Zarządzanie kapitałem w zakładach bukmacherskich

Ocena 4.52/29 głosów
Zarządzanie kapitałem w zakładach bukmacherskich

Zakłady bukmacherskie w dobie XXI wieku stają się coraz bardziej popularne. Jest to sposób na sprawdzenie swojej wiedzy sportowej a także na dorobienie kilku groszy do kieszonkowego czy skromnej wypłaty.

Coraz więcej osób zastanawia się nad nowymi systemami bukmacherskimi, które mają przynieść im nieziemskie kokosy. Tymczasem problem początkujących graczy (i nie tylko) leży zazwyczaj gdzie indziej. Osoby, które grają w zakładach bukmacherskich bardzo rzadko zdają sobie sprawę, że źle zarządzają posiadanymi pieniędzmi.

  1. Kilka słów wstępu
  2. Dlaczego zarządzanie kapitałem jest tak ważne?

Mimo faktu, iż wielu graczy posiada znaczne środki na grę, nie potrafi ich odpowiednio wykorzystać, przez co bardzo często wpada w długi przegrywając wszystko i coraz bardziej zbliża się do dna. Postaram się dziś przekazać Wam kilka ciekawych wskazówek, które pozwolą Wam na odpowiednie zarządzanie posiadanymi pieniędzmi. Pamiętajmy, że pieniądze tylko dobrze zainwestowane mogą zostać zwielokrotnione.

Kilka słów wstępu

Przede wszystkim każdy gracz, który rozpoczyna przygodę z zakładami bukmacherskimi musi zadać sobie pytanie ile pieniędzy może przegrać. Pytanie brzmi co najmniej dwojako. Po pierwsze: skoro zaczynamy grę to staramy się myśleć o wygranej a nie o tym, ile to od razu przegramy. Prawda. Prawdą jest również to, że pieniądze, które przeznaczamy na grę obarczone są ryzykiem straty. Nie ma nic pewnego, no może śmiercią i podatkami. Jeśli przeznaczymy odpowiednią kwotę na grę musimy być świadomi tego, że danych pieniędzy już nigdy nie odzyskamy. Jest to oczywiście bardzo skrajna kwestia, którą gracz stara się omijać szerokim łukiem.

Ok. Mamy już sumę, którą przeznaczyliśmy na grę. Wiemy także co chcemy grać oraz które sporty są nam najbardziej znane i mogą okazać się najbardziej dochodowe. Kolejnym krokiem, który powinniśmy wykonać jeszcze przed postawieniem pierwszego naszego zakładu jest dobór stawek. Jest to sprawa niezwykle istotna. Zapamiętajmy więc: nasza stawka na pojedynczy kupon powinna być zawsze stała i musi wynosić nie więcej niż 2,3% naszego początkowego kapitału. Wielu graczy uśmiechnie się właśnie w tej chwili. Skoro mój kapitał wynosi na grę 200zł to przecież nie będę stawiał 4zł na pojedynczy kupon, prawda? No skoro chcesz szybciej skończyć niż zacząłeś to stawiaj więcej. Badania włoskich naukowców potwierdzają moje słowa. Osoby, które czynnie uczestniczą w zakładach sportowych, i które trzymają się swoich wytycznych podczas typowania, znacznie częściej osiągają sukces niż osoby, które nigdy nie miały styczności z pojęciem zarządzania kapitałem. Odpowiedni dobór stawki to pierwsza i kluczowa zasada naszej dobrej gry w tym trudnym kawałku chleba, jakim jest bukmacherka.

Istnieje możliwość także innego stawkowania. Jest to metoda, którą skierowałbym bardziej do początkujących graczy. Polega ona na statkowaniu jednostkowemu. Określamy przez to szanse naszego kuponu a także ilość pieniędzy jaką w niego inwestujemy. Najczęściej przyjmowanym kryterium są tutaj stawki od 1 do 10. Pamiętajmy, że stawka 10/10 to nie jest stawka maksymalna czyli nasz cały budżet, a jedynie nasze 2% kapitału początkowego. Dzięki takiemu stawkowaniu nasz stosunek do pieniądza będzie odpowiedni i nie wypadniemy w szpony hazardu. Będziemy za to bardzo dojrzałymi osobami, które wiedzą jak grać, aby nie przegrać i nie myśleć nad kolejną wpłatą do bukmachera.

Jeśli jesteś osobą, która chce czerpać zyski z zakładów bukmacherskich a nie tylko się niby bawić poznaj dokładnie zarządzanie kapitałem. Dzięki odpowiedniemu doborowi stawek możemy być pewni, że nasza przygoda z bukami nie skończy się po kilku dniach.

Dlaczego zarządzanie kapitałem jest tak ważne?

Nie ma chyba osoby, która grając w zakładach nie miała kilku gorszych dni. Wtedy następuje tzw. wsteczne myślenie, które podpowiada nam abyśmy próbowali się odegrać po kolejnej porażce. Zazwyczaj w takich przypadkach staramy się postawić więcej niż za pierwszym razem. Skutkiem tego jest bardzo często kolejna porażka, która ciągnie za sobą kolejną. Jeśli jesteśmy świadomi swojej wiedzy i do tego dołożymy poukładaną grę, której przyświecać będzie zarządzanie kapitałem pieniężnym, to na pewno nie dopuścimy do takiej sytuacji. Zakłady bukmacherskie zostały wymyślone po to, aby dawać radość i przynosić zyski graczom. Mały procent graczy na całym świecie wie na czym polega odpowiednia gra i czerpie z zakładów zyski. Jeśli chcesz być w tym małym odsetku graczy już dziś zastanów się nad swoją grą i ustal odpowiednie reguły. Zastanów się ile możesz przeznaczyć na pojedynczy kupon i trzymaj się swoich założeń. Jeśli dołożysz do tego odpowiedni analizowanie zdarzeń sportowych oraz będziesz dobrze selekcjonował typy, sukces przyjdzie czy Ci się to podoba, czy też nie.

Podziel się
  • facebook
  • twitter
  • telegram

https://spryciarz.com/poradnik-typera/zarzadzanie-kapitalem-w-zakladach-bukmacherskich-6

Oceń ten tekst

Podobne artykuły