Przegrywanie bonusu

Ocena 3.70/53 głosy
Przegrywanie bonusu

Bonusy, promocje, oferty specjalne – bukmacherzy często zachęcają graczy do rejestracji lub ponownego depozytu, oferując dodatkowe pieniądze w postaci bonusu.

W artykule tym pokażemy, jak można zarabiać na zakładach bukmacherskich, przegrywając pieniądze pochodzące z bonusu powitalnego, startowego lub reload. Strategia przegrywania bonusu polega na zagraniu dwóch zakładów przeciwstawnych i przetransferowaniu bonusowych pieniędzy do bukmachera, z którego można je wypłacić.

 1. Powtórka z bonusów
 2. Korzyści z bonusów
 3. Sposób na pewny zysk
 4. Jak dobrać kursy na zakłady przeciwstawne?
 5. Jak szukać meczów do zakładów przeciwstawnych?
 6. Podsumowanie

Gracze zajmujący się przegrywaniem bonusów nazywani są bonus hunters (łowca bonusów), a sam proceder celowego przegrywania – wyłudzaniem bonusów, ponieważ nie jest zgodny z regulaminem bukmacherów. Bukmacherzy nie lubią graczy rejestrujących się jedynie po to, aby wykorzystać bonus powitalny, a obstawianie zakładów przeciwstawnych w celu ograniczenia ryzyka porażki i skorzystania z bonusów jest zabronione w regulaminie. Oferta legalnych bukmacherów skierowana jest do graczy rekreacyjnych, a celowość wykorzystania bonusu wskazuje na profesjonalizm gracza.

Powtórka z bonusów

Bonus zawsze zależy od kwoty depozytu i może wynieść od 25% do nawet 200% wpłaty.

Wyróżniamy trzy główne rodzaje bonusów:

 • bonus od depozytu;
 • zakład bez ryzyka;
 • cashback.

Każdy z rodzajów bonusów można jeszcze podzielić ze względu na różne elementy, takie jak moment przyznania bonusu, procentowy zwrot czy wymóg obrotu przed wypłatą. Więcej o bonusach przeczytasz w artykule bonusy i promocje bukmacherskie, natomiast w tym tekście zajmiemy się zagadnieniem przegrywania bonusu.

Korzyści z bonusów

Najpierw przedstawimy krótką powtórkę plusów i minusów bonusów bukmacherskich.

Plusy i minusy dla bukmacherów

Trzeba być świadomym, że bonusy to narzędzie marketingowe bukmacherów. Bukmacherzy nie są organizacjami dobroczynnymi, tylko firmami, które jak inne nastawione są na zysk. Jeżeli bukmacher oferuje darmowe pieniądze w bonusie lub możliwość ich uzyskania, to oczekuje, że statystycznie to działanie przyniesie mu zysk, jeżeli nie w krótkim terminie, to w długim.

Bukmacherom zależy na tym, aby typer mimo otrzymania bonusu przegrał i wartość bonusu, i wpłacony depozyt. Z tego powodu stosowany jest wymóg obrotu oraz różne restrykcje mające na celu utrudnienie wygrania pieniędzy.

Minusem jest oczywiście fakt, że po otrzymaniu bonusu gracz dysponuje większym kapitałem na grę i trudniej jest mu przegrać wszystko. Oczywiście bukmacher wolałby, aby gracz po prostu wpłacał pieniądze bez bonusu, jednak z uwagi na wolny rynek, walkę o klienta i konkurencję pomiędzy bukmacherami bonusy i promocje stały się nieodzownym elementem zakładów.

Plusy i minusy dla typerów

Dzięki bonusom od depozytu typer uzyskuje dodatkowe środki na obstawianie zakładów, ma więc większy budżet, a co za tym idzie – teoretycznie większe szanse na wygranie pieniędzy i ostateczną wypłatę przewyższającą depozyt. W przypadku cashbacku i zakładu bez ryzyka ma możliwość bezbolesnej finansowo pomyłki.

Minusem bonusów jest przymus wyrobienia obrotu – czyli przymus zawarcia X zakładów u bukmachera przed możliwością wypłaty. Każdy zakład niesie ze sobą ryzyko porażki i przegrania części lub całości bonusu oraz depozytu.

Marzeniem każdego typera jest scenariusz, w którym po otrzymaniu bonusu od razu może wypłacić pieniądze (depozyt + bonus). Jakie to by było cudowne, gdybyśmy po wpłacie do bukmachera otrzymali bonusowe 1000 PLN i następnie moglibyśmy zlecić wypłatę całych środków. W 5 minut czysty zysk wyniósłby 1000 PLN, i to bez żadnego ryzyka! Niestety, nie jest to możliwe u żadnego bukmachera.

Sposób na pewny zysk

Człowiek liczy pieniądze
Łowcy bonusów bezwzględnie wykorzystują bonusy.

Istnieje jednak pewien sposób stawiania zakładów tak, aby wykorzystując bonusy i promocje, osiągnąć pewny lub prawie pewny zysk.

W internecie funkcjonuje wielu legalnych bukmacherów, możesz więc posiadać konto i obstawiać zakłady u więcej niż jednego bukmachera jednocześnie. Stawiając ten sam dwudrogowy zakład u dwóch różnych bukmacherów, ale w przeciwne strony, masz 100-procentową szansę, że u jednego bukmachera zakład będzie wygrany.

Aby w ten sposób wygrywać pieniądze z bonusów na przeciwstawnych zakładach, musisz mieć:

 • konto bazowe – konto u bukmachera, który nie limituje wygrywających graczy. Bukmacher ten powinien mieć wysokie kursy i szeroką ofertę. To na tym koncie będziesz wygrywać i z tego konta będziesz wypłacać wygrane pieniądze na Skrill/Neteller. Na konto bazowe najlepiej nadaje się Fortuna lub/i jakiś zagraniczny bukmacher;
 • konto bonusowe – na tym koncie będziesz miał przyznany bonus od depozytu lub darmowy zakład. Na tym koncie będziesz przegrywać. Po „przerobieniu” jednego bonusu przeniesiesz się na bonus innego bukmachera itd.

Stawiając zakład przeciwstawny, masz pewność, że na jednym koncie wygrasz… jednak nie wiesz, na którym. W zależności od wyniku spotkania możesz:

 1. wyzerować konto u bukmachera bonusowego i przenieść całe środki do bukmachera bazowego;
 2. zwiększyć środki u bukmachera bonusowego i zmniejszyć środki u bukmachera bazowego.

Scenariusz a) jest lepszy, gdyż najlepiej, aby wygrana od razu zdarzyła się na koncie bazowym, gdyż wtedy od razu cała wygrana (depozyt + bonus) z konta bonusowego zostanie przetransferowana do drugiego bukmachera, gdzie będzie dostępna do wypłaty. Kwota ta jest jedynie pomniejszona o marżę bukmachera (chyba że stawiałeś na surebet) konta bazowego, dlatego ważne jest, aby był to bukmacher z jak najniższą marżą. Jest to scenariusz oczekiwany.

W przypadku wystąpienia scenariusza b), czyli wygranej na koncie bonusowym, gdy przyznany był bonus od depozytu, to sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana, gdyż do wyboru są dwie opcje:

 1. Robisz kolejny zakład przeciwstawny za większą stawkę. Wymaga to zaangażowania nowych środków finansowych.
 2. Mając dużo większy kapitał (bo wygrałeś), kończysz obrót bonusem. Dlatego ważne są kursy, po jakich stawiasz zakłady przeciwstawne.

W przypadku gdy na koncie bonusowym przyznany był zakład bez ryzyka, po prostu możesz wypłacić pieniądze i wychodzisz na zero.

Oczywiście nie trzeba stawiać całej kwoty zgromadzonej u bukmachera bonusowego na jeden zakład, przegrywanie pieniędzy można podzielić na kilka, kilkanaście zakładów.

Jak dobrać kursy na zakłady przeciwstawne?

Stawiając zakłady przeciwstawne, rzadko kiedy znajdziesz równe kursy u obydwu bukmacherów. W zasadzie najlepiej, aby kursy dość mocno się różniły, np. 1,383,50, kursy te dają 1,04% marży (czyli naszej straty), co jest akceptowalne, odpowiadają prawdopodobieństwu zaistnienia zdarzenia w wysokości 74%26%.

Człowiek liczy pieniądze
Dobierz kursy tak aby zmaksymalizować zysk.

Aby zmaksymalizować szansę wygrania na koncie bazowym, należy niższy kurs postawić właśnie na koncie bazowym, a kurs wyższy na koncie bonusowym. Wiemy, że kursy bukmacherskie wynikają z prawdopodobieństwa zaistnienia danego zdarzenia, zatem bardziej prawdopodobne jest, że ziści się nasz scenariusz oczekiwany. Mamy na to 74% szans.

Gdy mecz zakończy się niespodzianką, to cała wygrana zostanie zapisana na koncie bonusowym. Większy kapitał pozwoli bez problemu dokończyć obrót bonusem, a dzięki niskiej kwocie pierwszego zakładu (bo grany był wysoki kurs) nie ma się co martwić groźbą natychmiastowego limitu.

Przykład zakładu:

Bonus: 200 PLN
Kapitał u bukmachera bonusowego: 400 PLN
Kursy do zagrania: 1,383,50
Zakład u bukmachera bonusowego: 3,5 × 400 PLN, przewidywana wygrana = 1400 PLN
Zakład u bukmachera bazowego: 1,38 × 1014 PLN, przewidywana wygrana = 1400 PLN

Wygrana netto: 1400 − 200 − 1014 = 186 PLN

W scenariuszu oczekiwanym wygrana netto 186 PLN jest dostępna do wypłaty na koncie bazowym. W scenariuszu niespodzianki wygrana netto 186 PLN zasili konto bukmachera bonusowego, którego stan wynosić będzie 1400 PLN.

Kwotę stawki u bukmachera bazowego obliczamy ze wzoru na maksymalizację pewnego zysku w kontrze:

stawka = przewidywana wygrana u bukmachera bonusowego / kurs u bukmachera bazowego

Jak szukać meczów do zakładów przeciwstawnych?

Mecz do zagrania przeciwstawnego powinien być zdarzeniem popularnym, na którym rynek jest głęboki (zostało przyjętych dużo zakładów). Obie przeciwstawne strony zakładu można obstawić przed rozpoczęciem spotkania lub obstawić tylko jedną, a z drugą poczekać na obstawienie na żywo.

Wstrzymanie się z zakładem kontrującym do czasu rozpoczęcia spotkania może przynieść korzyść w postaci wzrostu kursu na zdarzenie przeciwne, co spowoduje zmniejszenie stawki kontry lub zwiększenie wygranej, z drugiej strony naraża na ryzyko porażki.

Przykład 1:

Zakład przeciwstawny: under/over 1,5 gola w 1. połowie spotkania piłki nożnej
Kursy przedmeczowe: poniżej 1,44 – powyżej 3,05
Zakład zawarty u bukmachera bonusowego: under 1,5 gola za 1,44

Następnie czekamy na rozwój wydarzeń na boisku. Najlepiej oglądać mecz na żywo, aby oprócz suchych statystyk poczuć też atmosferę panującą na boisku. Wraz z upływającymi minutami bez gola kurs na under będzie spadać, a kurs na over będzie rosnąć. Gdy po 3, 5 lub 10 minutach gry kurs na over wzrośnie na tyle dużo, że utworzy surebeta z wcześniej zagranym underem, to stawiamy zakład i maksymalizujemy zysk. A co w wypadku, gdy w trakcie oczekiwania na wzrost kursu na over padnie gol i kurs over spadnie? Niestety nie ma tu dobrej odpowiedzi – trzeba liczyć na to, że drugi gol nie padnie, czekać na ponowny wzrost kursu i wtedy skontrować. Niestety, to jest ryzyko wstrzymania się z zakładem kontrującym, dlatego nie należy zbyt długo z nim zwlekać.

Przykład zakładu z under/over jest typowo matematyczny, gdyż fakt strzelenia szybkiego gola jest elementem dość losowym. W przykładzie 2 pokażemy, że można częściowo zminimalizować ryzyko losowości.

Przykład 2:

Zakład przeciwstawny: zwycięzca meczu w spotkaniu piłki nożnej
Kursy przedmeczowe: gospodarz wygra 1,44 – gość zremisuje lub wygra 3,05
Zakład zawarty u bukmachera bonusowego: gość zremisuje lub wygra 3,05

W tym przypadku przy wyborze meczu do zakładu nie patrzymy jedynie na kursy, ale na value tego zakładu. Na koncie bukmachera bonusowego stawiamy zakład, który naszym zdaniem jest po prostu wart zagrania. Następnie czekamy na rozwój wydarzeń na boisku i jeżeli jest sprzyjający i nasz faworyt strzeli gola, to od razu kontrujemy faworyta po dużo mniejszej stawce, podobnie robimy, gdy przez dłuższy czas utrzymuje się wynik remisowy i kursy na zwycięstwo gospodarza rosną. Dla ułatwienia w przykładzie użyte jest słownictwo „gospodarz – gość”, ale chodzi o znaczenie „faworyt – outsider” w kontekście kursów bukmacherskich.

Dzięki wpleceniu w zakład przeciwstawny wartości nie opieramy się już jedynie na losowości i matematyce, a na faktycznej przewadze nad bukmacherem.

Podsumowanie

Zarabianie pieniędzy poprzez przegrywanie bonusu to bardzo efektywna metoda ogrywania bukmacherów. Niestety z uwagi na to, że można mieć wyłącznie jedno konto u bukmachera, metodę tę można wykorzystać tylko raz u danego bukmachera. Niemniej jednak przy stale rosnącej liczbie bukmacherów można na tym zarobić przyzwoite pieniądze.

Jeżeli chcesz skorzystać z metody przegrywania bonusu, to pamiętaj o poniższych wskazówkach:

 • Celowe przegrywanie bonusu nie jest zgodne z regulaminem bukmachera, więc jeżeli zostanie przez niego wykryte, możesz ponieść konsekwencje, np. anulowanie zakładu, bonusu, limit na koncie lub zamknięcie konta.
 • Metoda opłacalna jest tylko w przypadku bonusów od depozytu, w których kwotę bonusową bukmacher wypłaca zaraz po depozycie lub po jednokrotnym obrocie, oraz w przypadku bonusów typu cashback i freebet. Gdy bonusy dopisywane są dopiero po wyrobieniu całkowitego obrotu, metoda przegrywania nie ma większego sensu.
 • Przegranie bonusu jest tym bardziej opłacalne, im większy jest wymagany obrót. Przegrywając bonus, pozbywamy się wymogu wyrobienia obrotu.
 • Metoda wymaga zaangażowania finansowego, gdyż niezbędne jest podwójne obstawienie tego samego zakładu.
 • W przypadku wstrzymywania się z zakładem kontrującym istnieje ryzyko porażki.
 • Przeczytaj uważnie regulamin bonusu bukmacherskiego i warunki obrotu bonusem, który chcesz przetransferować. Niektórzy legalni bukmacherzy przewidują restrykcje co do wysokości maksymalnego zakładu lub wymagają co najmniej trzech zdarzeń na kuponie. W przypadku wygranej na koncie bonusowym przy zakładzie łamiącym regulamin możesz mieć problemy.
 • Jeżeli jako zakład przeciwstawny wybrałeś mecz tenisa ziemnego, to koniecznie dowiedz się, jak obaj bukmacherzy rozliczają krecze. Sposób rozliczenia poddanych meczów musi być identyczny, gdyż w innym wypadku ryzykujesz przegranie obydwu zakładów.

Przegrywanie bonusów pociąga za sobą jeszcze jeden korzystny fakt – bonusy reload. Bukmacherzy lubią przegrywających graczy, gdyż na nich zarabiają (nie mają wiedzy, czy dany gracz kontruje zakład u innego bukmachera, czy nie), zachęcają zatem takich graczy częstymi bonusami reload do dokonywania kolejnych depozytów. Bonusy reload też można przegrać!

Podziel się
 • facebook
 • twitter
 • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/przegrywanie-bonusu-77

Oceń ten tekst

Podobne artykuły