Najlepsi bukmacherzy - ranking

Poniżej prezentujemy ranking najlepszych bukmacherów internetowych.

Ranking bukmacherów powstał na podstawie opinii i ocen doświadczonych typerów, ekspertów bukmacherskich oraz głosów oddanych przez użytkowników naszego portalu.

Na końcową ocenę i pozycję w rakingu najlepszych internetowych bukmacherów wpływ mają:

Poniżej prezentujemy opisy najlepszych firm bukmacherskich online wraz z oferowanymi bonusami i promocjami startowymi.
Wyjaśniamy też podstawowe pojęcia takie jak zakład bez ryzyka, freebet, cashback, promocje startowe i bonusy reload.

Zapraszamy też do zapoznania się z pozostałymi, dodatkowymi rankingami internetowych firm bukmacherskich bukmacherzy wg. marży, bukmacherzy dla Polaków, bukmacherzy legalni w Polsce.

Ranking Top 10
Obstawianie u najlepszych bukmacherów opłaca się.
  Bukmacher Bukmacher Ocena Bonus Procent Obrót i kurs Obrót efektywny
(co to?)
Moment przyznania Live streaming  
1. Fortuna Logo Fortuna 4.5/5 Bonus 1000zł+100zł+20zł 100% 4 x 1.90 4 po całkowitym obrocie Dostępny
2. STS Logo STS 3.5/5 Bonus 1200 zł 100% 3 x 1.91 5 po depozycie Dostępny
3. Totolotek Logo Totolotek 4/5 Bonus 1000 zł + 20 zł 100% 3 x 2.00 6 po depozycie Niedostępny
4. TOTALbet Logo TOTALbet 3/5 Bonus 500 zł 100% 6 x 2.00 7 po 1-krotnym obrocie Niedostępny
5. eToto Logo eToto 4/5 Bonus 1000 zł + 40 zł 100% 4 x 2.20 7.8 po depozycie Niedostępny
6. Betfan Logo Betfan 2.5/5 Bonus 3000 zł 80% 5 x 2.00 6.5 po 2-krotnym obrocie Niedostępny
7. LVbet Logo LVbet 2.5/5 Bonus 1500 zł 100% 4 x 2.00 4 po depozycie Niedostępny
8. PZBUK Logo PZBUK 2.5/5 Bonus 500 zł 100% 4 x 2.00 4 po depozycie Dostępny
9. forBET Logo forBET 3/5 Bonus 1200 zł 70% 4 x 1.30 5.4 po 1-krotnym obrocie Dostępny
10. Milenium Logo Milenium 3/5 Bonus 760 zł+20zł+10zł 100% 4 x 2.00 4 w transzach Niedostępny
11. Superbet Logo Superbet 2/5 Bonus 250 zł 50% - - - Niedostępny
12. Betclic Logo Betclic 4/5 Bonus 1000 zł 100% 4 x 1.90 4 po depozycie Dostępny

Przesuń palcem tabelę w lewo aby zobaczyć więcej danych.

Ostatnia aktualizacja

W rankingu bukmacherów dla początkujących typerów przedstawiamy bukmacherów, którzy posiadają intuicyjny serwis internetowy w języku polskim, dobry bonus powitalny z jasnymi warunkami odbioru oraz sprawną pomoc w języku polskim. Wiarygodność i bezpieczeństwo bukmachera jest brane pod uwagę jednak nie ma aż takiej dużej wagi jak dla graczy zawodowych.

Wysokość limitów na zakłady i fakt limitowania gracza jest uwzględniany marginalnie gdyż gracz początkujący i tak nie będzie obstawiać za wysokie stawki. Wysokość kursów bukmacherskich i szerokość oferty jest brana pod uwagę ale w mniejszym zakresie niż dla typerów zaawansowanych i zawodowych. Dla celów rozrywkowych ważny jest darmowy live streaming meczy na żywo i dobra oferta na polskie ligi sportowe oraz najpopularniejsze wydarzenia na świecie.

  Bukmacher Bukmacher Ocena Bonus Procent Obrót i kurs Obrót efektywny
(co to?)
Moment przyznania Live streaming  

Przesuń palcem tabelę w lewo aby zobaczyć więcej danych.

Ostatnia aktualizacja

Niestety w Polsce nie ma miejsca dla zaawansowanych typerów zakładów bukmacherskich. Najlepsze firmy bukmacherskie zostały zablokowane i nie są dostępne dla graczy.

Przy wyborze bukmachera dla zaawansowanych typerów wygląd strony bukmachera i prostota korzystania liczy się już mniej gdyż doświadczony typer powinien dać sobie radę u anglojęzycznego bukmachera. W dalszym ciągu mocno liczą się bonusy powitalne ale dochodzi ważność bonusów reload i lojalnościowych gdyż doświadczony typer będzie sporo obstawiać.

Z uwagi na większy obrót kwotowy zwiększa się ważność wiarygodności i renomy bukmachera. Większą wagę przykładamy też do wysokości kursów i ogólnej szerokości oferty bukmacherskiej niż w rankingu dla typerów początkujących.

  Bukmacher Bukmacher Ocena Bonus Procent Obrót i kurs Obrót efektywny
(co to?)
Moment przyznania Live streaming  

Przesuń palcem tabelę w lewo aby zobaczyć więcej danych.

Ostatnia aktualizacja

Niestety w Polsce nie ma miejsca dla profesjonalnych typerów zakładów bukmacherskich. Najlepsze firmy bukmacherskie zostały zablokowane i nie są dostępne dla graczy.

W rankingu bukmacherów dla zawodowych typerów znajdują się bukmacherzy posiadający wysokie limity na zakłady, którzy nie limitują (bądź limitują sporadycznie lub trzeba ich nieźle oskubać) wygrywających graczy. Z uwagi na obracanie wysokimi kwotami pieniędzy kluczowym kryterium dla zawodowych graczy jest wiarygodność bukmachera i bezpieczeństwo wpłaconych pieniędzy, ważna jest też szerokość dostępnej oferty. Bardzo ważna jest też wysokość kursów gdyż im mniejsza marża tym większy zysk.

Dla zawodowych graczy bonusy powitalne są bez znaczenia, bonusy lojalnościowe są przyjemnym dodatkiem ale nie są mocno istotne. Fakt obsługi w języku polskim jest bez znaczenia gdyż każda osoba myśląca o profesjonalnym obstawianiu musi znać język angielski.

Dlaczego warto korzystać z bonusów i promocji?

Wybór bukmachera

Masz zamiar zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie online i nie wiesz którego bukmachera wybrać? A może nie jesteś zadowolony z obecnego bukmachera? Przeczytaj nasz poradnik!

W internecie znaleźć można wiele firm bukmacherskich, istnieje zatem duża konkurencja pomiędzy nimi. Każdej z nich zależy na tym aby właśnie na swój serwis ściągnąć kolejnego gracza, dlatego właśnie bukmacherzy, oprócz oferty kursowej, prześcigają się w oferowaniu promocji startowych dla nowych graczy.

Dzięki promocjom bukmacherskim zyskujesz dodatkowe pieniądze (bonus), dzięki którym masz większe szanse na wygraną, lub inaczej na to patrząc możesz przegrać depozyt bez ryzyka bezpośredniej straty pieniędzy bo bukmacher w ramach zabezpieczenia da Ci drugą szansę (freebet).

Niemniej jednak firmy bukmacherskie to nie są instytucje charytatywne, oferując promocje mają w tym jasny cel - ograć typera. Dlatego zawsze przed skorzystaniem z oferty bonusowej należy dokładnie zapoznać się z warunkami obrotu bonusu. Zwykle przed możliwością wypłaty kwoty bonusu należy ją obstawić kilkukrotnie co wiąże się z ryzykiem przegranej... lub wygranej. Dlatego tak ważne są dobre typy.

Bonus czy freebet, obrót, kurs - o co chodzi?

Bonus od depozytu

Bonus od depozytu polega na tym, że bukmacher dodaje do Twojej pierwszej wpłaty pewną dodatkową kwotę pieniędzy. Na przykład wpłacasz 100 PLN, jeżeli bonus od wpłaty wynosi 100% to otrzymasz darmowe 100 PLN i na Twoim koncie pojawi się łącznie 200 PLN.

W zależności od regulaminu promocji bonus od depozytu może być dopisany na Twoje konto zaraz po depozycie (np. w Totolotek, forBET, eTOTO) lub dopiero po obstawieniu zakładu (np. w STS najpierw wypełnić wymóg obrotu a dopiero wtedy otrzymasz bonusową kwotę).

Bonusy i promocje bukmacherskie

Jesteś początkującym typerem? Szukasz bukmachera pod kątem dobrego bonusu powitalnego? Przeczytaj poradnik o promocjach i bonusach.

Zakład bez ryzyka, freebet, cashback

Freebet, czyli darmowy zakład nazywany również zakładem bez ryzyka lub cashbacki’em to możliwość obstawienia zakładu bez ryzyka przegranej.

Freebet'y można podzielić na 3 typy:

  1. Klasyczny feebet - wypłacasz, obstawiasz i bez względu na wynik typu otrzymujesz darmowy zakład. (Fortuna)
  2. Zakład bez ryzyka - wpłacasz, obstawiasz i otrzymujesz darmowy zakład tylko gdy typ był przegrany.
  3. Cashback - wpłacasz, obstawiasz i jeżeli typ był przegrany to otrzymujesz z powrotem postawione pieniądze.

W przypadku klasycznego feebet'a jeżeli zakład okaże się przegrany nie tracisz nic... po prostu wykorzystałeś feebeta, jeżeli zakład będzie wygrany to otrzymujesz zwycięzkie pieniądze bez kwoty zakładu. Czyli np. obstawisz feebet'a 25 EUR na zakład o kursie 3.25 to: 3.25 * 25 = 81,25 = 56,25 EUR - o tyle dokładnie się wzbogacisz.

Feebety zazwyczaj dodawane są dopiero po wpłacie na konto gracza i pierwszym zakładzie, właśnie tyle ile będzie wynosił Twój pierwszy zakład, taki feebet otrzymasz. Czyli jeżeli w Betfair dostępny jest feebet 20 EUR to wpłacasz conajmniej 20 EUR, obstawiasz pierwszy zakład za 20 EUR i bez względu na to czy wygrałeś czy przegrałeś otrzymujesz bonusowy feebet.

Aby zakwalifikować się do feebeta należy obstawić zakład o pewnym, minimalnym kursie, kurs ten prezentowany jest w tabeli w polu "kurs". Zazwyczaj freebet nie podlega obrotowi, jest po prostu dopisywana do konta gracza i można ją wypłacić.

Najbardziej płacalne dla typerów są Cashbacki jakie oferuje X i X, są to tzw. cashbacki bez ryzyka przegranej gdyż w wypaku przegrania zakładu możesz wypłacić zwrócone pieniądze bez wymogu jakiegokolwiek obrotu.