Fortuna opinie i informacje

 • Bonus powitalny 510 zł
 • Szeroka oferta zakładów
 • Świetna oferta LIVE
 • Legalny bukmacher w Polsce
 • Niskie kursy i podatek 12% od wygranych
 • Dobry support i przejrzysta strona internetowa

Fortuna
ocena spryciarz.com 3/5 3
www

Fortuna to znany i popularny bukmacher wśród graczy obstawiających zakłady w naziemnych punktach bukmacherskich. Fortuna posiada wysoki bonus startowy dla nowych graczy, niestety typowanie w Fortunie obarczone jest 12% podatkiem. Fortuna to legalny bukmacher w Polsce.

Fortuna to część międzynarodowej czeskiej grupy Fortuna Entertainment Group, która jest największą w Europie Środkowej i Wschodniej firmą bukmacherską od ponad 20 lat oferującą zakłady wzajemne w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Na terenie Polski znajdziemy zlokalizowanych 500 punktów Fortuny zatrudniających około 1000 pracowników.

Warto zauważyć, że Fortuna będąc bukmacherem naziemnym, jako pierwsza wyszła z ofertą online oraz zakładów LIVE, co sprawiło, że grać w niej możemy za pośrednictwem strony internetowej 24/h pod adresem efortuna.pl.

O stabilności finansowej firmy świadczyć może fakt, iż od października 2010 roku jest ona notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Poza tym w dużej mierze propaguje polski sport poprzez akcje sponsorskie. Od roku 2014 jest głównym sponsorem warszawskiej Legii. Poza tym sponsoruje takie wydarzenia, jak FORTUNA Cieszyński Bieg, turnieje siatkówki plażowej PLAŻA OPEN czy szkółkę piłkarską Ireneusza Kościelniaka LUKAM 2012.

Zakłady bukmacherskie w Fortunie

Trzeba przyznać, że jak na ofertę naziemnego bukmachera ta w Fortunie wygląda iście imponująco. Wydarzenia obstawiać możemy tu w tak popularnych dyscyplinach, jak piłka nożna, ale także tak rzadko spotykanych, jak choćby rugby. Ogólnie ich liczba wynosi ponad 15, a dodajmy, że są to tylko dyscypliny sportowe. Poza nimi znajdziemy wydarzenia z polityki, rozrywki czy wydarzeń specjalnych. Oferta obejmuje więc w sobie wszystko, co może nas interesować.

Na pewno narzekać na firmę Fortuna nie mogą też miłośnicy gry LIVE, gdyż oferta zakładów na żywo jest naprawdę ogromna, co prawda nie dorównuje w tym jeszcze największym światowym gigantom takim jak Matchbook czy Unibet ale zakłady na żywo to z pewnością mocna strona Fortuny.

Jak na bukmachera naziemnego przystało Fortuna posiada bardzo dobrą ofertę na niskie polskie ligi piłki nożnej. W Fortunie typować można mecze amatorskich drużyn z regionalnych 3 lig i wybrane mecze wojewódzkich 4 lig polskich (nominalnie 4 i 5 klasa rozgrywek piłki nożnej). Może być to niezła gratka dla insider'ów amatorskich drużyn, utrudnieniem jest przymus posiadania 3 zakładów na kuponie i limit stawki do 100-200 PLN.

Zakłady zawierać możemy natomiast w formie zakładu pojedynczego (solo) lub złożonego (kombi). Kupony zagrane w sieci możemy kontrolować z pozycji konta internetowego. Ciekawym natomiast i zarazem bardzo praktycznym dodatkiem jest możliwość kontroli kuponu zagranego w punkcie stacjonarnym. Wpisując w odpowiednie rubryki na stronie internetowej kod kuponu z punktu naziemnego możemy sprawdzić jego status.

Wysoka marża wpływa na kursy bukmacherskie, które są dość niskie w porównaniu do innych bukmacherów online, średnia marża w Fortunie oscyluje w okolicach 7-8%, patrząc na ranking marży daje to pozycję pod koniec stawki.

Opłacalność obstawiania u tego bukmachera spada jeszcze bardziej gdyż od wygranych jest potrącany podatek od gier wynoszący 12%. W praktyce oznacza to tylko tyle, że każde wygrane 100 PLN przyniesie nam w rzeczywistości 88 PLN zysku. Dodatkowo przy wygranych powyżej 2280 PLN gracz jest zobowiązany odprowadzić kolejny podatek 10%.

Bonusy i promocje w Fortunie

Tak, jak i niemal każdy inny bukmacher, tak i Fortuna dla nowo zarejestrowanych klientów przygotowała atrakcyjne bonusy. Obecnie w firmie obowiązują dwie promocje i dotyczą one tylko zakładów internetowych. W przypadku gry w punkcie stacjonarnym liczyć możemy na co poniedziałkowe multikorzyści, aczkolwiek dotyczą one tylko kilku wybranych punktów w kraju.

Zakład bez ryzyka - 50 PLN

Pierwszą promocją jest zakład bez ryzyka, który rozumiany jest też jako pierwszy darmowy zakład. I tak cechą charakterystyczną tej promocji jest fakt, iż stawiając pierwszy kupon po rejestracji, do wartości 50 PLN niczym nie ryzykujemy. Jeśli okaże się on wygrany, zachowujemy wygraną. Jeśli zakład jest przegrany, jego kwota zostanie na nasze konto zwrócona.

100% bonus od pierwszego depozytu - 700 PLN

Druga promocja dotyczy wysokości pierwszego depozytu. Jednakże nie możemy liczyć na jego automatyczne podwojenie. Otóż na dodatkowe 700 PLN liczyć mogą ci, którzy w ciągu 10 dni od daty rejestracji iKonta przeleją na nie środki, a w przeciągu kolejnych 60 dni spełnią warunki bonusu, a więc pierwszym depozytem obrócą 4-krotnie.

Na poczet bonusu zaliczane są kupony z co najmniej 3 zdarzeniami i minimalnym kursem całkowitym @1,90. Po spełnieniu tych warunków otrzymamy bonus w wysokości pierwszego przelewu, do kwoty 700 PLN i będzie on dostępny do obstawiania lub wypłacenia na konto bankowe.

Bonus powitalny w Fortuna krok po kroku:

 1. Przejdź na serwis Fortuna i zarejestruj się.
 2. Dokonaj pierwszej wpłaty w terminie do 10 dni od dnia rejestracji.
 3. W ciągu 60 kolejnych dni zagraj zakłady na łączną wartość 4-krotoności depozytu. Pamiętaj, że liczą się tylko kupony z minimum 3 zdarzeniami i kursem całkowitym @1,90.
 4. Po całkowitym spełnieniu warunków otrzymasz na swoje konto bonus w wysokości pierwszego depozytu (max do 700 PLN). Pieniądze będą dostępne do wypłaty lub dalszego obstawiania.

Bonus startowy jaki Fortuna oferuje graczom jest bardzo wysoki - 100% aż do 700 PLN, dodatkowo wymagany obrót jest dość niski bo tylko x 4 a kurs @1,90 nie odbiega od standardu na rynku bukmacherskim. Jedynym mankamentem bonusu jest wymóg posiadania aż 3 zdarzeń na kuponie liczącym się do obrotu.

Punkt stacjonarny - multikorzyści

Promocje w wybranych punktach stacjonarnych sprowadzają się do oferty 20+2 i 50+5. Oznacza to tyle, że za każdy kupon ze stawką 20 lub 50 PLN otrzymamy darmowy zakład odpowiednio za 2 lub 5 PLN. Dodatkowo w punktach tych obowiązuje promocja „Happy Hours — Fortuna bez podatku”, w której każdy kupon postawiony w godzinach 15:00 - 17:30 zostanie wzbogacony o bonus rekompensujący 12% podatek.

Fortuna mobile

Wychodząc ku oczekiwaniom klientów, Fortuna przygotowała także wersje mobilne swojej strony, działające na wszystkich systemach operacyjnych: Android, iOS, Windows Phone.

Warto odnotować, że stworzono trzy wersje mobilne strony. Wszystko po to, aby maksymalnie zoptymalizować je pod względem użytkowania. Tym samym użytkownicy wersji mobilnych mają dostęp do pełnej wersji strony z możliwością śledzenia wyników i grą LIVE.

Wpłaty i wypłaty

Wpłaty na konto gracz dokonuje za pośrednictwem przelewu internetowego, wybierając przy tym bank, w którym posiada konto internetowe. Przelew taki na koncie bukmacherskim gracza powinien zostać zaksięgowany po kilku minutach. Jeśli na liście nie ma banku, w którym gracz posiada konto, wybrać należy przelew neutralny, co jednak wiązać się może z jego dłuższą realizacją sięgającą nawet 3 dni. Fortuna nie posiada minimalnej kwoty jaką można wpłacić na konto bukmacherskie, pamiętać należy jednak o tym, że minimalna kwota na zakład to 2 PLN.

Podobnie jak wpłaty tak i wypłaty realizowane mogą być tylko za pośrednictwem przelewu internetowego. Kwota wypłaty wynosić może już 1gr, a czas przelewu sprowadzony jest od kilkunastu minut do 3 dni. Trzeba zauważyć, że przelewy wychodzące księgowane są raz dziennie o godzinie 12:00, a więc wszelkie dyspozycje złożone po tej godzinie, będą realizowane w kolejnym dniu roboczym.

Kasyno i gry Fortuna

Fortuna niestety nie posiada ani kasyna ani poker roomu, dostępne są jedynie zakłady bukmacherskie.

Kontakt i pomoc

Jako że oferta Fortuny jest w pełni dostosowana do polskich warunków, także i kontakt z działem technicznym większego problemu nie sprawia. Skontaktować się z supportem możemy poprzez:

Poza tym Fortuna ma także swoje profile na portalach społecznościowych Facebook i Twitter. Adres spółki: FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., ul. Bielska 47, 43-400 Cieszyn.

Nasza opinia o Fortuna

Jest pewne, że spośród legalnych w Polsce bukmacherów Fortuna wypada najlepiej, bije bardziej popularne od siebie STS i Totolotka.

Bardzo szeroka oferta zakładów przedmeczowych i live oraz wysoki bonus powitalny z nieprzesadzonymi warunkami obrotu sprawia, że obstawianie zakładów w Fortunie ma sens. Największym minusem Fortuny są niskie kursy i 12% podatek, który jest pokłosiem ustawy hazardowej, do której Fortuna się dostosowała.

Fortuna jest zarejestrowana w Polsce i ma pozwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych od Ministra Finansów, jest bukmacherem legalnym, zgodnym z obowiązującym prawem.

strona www

Fortuna

Ostatnia aktualizacja
W przypadku znalezienia błędu lub potrzeby aktualizacji prosimy o komentarz lub kontakt.


Komentarze i opinie

 1. PEWNIAK!!Przeanalizowany mecz z kursem ok 2.50 356% pewny zapraszam!Zniżka dla nowych klientów.@interia.pl

  • Link

Dodaj swoją opinię o Fortuna

Posiadasz konto w Fortuna? Obstawiałeś, skorzystałeś z bonusu powitalnego?
Masz dobre czy może złe doświadczenia z tym bukmacherem?
Przeczytaj opinie o Fortuna innych graczy. Podziel się swoją opinią na temat Fortuna z innymi typerami.

Możesz komentować bez zalogowania jako anonimowy gość.
Zaloguj się w serwisie aby mieć dostęp do odpowiedzi, móc edytować i usuwać swoje komentarze. Zalogowani użytkownicy nie muszą weryfikować się poprzez captcha. Nie masz konta? Zarejestruj się w 10 sekund.

Dodaj post Dodaj komentarz Jak wstawiać zdjęcia linki itp... Powiększ pole