Najlepsze bonusy bukmacherskie. lipiec 2024

Bukmacherzy internetowi prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych bonusów powitalnych. Co jednak czai się za obietnicą bonusowych pieniędzy? Który bonus jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu bonusu u bukmachera? Przedstawiamy bonusy powitalne aktualne na lipiec 2024.

Poniżej prezentujemy obecnie najlepsze dostępne bonusy powitalne w lipcu 2024. Bonusy bukmacherskie są posortowane względem atrakcyjności dla typera zaczynając od najlepszego a skończywszy na najmniej atrakcyjnym. Przy budowaniu tego rankingu bonusów były brane wyłącznie kryteria atrakcyjności bonusu a nie jakość oferty bukmachera czy wysokość dostępnych kursów. Zbiorcze podsumowanie najlepszych bukmacherów możesz zobaczyć na stronie z najlepszymi bukmacherami.

Logo Superbet
1 miejsce

Ocena bukmachera 5.0

 • Bonus od depozytu 200 zł
 • Cashback 3500 zł
 • Freebet 20 zł
 • Dodatkowy bonus 34 zł
Kod bonusowy Superbet
Kod BONUSOWY: SPRYCIARZ
Otwórz konto w Superbet
Logo Fortuna
2 miejsce

Ocena bukmachera 5.0

 • Zakład bez ryzyka 300 zł
 • Zakład bez depozytu 20 zł
 • Dodatkowy bonus 5 zł
 • Świetna aplikacja mobilna
Kod bonusowy Fortuna
Kod BONUSOWY: SPRYCIARZ
Otwórz konto w Fortuna
Logo forBET
3 miejsce

Ocena bukmachera 4.5

 • Bonus od depozytu 2000 zł
 • Zakład bez ryzyka 1150 zł
 • 30 dni gry bez podatku - wygrane +14%
 • Legalne gry karciane
Kod bonusowy forBET
Kod BONUSOWY: SPRYCIARZ +150 zł
Otwórz konto w forBET
Logo Betfan
4 miejsce

Ocena bukmachera 4.5

 • Bonus od depozytu 300 zł
 • Bonus 200% z 150 zł => 450 zł
 • Transmisje meczów TV
 • Lider zakładów na rozrywkę
Kod bonusowy Betfan
Kod BONUSOWY: SPRYCIARZ +100 zł
Otwórz konto w Betfan

W internecie funkcjonuje wiele firm bukmacherskich, bonusy bukmacherskie to narzędzie marketingowe bukmacherów mające na celu zachęcenie typera do rejestracji. Bonusy dla nowych graczy przyznawane są tylko raz na osobę, adres IP oraz gospodarstwo domowe, bukmacherzy bardzo restrykcyjnie przestrzegają tej zasady. U każdego bukmachera z bonusu powitalnego można skorzystać tylko raz, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć konta u kilku bukmacherów.

Przy wyborze bukmacherów pod kątem bonusów należy szczególną uwagę zwrócić na procent darmowych pieniędzy, wysokość obrotu i kurs po jakim obrót musi zostać wykonany, moment przyznania bonusowych pieniędzy, ewentualne dodatkowe restrykcje w obrocie oraz wiarygodność bukmachera.

4 miejsce
Logo Betclic
4.0
Ocena bukmachera
Bonus na start 50 zł
Kod bonusowy Betclic
Kod BONUSOWY: SPRYCIARZ
 • Zakład bez ryzyka 50 zł
 • Najlepsza aplikacja mobilna na rynku
 • Ekskluzywne kursy na freak fighty
4 miejsce
Logo LV BET
4.0
Ocena bukmachera
Bonus na start 2000 zł
Kod bonusowy LV BET
Kod BONUSOWY: SPRYCIARZ
 • Bonus od depozytu 2000 zł
 • Świetna oferta na esport
 • Player bets
4 miejsce
Logo PZBUK
3.0
Ocena bukmachera
Bonus na start 1050 zł
Kod bonusowy PZBUK
Kod BONUSOWY: SPRYCIARZ +20 zł
 • Cashback 1000 zł
 • Freebet 50 zł
 • Świetna oferta na piłkę nożną

Ranking bonusów bukmacherskich

W zakładach sportowych wyróżniamy 3 rodzaje bonusów powitalnych. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, nie ma reguły, który z nich jest lepszy. Dowiedz się też więcej o poszczególnych rodzajach bonusów bukmacherskich cashback'i, freebet'y, bonusy od depozytu - każdy z rodzajów bonusów bukmacherskich mocno się od siebie różni zarówno pod względem regulaminu jak i odbioru.

Aby mieć pewność, że otrzymasz bonus powitalny w najwyższej możliwej kwocie sprawdź czy bukmacher wymaga wprowadzania kodu bonusowego. Poznaj kody promocyjne bukmacherów. Przed wyborem bonusu sugerujemy przeczytać nasz poradnik typera, przyda się też wiedza z zakresu warunków obrotu bonusu.

Bonusy od depozytu

Bonusy bukmacherskie od depozytu to najpopularniejsza forma promocji startowej dla nowych typerów zakładów bukmacherskich. Czy graczom opłaca się korzystać z tej oferty? Jakie są wady i zalety tego typu bonusu powitalnego?

Bonusy pod lupą
Bonus powiększa kapitał typera na obstawianie zakładów.

Co to jest bonus od depozytu?

Bonus od depozytu - najczęściej proponowana promocja przez bukmacherów dla nowych graczy. Polega na dodaniu do konta gracza darmowych środków, które można wykorzystać według regulaminu oferty. Kwota bonusu uzależniona jest od wysokości pierwszego depozytu złożonego w danej firmie bukmacherskiej (50%, 100% lub nawet 200% pierwszej wpłaty). Istotną częścią promocji jest warunek dokonania obrotu, bez niego nie ma możliwości wypłaty środków.

Bukmacher nie reguluje, w ilu zakładach gracz musi spełnić postawione przed nim wymogi. Bardziej restrykcyjny jest w kwestii czasu. W większości regulaminów tego typu promocji znajdują się informacje w ciągu ilu dni gracz musi spełnić określone warunki. W przeciwnym razie bonus zostanie odebrany razem z wygranymi, które trafiły na konto dzięki użyciu bonusowych pieniędzy.

Bonus od depozytu może sięgać 500 zł, 1000 zł czy nawet 3000 zł.

Bukmacherzy z ofertą bonusów od depozytu

Bonus od depozytu to jedna z najczęściej stosowanych promocji bukmacherskich, dlatego nie dziwi duża możliwość wyboru, spośród bukmacherów oferujących tego typu oferty. Przed zdecydowaniem się na dokonanie depozytu, radzimy sprawdzić, jaki procent wpłaty będzie podstawą do przyznania bonusu.

Zalety bonusów od depozytu

 • Dodatkowe pieniądze na grę - w zależności od oferty można otrzymać ekstra 50% lub nawet 200% od kwoty pierwszej wpłaty.
 • Długi czas na spełnienie warunków - w porównaniu do zakładów cashback oraz freebet, gracz ma bardzo długi czas na dokładne zastanowienie się i spokojne korzystanie z otrzymanego bonusu.
 • Swoboda realizacji postanowień - gracz nie musi stawiać wszystkich pieniędzy w jednym zakładzie. Przy wyrabianiu obrotu można stawiać zakłady dowolnej wysokości.
 • Wysoka kwota bonusu - bonus od depozytu może sięgać 500 zł a nawet 1000 PLN (Totolotek, Fortuna) .

Na co uważać?

 • Konieczność obrotu - pieniądze nie mogą być wypłacone z konta przed dokonaniem obrotu.
 • Różne regulaminy - każdy bukmacher ustala inny regulamin swojej promocji; należy uważać na różne kursy minimalne, kwotę obrotu.
 • Ukryte punkty regulaminu - niekiedy w regulaminie znajdują się punkty takie jak maksymalna kwota zakładu czy rodzaj zakładu - w tym przypadku nie wszystkie zainwestowane pieniądze będą liczyły się do obrotu.
Wybór bukmachera

Masz zamiar zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie online i nie wiesz którego bukmachera wybrać? A może nie jesteś zadowolony z obecnego bukmachera? Przeczytaj nasz poradnik!

Regulamin bonusu od depozytu

Przed skorzystaniem z tego typu promocji, należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem promocji bukmachera. W tym przypadku gracz dowie się wielu niezbędnych informacji, które będą dla niego konieczne podczas obrotu bonusem.

W regulaminie bonusu od depozytu należy zwrócić uwagę na:

 • Jaki procent depozytu będzie kwalifikował się do przyznania bonusu? - może być to 25%, 50%, 100%, a nawet 200%, ale należy to sprawdzić przed rozpoczęciem starań o bonus. Im więcej bonusu procentowo daje bukmacher tym lepiej.
 • Wysokość niezbędnego obrotu - ile razy wpłacona kwota będzie musiała zostać obrócona? Czy do warunków obrotu wlicza się sam złożony depozyt, sam przyznany bonus czy może depozyt + bonus? To istotne informacje w kontekście poprawnego obrotu bonusem. Najlepsze oferty pod tym kątem posiada Totolotek i eTOTO.
 • Kurs minimalny obrotu - od jakiego kursu minimalnego kuponu bądź pojedynczego zdarzenia pieniądze będą zaliczane do obrotu.
 • Jakie zakłady nie wliczają się do obrotu? - bukmacherzy zastrzegają niektóre rynki (np. handicapy) lub rodzaje zakładów (np. systemowe) wówczas zakłady tego typu nie wliczają się do obrotu. Duże tego typu restrykcje posiadają Betclic i Fortuna.
 • Czas na dokonanie obrotu - ile czasu gracz ma na spełnienie wszystkich postanowień promocji.
 • Wymagana liczba spotkań na kuponie - niekiedy jeden mecz na kuponie nie wystarczy do tego, by był on zaliczony do wymagań obrotu.
 • Sposoby wpłaty wykluczające bonus - niektórzy bukmacherzy zastrzegają pewne sposoby wpłat; ich użycie spowoduje utratę możliwości otrzymania bonusu. Zdarza się, że wpłaty przez Skrill nie kwalifikują się do otrzymania bonusu.
 • Czy bonus zostanie przypisany od razu? - np. w Fortunie gracz otrzymuje bonus dopiero po uzyskaniu odpowiedniej ilości punktów promocyjnych. Jest to słaby punkt tej oferty gdyż z bonusowych pieniędzy nie będzie można skorzystać od razu.
Warunki obrotu bonusem

Obrót bonusem zwany również uwalnianiem bonusu - dowiedz się na czym dokładnie polega i na które zapisy regulaminu powinieneś szczególnie uważać przy wyborze bukmachera z bonusem powitalnym.

Warunki obrotu bonusem

Kluczowym aspektem dla bonusów od depozytu jest kwestia obrotu. To najpoważniejsza przeszkoda do wypłaty pieniędzy razem z wygranymi na nasze konto. To sposób na zaktywizowanie graczy, który zapobiega wypłatom bonusowych pieniędzy przed zagraniem jakiegokolwiek zakładu. W ten sposób bukmacher, przynajmniej na czas obrotu, "zatrzymuje" u siebie graczy.

Czym jest obrót?

Dokonanie obrotu to nic innego jak gra za ustaloną w regulaminie kwotę pieniędzy, która za każdym razem zależy od wielkości złożonego pierwszego depozytu. W regulaminie kwota obrotu zapisana jest jako wielokrotność pierwszego depozytu lub otrzymanych środków promocyjnych, bądź obu tych składowych.

W warunkach obrotu zawarte są również kursy minimalne zakładów oraz ewentualnie ilość spotkań na kuponie. To indywidualne ustalenia bukmachera, które zawarte są w warunkach i regulaminie promocji, z którymi należy zapoznać się przed rozpoczęciem gry. Akceptacja postanowień promocji jest niezbędna do skorzystania z niej.

Dopiero po dokonaniu obrotu możliwa jest wypłata środków. Próba dokonania wypłaty przed spełnieniem wymogów będzie skutkować utratą bonusu.

Przykład: Gracz musi dokonać 5-krotnego obrotu sumą pierwszego depozytu oraz otrzymanego bonusu. W tym przypadku pierwsza wpłata to 200 PLN, a bonus to 100 PLN. Wówczas gracz musi zagrać za co najmniej 1500 PLN. Wynika to z działania:

200 PLN (depozyt) + 100 PLN (bonus) = 300 PLN
300 PLN (suma depozytu i bonusu) * 5 (obrót) = 1500 PLN (kwota wymagana do obrotu)

Należy pamiętać również o pozostałych ustaleniach bukmachera, takich jak kurs minimalny kuponu oraz liczba zdarzeń na jednym kuponie.

Przed przystąpieniem do rejestracji u bukmachera w celu użyskania bonusu trzeba sprawdzić jak wysoki obrót jest wymagany. Należy sprawdzić czy obrót dotyczy jedynie środków bonusowych czy łącznej kwoty depozyt + bonus.

Jaki bukmacher na początek

Jesteś początkującym typerem? Szukasz bukmachera pod kątem prostoty użytkowania i dobrego bonusu powitalnego? Przeczytaj poradnik a pomożemy Ci wybrać pierwszego bukmachera.

Przykład bonusu od depozytu

Bardzo dobrym przykładem bukmachera, który stosuje bonus od depozytu jest Totolotek, który oferuje swoim nowym użytkownikom bonus 100% od pierwszej wpłaty do 800 zł. Gracz musi złożyć depozyt o wartości co najmniej 20 PLN by kwalifikować się do promocji. Po dokonaniu pierwszej wpłaty kwota bonusu zostanie automatycznie dopisana do konta gracza.

Po dopisaniu środków do konta użytkownika rozpoczyna się okres, w którym muszą być one obrócone. W Totolotku wymagany obrót to 3-krotność sumy pierwszego depozytu kwalifikującego się do promocji oraz przyznanego bonusu.

Przykład: Gracz w swoim pierwszym depozycie wpłaca 800 zł. Oznacza to, że kwalifikuje się do otrzymania 800 zł bonusu. W sumie na jego koncie znajduje się 1098 zł. Za jaką kwotę musi dokonać zakładów? Za 3294 zł, co wynika z działania:

1098 zł (suma depozytu i bonusu) * 3 (obrót) = 3294 zł (wymagana kwota obrotu)

Do obrotu zaliczają się kupony z kursami nie mniejszymi niż 2.46 oraz zakłady akumulowane, w których przynajmniej jedna składowa ma kurs 2.46.

Jak otrzymać bonus w Totolotek?

 • Zarejestruj się w serwisie totolotek.pl.
 • Zaloguj się i dokonaj pierwszego depozytu. Każda metoda wpłaty pieniędzy uprawnia do skorzystania z bonusu powitalnego.
 • Natychmiast po wpłacie na koncie użytkownika pojawią się dodatkowe pieniądze.

Regulamin promocji Totolotek w pigułce:

 • kwota bonusu widoczna jest w saldzie bonusowym,
 • wymagany obrót: 3-krotność pierwszego depozytu + otrzymanego bonusu,
 • kurs minimalny: 2.46,
 • kurs minimalny w zakładach akumulowanych: przynajmniej jeden 2.46, reszta dowolne,
 • czas na obrót: bez limitu,
 • w prypadku anulowania meczu zakład rozliczany jest po kursie @1.00 i nie liczy się do obrotu,

Po co bukmacher stosuje bonus od depozytu?

Powodów dla których bukmacherzy stosują akurat bonusy od depozytu jest co najmniej kilka:

 • Ten typ bonusu zapobiega ucieczce graczy po dokonaniu jednego zakładu, jak może mieć to miejsce przy freebetach i cashbackach.
 • W tej metodzie istnieje największa szansa na porażkę gracza (przy obrocie), a więc zysk dla bukmachera.
 • Na pierwszy rzut oka bonus jest bardzo atrakcyjny, co przyciąga nowych użytkowników.
 • Nowi gracze w zakładach bukmacherskich mogą mieć spory problem ze zrozumieniem zasad oraz odpowiednim stawkowaniem, które uniemożliwi dokonanie 5-, czy 10-krotego obrotu.

Podsumowanie bonusów od depozytu

Bonusy od depozytu to świetna okazja zarówno dla początkujących jak i doświadczonych graczy, powiększenie kapitału startowego o 100% daje większe możliwości obstawiania oraz pewien dodatkowy bufor bezpieczeństwa. Należy zwrócić szczególną uwagę na warunki obrotu promocji.

Bonus od depozytu daje spory wachlarz możliwości graczowi, który nie musi szybko decydować o swoich pieniądzach. Nie wymaga się gry za otrzymaną kwotę w jednym zakładzie, co różni promocję od darmowych zakładów i zakładów bez ryzyka. W tym wariancie promocji gracz ma nawet 90 dni na spełnienie postanowień regulaminu, który jest niezwykle istotny. To w nim zapisane są wszystkie wymagania dotyczące promocji, które gracz musi spełnić.

By skutecznie skorzystać z bonusu od depozytu najpierw gracz musi doskonale poznać termin dotyczący "obrotu bonusem".

Bonusy cashback

Jednym z rodzajów promocji powitalnych oferowanych przez bukmacherów są tak zwane bonusy cashback, czyli zakłady bez żadnego ryzyka. Co kryje się za tym pojęciem? Czy jest to korzystna oferta dla gracza?

Prezent - pudełko z dolarami
Cashback to forma bonusu polegająca na zwrocie pieniędzy.

Co to jest cashback?

Cashback (ang. cash - pieniądze, back - wracać) – to rodzaj zakładu bukmacherskiego, w którym gracz nie ryzykuje straty swoich pieniędzy. Bukmacher gwarantuje zwrot stawki w przypadku niepowodzenia zakładu, natomiast przy udanym typowaniu pełna pula trafia na konto gracza. Bonus cashback często określa się również jako zakład bez ryzyka.

Promocja cashback jest niezwykle atrakcyjna dla nowych graczy, który stawiają pierwsze kroki w zakładach bukmacherskich. W zależności od regulaminu poszczególnych serwisów, istnieje możliwość wypłacenia środków bez konieczności obrotu zaraz po oddaniu pierwszego zakładu, bez względu na rezultat gry.

Bukmacherzy z ofertą cashback

Na rynku niewiele firm bukmacherskich decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty bonusu cashback, dzieje się tak gdyż tego typu promocja bardzo opłaca się graczom a mniej bukmacherom. Bukmacherzy oferując tą bardzo atrakcyjną promocje startową zdobywają nowych klientów ale jednocześnie narażeni są na to, że gracze w ten sposób rejestrują konto u bukmachera tylko po to, by odebrać bonus, po czym wybierają pieniądze i więcej nie wracają.

Oczywiście to już decyzja typera czy po wykorzystaniu bonusu cashback będzie dalej obstawiać u bukmachera czy wypłaci pieniądze.
Jedno jest pewne cashback'i należy wykorzystywać.

Zalety bonusu cashback

 • Brak obrotu bonusem - gracz nie jest zmuszony spełniać warunków obrotu bonusem po tym jak otrzyma dodatkowe pieniądze, którymi z miejsca może dowolnie zarządzać.
 • Małe ryzyko utraty pieniędzy - bukmacher gwarantuje ubezpieczenie środków zgodnie z warunkami promocji (50 lub 100% stawki zakładu).
 • Duża szansa na wygraną - w przypadku "bezpiecznego ryzyka" można pozwolić sobie na lekkie szaleństwo i grę po bardzo wysokich kursach mając pewność, że w przypadku przegrania stawka zostanie zwrócona.
 • Idealny dla nowych graczy - gracz bezboleśnie może przekonać się, jak działają zakłady bukmacherskie, ponieważ jeśli przegra, otrzyma zwrot stawki. Dodatkowo tego typu promocja posiada bardzo prosty regulamin.

Regulamin bonusu cashback

Pozornie prosty zakład nie zwalnia typera z obowiązku przeczytania regulaminu. Gracz musi zwrócić uwagę na następujące kwestie:

 • Jaki procent zakładu jest bezpieczny - większość firm refunduje 100% stawki przegranego zakładu, jednak zdarzają się bukmacherzy, którzy działają inaczej. Przykładem jest bukmacher, który w swojej promocji oddaje graczowi 50% stawki do kwoty 200 PLN, jeśli przegra on swój pierwszy zakład.
 • Ile dni ma gracz na dokonanie pierwszego depozytu – najczęściej gracz ma 7 dni od momentu założenia konta na dokonanie pierwszej wpłaty, aby móc skorzystać z bonusu.
 • Przez ile dni zakład cashback jest ważny - ile dni można zwlekać z wniesieniem zakładu.
 • Kurs minimalny - jaki jest kurs minimalny kuponu/poszczególnego zdarzenia.
 • Ilość zdarzeń – czy wymagana jest konkretna liczba zdarzeń na kuponie.
 • Rynki i zakłady wyłączone z promocji - oferta cashback nigdy nie obowiązuje w zakładach systemowych.
 • Sposoby wpłaty nie kwalifikujące do promocji - zdarza się, że portfele elektroniczne (Skrill, Neteller) oraz inne niestandardowe metody płatności nie pozwalają na złożenie depozytu, który dodatkowo pozwoli na otrzymanie bonusu.

Przykład bonusu cashback

Bukmacherem, którym posłużymy się przy tłumaczeniu zasad w praktyce będzie Betclic, który od dłuższego czasu oferuje swoim graczom bonus cashback do 550 zł w pierwszym zakładzie. To jedna z najprostszych promocji bukmacherskich oferowanych na rynku.

Wpłacając 550 zł mamy możliwość zagrania pierwszego zakładu bez ryzyka po stawce maksymalnej 550 zł, ponieważ w razie porażki otrzymamy zwrot utraconych środków. Minimalny kurs zdarzenia nie jest podany. Warunkiem koniecznym jest obstawienie meczu z przynajmniej trzema możliwymi wariantami zakończenia (np. 1X2). Warunek nie ma zastosowania przy zakładzie wielokrotnym (akumulowanym).

Zakład pojedynczy

Decydujemy się zagrać za 550 zł na zwycięstwo Ruchu Chorzów w meczu z Wisłą Kraków po kursie 2.50.

Jeśli wybrany typ zakończy się powodzeniem, wówczas na konto gracza trafi 550 zł. W przypadku niekorzystnego rozstrzygnięcia, do gracza powróci 550 zł, którym będzie musiał obrócić 8-krotnie zgodnie z warunkami obrotu.

Zakład akumulowany

W tym przypadku grać można również na zakłady, które mogą zakończyć się w sposób dwudrogowy np. zwycięstwo w meczu tenisa, siatkówki czy under/over.

Zasady są takie same, jak w zakładzie pojedynczym. Przykładowo stawiamy 100 PLN po kursie @3.00. W przypadku sukcesu gracz dostanie zwrot w wysokości 300 PLN. Jeśli któraś z poszczególnych składowych zostanie wytypowana niepoprawnie, wówczas zadziała opcja cashback, czyli na konto powróci 100 PLN.

Jak odebrać bonus cashback od Betclic?

 • Zarejstruj się w serwisie bukmachera.
 • Następnie wpłać pieniądze na konto gracza (minimum 20 PLN).
 • Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz to otrzymasz zwrot stawki do 550 zł.

Podsumowanie cashback

Bonus cashback to bardzo dobra oferta dla początkujących graczy, którzy na starcie swojej przygody z zakładami bukmacherskimi mogą złożyć pierwszy zakład bez ryzyka, ponieważ jeśli przegrają otrzymają zwrot stawki. Dodatkowym atutem promocji jest z reguły brak konieczności obrotu bonusem, co oznacza, że gracz po otrzymaniu zwrotu dowolnie może zarządzać swoimi pieniędzmi.

Obrót efektywny - co to takiego?

Bukmacherzy w bardzo różny sposób przedstawiają kwotę obrotu bonusem. Czasami wymagana kwota obrotu przedstawiona jest jako wielokrotność depozytu i bonusu, czasami tylko depozytu, czasami tylko bonusu a czasami obrót depozytu jest w innej wielokrotności niż obrót bonusem. Różne podejście bukmacherów do przedstawiania kwoty wymaganej do postawienia aby uwolnić bonus często myli niedoświadczonych typerów i utrudnia im poprawne porównanie bonusów.

Dlatego prezentujemy na liście bukmacherów obrót efektywny jako najlepszy i ujednolicony wskaźnik wysokości wymaganego obrotu bonusem. Obrót efektywny wyrażony jest w liczbie kwot bonusowych za jakie typer musi postawić zakłady aby uwolnić bonus. Obrót (depozyt + bonus) x 5 będzie inaczej opłacalny gdy bonus będzie wynosił 100% depozytu a 50% depozytu gdyż w pierwszym przypadku obrót efektywny wynosi 10 x bonus, a w drugim aż 15 x bonus. Różnica wynika z tego, ze w bonusie 50% zyskujemy procentowo mniej pieniędzy a obrót procentowo jest taki sam.

Gdy otrzymujemy bonus w kwocie X to im mniej razy będziemy musieli postawić tą kwotę X tym lepiej. Zatem im wymagany obrót efektywny jest mniejszy tym bonus jest bardziej opłacalny pod kątem obrotu.

Wzór na obrót efektywny:

Obrót efektywny = (bonus x liczba obrotów + depozyt x liczba obrotów) / bonus

Przykłady obliczeń bonusu efektywnego:

 • Bonus 100% w Totolotek = (bonus + depozyt) x 3 / bonus = (500 + 500) x 3 / 500 = 6
 • Bonus 100% w X = (bonus + depozyt) x 5 / bonus = (200 + 200) x 5 / 200 = 10
 • Bonus 100% w X = (bonus x 12) / bonus = (200 x 12) / 12 = 12
 • Bonus 50% w X = (bonus + depozyt) x 4 / bonus = (700 + 350) x 4 / 350 = 12
 • Bonus 100% w X = (bonus x 8) / bonus = (500 x 8) / 500 = 8

Oczywiście bonus efektywny ukazuje wielokrotność obrotu, nie jest więc jedynym czynnikiem mówiącym o atrakcyjności bonusu bukmacherskiego. Równie duże znaczenie przy ocenie bonusu ma minimalny kurs obrotu raz różne restrykcje co do rodzajów zakładów kwalifikujących się do obrotu.

Obrót efektywny ma największe znaczenie przy bonusach od depozytu, przy freebetach czy cashback'ach zazwyczaj nie występuje gdyż przy takich ofertach bonusowych w zazwyczaj nie ma wymogu obrotu bonusem.

Dlaczego bukmacherzy oferują bonusy?

Bonus powitalny to nic innego jak narzędzie marketingowe bukmachera służące do przyciągnięcia nowych klientów. Aby wykorzystać bonus powitalny gracz musi założyć u bukmachera konto, zapoznać się z jego ofertą zakładów oraz serwisem i dokonać pierwszej wpłaty.

Bukmacher za cenę bonusowej kwoty zyskuje klienta, który potencjalnie może przynieść mu w przyszłości zarobek. Bukmacher przyznając graczowi bonus powitlany ma w tym swój interes. Bonus powitalny nie jest też dawany za darmo gdyż jego wartość zawsze zależy do wysokości pierwszej wpłaty gracza.

Oferta bonusowa wpływa na podświadomość gracza o czym doskonale wiedzą firmy bukmacherskie. Oferowane przez nich bonusy są opłacalne dla dwóch stron zarówno bukmachera, jak i gracza. Po prostu decydującą kwestią jest umiejętne skorzystanie z promocji/bonusu. Bukmacher zyskuje graczy, z kolei gracze mogą zyskać dodatkowe pieniądze.

W dalszej perspektywie bonusy otrzymują ci gracze na których bukmacher zarabia są to tzw. bonusy reload od wpłaty. Profesjonalni gracze, którzy regularnie odnoszą wygrane w zakładach są traktowani przez bukmacherów nieco mniej przyjaźnie i oni często wyłączeni są z udziału w wielu promocjach.

Czy opłaca się korzystać z bonusów?

Mężczyzna trzyma plik banknotów
Bonusy to dodatkowy kapitał na obstawianie zakładów.

Bonusy nie są niczym złym i warto z nich korzystać. Nie należy traktować ich wyłącznie jako pułapkę na nowych graczy, która wyciągnie od nich pieniądze. Nie należy też traktować jako źródła łatwych pieniędzy. Bonusy startowe po prostu dają większy komfort bezpieczeństwa oraz margines błędu, jest to ważne jest szczególnie dla początkujących typerów.

Obecnie najpopularniejsze są dwie wersje bonusów. Pierwsza to bonus od złożonego depozytu (np. 100% bonusu do 800 zł w Totolotek czy 50% do 1000 zł w eTOTO), w którym użytkownik dostaje środki na swoje konto i może dysponować nimi w dowolny sposób. Gracz ma określony czas by dokonać wymaganego obrotu pieniędzmi w przeciwnym razie utraci wszystkie promocyjne środki.

Drugi najpopularniejszy rodzaj bonusu to tzw. zakład bez ryzyka (np. cashback do 150 PLN w X czy zakład bez ryzyka do 222 PLN w X). Oznacza to, że gracz albo otrzyma zwrot pieniędzy za pierwszy postawiony zakład w przypadku (tzw. cashback), jeśli ten zakończy się niepowodzeniem, albo dostanie dodatkową, jednorazową możliwość wykorzystania darmowego zakładu w czasie określonym w regulaminie po dokonaniu pierwszego depozytu (tzw. freebet).

Mniej popularne są bonusy, które otrzymujemy w trakcie gry (tzw. reload). Mają one pobudzić do dalszej aktywności. Trudno jednak przewidzieć, kiedy i który bukmacher zdecyduje się na taki krok, oraz jakie będą warunki zakładu. Bonusy reload od depozytu często przyznaje X, rzadziej X. Bonusy od depozytu oraz darmowe spiny w kasynie przyznają X czy X

Dzięki bonusom zyskujemy dodatkowe środki na grę, a to wiąże się z akceptacją regulaminu promocji, który ma na celu związanie nas z bukmacherem na dłuższy okres czasu. Fakt związania z bukmacherem od bonusu można próbować ominąć poprzez metodę przegrywania bonusu.

Regulamin bonusu

Regulamin bonusu lub link do niego zawsze powinien znajdować się pod opisem oferty bonusowej. Często przedstawiony jest dość małą czcionką i zawiera bardzo istotne informacje. Każdy bukmacher posiada inny regulamin bonusu, więc zawsze przed chęcią skorzystania z bonusu należy przeczytać ze zrozumieniem regulamin. Regulamin odpowie on na pytania:

 • co zrobić by otrzymać bonus?
 • kiedy otrzymam bonus?
 • jakie są warunki obrotu bonusem?
 • kto jest wykluczony z promocji?
 • czy są jakieś rodzaje zakładów wykluczone z obrotu?

Decydując się na skorzystanie z oferty promocyjnej należy zawsze dokładnie prześledzić regulamin bonusu. W nim zawarte są wszystkie kluczowe informacje dotyczące promocji. Gracz dowie się, czy otrzyma swoje dodatkowe środki od razu po dokonaniu przelewu (jak np. w Totolotek, eTOTO) czy najpierw będzie musiał dokonać odpowiedniego obrotu by uwolnić bonusowe środki (np. Betfan, Fortuna).

Paragraf
Znajomość zapisów regulaminu bonusu to podstawa.

Co to znaczy obrócić bonus?

Dokonać obrótu, obrócić bonus, to inaczej postawić wymaganą kwotę pieniężną w zakładach sportowych. Warunki obrotu będą spełnione wtedy, gdy suma postawionych stawek wyniesie wymaganą do obrotu kwotę.

Limit na IP, gospodarstwo domowe.

Większość bukmacherów ogranicza przyznawanie bonusów, 1 bonus na 1 gospodarstwo domowe lub adres IP. Ma to chronić przed rejestracją wielu fikcyjnych kont na członków rodziny w celu wielokrotnego uzyskania bonusu. Jeszcze kilka lat temu przechodziło otwieranie kont "na siostrę", "na babcię", w tej chwili takie działanie już nie przejdzie gdyż bukmacherzy są wyczuleni na takich oszustów. Aby bronić się przed tym procederem bukmacherzy ograniczyli ilość możliwych bonusów wykorzystania dla jednego adresu zamieszkania.

Cytat z regulaminu bonusu powitalnego od X:

X przyznaje tylko jeden cashback na dane konto, adres IP, komputer, rodzinę, adres, numer telefonu lub kartę kredytową/debetową.

Radzimy przeczytać regulamin przed rozpoczęciem gry. W nim zawarte jest wiele regulacji dotyczących otrzymywanych pieniędzy, które bardzo łatwo stracić. Nie trzeba celowo oszukiwać bukmachera. Bardzo często utratą środków kończy się próba wypłaty pieniędzy jeszcze przed dokonaniem wymaganego obrotu. Podobnie jest w sytuacjach, kiedy zostanie przekroczony czas na obrót.

Kiedy można stracić bonus?

Krótko mówiąc bonus można utracić wtedy, gdy gracz nie wywiąże się z regulaminu oferty. Najczęstsze przyczyny utraty bonusu to:

 • przedwczesne wypłacenie środków z konta,
 • upływ terminu dotyczącego obrotu bonusu,
 • podejrzenie bukmachera o wyłudzenie bonusów: inne konta w obrębie jednej rodziny, adresu IP,
 • granie nieodpowiednich zakładów: za niski kurs bądź rodzaje zakładów nie wliczane do obrotu (np. systemowe).

Utrata bonusu często wiąże się także z utratą środków wygranych przy użyciu bonusu. Np. jeśli gracz otrzyma 100 PLN bonusu i przy użyciu tej kwoty zgromadzi na koncie 300 PLN, ale międzyczasie nie wypełni warunków obrotu, to utraci te pieniądze. Na koncie pozostanie jedynie kwota pierwszej wpłaty. W tym przypadku oczywiście rozważyliśmy przykład bonusu powitalnego od depozytu. W przypadku bezprawnego pozbawienia bonusu należy walczyć o swoje prawa z bukmacherem m.in przez SBR.

Jak wybrać bukmachera pod kątem bonusu?

Kiedy użytkownik już zdecyduje się na skorzystanie z promocji powitalnej, musi wybrać bonus, który będzie go satysfakcjonował. Niemal każdy bukmacher na rynku oferuje coś specjalnego dla swoich graczy. Dlatego warto przeanalizować jego ofertę pod kątem kilku różnych aspektów:

 • wysokość kwotowa bonusowej kwoty,
 • wysokość procentowa bonusowej kwoty,
 • wymagany obrót – czy do obrotu wymagana jest kwota wyłącznie przyznanego bonusu, czy bonus + depozyt, ile razy należy obrócić środkami (na rynku przedział między od 3- do 12-krotności bonusu i depozytu)
 • kurs minimalny – nie wszystkie zakłady liczą się do wymaganego obrotu, tylko te np. powyżej kursu @1.80
 • liczba spotkań na kuponie – nie zawsze wystarczy tylko jeden mecz na kuponie, niekiedy potrzebne są co najmniej dwa i to z odpowiednim kursem,
 • różne restrykcje - np. czasami do obrotu nie liczą się zakłady na handicapy azjatyckie lub under/over np. LV BET,
 • czas na spełnienie postanowień regulaminu – od 7 do 180 dni w zależności od bukmachera; zdarzają się wyjątki z bezterminowym okresem bonusu np. Fortuna,
 • limity - jak szybko bukmacher ustawia pułap, przy którym gra za wysokie stawki jest niemożliwa. Przeczytaj też jak unikać limitów bukmacherskich.

Nie należy się obawiać korzystania z promocji bukmacherów, jednak trzeba robić to umiejętnie. Zalecamy stopniowe korzystanie z poszczególnych ofert i dokładne czytanie postanowień regulaminów. Niejednokrotnie za wysokimi kwotami bonusu czają się równie wysokie kursy minimalne obrotu oraz wymagany obrót.

Początkujący gracze powinni skorzystać z bonusów typu cashback, które nie wymagają obrotu i są naprawdę atrakcyjne dla klientów. Stosowanie się do regulaminu promocji wpłynie na skuteczne korzystanie z tego typu ofert bukmacherskich, z których gracz może stworzyć swój atut.