Najlepsze bonusy bukmacherskie

Bukmacherzy internetowi prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych bonusów powitalnych. Co jednak czai się za obietnicą bonusowych pieniędzy? Który bonus jest najlepszy? Na co zwrócić uwagę przy wybieraniu bonusu u bukmachera?

W internecie funkcjonuje wiele firm bukmacherskich, bonusy bukmacherskie to narzędzie marketingowe bukmacherów mające na celu zachęcenie typera do rejestracji. Bonusy dla nowych graczy przyznawane są tylko raz na osobę, adres IP czy gospodarstwo domowe, bukmacherzy bardzo restrykcyjnie przestrzegają tej zasady. U konkretnego bukmachera można skorzystać z promocji powitalnej tylko raz, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć konta u kilku bukmacherów.

Przy wyborze bukmacherów pod kątem bonusów należy szczególną uwagę zwrócić na: procent darmowych pieniędzy, wysokość obrotu i kurs po jakim obrót musi zostać wykonany, ewentualne dodatkowe restrykcje w obrocie, moment przyznania bonusowych pieniędzy oraz wiarygodność bukmachera.

Ranking bonusów bukmacherskich

Bonusy bukmacherskie to darmowe pieniądze
Warto wykorzystywać bonusy, są to dodatkowe pieniądze.

Poniżej prezentujemy obecnie najlepsze dostępne bonusy powitalne. Bonusy bukmacherskie są posortowane względem atrakcyjności dla typera zaczynając od najlepszego a skończywszy na najmniej atrakcyjnym. Przy budowaniu tego rankingu bonusów były brane wyłącznie kryteria atrakcyjności bonusu a nie jakość oferty bukmachera czy wysokość dostępnych kursów. Zbiorcze podsumowanie najlepszych bukmacherów możesz zobaczyć na stronie z polecanymi bukmacherami.

W zakładach sportowych wyróżniamy 3 rodzaje bonusów powitalnych. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, nie ma reguły, który z nich jest lepszy. Dowiedz się też więcej o poszczególnych rodzajach bonusów bukmacherskich cashback'i, freebet'y, bonusy od depozytu - każdy z rodzajów bonusów bukmacherskich mocno się od siebie różni zarówno pod względem regulaminu jak i odbioru.

Przed wyborem bonusu sugerujemy przeczytać nasz poradnik wszystko o bonusach i promocjach bukmacherskich, przyda się też wiedza z zakresu warunków obrotu bonusu.

  Bukmacher Bukmacher Bonus Procent Obrót i kurs Obrót efektywny
(co to?)
Moment przyznania Live streaming  
1. Totolotek Logo Totolotek Bonus 1000 zł + 20 zł 100% 3 x 2.00 6 po depozycie Niedostępny
2. Fortuna Logo Fortuna Bonus 1000zł+100zł+20zł 100% 4 x 1.90 4 po całkowitym obrocie Dostępny
3. STS Logo STS Bonus 1200 zł 100% 3 x 1.91 5 po depozycie Dostępny
4. eToto Logo eToto Bonus 200 zł 200% 4 x 2.20 6 po depozycie Niedostępny
5. TOTALbet Logo TOTALbet Bonus 500 zł 100% 6 x 2.00 7 po 1-krotnym obrocie Niedostępny
6. Betclic Logo Betclic Bonus 500 zł 100% 4 x 2.00 4 po depozycie Dostępny
7. Betfan Logo Betfan Bonus 3000 zł 80% 5 x 2.00 6.5 po 2-krotnym obrocie Niedostępny
8. PZBUK Logo PZBUK Bonus 500 zł 100% 4 x 2.00 4 po depozycie Dostępny
9. Milenium Logo Milenium Bonus 760 zł+20zł+10zł 100% 4 x 2.00 4 w transzach Niedostępny
10. forBET Logo forBET Bonus 1200 zł 70% 4 x 1.30 5.4 po 1-krotnym obrocie Dostępny
11. LVbet Logo LVbet Bonus 1500 zł 100% 4 x 2.00 4 po depozycie Niedostępny
12. Superbet Logo Superbet Bonus 250 zł 50% - - - Niedostępny

Przesuń palcem tabelę w lewo aby zobaczyć więcej danych.

Ostatnia aktualizacja

Nie ma bonusu którego szukasz? Na tej stronie przedstawiamy jedynie wyselekcjonowane najlepsze bonusy powitalne. Pozostałe bonusy i promocje podzieliśmy względem ich typu i zaprezentowaliśmy na osobnych podstronach. Zobacz cashbacki, freebety, bonusy od depozytu. Na każdej podstronie znajdziesz szczegółowy opise na czym dany typ bonusu polega.

Obrót efektywny - co to takiego?

Bukmacherzy w bardzo różny sposób przedstawiają kwotę obrotu bonusem. Czasami wymagana kwota obrotu przedstawiona jest jako wielokrotność depozytu i bonusu, czasami tylko depozytu, czasami tylko bonusu a czasami obrót depozytu jest w innej wielokrotności niż obrót bonusem. Różne podejście bukmacherów do przedstawiania kwoty wymaganej do postawienia aby uwolnić bonus często myli niedoświadczonych typerów i utrudnia im poprawne porównanie bonusów.

Dlatego prezentujemy na liście bukmacherów obrót efektywny jako najlepszy i ujednolicony wskaźnik wysokości wymaganego obrotu bonusem. Obrót efektywny wyrażony jest w liczbie kwot bonusowych za jakie typer musi postawić zakłady aby uwolnić bonus. Obrót (depozyt + bonus) x 5 będzie inaczej opłacalny gdy bonus będzie wynosił 100% depozytu a 50% depozytu gdyż w pierwszym przypadku obrót efektywny wynosi 10 x bonus, a w drugim aż 15 x bonus. Różnica wynika z tego, ze w bonusie 50% zyskujemy procentowo mniej pieniędzy a obrót procentowo jest taki sam.

Gdy otrzymujemy bonus w kwocie X to im mniej razy będziemy musieli postawić tą kwotę X tym lepiej. Zatem im wymagany obrót efektywny jest mniejszy tym bonus jest bardziej opłacalny pod kątem obrotu.

Wzór na obrót efektywny:

Obrót efektywny = (bonus x liczba obrotów + depozyt x liczba obrotów) / bonus

Przykłady obliczeń bonusu efektywnego:

Oczywiście bonus efektywny ukazuje wielokrotność obrotu, nie jest więc jedynym czynnikiem mówiącym o atrakcyjności bonusu bukmacherskiego. Równie duże znaczenie przy ocenie bonusu ma minimalny kurs obrotu raz różne restrykcje co do rodzajów zakładów kwalifikujących się do obrotu.

Obrót efektywny ma największe znaczenie przy bonusach od depozytu, przy freebetach czy cashback'ach zazwyczaj nie występuje gdyż przy takich ofertach bonusowych w zazwyczaj nie ma wymogu obrotu bonusem.

Dlaczego bukmacherzy oferują bonusy?

Bonus powitalny to nic innego jak narzędzie marketingowe bukmachera służące do przyciągnięcia nowych klientów. Aby wykorzystać bonus powitalny gracz musi założyć u bukmachera konto, zapoznać się z jego ofertą zakładów oraz serwisem i dokonać pierwszej wpłaty.

Bukmacher za cenę bonusowej kwoty zyskuje klienta, który potencjalnie może przynieść mu w przyszłości zarobek.  Bukmacher przyznając graczowi bonus powitlany ma w tym swój interes. Bonus powitalny nie jest też dawany za darmo gdyż jego wartość zawsze zależy do wysokości pierwszej wpłaty gracza.

Czy można uzyskać bonus bez depozytu?

Bonusy bez depozytu to w zakładach bukmacherskich niezwykła rzadkość. Jeżeli występują, są symboliczne i nie wynoszą więcej niż 5-20 PLN. W przeszłości bonus bez depozytu oferowało kilku bukmacherów jednak są to bardzo sporadyczne oferty. Obecnie akcję marketingową z darmowymi 20 PLN prowadzą polscy bukmacherzy, za samą rejestrację bonus można otrzymać w Fortunie, Totolotku i LV BET.

Oferta bonusowa wpływa na podświadomość gracza o czym doskonale wiedzą firmy bukmacherskie. Oferowane przez nich bonusy są opłacalne dla dwóch stron zarówno bukmachera, jak i gracza. Po prostu decydującą kwestią jest umiejętne skorzystanie z promocji/bonusu. Bukmacher zyskuje graczy, z kolei gracze mogą zyskać dodatkowe pieniądze.

W dalszej perspektywie bonusy otrzymują ci gracze na których bukmacher zarabia są to tzw. bonusy reload od wpłaty. Profesjonalni gracze, którzy regularnie odnoszą wygrane w zakładach są traktowani przez bukmacherów nieco mniej przyjaźnie i oni często wyłączeni są z udziału w wielu promocjach.

Czy opłaca się korzystać z bonusów?

Mężczyzna trzyma plik banknotów
Bonusy to dodatkowy kapitał na obstawianie zakładów.

Bonusy nie są niczym złym i warto z nich korzystać. Nie należy traktować ich wyłącznie jako pułapkę na nowych graczy, która wyciągnie od nich pieniądze. Nie należy też traktować jako źródła łatwych pieniędzy. Bonusy startowe po prostu dają większy komfort bezpieczeństwa oraz margines błędu, jest to ważne jest szczególnie dla początkujących typerów.

Obecnie najpopularniejsze są dwie wersje bonusów. Pierwsza to bonus od złożonego depozytu (np. 100% bonusu do 500 PLN w Totolotek czy 50% do 1000 PLN w eTOTO), w którym użytkownik dostaje środki na swoje konto i może dysponować nimi w dowolny sposób. Gracz ma określony czas by dokonać wymaganego obrotu pieniędzmi w przeciwnym razie utraci wszystkie promocyjne środki.

Drugi najpopularniejszy rodzaj bonusu to tzw. zakład bez ryzyka (np. cashback do 150 PLN w X czy zakład bez ryzyka do 222 PLN w X). Oznacza to, że gracz albo otrzyma zwrot pieniędzy za pierwszy postawiony zakład w przypadku (tzw. cashback), jeśli ten zakończy się niepowodzeniem, albo dostanie dodatkową, jednorazową możliwość wykorzystania darmowego zakładu w czasie określonym w regulaminie po dokonaniu pierwszego depozytu (tzw. freebet).

Mniej popularne są bonusy, które otrzymujemy w trakcie gry (tzw. reload). Mają one pobudzić do dalszej aktywności. Trudno jednak przewidzieć, kiedy i który bukmacher zdecyduje się na taki krok, oraz jakie będą warunki zakładu. Bonusy reload od depozytu często przyznaje X, rzadziej X. Bonusy od depozytu oraz darmowe spiny w kasynie przyznają X czy X

Dzięki bonusom zyskujemy dodatkowe środki na grę, a to wiąże się z akceptacją regulaminu promocji, który ma na celu związanie nas z bukmacherem na dłuższy okres czasu. Fakt związania z bukmacherem od bonusu można próbować ominąć poprzez metodę przegrywania bonusu.

Regulamin bonusu

Regulamin bonusu lub link do niego zawsze powinien znajdować się pod opisem oferty bonusowej. Często przedstawiony jest dość małą czcionką i zawiera bardzo istotne informacje. Każdy bukmacher posiada inny regulamin bonusu, więc zawsze przed chęcią skorzystania z bonusu należy przeczytać ze zrozumieniem regulamin. Regulamin odpowie on na pytania:

Decydując się na skorzystanie z oferty promocyjnej należy zawsze dokładnie prześledzić regulamin bonusu. W nim zawarte są wszystkie kluczowe informacje dotyczące promocji. Gracz dowie się, czy otrzyma swoje dodatkowe środki od razu po dokonaniu przelewu (jak np. w Totolotek, eTOTO) czy najpierw będzie musiał dokonać odpowiedniego obrotu by uwolnić bonusowe środki (np. Milenium, Fortuna).

Mężczyzna trzyma plik banknotów
Znajomość zapisów regulaminu bonusu to podstawa.

Co to znaczy obrócić bonus?

Dokonać obrótu, obrócić bonus, to inaczej postawić wymaganą kwotę pieniężną w zakładach sportowych. Warunki obrotu będą spełnione wtedy, gdy suma postawionych stawek wyniesie wymaganą do obrotu kwotę.

Limit na IP, gospodarstwo domowe.

Większość bukmacherów ogranicza przyznawanie bonusów, 1 bonus na 1 gospodarstwo domowe lub adres IP. Ma to chronić przed rejestracją wielu fikcyjnych kont na członków rodziny w celu wielokrotnego uzyskania bonusu. Jeszcze kilka lat temu przechodziło otwieranie kont "na siostrę", "na babcię", w tej chwili takie działanie już nie przejdzie gdyż bukmacherzy są wyczuleni na takich oszustów. Aby bronić się przed tym procederem bukmacherzy ograniczyli ilość możliwych bonusów wykorzystania dla jednego adresu zamieszkania.

Cytat z regulaminu bonusu powitalnego od X:

X przyznaje tylko jeden cashback na dane konto, adres IP, komputer, rodzinę, adres, numer telefonu lub kartę kredytową/debetową.

Radzimy przeczytać regulamin przed rozpoczęciem gry. W nim zawarte jest wiele regulacji dotyczących otrzymywanych pieniędzy, które bardzo łatwo stracić. Nie trzeba celowo oszukiwać bukmachera. Bardzo często utratą środków kończy się próba wypłaty pieniędzy jeszcze przed dokonaniem wymaganego obrotu. Podobnie jest w sytuacjach, kiedy zostanie przekroczony czas na obrót.

Kiedy można stracić bonus?

Krótko mówiąc bonus można utracić wtedy, gdy gracz nie wywiąże się z regulaminu oferty. Najczęstsze przyczyny utraty bonusu to:

Utrata bonusu często wiąże się także z utratą środków wygranych przy użyciu bonusu. Np. jeśli gracz otrzyma 100 PLN bonusu i przy użyciu tej kwoty zgromadzi na koncie 300 PLN, ale międzyczasie nie wypełni warunków obrotu, to utraci te pieniądze. Na koncie pozostanie jedynie kwota pierwszej wpłaty. W tym przypadku oczywiście rozważyliśmy przykład bonusu powitalnego od depozytu. W przypadku bezprawnego pozbawienia bonusu należy walczyć o swoje prawa z bukmacherem m.in przez SBR.

Jak wybrać bukmachera pod kątem bonusu?

Kiedy użytkownik już zdecyduje się na skorzystanie z promocji powitalnej, musi wybrać bonus, który będzie go satysfakcjonował. Niemal każdy bukmacher na rynku oferuje coś specjalnego dla swoich graczy. Dlatego warto przeanalizować jego ofertę pod kątem kilku różnych aspektów:

Nie należy się obawiać korzystania z promocji bukmacherów, jednak trzeba robić to umiejętnie. Zalecamy stopniowe korzystanie z poszczególnych ofert i dokładne czytanie postanowień regulaminów. Niejednokrotnie za wysokimi kwotami bonusu czają się równie wysokie kursy minimalne obrotu oraz wymagany obrót.

Początkujący gracze powinni skorzystać z bonusów typu cashback, które nie wymagają obrotu i są naprawdę atrakcyjne dla klientów. Stosowanie się do regulaminu promocji wpłynie na skuteczne korzystanie z tego typu ofert bukmacherskich, z których gracz może stworzyć swój atut.

LV BET baner
LV BET baner