do freebeta należy obstawić zakład o pewnym, minimalnym kursie, kurs ten prezentowany jest w tabeli w polu "kurs". Zazwyczaj freebet nie podlega obrotowi, jest po prostu dopisywana do konta gracza i można ją wypłacić.

Legalność bukmacherów w Polsce

Każda osoba przebywająca w Polsce podlega polskiemu prawu. Nie ma znaczenia czy osoba jest Polakiem czy obcokrajowcem, obywatelem Unii Europejskiej czy innego związku państw. Istotne jest to, że przebywa na terytorium Polski.

Z punktu widzenia prawa nie ma też znaczenia czy obowiązujące prawo jest dobre czy złe, czy w ogólnym rozrachunku dla ogółu jest sprawiedliwe czy stronnicze. Prawo do prawo, każde suwerenne państwo może uchwalić dowolne prawo a przebywający w nim ludzie i zarejestrowane firmy są zobowiązane do jego przestrzegania. Nieprzestrzeganie prawa może (ale nie musi) skutkować karami.

Polskie prawo hazardowe wprowadzone w nowelizacji ustawy hazardowej w 2017 roku jest bardzo złe. Monopol państwa na kasyno w internecie, brak możliwości organizowania turniejów pokerowych z nagrodami pieniężnymi, wysokie podatki w zakładach bukmacherskich i to wszystko połączone z blokadą płatności i połączeń internetowych.

Przez złe prawo tracą obywatele Polscy, typerzy zamiast obstawiać zakłady po najwyższych dostępnych kursach zmuszeni są do wybierania najmniejszego zła w postaci "najwyższego kursu z najniższych". Obstawianie zakładów po niskich kursach utrudnia lub wręcz uniemożliwia w dłuższym terminie osiągnięcie zysku z zakładów bukmacherskich. Jakby tego było mało, polskie prawo wymusza automatyczne 12% opodatkowanie każdego zakładu bez względu czy będzie wygrany czy przegrany a wygrane brutto powyżej 2280 PLN dodatkowym podatkiem 10%. Przeczytaj więcej o podatkach.

Niemniej jednak będąc na terytorium Polski każda osoba zobowiązana jest do przestrzegania obowiązującego prawa. Polscy typerzy mogą mieć jedynie żal i pretensje do rządzących o taki a nie inny kształt uchwalonego prawa.

Bukmacherzy legalni posiadają wykupioną licencję Ministra Finansów RP na oferowanie zakładów wzajemnych na terytorium RP. Zwani są czasami również bukmacherami naziemni lub stacjonarnymi, ich firmy zarejestrowane są w Polsce, posiadają placówki naziemne w miastach na terenie całego kraju ale dostępni są również w internecie. Aktualnie w Polsce licencję na oferowanie zakładów bukmacherskich (zakładów wzajemnych) posiada 12 bukmacherów przedstawiamy poniżej pełną listę.

Typowanie u każdego z poniższych bukmacherów jest na terytorium Rzeczypospolitej w pełni legalne, zarówno w punktach stacjonarnych jak i na stronach internetowych. Nie trzeba się martwić o kwestie podatkowe, bukmacherzy sami pobiorą cały podatek jaki będzie trzeba zapłacić urzędowi skarbowemu.

Ułomność legalności

Udział legalnych bukmacherów w polskim rynku zakładów bukmacherskich.
Udziały legalnych bukmacherów w 2017 roku.

Opłacalność typowania u legalnych bukmacherów niestety jest dużo mniejsza niż u zagranicznej konkurencji gdyż z uwagi na zgodność z Polskim prawem zakłady obarczone są 12% podatkiem od gier hazardowych oraz dodatkowym 10% podatkiem dochodowym gdy wygrana przekroczy 2280 PLN. Sytuacji nie poprawia brak konkurencji gdyż legalnych firm jest tylko 12 i bez wysiłku każda z nich znajdzie odpowiednią liczbę klientów.

Więcej o legalnych bukmacherach przeczytasz w artykule o bukmacherach naziemnych. Dowiedz się też, którzy bukmacherzy w świetle obowiązującej ustawy hazardowej są w Polsce legalni, przeczytaj artykuł o legalnych bukmacherach w Polsce.

Legalny bukmacher a bukmacher dla Polaków?

Czym różni się "bukmacher dla Polaków" od "legalnego bukmachera w Polsce"? Pytanie, z pozoru, może wydawać się bez sensu... aczkolwiek po chwili zastanowienia odpowiedź wcale nie jest oczywista.

Prawo hazardowe obowiązuje wyłącznie w obrębie terytorium Polski a nie na narodowość/obywatelstwo Polskie. Oznacza to, że osoba przebywająca w Polsce może legalnie obstawiać zakłady wyłącznie u bukmacherów posiadających zezwolenie Polskiego Ministra Finansów (lista powyżej). Gdy Polak wyjedzie do Anglii, Grecji czy innego kraju to nie podlega już pod polską ustawę tylko pod ustawę kraju do jakiego wyjechał (angielską, grecką etc...). Jeżeli np. bukmacher Unibet jest zgodny z prawem hazardowym obowiązującym na Wyspach Brytyjskich to Polak na wakacjach w Anglii może legalnie typować w Unibet gdyż przebywa na terytorium, na którym jest to prawnie dozwolone.

Bukmacher legalny w Polsce = bukmacher, który ma prawo oferować zakłady na terytorium Polski. Dotyczy to każdej osoby przebywającej w Polsce, również obcokrajowców.

Bukmacher dla Polaków = bukmacher, który akceptuje Polaków jako swoich klientów bez względu na to gdzie się znajdują. To, że dany bukmacher akceptuje Polaków nie znaczy, że jest legalny.

Bukmacherów internetowych możemy podzielić na 4 grupy:

  • Bukmacherzy legalni w Polsce.
  • Bukmacherzy dla Polaków.
  • Bukmacherzy akceptujący Polaków ale tylko spoza Polski.
  • Bukmacherzy nie akceptujący Polaków.

Każdą z tych grup opisaliśmy w obszernym artykule zakłady bukmacherskie w Polsce.