Surebety czyli pewny zysk!

Ocena 3.65/71 głosów
Surebety czyli pewny zysk!

Celem obstawiania zakładów bukmacherskich jest zarobienie pieniędzy. Chyba każdy typer marzy o tym aby po zawarciu zakładu mieć pewność wygranej. Ale czy to w ogóle możliwe? Czy można być pewnym wygranej bez względu na wynik spotkania?

  1. Co to jest surebet?
  2. Surebety to pewny zysk, ale trzeba uważać
  3. Kalkulator surebetów

Tak! Właśnie tak działają surebety. W poradniku tym przybliżymy pojęcie i strategię obstawiania surebetów.

Co to jest surebet?

Surebet - słowo to pochodzenia angielskiego nie oznacza nic innego jak‚ pewny zakład. To taki zestaw zakładów, które na pewno przyniosą Ci wygraną bez względu na wynik typowanego meczu. Nie ma jakiejkolwiek obawy przed ewentualną przegraną, bo taka jest absolutnie wykluczona. Idea surebetu jako zagrania z pewnym zyskiem, wywodzi się z ekonomii, gdzie nazywany jest jako arbitraż.

Surebet to nic innego jak wyszukiwanie pomyłek kursowych bukmacherów w celu powiększenia swojego kapitału. Nie chodzi oczywiście o pomyłki w stylu zamiana kursów w zdarzeniu a o błędy w oszacowaniu szans poszczególnych graczy.

Najprostszym przykładem i najlepiej zrozumiałym dla wszystkich jest przykład monety. W momencie rzucania monetą mamy dwie możliwości (oczywiście odrzucamy możliwość, że moneta spadnie na sztorc). W wyniku rzutu tą samą symetryczną monetą wypadnie albo orzeł, albo reszka. Zakładamy, że bukmacher X oferuje kurs 2.10 na reszkę oraz bukmacher Y kurs 2.10 na orła.

Jeśli odpowiednio u bukmachera X zagramy orła za 10 zł mamy 2.1x10zł = 21zł. Odpowiednio u bukmachera Y stawiamy na reszkę za taką samą kwotę i mamy 2.1x10zł = 21 zł. Postawienie takich dwóch zakładów za taką samą kwotę daje nam pewność wygranej bez względu na wynik.

Jest to tylko czysto hipotetyczna sytuacja, aby w najprostszy sposób wyjaśnić czym jest Surebet, bowiem w rzeczywistości takiej sytuacji nie spotkamy (2.10 – 2.10). W standardowej sytuacji takie kursy na mecz wynosiłyby mniej więcej 1.85-1.85, ale to już zależy od marży bukmachera.

Przy takich zakładach nasz wkład wynosi 10+10=20 zł, a nasza wygrana wynosi 21 zł. Tak więc bez względu na wynik nasz zysk wynosi 1 zł.

Weźmy także drugi przykład, w którym kursy na jedno zdarzenie nie są równe jak we wcześniejszym przypadku. Przypuśćmy, że bukmacher X daje nam kursy 1.60 – 2.20, a bukmacher Y 1.30 – 3.20. I taki przykład także jest Surebetem, więc w jego przypadku obstawiamy dwie możliwości wyniku, a więc gramy dwa zakłady odpowiednio po kursie 1.60 u bukmachera X oraz po kursie 3.20 u bukmachera Y.

Surebety to nie jedyny sposób na wzbogacenie się u bukmacherów, warto korzystać z promocji i bonusów bukmacherskich. Bukmacher Betclic oferuje bardzo atrakcyjny bonus powitalny 200 PLN za darmo na start bez żadnego ryzyka dla graczy zakładów bukmacherskich. W przypadku przegranej można wypłacać pieniądze bez wymogu obrotu. Polecamy!

Zakładamy, że pierwszy zakład puszczamy za 10 zł, więc do wygrania mamy 16 zł. Aby obliczyć ile należy postawić na drugą opcję musimy podzielić 16 przez 3.20 co oczywiście daje nam 5. Drugi zakład zatem stawiamy za 5 zł i mamy 3.20×5=16zł. Zatem niezależnie od wyniku spotkania wygramy 16 zł. Łatwo więc wyliczyć, że wkładając łącznie 15 zł tak czy owak jesteśmy 1 zł do przodu nie martwiąc się o wynik.

Wzory na obliczenie stawek zakładów składowych surebeta:

A, B, C - zakłady
S - łączna stawka na surebet (wszystkie 2 lub 3 zakłady składowe)

Dla zakładów trójdrogowych: 

Stawka A = S * ( 1 / ( 1 / kurs A + 1 / kurs B + 1 / kurs C ) ) / kurs A
Stawka B = S * ( 1 / ( 1 / kurs A + 1 / kurs B + 1 / kurs C ) ) / kurs B
Stawka C = S * ( 1 / ( 1 / kurs A + 1 / kurs B + 1 / kurs C ) ) / kurs C 

Dla zakładów dwudrogowych: 
Stawka A = S * ( 1 / ( 1 / kurs A + 1 / kurs B ) ) / kurs A
Stawka B = S * ( 1 / ( 1 / kurs A + 1 / kurs B ) ) / kurs B

Aby ułatwić obliczanie stawek na poszczególne zakłady składowe surebeta stworzyliśmy kalkulator surebet.

Surebety to pewny zysk, ale trzeba uważać

Na pierwszy rzut oka widać, że granie Surebetów, aby przynosiły one odpowiedni zysk wymaga większego wkładu finansowego. Ktoś kto nie posiada wystarczającej gotówki nie zauważy większego zysku.

Wszystko wygląda bardzo przejrzyście i kolorowo, ale są też wady takiego systemu. Oczywiście, jeśli obstawimy dwa przeciwne zdarzenia to albo wygramy pierwsze zakład, albo ten drugi. Innej opcji nie ma, więc wygramy u jednego z bukmacherów. Problem pojawia się w momencie, gdy dane spotkanie jest przełożone, przerwane, zakończone walkowerem bądź po prostu nie będziemy w stanie zagrać zakładu. Trzeba się odnieść do regulaminu bukmacherów i stąd kilka przykładów z życia :

  • stawiamy zakład u bukmachera X, a w tym samym czasie bukmacher Y wycofuje dane spotkanie bądź zmienia kursy albo żeby było jeszcze ciekawiej możemy natrafić na limity i wtedy nie będziemy w stanie dokończyć Surebeta.
  • stawiamy u jednego bukmachera, a drugi życzy sobie od nas, aby na kuponie były minimum 3 zdarzenia, co w przypadku niższych lig możemy spotkać u bukmacherów takich jak Fortuna czy Totolotek.
  • warto poczytać o regulaminach u bukmacherów jak zachowują się w przypadku kreczu, przerwania meczu itp...
  • nie można typować surebetów wynikających z ewidentnych błędów bukmacherów takich jak omyłkowe odwrócenie kursów. W przypadku ewidentnego błędu bukmacher może unieważnić zakład nawet po zakończeniu meczu i z tego powodu jedna część surebeta zamiast wygrać zostanie zwrócona.

Jak napisałem na samym początku Surebety, to nic innego jak pomyłka bukmachera, ale trzeba też umieć rozróżnić taki błąd. Opiszę to na prostym przykładzie.

Przykład 1
1 X 2
Bukmacher X 1.30 4.50 10
Bukmacher Y 1.80 3.00 7

Przykład 2
1 2
Bukmacher X 3.10 1.45
Bukmacher Y 1.35 3.20

Na pierwszy rzut oka widać, że granie takich spotkań jak w drugim przykładzie należy się wystrzegać. Widać tutaj ewidentną pomyłkę jednego z bukmacherów w postaci odwróconych kursów. Granie takich zakładów nie ma kompletnie sensu i należy unikać takich pomyłek bukmacherów, bowiem jednej ze stron grozi anulowanie zakładu. Każdy bukmacher posiada w swoim regulaminie zapis pozwalający mu anulować zakłady zawarte na ewidentnie błędne kursy. Niektórzy gracze próbowali sądzić się o wygraną z bukmacherem, jednak w takich sytuacjach sąd zawsze przyznaje rację bukmacherowi.

Pierwszy przykład, to sytuacja jak najbardziej do grania. Różne kursy wynikają tylko i wyłącznie z tego, że jeden z bukmacherów albo zbyt wysoko ocenił jedną z drużyn, albo drugiej nie docenił.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, która dyscyplina jest najlepsza do obstawiania surebetów. I chyba wszyscy zgodzą się, że jest nią piłka nożna. Oczywiście mam tutaj na myśli renomowane ligi. Do sportów dość ryzykownych w tej dziedzinie jest z pewnością tenis ziemny i tutaj nie powinno być wątpliwości. Przerywanie spotkań, przekładanie bądź krecze zawodników są tutaj na porządku dziennych, a jak wiadomo co bukmacher, to inny regulamin.

Kalkulator surebetów

Przy graniu surebetów niezwykle istotny jest poprawny dobór stawki na każdą składową surebeta. Wysokość stawek trzeba dobrać w taki sposób aby bez względu na wynik spotkania uzyskać maksymalny zysk. Do obliczania stawek niezbędny jest kalkulator surebet - narzędzie sprawdzające czy faktycznie kursy tworzą surebet'a i wyliczające stawki na zakłady składowe surebeta.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/surebety-czyli-pewny-zysk-4

Oceń ten tekst

Podobne artykuły